انواع رادیاتور ، رادیاتور فولادی ، قیمت انواع رادیاتور پنلی ،رادیاتور پنلی یا پره ای ، بهترین رادیاتور ، رادیاتور آلومینیومی ، رادیاتور چیست ،قیمت هر پره رادیاتور بوتان ف قیمت رادیاتور پنلی ایران رادیاتور ، قیمت ایران رادیاتور مدل کال ، بهترین رادیاتور ،قیمت حوله خشک کن ایران رادیاتور ،نمایندگی ایران رادیاتور در تهران ،قیمت رادیاتور ایساتیس ،محاسبه تعداد پره های رادیاتور

***

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های گرمایش منزل استفاده از شوفاژ است.

به طور کلی، حرارت رادیاتورها از طریق جابه‌جایی در هوای اتاق گرما ایجاد می‌کند. به این صورت که هوای گرم بالای رادیاتور که سبک‌تر است به طرف بالا حرکت نموده و هوای سرد جایگزین آن می‌شود و این چرخش دائمی در جریان هوا، باعث گرم شدن اتاق می‌شود.

آب موجود در رادیاتور در سیستم حرارت مرکزی توسط تجهیزاتی مثل مشعل و پمپ گرم می‌شود و آب گرم‌شده در موتورخانه به قسمت‌های مختلف ساختمان هدایت می‌شود و وارد رادیاتورهای هر قسمت می‌شود؛ این آب زمانی که دمای آن کاهش می‌یابد دوباره به موتورخانه هدایت می‌شود تا گرم شود و این چرخه بارها تکرار می‌شود. بهترین مکان برای استفاده از رادیاتور شوفاژ مکان‌هایی است که خیلی نیاز به کنترل دما و رطوبت ندارد، چرا که رادیاتور قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارد و میزان رطوبت نسبی اتاق را کاهش می‌دهد.

به‌طور کلی رادیاتورها با درنظر گرفتن میزان گرمادهی حدود ۸۰ تا ۱۵۰ کیلوکالری در ساعت با دو روش سه‌تکه (اکسترودی) یا یکپارچه (دایکاست) از آلیاژهایی مانند چدن، فولاد و آلومینیوم تولید می‌شوند.

گرچه با توجه به راندمان پایین و طول عمر غیراقتصادی در کنار کارایی نامناسب، چدن مدت‌هاست از خطوط تولید رادیاتور حذف شده است اما هنوز هم جزو مواد اولیه این وسیله گرمایشی از آن یاد ‌ می‌شود.

در این میان با توجه به تحقیقات انجام شده، انواع رادیاتورهای آلومینیومی با وجود قیمت بالا جزو پرتقاضاترین انواع رادیاتورها هستند و هر مترمربع از آن در شرایط معمولی و اختلاف دمای ۶۰ درجه سانتی‌گراد، حدود ۳۵۰ کیلوکالری در ساعت به محیط حرارت می‌دهد.

از سوی دیگر رادیاتورهای فولادی که بهترین راندمان انتقال حرارت به محیط را از خود برجای گذاشته‌اند به دلیل داشتن حس نوستالژیک یا طرح‌های خاص هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این درحالی است که وزن این نوع رادیاتور به ازای هر مترمربع سطح حرارتی ده کیلوگرم و هر مترمربع آن در شرایط معمول با اختلاف درجه حرارت ۶۰ درجه سانتی‌گراد حدود ۴۴۰ کیلوکالری در ساعت است.

رادیاتورها از نظر طراحی (شکل ظاهری) و ساخت نیز به سه گروه تخت (پانلی)، پره‌ای و لوله‌ای تقسیم‌بندی شده‌اند که هرکدام دارای کارکردهای متفاوت و راندمان متغیری هستند.

رادیاتورهای پانلی: به عنوان بهترین نوع رادیاتور است که از نظر زیبایی و قابلیت نصب از هر سو امتیاز بیشتری نسبت به دیگر انواع رادیاتور دارد، اما به دلیل محدودیت در افزایش ظرفیت گرمادهی و غیرقابل تعمیربودن زیاد قابل اعتماد نیست، ولی به دلیل زیبایی و امتیاز انتشار گرمای تابشی بیشتر نسبت به دیگران برای برخی خریداران جذاب‌ترند.

