نخستین مرکز قالیبافی روستایی در روستای قشلاق دوم قرچک با حضور استاندار تهران و دیگر مسئولان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قرچک، محمدحسین مقیمی استاندار تهران امروز در مراسم افتتاح نخستین مرکز قالیبافی روستایی در روستای قشلاق دوم قرچک که با حضور  مدیران کل و مسئولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید، افتتاح این مرکز را در راستای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و تأکیدات رئیس‌ جمهور قلمداد کرد و اظهار داشت: توجه به ظرفیت‌ روستاها نه تنها سبب شکل‌گیری جریان معکوس مهاجرت و حفظ جمعیت در روستاها می‌شود بلکه افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال را به همراه دارد.

وی بیان کرد: شهرستان قرچک دارای ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه‌های مختلف است که با استفاده از توانمندی فکری و اقتصادی مردم و تعامل و همکاری ارگان‌ها می‌توان از این قابلیت‌ها برای اشتغال‌زایی استفاده کرد.

استاندار تهران افزود: کارگاه‌های قالیبافی در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اولویت مناطق محروم اجرا می‌شود که در این راستا بهره‌مندی از توانمندی، اعتماد عمومی و مشارکت تمامی نهادها امری ضروری است.

مقیمی با بیان اینکه راه‌اندازی مراکز تولیدی روستایی گامی مؤثر در برطرف کردن مشکل اشتغال به شمار می‌رود تصریح کرد: افراد با انگیزه و علاقه‌مندی زیادی در سطح روستاها وجود دارند که با جذب و به‌کارگیری و آموزش آن‌ها از طریق مراکز فنی و حرفه‌ای می‌توان مشکل اشتغال را برطرف کرد.

در ادامه این مراسم حسین عباسی بخشدار قرچک نیز اظهار داشت:‌ همواره یکی از دغدغه‌های بخشداری قرچک اشتغال زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست بوده تا بتوانند با خودکفایی، معیشت خود و خانواده خود را تأمین کنند.

وی با بیان اینکه این کارگاه با زیربنای 150 متر مربع با اعتبار 250 میلیون ریال احداث شده است بیان کرد: با افتتاح این کارگاه به ‌طور مستقیم برای 20 خانوار اشتغال ایجاد شده که می‌توانند درآمد روزانه خود را از این کارگاه تأمین کنند.

انتهای پیام/

R7840/P1357/S6,60/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

جهاد نهادهای انقلابی در دل مناطق محروم/ نور امید به روستاها تابید

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: کیلومترها از مرکز استان فاصله می‌گیریم، به‌جایی می‌رسیم که خانه‌های خشتی و گلی روستایی خودشان را نشان می‌دهند، جایی دور و صعب‌العبور که مردمانش با محرومیت خو گرفته‌اند، اینجا می‌توان چهره فقر را بیشتر از هرجای دیگری دید و لمس کرد.

کمبودها را که بشماری از راه و جاده شروع می‌شود و بعد از مسکن و معیشت به مدرسه و خانه بهداشت می‌رسد؛ پازل محرومیت اینجا تکمیلِ تکمیل است؛ انگار که سال‌هاست چهره روستا را غبار گرفته است.

اما این همه ماجرا نیست؛ هنوز می‌شود «همت» را دید که با آستین‌های بالا زده از عمق مشکلات واهمه ندارد؛ همتی از «ستاد اجرایی فرمان امام(ره)» تا «بنیاد مسکن» و «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» که شاید می‌خواهند کاستی همت برخی مسئولان را جبران کنند.

در مسیر روستاهایی را دیده‌ایم که حالا برای رسیدن به شهر جاده دارند، برای اهالی مدرسه ساخته‌اند و قرار است خانه‌دار هم شوند؛ هرچقدر که بخواهیم از عمق محرومیت بگوییم بازهم نمی‌شود از همت و تلاش عرصه محرومیت‌زدایی گذشت.

صدای «صلوات» رشته افکارم را پاره می‌کند؛ امروز مدرسه روستا افتتاح شد و حالا مردم منتظرند که برکت این نهادهای انقلابی را در بهبود دیگر زیرساخت‌های استان، شهر، منطقه و روستایشان ببینند.

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) پیشرو در محرومیت‌زدایی

ستاد اجرایی فرمان امام به دستور رهبر کبیر انقلاب اسلامی در سال ۶۸ ایجاد شد تا این نهاد غیردولتی، برکت انقلاب را به دل مناطق مختلف کشور از دورترین روستاها گرفته تا کلان‌شهرها، واحدهای اقتصادی و ... ببرد.

