یحیی کمالی‌پور عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی امتداد نیوز در تشریح جلسه صبح  امروز (۲ آبان) کمیسیون متبوعش، گفت: در این جلسه لایحه مجازات‌های اجتماعی جایگزین زندان با حضور مسئولان ذیربط بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه پس از استماع نظر موافقان و مخالفان، لایحه مذکور از دستور کار کمیسیون خارج شد.

بیشتر بخوانید:پرداخت حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف در دستور کار مجلس

بیشتر بخوانید:کارمندان شوراهای حل اختلاف چقدر حقوق می‌گیرند؟

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون حقوقی مجلس درباره خروج این لایحه از دستور کار کمیسیون، گفت: با توجه به اینکه مواد این لایحه پیش از این در قانون مجازات اسلامی گنجانده شده لذا مجدداً نیاز به تصویب این لایحه وجود ندارد.

کمالی‌پور با اشاره به دیگر مصوبه این جلسه، خاطر نشان کرد: در این جلسه همچنین طرح اصلاح بند(ه) تبصره یک و همچنین الحاق یک بند به تبصره ۹، قانون بودجه سال ۹۶ بررسی شد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور به تصویب اعضای کمیسیون متبوعش رسید، گفت: براساس ماده ۳۱ قانون شوراهای حل‌اختلاف قرار بود تا درآمد شوراهای حل‌ اختلاف صرف خود شوراهای حل‌ اختلاف شود اما این قانون عملی نشده بود که با تصویب این طرح قرار شد تا قانون مذکور عملی شود.

انتهای‌ پیام/

true برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true

منبع: امتداد نیوز

خبر بعدی:

تمدید اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده

پول‌نیوز - نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند (و) تبصره (8) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
در بند (و) تبصره (8) آمده است: مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/02/1387 و اصلاحات بعدی آن در سال 1398 تمدید می‌شود.
 
شرایط پرداخت مشوق صادراتی مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت شرایط پرداخت جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان را مشخص کردند.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند (و) که از تبصره (21) این لایحه به جز (1) بند (د) اضافه شده است، موافقت کردند.

در بند (و) تبصره(21) آمده است: پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصاد کشور براساس دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.
 
مخالفت مجلس با افزایش معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی مناطق محروم

نمایندگان مجلس با افزایش معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی مناطق محروم تاسیس شده در بازه ۵ ساله مخالفت کردند.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بازگشت بند هـ تبصره 8 ماده واحده این لایحه مخالفت کردند.

در بند مذکور آمده است؛ مفاد بند ب ماده 159 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران صرفا در خصوص واحدهای تولیدی و صنعتی در طول دوره اجرای قانون مذکور (سال 90 لغایت سال 95) تاسیس شده اند، قابل اجرا است.

در بند ب ماده 159 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی آمده است به منظور تسهیل و تشویق سرمایه گذاری صنعتی و معدنی در کشور میزان معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمتر توسعه یافته تا سقف معافیت های منظور شده در منطقه آزاد تجاری-صنعتی افزایش می یابد.
 
مخالفت مجلس با واگذاری هزار میلیاردی املاک وزارت راه به دانشگاه‌های تهران

نمایندگان مردم در خانه ملت با انتقال بلاعوض املاک وزارت راه تا سقف هزار میلیارد تومان به دانشگاه‌های تهران مخالفت کردند.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند الحاقی (2) تبصره (8) ماده واحده این لایحه با 108 رأی موافق، 55 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع در جلسه مخالفت کردند.

در این بند آمده است: وزرات راه و شهرسازی مکلف است معادل 10 هزار میلیارد ریال از املاک مسکونی متعلق به خود در محدوده شهر تهران را برای کمک به تأمین منابع مورد نیازدانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران(شهردانش) به صورت بلاعوض در اختیار این دانشگاه‌ها قرار دهد و اسناد آن را منتقل کند.

در ادامه نمایندگان مجلس با 144 رأی موافق، 7 رأی مخالف و3 رأی ممتنع با کلیات تبصره (8) لایحه بودجه سال 98 موافقت کردند.
 
تعیین شروط مالیات بر ارزش افزوده پیمانکاران وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی

نمایندگان مجلس شروط مالیات بر ارزش افزوده پیمانکاران وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی را مشخص کردند.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند الحاقی یک تبصره 8 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند مذکور آمده است؛ در معاملات پیمانکاری که کارفرما یکی از دستگاههای اجرائی موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری است ، کارفرما موظف است همزمان با هر پرداخت، مالیات ارزش افزوده متناسب با آن را به پیمانکار پرداخت کند. تا زمانی که کارفرما مالیات بر ارزش افزوده را به پیمانکار پرداخت نکرده باشد، سازمان امور مالیاتی کشور حق مطالبه آن را از پیمانکار یا أخذ جریمه دیرکرد از وی نخواهد داشت.

در مواردی که بدهی کارفرما به پیمانکار به صورت اسناد خزانه اسلامی پرداخت می شود در صورت درخواست پیمانکار کارفرما موظف است این اوراق را عیناً به سازمان امورمالیاتی کشور تحویل دهد. سازمان امورمالیاتی معادل مبلغ اسمی اوراق تحویلی را از بدهی مالیاتی پیمانکار کسر و اسناد مذکور را به خزانه‌داری کل کشور ارائه می‌کند. خزانه داری کل کشور موظف است معادل مبلغ اسمی اسناد خزانه تحویلی را به عنوان وصولی مالیات منظور کند.
 