رادیاتورهای پره‌ای: این رادیاتور بیشتر از جنس آلومینیوم ساخته می‌شود و با توجه به این که ظرفیت گرمایی آن به ازای هر پره به‌صورت مجزا تعیین می‌شود و قابلیت کم یا زیاد کردن ظرفیت گرمادهی متناسب با فضای موردنیاز در این نوع رادیاتور وجود دارد، می‌توان این گونه درنظر داشت که متداول‌ترین نوع رادیاتور در ساختمان‌هاست و تعمیر یا تعویض آن نسبت به دیگر انواع رادیاتور مقرون به صرفه‌ است.

رادیاتورهای لوله‌ای: این نوع رادیاتور بیشتر برای سرویس‌های بهداشتی و اماکن مرطوب قابل استفاده است و به عنوان حوله‌خشک‌کن از آنها یاد می‌شود و به دلیل راندمان غیرقابل توجه حرارتی به عنوان رادیاتور برای فضای داخل منزل نمی‌توان از آنها نام برد.

محاسبه تعداد پره های رادیاتور

یکی از سوال‌های متداول ذهنی اکثر خریداران رادیاتور هنگام انتخاب این است که چه تعداد پره رادیاتور برای گرم کردن فضای موردنیازشان لازم است؟ هرچند این محاسبه به پارامترهای متفاوتی چون ارتفاع واحد مورد نظر و همچنین مصالح به کار رفته در آن یا نوع آب و هوای منطقه بستگی دارد و نیازمند به‌کارگیری فرمول‌های تخصصی است، اما راهی ساده نیز برای محاسبه و تعیین تعداد پره‌های مورد نیاز فضای مورد نظر شما وجود دارد.

بر این اساس ابتدا باید میزان انرژی گرمایشی مورد نیاز کل فضا را محاسبه کنید و با توجه به اعداد مندرج روی کاتالوگ یا بسته‌بندی رادیاتور تعداد مورد نیاز را به دست آورید. درحالی که براساس استاندارد در شرایط ایده‌آل برای یک واحد ساختمانی در طبقات میانی با آب و هوایی معتدل برای هر مترمربع نیازمند ۹۰ کیلوکالری انرژی در ساعت هستیم، این درحالی است که این عدد در مناطق کوهستانی یا سردسیر حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ کیلوکالری خواهد بود.

به عنوان مثال برای یک واحد ۵۰ متری در طبقه دوم ساختمانی که اطرافش کاملا پوشیده است و دیوارهای مناسبی از نظر عایق‌بندی با پنجره‌های دوجداره دارد، معادل ۴۵۰۰ کیلوکالری در هر ساعت لازم است و برای حمام می‌توان از یک بلوک رادیاتور آلومینیوم حوله خشک‌کن ۵۰ در۸۰ (به ظرفیت حرارتی حدود ۷۰۰ کیلو کالری بر ساعت) و بقیه از رادیاتور (ظرفیت حرارتی ۱۲۵ کیلوکالری بر ساعت) استفاده کرد.

شیرهای ترموستاتی را جدی بگیرید

با افزایش روزافزون بهای انواع انرژی، اکثر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به دنبال کاهش هزینه‌های خود در این زمینه هستند تا به جیب خودشان نیز خدمتی قابل توجه کرده باشند. یکی از اقلام و تجهیزات مورد نیاز در این راستا و هنگام خرید رادیاتور، شیر کنترل‌کننده ورودی آب گرم رادیاتور است که مدتی است سازندگان برای پاسخ به نیاز متقاضیان اقدام به ساخت و طراحی شیرکنترل‌های ترموستاتی کرده‌اند.

شاید تصور شما از این شیرها دستگاهی کاملا مکانیکی و ساده باشد که صرفا باید جریان آب گرم را هنگام ورود به رادیاتور کنترل کند اما فراموش نکنید با این وسیله ـ البته نمونه‌های ترموستاتی آن ـ شما می‌توانید علاوه بر کنترل جریان آب گرم داخل رادیاتور، درجه حرارت اتاق کار یا منزل خودتان را نیز کنترل و به میزان قابل توجهی از هدر رفت انرژی بکاهید. این شیرها با توجه به سنسورهایی که در آنها تعبیه شده درجه حرارت داخل اتاق را در محدوده مشخصی که قابل تنظیم است با کنترل جریان آب گرم ورودی به رادیاتور دقیقا کنترل کرده به‌طوری که با جلوگیری از هر درجه گرمای اضافه تقریبا ۶ درصد مصرف سوخت را کاهش خواهد داد. به عنوان مثال در طول روز که نور خورشید و انواع و اقسام وسیله‌ها مثل چراغ خوراک پزی باعث ایجاد گرمای داخل ساختمان می‌شود این قطعه با جلوگیری از ورود آب گرم اضافه داخل رادیاتور دمای اتاق را کنترل می‌کند و مانع هدر رفتن سوخت و درنهایت پرداخت صورتحساب اضافه خواهد شد.