رهبر فرزانه انقلاب همواره در سخنان خود بر ضرورت آسان کردن زندگی مستضعفان و توجه ویژه به آنان تأکید داشته‌اند؛ امروز ستاد اجرایی فرمان امام با استفاده از ظرفیت شرکت‌های اقتصادی همچون «بنیاد برکت» و «تدبیر» در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور حضور می‌یابد و نسبت به توانمندسازی جوانان با رویکرد اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و ... اقدام می‌کند.

حالا محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خبر از سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیارد تومانی با مشارکت مردم، بنیاد برکت و اعطای تسهیلات در کشور خبر می‌دهد؛ اعتباری که به دل مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته ایران اسلامی می‌رود تا مردم دورترین نقاط این سرزمین از جمله روستاهای محروم لرستان نیز از برکت انقلاب بهره‌مند شوند.

در لرستان تا کنون دو هزار شغل ایجاد کرده ایم و ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته ایم

ستاد اجرایی فرمان امام به دستور رهبر کبیر انقلاب اسلامی در سال ۶۸ ایجاد شد تا این نهاد غیردولتی، برکت انقلاب را به دل مناطق مختلف کشور از دورترین روستاها گرفته تا کلان‌شهرها، واحدهای اقتصادی و ... ببرد.

رهبر فرزانه انقلاب همواره در سخنان خود بر ضرورت آسان کردن زندگی مستضعفان و توجه ویژه به آنان تأکید داشته‌اند؛ امروز ستاد اجرایی فرمان امام با استفاده از ظرفیت شرکت‌های اقتصادی همچون «بنیاد برکت» و «تدبیر» در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور حضور می‌یابد و نسبت به توانمندسازی جوانان با رویکرد اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و ... اقدام می‌کند.

شروع عملیات اجرایی ۱۱۰ پروژه جدید بنیاد برکت

وی با بیان اینکه یکی از کارهایی که به جد دنبال می‌کنیم، موضوع فراهم کردن امکان حضور افراد بیشتر در روستاها با ایجاد اشتغال است، گفت: قول می‌دهیم که اشتغالی که در استان در دستور کار قرار گرفته محسوس باشد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره)  یادآور شد: برنامه داریم شهرستان «دلفان» لرستان به‌عنوان منطقه نمونه اقتصاد مقاومتی معرفی شود.

مخبر از بهره‌برداری از ۵۰۰ طرح اشتغال‌زای اجتماع‌محور و تسهیلات محور در لرستان و شروع عملیات اجرایی ۱۱۰ پروژه جدید بنیاد برکت در این استان خبر داد و گفت: همچنین تفاهم‌نامه مدیریت و اجرای طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان دلفان مبادله شد.

اجرای دو هزار و ۳۰۰ طرح بنیاد برکت در ۴ شهرستان لرستان

محمود عسکری آزاد رئیس هیئت‌مدیره بنیاد برکت نیز با اشاره به اجرای ۴ طرح از سوی این نهاد در مناطق محروم کشور گفت: طرح آسمان، طرح سحاب، طرح مهتاب و طرح آفتاب از جمله این طرح‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه این طرح‌ها اشتغال محور و بنگاه محور هستند، گفت: قرار است که دو هزار و ۳۰۰ طرح در شهرستان‌های دلفان، پلدختر، کوهدشت و رومشکان استان لرستان اجرا شود.

رئیس هیئت‌مدیره بنیاد برکت با بیان اینکه تاکنون ۵۴۰ طرح در این شهرستان‌ها به نتیجه رسیده است، افزود: همچنین هزار و ۶۷۹ طرح در این شهرستان‌ها آماده دریافت تسهیلات هستند.

عسکری آزاد گفت: همچنین ۵ هزار و ۴۰۰ طرح نیز از سوی تسهیل گران بنیاد برکت در حال بررسی هستند.

وی با تأکید بر اینکه این طرح‌ها علمی و متکی به مردم هستند، گفت: مهم‌ترین عامل موفقیت ما عشق و علاقه تسهیل گران، مدیران و ... در اجرای طرح‌ها است.

سپاه و حضور در دورترین نقاط محروم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نهادی برآمده از دل انقلاب است نیز به‌نوبه خود در حوزه محرومیت‌زدایی از روستاهای دورافتاده و شهرهای کمتر توسعه‌یافته ورود کرده است. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با ظرفیت عظیمی از نیروی انسانی خبره و کارآمد و ماشین‌آلات پیشرفته و به‌روز بخش مهمی از سازندگی کشور در عرصه اقتصادی و عمرانی را به عهده گرفته است.