معافیت تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای مشمولین تا سقف ۳۰ برابر مالیات بر درآمد سالانه

نمایندگان مردم در خانه ملت مشمولین مالیاتی که مجموع فروش کالا و خدمات آنها حداکثر ۳۰ برابر مالیات بر درآمد سالانه آنها باشد را شامل معافیت تسلیم اظهارنامه مالیاتی کردند.

نمایندگان در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با بند (ز) تبصره (8) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در این بند آمده است: عبارت «ده برابر» در متن تبصره ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی آن برای عملکرد سال‌های 1397 و 1398 به عبارت «سی برابر» اصلاح می‌شود.

بر این اساس تبصره ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم به این شرح اصلاح می‌شود: ۱. کلیه صاحبان مشاغل گروه سوم موضوع ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی موضوع ماده ۹۵ قانون فوق که مجموع فروش کالا و خدمات آن‌ها در سال ۱۳۹۶ حداکثر 30 برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم (مبلغ ۲/۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال) باشد مشمول این دستورالعمل بوده و در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع این دستورالعمل که در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده شده است، از نگهداری اسناد و مدارک موضوع این قانون و تسلین اظهارنامه مالیاتی معاف هستند.
 
درخواست برای ضرورت تشکیل جلسه فوق العاده درباره وضعیت قیمت خودرو

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضرورت تشکیل جلسه فوق العاده میان دولت و مجلس برای وضعیت قیمت خودرو را خواستار شد.

حسین امیری خامکانی در نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود درباره امهال وام های بانکی کشاورزان خطاب به دولت گفت: از بهمن سال گذشته موضوع خشکسالی را پیگیری می کنیم و دولت در این خصوص چند بار مصوبه برای امهال وام ها داشته است اما این مصوبات در بانک ها اجرا نمی شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: تاکنون حدود 160 نامه در این باره امضا شده پس اگر دولت قصد ندارد موضوع را حل کند به آن ورود نمی کرد تا کشاورزان تکلیف خود را می دانستند و بین دولت و بانک ها بلاتکلیف نبودند.

وی افزود: در خصوص بسته حمایتی نیز هنوز دولت نمی تواند تصمیم بگیرد به چه افرادی این بسته را بدهد چنانچه در حال حاضر هنوز کارگران معادن ذغال سنگ بسته های حمایتی خود را نگرفته اند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت : در خصوص گرانی های اخیر به ویژه بخش خودرو، دولت و مجلس باید جلسه فوق العاده تشکیل دهند.
 
جلسه بعدی مجلس شنبه

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که ریاست بخشی از جلسه امروز را برعهده داشت گفت: جلسه بعدی صبح روز شنبه برگزار می شود .

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: دستورکار مجلس در روز شنبه ادامه بررسی لایحه بودجه 98 کل کشور خواهد بود.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.emtedadnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۰۳۴۰۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اختیارات شوراهای اسلامی شهرهای کرمان افزایش یابد
 • مدت کارآموزی در مرکز وکلای قوه قضائیه به ۱۸ ماه افزایش یافت
 • شهرداری فقط حقوق پایه مدیران را منتشر کرده!
 • مجلس در هفته‌ گذشته|از سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت تا تکلیفی برای پزشکان
 • جای دادگاه حقوقی دو در تشکیلات قضایی ما خالی است/ دخالت افراد غیرمتخصص در امور قضایی غیرقابل قبول است
 • وعده دولت در مجلس برای بهبود وضع معیشتی مردم/ سند دخل و خرج؛ زیر ذره‌بین نمایندگان/ تعیین سقف درآمدهای نفتی/ تذکر به سازمان هواپیمایی/ آبستراکسیون در بهارستان؟
 • افزایش قاچاق بدلیل نوسانات در بازار ارز را مطلقا تحمل نمی کنیم/ اختیارات کامل شوراهای تامین استان برای کنترل قاچاق در مرز و نواحی مرزی
 • ارتقاء توانمندی های کارکنان دفتر هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی
 • فرد محکوم به اعدام با تلاش اعضا شورای حل اختلاف از چوبه‌ دار رهایی یافت
 • بیانات امام خمینی(ره) پیرامون لزوم بیان اختلاف نظرها در مجلس +فیلم
 • با مصوبه دولت مطالبات شرکت‌ها از دولت با بدهی مالیاتی تسویه می‌شود
 • شهرداران رودبار پرداخت حقوق کارکنان را در اولویت قرار دهند
 • حذف معافیت مالیاتی درآمدهای حاصل از صادرات غیرنفتی
 • چرا باید شورای نگهبان داشته باشیم؟
 • صلح و سازش بیش از 39 هزار دعوی در شوراهای حل اختلاف فارس
 • چرا باید شورای نگهبان داشته باشم؟
 • دولت درباره اقتصاد مقاومتی فقط جلسه می‌گذارد
 • آیین‌نامه‌های اجرایی شوراهای اسلامی کار نیازمند اصلاح است
 • مالیات پلکانی به حقوق هم رسید