تولیدات داخل همردیف خارجی‌ها

همه با این ضرب‌المثل آشنا هستیم که می‌گوید «مرغ همسایه غاز است». این کنایه‌ای است که به وجود انواع و اقسام رادیاتورهای پانلی و پره‌ای یا حوله خشک کن های خارجی در بازار مصرف داخل کشورمان برمی‌گردد، درحالی که برخی تولیدکنندگان داخل هم‌اکنون تولیداتشان را با برندی ایرانی روانه بازارهای معتبر جهانی می‌کنند. بنابراین درباره کیفیت و میزان بازدهی و خدمات پس از فروش این رادیاتورها هرگز نباید نگران باشیم چون داخلی‌ها واقعا یک سرو گردن از تولیدات خارجی که عمدتا از کشور چین یا ترکیه وارد کشورمان شده‌اند، بالاتر است.

چند توصیه برای نگهداری بهتر

۱. نظافت و گردگیری دوره‌ای رادیاتور باعث افزایش راندمان گرمادهی آن خواهد شد.

۲. هواگیری بموقوع رادیاتور می‌تواند مانع فرسودگی آن شود.

۳. نصب رادیاتور زیر پنجره باعث هدر دادن انرژی و از بین رفتن منابع مالی خانواده می شود.

۴. برای نظافت و گردگیری رادیاتور از شوینده های قوی و همچنین اسکاچ زبر استفاده نکنید.

۵. نصب رویه چوبی یا فلزی برای رادیاتور جهت زیبایی بهتر، مانع بزرگی برای انتقال انرژی به داخل اتاق است و راندمان را بسیار کاهش خواهد داد.

در انتخاب رادیاتور به این نکات دقت کنید

۱- بطور کلی یکی از روشهای مرسوم گرمایش در آپارتمان های مسکونی، اداری و فروشگاهها استفاده از انواع رادیاتورها می باشد.

۲- به دلیل تجمع هوای گرم در زیر سقف استفاده از رادیاتورها فقط در شرایطی که فاصله کف تا سقف محل مورد نظر حداکثر ۳ متر باشد مناسب است و برای فضاهای با ارتفاع سقف بیشتر استفاده از وسایل گرمایشی دمنده داری مانند فن کوئل ، هواساز و … توصیه می شود.

۳- انواع رادیاتورهای آلومینیومی شوفاژ بصورت دیواری (روی دیوار) و در زیر پنجره اتاق نصب می گردند و فاصله پایین هربلوک از کف اتاق یا سالن ۱۰ تا ۱۲ سانتیمتر می باشد.

۴- رادیاتورهای آلومینیومی از نظر روش تولید به سه دسته رادیاتورهای تمام دایکاست, رادیاتورهای اکسترود و رادیاتورهای دایکاست اکسترود تقسیم می شوند.

۵- رادیاتورهای آلومینیومی تمام دایکاست دارای مرغوبترین روش تولید بوده و هر پره از رادیاتور بصورت یکپارچه در قالب دایکاست تولید می شود که پس از عملیات تست , فینیشینگ و رنگ آمیزی به هم متصل شده و بصورت بلوک های ۵ پره – ۷ پره و ۱۰ پره در بسته بندی قرار گرفته و عرضه می شوند.

۶- برای محاسبه تعداد پره های رادیاتورآلومینیومی شوفاژ مورد نیاز هریک از فضاهای ساختمان خود، ضمن اعلام ابعاد و موقعیت مکانی آن با کارشناسان شرکت دماتجهیز بعنوان مرکز مشاوره و فروش انواع دستگاههای سرمایش و گرمایش مشورت فرمائید.

۷- به استثناء رادیاتورهای اکسترود یا پروفیلی مانند انواع آلفام یا کریستال که پره های آنها ثابت و غیرقابل افزایش یا کاهش است در مورد دیگر انواع رادیاتورهای آلومینیومی دایکاست تعداد پره های بلوکها قابل تغییر در محل می باشد.مثلا برای تهیه یک بلوک رادیاتور ۱۵ پره ناگزیر یک رادیاتور ۵ پره و یک ۱۰ پره به هم متصل می شوند و یا برای ۲۰ پره دو بلوک ۱۰ پره را نصاب در زمان نصب به هم متصل می نماید.