بسیج سازندگی سپاه نیز خود با بهره‌گیری از توان نیروهای بسیجی به دل مناطق محروم رفته و اقدامات متعددی در راستای تأمین زیرساخت در این مناطق و ارائه خدمات فرهنگی انجام داده است.

در لرستان نیز فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و قرارگاه پیشرفت و آبادانی این فرماندهی بالغ‌بر دو سال است که کار محرومیت‌زدایی از ۶ دهستان لرستان را به عهده گرفته‌اند و تاکنون نیز موفق به اجرای چندین پروژه محرومیت‌زدایی در این روستاهای محروم شده‌اند.

محرومیت‌زدایی از ۶ دهستان لرستان توسط سپاه

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه ما به دنبال این هستیم که ظرفیت‌های سپاه را در راستای توانمندسازی حاکمیت و بخش دولت قرار دهیم، اظهار داشت: کمک کنیم دولت بتواند گام‌های بلندی برای رفع مشکلات مردم بردارد.

وی با بیان اینکه از سال ۹۵ در کل کشور ۱۰۰ دهستان با محرومیت‌های با ضریب ۷ به بالا شناسایی شدند و محرومیت‌زدایی از آن‌ها در دستور کار سپاه قرار گرفت، تصریح کرد: سهم لرستان از این تعداد ۶ دهستان است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تأکید بر اینکه بنای ما بر این است که خودمان ورود کنیم در ۴ مؤلفه در این دهستان‌ها کار کنیم، افزود: این مؤلفه‌ها شامل زیرساخت، بهداشت و سلامت، فرهنگی و تعلیم و تربیت و اشتغال است.

سردار کشکولی با اشاره به اینکه در پایان این برنامه‌ها باید یک دهستان پیشرفته و آباد را تحویل دهیم، ادامه داد: بنا را بر این گذاشته‌ایم که هرچه گرفتاری و ناهنجاری در این ۶ دهستان وجود دارد را برطرف کنیم.

هر دولتی که آمده بخشی از مشکلات روستاها را حل کرده اما هنوز روستاها محروم هستند، باید با اقدامی جهادی در این روستاها کار کنیم

وی با بیان اینکه برای هر دهستان هم ۱۴ میلیارد اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم، یادآور شد: هر دولتی که آمده بخشی از مشکلات روستاها را حل کرده اما هنوز روستاها محروم هستند، باید با اقدامی جهادی در این روستاها کار کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد:  به‌صورت عملیاتی و میدانی در روستاهای این ۶ دهستان حضور یافته‌ایم و مشکلات را از نزدیک دیده‌ایم و بنا داریم طی دو تا سه سال مشکلات آن‌ها را حل کنیم.

سردار کشکولی با بیان اینکه در ابتدای کار ۱۱ روحانی را در روستاها مستقر کرده‌ایم و این روحانیون در همه بخش‌های زندگی روستاییان حضور خواهند داشت و به رفع مشکلات هم کمک می‌کنند، تصریح کرد: رد پای همه دستگاه‌های اجرایی را در این روستاها دیده‌ایم اما کارها مانده است، سپاه در این میدان کارآمدتر است و درگیر بوروکراسی نیست؛ لذا می‌تواند مؤثرتر فعالیت کند.

بسیجیان را برای محرومیت‌زدایی به کار گرفته‌ایم

وی با اشاره به اینکه شورای راهبردی در بین دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل داده می‌شود و ما هم قرارگاهی برای پیگیری امور داریم، گفت: اگر موفق شویم با همین مکانیسم و برنامه می‌توانیم سایر دهستان‌ها را هم برویم و آباد کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان یادآور شد: آبادانی ۶ دهستان «زلقی شرقی» در بخش بشارت، «کشور» در خرم‌آباد،   «میربگ جنوبی» در دلفان، «هومیان و ضرون» در کوهدشت، «کشکان شمالی» در دوره چگنی، «میانکوه غربی»  در پلدختر در دستور کار قرار گرفته است.

منت می کشیم برویم در روستاها و برای مردم کار کنیم

سردار کشکولی با اشاره به اینکه بخشی از سپاه مردمی است و بسیج ما هم مردمی است، ادامه داد: ۴۰۰ هزار بسیجی در استان داریم،  این ظرفیت را به کار گرفته‌ایم که از امنیت مردم دفاع کنند؛ امروز هم این پتانسیل را پای‌کار محرومیت‌زدایی آورده‌ایم.