۸- قبل از انتخاب رادیاتور، فاصله لوله های بالا و پائین محل نصب رادیاتور را اندازه گیری فرمائید(۳۵ یا ۵۰ یا ۶۰ سانتیمتراست؟)

قیمت انواع رادیاتور در بازار

رادیاتور آلومینیومی بوتان Butane

رادیاتور بوتان – ۳ پره IL Primo 500
قیمت  : ۷۲.۹۰۰ تومان

رادیاتور بوتان – ۳ پره Elena 500
قیمت  : ۷۷.۴۰۰ تومان

رادیاتور بوتان – ۵ پره IL Primo 500
قیمت  : ۱۲۱.۰۰۰ تومان

رادیاتور بوتان – ۷ پره IL Primo 500
قیمت  : ۱۷۰.۰۰۰ تومان

رادیاتور بوتان – ۱۰ پره IL Primo 500
قیمت  : ۲۴۳.۰۰۰ تومان

 

قیمت حوله خشک کن فولادی بوتان

حوله خشک کن های فولادی بوتان با فن آوری روز دنیا در ۳ سایز متفاوت

۱۰ لول : BST 60*50             قیمت : ۸۸.۰۰۰ تومان
۱۴ لول : BST 60*50             قیمت : ۱۰۹.۰۰۰ تومان
۱۹ لول : BST 80*50             قیمت : ۱۳۸.۰۰۰ تومان

قیمت رادیاتور آلومینیومی ایران رادیاتور

رادیاتور پره ایران رادیاتور مدل ترمو          ۱۶۸،۰۰۰ ریال
رادیاتور پره ای ایران رادیاتور مدل کال       ۲۱۷،۰۰۰ ریال
رادیاتور پره ای کالر          ۱۸۰،۰۰۰ ریال
رادیاتور پره طرح ترمو          ۱۵۰،۰۰۰ ریال
رادیاتور پره طرح باران          ۱۴۵،۰۰۰ ریال
رادیاتور پره طرح یونیک          ۱۲۵،۰۰۰ ریال

ایران رادیاتور پنل یک متری

۱۹۰,۰۰۰ تومان

قیمت رادیاتور پنلی ایساتیس

رادیاتور پنلی ایساتیس دو کنوکتور ۶۰ (مدل آفتاب)

قیمت : ۱,۲۶۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ایساتیس دو کنوکتور ۸۰ (مدل آفتاب)

قیمت با تخفیف: ۱,۶۸۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ایساتیس دو کنوکتور ۱۰۰ (مدل آفتاب)

قیمت با تخفیف: ۲,۱۰۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ایساتیس دو کنوکتور ۱۲۰ (مدل آفتاب)

قیمت با تخفیف: ۲,۵۲۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ایساتیس دو کنوکتور ۱۴۰ (مدل آفتاب)

قیمت با تخفیف: ۲,۹۴۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ایساتیس دو کنوکتور ۱۶۰ (مدل آفتاب)

قیمت با تخفیف: ۳,۳۶۰,۰۰۰ ریال

قیمت رادیاتور پنلی فولادی

رادیاتور پنلی ۱۰۰ سانتی گلدپن
۲,۳۰۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ۴۰ سانتی کرمی مدل کلاسیک
۱,۸۰۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ۵۰ سانتی کرمی مدل کلاسیک
۲,۲۵۰,۰۰۰ ریال

رادیاتور پنلی ۶۰ سانتی کرمی مدل کلاسیک
۲,۷۰۰,۰۰۰ ریال

قیمت انواع رادیاتور در سال ۱۳۹۳

ساتین

منبع: ساتین

خبر بعدی:

انتشار دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور

برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی یک هفته گذشته در حوزه فناوری و آموزش با ما همراه باشید.

به گزارش دانشجو، حوزه فناوری و آموزش در این هفته با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز ثبت نام کنکور سراسری از ۲۴ بهمن ماه گفت: طی برنامه زمانبندی آزمون‌های سراسری که پیش از این در سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی شده بود، کنکور سراسری سال ۹۸ در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ برگزار می‌شود.

اطلاعیه سازمان سنجش درباره پذیرش بدون کنکور برای بهمن ۹۷ منتشر شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی در پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مراکز و واحد‌های آموزشی دانشگاه پیام نور برای بهمن ماه ۱۳۹۷ برمبنای پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی روی سایت این سازمان به نشانی www.sangesh.org منتشر شد.

پذیرش بدون کنکور کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد از شنبه آغاز می‌شود

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته نیمسال دوم ۹۸-۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی از شنبه ۲۹ دی آغاز می‌شود.

کلیه متقاضیان می‌توانند از روز شنبه ۲۹ دی ماه تا روز چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی‌های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در ۲۰ رشته/ محل از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته/شهر‌های ارائه شده در سامانه اقدام کنند. نتایج این دوره، نیمه بهمن اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور از ۲۹ دی آغاز می‌شود

امیرحسین بهروز مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور با اشاره به آغاز ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه از ۲۹ دی ماه گفت: اطلاعیه مربوط به نحوه پذیرش و شرایط و ضوابط داوطلبان و نحوه درخواست پذیرش از موسسات و مدارک و سوابق موردنیاز، ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ از طریق سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شده است.

«پیام»، در اقیانوس هند سقوط کرد/ در زمان کوتاه ماهواره جدید می‌سازیم

معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به سقوط بقایای ماهواره پیام در اقیانوس هند گفت: ماهواره پس از پرتاب شروع به کار کرد و مرحله سخت را پشت سر گذاشت و بلافاصله که از موشک جدا می‌شود شروع به فرستادن سیگنال می‌کند و این نشان می‌دهد اجزای مختلف ماهواره در همان چند دقیقه کار کرده و سینگال‌ها را فرستاده است.

وی افزود: ماهواره اگر به سرعت ۷ یا ۷ و ۲ دهم کیلومتر در ثانیه نرسد و به طور طبیعی سرعت کمتر از این باشد، ماهواره نمی‌تواند در مدار قرار گیرد و شروع به کم کردن مدار و سقوط می‌کند.

سِمت جدید علی‌اکبر ولایتی تکذیب شد

اخیراً خبری در برخی رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری مبنی به مسئولیت جدید علی‌اکبر ولایتی به عنوان رئیس گروه و علوم و تمدن اسلامی موسسه حکمت و فلسفه منتشر شده که این خبر از سوی روابط عمومی این موسسه تکذیب شد.

ایران تا سال ۱۴۰۴ باید ۲ درصد از بازار جهانی فناوری نانو را در اختیار داشته باشد

سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی گفت: به‌موجب سند چشم‌انداز ده ساله دوم در راستای گسترش کاربرد فناوری نانو پیش‌بینی‌شده که جمهوری اسلامی ایران تا سال ۱۴۰۴ باید دو درصد از بازار جهانی در حوزه فناوری نانو را در اختیار داشته باشد به همین منظور برای صادرات سالانه یک میلیارد دلار تا سال ۱۴۰۴ هدف‌گذاری کرده است.

برج فناوری طرشت تابستان سال ۹۹ افتتاح می‌شود

دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به طراحی اطلس سرمایه گذاری ناحیه نوآوری شریف و رونمایی از آن در هفته آخر اردیبهشت ماه ۹۸ گفت: پروژه برج فناوری طرشت تاکنون ۴۸ درصد پیشرفت داشته و طبق پیش‌بینی‌ها تابستان ۹۹ افتتاح خواهد شد.

برج فناوری در دانشگاه تربیت مدرس ایجاد خواهد شد

احمدی، رئیس دانشگاه تربیت مدرس ایجاد برج فناوری در داخل سایت اصلی دانشگاه را به عنوان دیگر مصوبه جلسه هیات امناء اعلام کرد و گفت: در نشست هیات امناء مصوب شد در بخشی از زمین جنوبی دانشگاه شامل حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ متر زمین، ساختمان برج فناوری با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاری شرکت‌های دانش بنیان و گروه‌های فناور ساخته شود و به صورت اجاره درازمدت یا واگذاری طولانی برای تشکل‌های فناورانه تخصیص داده شود.

ارزیابی کیفی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی از اول بهمن آغاز می‌شود

قائم‌مقام رئیس ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت گفت: دوره دوم ارزیابی کیفی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی از اول بهمن سال جاری آغاز می‌شود و این ارزیابی تا آخر بهمن‌ماه ادامه دارد.