وی با بیان اینکه منت می‌کشیم برویم در این روستاها و برای مردم کار کنیم،  افزود: خواهش می‌کنیم دستگاه‌های مربوطه بیایند هم‌افزایی کنیم تا مشکلات مردم حل شود؛ خیر دنیا و آخرت برای همه ما در این است که سنگی از سر راه مردم برداریم.

۱۴۰ پروژه در روستاهای ۶ دهستان تعریف شده است

سردار عباس علیشاهی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان هم با اشاره به محرومیت‌زدایی از ۶ دهستان لرستان اظهار داشت: چند ماه نیروهای سپاه در این دهستان‌ها بودند و حضور فعالانه داشتند، روستا به روستا رفتیم و مشکلات را احصاء کردیم.

وی با بیان اینکه همه مصائب مردم احصاء شده است و چاله‌های بزرگی از مشکلات در این روستاها وجود دارد که باید پر شوند، تصریح کرد: مردم در این روستاها واقعاً تنگ‌دست هستند و باید کمک اولیه‌ای شود تا اشتغال در این روستاها رونق بگیرد و پیشرفت ایجاد شود.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان با تأکید بر اینکه همه از وضع حاشیه‌نشینی در شهرها خسته هستند و می‌خواهند به روستای خود برگردند، افزود: ما به‌عنوان تسهیل گر به میدان آمده‌ایم و به جامعه روستایی کمک می‌کنیم تا در روستای خود شغل داشته باشند و زندگی کنند.

سردار علیشاهی با اشاره به اینکه ۱۴۰ پروژه را در روستاهای این ۶ دهستان تعریف کرده‌ایم، گفت: این پروژه‌ها شامل طرح‌های حوزه راه، پل، مدرسه، بهداشت و درمان و ... می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما نیروهای توانمند و فرماندهان گردان را در این روستاها گذاشته‌ایم تا امور را پیگیری کنند؛  زمان هم برای آن‌ها مفهومی ندارد و شبانه‌روز پای‌کار هستند.

تأسیس «بنیاد مسکن» ریشه در توجه انقلاب اسلامی به روستاییان و محرومان دارد

اما بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران دیگر نهاد برآمده از دل انقلاب است که فعالیت ویژه‌ای در سطح روستاها و به‌منظور فراهم کردن زیرساخت‌های زندگی در روستاها دارد؛ آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان می‌گوید: تشکیل نهاد انقلابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دو ماه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، نشان از توجه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به روستاییان و محرومان جامعه دارد؛ امام(ره) ترجیح می‌دادند انقلاب توسط افرادی اداره شود که خالصانه و با روحیه ایثار و ازخودگذشتگی خدمتگزار ملت باشند.

وی با اشاره به عملکرد موفق این بنیاد در اجرای طرح‌های هادی روستایی و بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی افزود: خدمات عمرانی بنیاد مسکن در سطح روستاها به‌گونه‌ای بوده که در سال‌های اخیر شاهد مهاجرت معکوس مردم از شهرها به سمت روستاها بوده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که متولی عمران و آبادی روستاها است، به وظایف خطیر خود در خصوص اجرای طرح هادی روستایی، مقاوم‌سازی واحدهای روستایی و بهسازی روستاها به نحو احسن پرداخته است و لازم است سایر دستگاه‌های متولی نیز به وظایف خود در خصوص ایجاد اشتغال، رونق صنایع‌دستی و گردشگری و ایجاد صنایع تبدیلی در کنار فعالیت‌های کشاورزی و دام‌پروری در روستاها بپردازند.

جهش ۹ درصدی اجرای طرح هادی در شهرستان دلفان

مسعود رضایی مدیرکل بنیاد مسکن لرستان در این رابطه گفت: در سال ۹۶ جهش ۹ درصدی اجرای طرح هادی شهرستان دلفان به‌عنوان یکی از مناطق محروم استان را شاهد بودیم و تاکنون ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از اجرای طرح هادی روستایی بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به پتانسیل‌های موجود و ظرفیت‌های بالای استان لرستان و میانگین ۵۴ درصدی جمعیت روستایی در شهرستان دلفان اظهار داشت: در این شهرستان ۴۳۴ روستا وجود دارد که کار تهیه طرح هادی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار آن به‌طور ۱۰۰ درصد اتمام یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با بیان اینکه درصد بهره‌مندی شهرستان دلفان از اجرای طرح هادی در ابتدای سال ۹۶ به میزان ۲۳ درصد بوده است، افزود: به لطف پروردگار و مساعدت مسئولین ارشد شهرستان، استان و بنیاد مسکن کشور و زحمات همکاران توانسته‌ایم با جهش ۹درصدی، بهره‌مندی شهرستان دلفان از اجرای طرح هادی را به ۳۲ درصد افزایش دهیم.