نحوه تامین اعضای هیئت علمی طرح سربازی دانشگاه‌ها اعلام شد

دفتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، نحوه تامین اعضای هیئت علمی (طرح سربازی) از سوی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را اعلام کرد.

براساس اعلام ستاد کل نیرو‌های مسلح، لازم است هر دو ماه یکبار فهرست اسامی متقاضیان واجد شرایط طرح سربازی به آن ستاد ارسال شود.

بودجه سال ۹۸ دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای پاسخگوی تامین نیاز‌های آموزشی نیست

نرگس قنبری مدیرکل برنامه و بودجه دانشگاه فنی و حرفه‌ای بودجه موردنیاز دانشگاه فنی و حرفه‌ای را ۳۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اگر دولت در سال ۹۸، ۶۴ درصد بودجه را بدهد بودجه هزینه‌ای دانشگاه ۲۰۰۰ میلیارد تومان می‌شود. در عین حال بودجه لایحه‌ای ما برای سال ۹۸ تنها ۷۵۰ میلیارد تومان است.

۳ دانشگاه میزبان رویداد‌های کارآفرینی نانو می‌شوند

دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، شهید باهنر کرمان و مرکز تربیت مربی کشور (کرج) میزبان سه رویداد کارنو تا پایان سال خواهند بود که زمان ثبت نام و برگزاری این رویداد‌ها به ترتیب ۳۰ دی، ۱۵ دی و ۱۵ بهمن ماه است.

رویداد کارنو (دارای استاندارد سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور) یکی از برنامه‌های آموزشی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با رویکرد تغییر نگرش نسبت به فضای کسب‌وکار است که تا کنون ۳۱ دوره در دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شده است.

پیش‌نویس اساسنامه «انجمن علمی حقوق بین‌الملل فضایی» تهیه شد

محمدجعفر محمدی کارشناس حقوق و دیپلماسی فضا از برنامه‌ریزی این سازمان برای تاسیس انجمن علمی حقوق بین‌الملل فضایی خبر داد و گفت: پیش‌نویس اساسنامه انجمن تهیه شد.

کاهش ماندگاری دانشجو در دانشگاه اصل مهمی در تصمیم‌گیری‌های شورای آموزشی است

رییس دانشگاه الزهرا (س) گفت: در برخی قوانین مصوب معاونت آموزشی وزارت علوم که اختیار به دانشگاه واگذار شده، شورای آموزشی با تاکید بر کاهش ماندگاری دانشجو در دانشگاه تصمیم‌گیری می‌کند.

تدوین نقشه جذب استاد در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد

محمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به تاسیس مرکز امور هیأت علمی گفت: نقشه جذب هیئت علمی تا ۳ سال آتی در دانشگاه توسط مرکز امور هیأت علمی انجام شده است.

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۰۱۴۰۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قیمت سکه و ارز در بازار +جدول
 • فرش باکیفیت کاشان را به قیمت کارخانه در تهران خرید کنید
 • نرخ انواع ارز در سامانه سنا
 • روش برطرف کردن نشتی رادیاتور بخاری و نحوه تعویض آن
 • افزایش قیمت سکه و ارز در بازار +جدول
 • افزایش قیمت سکه و ارز + جدول
 • قیمت برخی از خودروهای داخلی در بازار امروز
 • 9 محصول فولادی جدید امسال در کشور تولید شد
 • 9 محصول فولادی جدید در کشور تولید شد
 • قیمت امروز خودروهای داخلی + جدول
 • انتظار داشتیم فولادی‌ها اصلا سراغ مبعلی نمی‌آمدند
 • چانگان ۱ میلیون تومان ارزان شد/قیمت خودرو در 26 دی 97
 • جدول/ آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار
 • ثبات قیمت خودروهای داخلی/چانگان را چند بخریم؟
 • قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
 • برخورد عجیب کامیون با تابلوی علائم راهنمای شهری
 • انتظار داشتیم فولادی‌ها اصلا سراغ مبعلی نمی‌آمدند/ تعلل در پرداخت طلب ساکونی برای‌ ما گران تمام می‌شود
 • نصب بیش از ۱۵ کیلومتر نیوجرسی در جاده‌های مازندران
 • قیمت خودرو امروز ۱۳۹۷/۱۰/۲۶|چانگان ۱ میلیون تومان ارزان شد