تهیه طرح های منظومه روستایی در بخش «زز و ماهرو» شهرستان الیگودرز و بخش «زاغه» شهرستان خرم آباد

رضایی با اشاره به اهمیت تهیه و اجرای طرح منظومه روستایی افزود: بر اساس مصوبات برنامه ششم، در کل کشور تعداد ۴۳ طرح منظومه روستایی تهیه‌شده است که ۲ طرح آن متعلق به لرستان است.

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های منظومه روستایی در بخش «زز و ماهرو» شهرستان الیگودرز و بخش «زاغه» شهرستان خرم‌آباد تهیه شده است، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده سومین طرح منظومه روستایی در استان لرستان در بخش «کاکاوند» شهرستان دلفان تهیه خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به وظایف مشترک بنیاد مسکن و ثبت‌اسناد در خصوص صدور سند روستایی افزود: تاکنون حدود ۸۰ هزار جلد سند روستایی در سطح استان صادر شده است.

رضایی یادآور شد: در سال گذشته بیش از یک‌میلیون و یک‌صد هزار مترمربع آسفالت در سطح استان اجرا شده است.

توجه و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر مبنی بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این موضوع را روشن می‌کند که اقداماتی همچون توانمندسازی مناطق محروم و ایجاد اشتغال در استان‌های کمتر توسعه‌یافته، ایران را به‌سوی تحقق اقتصاد متکی بر توان داخلی و بومی پیش می‌برد و فرهنگ کارآفرینی و خوداشتغالی را گسترش می‌دهد.

به‌هرروی، امروز بیش از هر زمان دیگری اقتصاد ایران باید روی ریل درون‌گرایی قرار گیرد تا مردم با تکیه‌بر توانایی و دانش خود بتوانند اقتصاد کشور را رونق ببخشند و در توسعه ایران اسلامی مشارکت کنند.

در این میان، استان‌های محرومی که کمتر موردحمایت بخش‌های خصوصی و سرمایه‌گذاران قرارگرفته‌اند و به‌واسطه شرایط نامناسب زیرساختی و کم‌توجهی‌ها، در شاخص‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی از سایر استان‌ها عقب‌تر هستند، مقصد و هدف اقدامات محرومیت‌زدایی نهادهای متعدد انقلابی قرار می‌گیرند تا اقتصاد مقاومتی به مفهوم واقعی خود با رویکرد توانمندسازی درون‌گرا به واقعیت بپیوندد.

کد خبر 4512095

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۰۳۶۹۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 450 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در کرمان پرداخت شد
 • افتتاح کارگاه گلیم بافی در سرفاریاب+عکس
 • عملیات احداث مدرسه 12 کلاسه در قرچک آغاز شد
 • برگزاری دومین کارگاه حقوق شهروندی در شهرستان هرسین
 • میز خدمت انقلاب اسلامی در قرچک برپاشد
 • 6 هزار طرح اشتغال روستایی و فراگیر در فارس تصویب شد
 • رسیدگی ویژه به درخواست روستاییان قرچک در برنامه میز خدمت
 • رشد 60 برابری شاخص بهره‌مندی آب روستایی استان کرمان
 • جلوگیری از قاچاق سوخت با رصد دقیق سهمیه­ جایگاه های سوخت قرچک
 • دهه فجر؛بهره برداری از ۱۶ طرح آبرسانی روستایی درهرمزگان
 • برگزاري نخستين کارگاه تخصصي تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي در نيشابور
 • 17 طرح آبرسانی روستایی در هرمزگان به بهره برداری می رسد
 • ۳۲ درصد تسهیلات اشتغال روستایی استان بوشهربه دشتستان اختصاص یافت
 • نظارت کمیته امداد شهرستان سمنان بر ۳۷۷ طرح اشتغال
 • کارگاه شعر نیما برگزار می شود
 • بازديد شهردار، رئيس و اعضاي شورا از پروژه‌هاي شهرداري قرچک
 • ثبت ۷۹ طرح اشتغال برای مددجویان شهرستان سمنان
 • اولين آموزشگاه آزاد فناوري اطلاعات فرايانه در شهرستان مياندرود مازندران (شهر سورک ) افتتاح شد
 • ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و کم برخوردار مهمترین رویکرد کمیته امداد