رکنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطره جالبی از شهید حسن فرد اسدی که فرماندار نظامی و رئیس شهربانی جهرم را ترور کرده بود، بازگو کرد.

حجم ویدیو: 18.23M | مدت زمان ویدیو: 00:02:47

به گزارش گروه سیاسی رکنا، شهید فرد اسدی کسی بود که با اعدام execution انقلابی فرماندار نظامی و رئیس شهربانی جهرم، به تعبیر وزیر کار، ایران را تکان داده بود.

منبع: رکنا

خبر بعدی:

ارتقای روابط دفاعی و نظامی ایران و جمهوری آذربایجان/ تحرک‌بخشی به دیپلماسی دفاعی

رویداد۲۴ سردار باقری در ادامه سفر‌های منطقه‌ای به کشور‌های روسیه، ترکیه، سوریه و پاکستان، که طی ۴۰ سال گذشته در این سطح بی سابقه بوده است، چهارشنبه این هفته در راس یک هیات نظامی عالیرتبه وارد به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان سفر کرد.
رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، طی دو روز اقامت در باکو با رئیس جمهوری، نخست وزیر، رئیس مجلس و وزیر دفاع جمهوری آذربایجان دیدار و مذاکره کرد و عصر دیروز پنجشنبه سفر خود را با موفقیت به پایان برد.

** امضای پروتکل همکاری دفاعی - نظامی
سردار باقری در این سفر دو بار با وزیر دفاع آذربایجان دیدار کرد که حاصل آن امضای پروتکل تقویت همکاری‌های دفاعی - نظامی بود.
این پروتکل که در زمینه تقویت همکاری در حوزه‌های مختلف نظامی و نظامی - فنی بود از سوی سردار باقری به باکو و ذاکر حسن اف امضا شد.
سردار باقری پس از امضای این پروتکل، با بیان اینکه توافقات ارزشمندی در این دیدار انجام گرفت، اظهار امیدواری کرد که این سفر گام بلندی برای توسعه روابط دفاعی و نظامی بین دو کشور باشد.
وی افزود: افق‌های بسیار روشنی برای آینده روابط دفاعی و امنیتی دو کشور نمایان است.
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز، گفت: در این دیدار مسائل مهمی بررسی شد و ما امید‌های زیادی به این سفر داریم.
حسن اف با اشاره به توسعه همکاری ایران و جمهوری آذربایجان در همه حوزه‌ها، اظهار داشت: اطمینان دارم پس از این سفر همکاری‌های نظامی دو کشور به بالاترین سطح برسد.
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان افزود: این دیدار فرصتی برای بررسی فعالیت کمیسیون مشترک نظامی ایران و آذربایجان بود.

** دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان
هیات نظامی جمهوری اسلامی ایران به ریاست سردار باقری، در بدو ورود به باکو، با الهام علی اف رئیس جمهوری دیدار کرد.
علی اف در این دیدار گفت که روابط دوجانبه بین آذربایجان و ایران طی سال‌های اخیر در تمامی عرصه ها، از جمله ارتش، به طور موفقیت آمیز توسعه یافته است.
وی با بیان اینکه روابط سیاسی دو کشور هم اکنون در بالاترین سطح قرار دارد، افزود: در سال‌های اخیر بیش از ۱۰ دیدار در سطح روسای جمهوری دو کشور انجام شده که نقش مهمی در ارتقا روابط داشته است.
علی اف گفت که مردم ما قرن‌ها در همسایگی هم زندگی کرده اند و ابراز اطمینان کرده اند که دوستی و برادری آذربایجان-ایران نیز در سال‌های آینده با موفقیت رو به رشد خواهد بود.
سردار باقری نیز در مورد دیدارش با رئیس جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: ملاقات گرم و صمیمی با وزیر دفاع این کشور داشتیم که طی آن راهکار‌های توسعه همکاری‌های آتی بررسی شد.
وی افزود: در این دیدار حمایت جمهوری اسلامی ایران را از تمامیت ارضی کشور آذربایجان اعلام و بر ضرورت توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف لجستیکی، آموزشی و انتقال تجارب عملیاتی تاکید کردیم.

**دیدار با رئیس مجلس جمهوری آذربایجان
سردار باقری در دیدار با 'اکتای اسداف' رئیس مجلس ملی جمهوری آذربایجان، عزم ایران برای تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی با جمهوری آذربایجان را مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به ضرورت حل مسالمت آمیز مناقشات منطقه‌ای، بار دیگر حمایت ایران از تمامیت ارضی و مصونیت مرز‌های جمهوری آذربایجان را یاد آور شد.
اسداف نیز در این دیدار، جمهوری آذربایجان و ایران را کشور‌های دوست خواند و با اشاره به مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی دو کشور، گفت:: برای تعمیق روابط بر مبنای حسن تفاهم و با تکیه بر این ارزش‌ها شرایط خوبی وجود دارد.

** دیدار با نخست وزیر
رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، در دومین روز سفر به جمهوری آذربایجان، روز پنجشنبه با نوروز محمد اف نخست وزیر این کشور دیدار کرد.
محمد اف، در این دیدار، بر توسعه روابط نظامی و دفاعی دو کشور تاکید کرد.
وی ضمن ابراز رضایت از همکاری‌های نظامی و دفاعی و توافقات بعمل آمده میان ایران و جمهوری آذربایجان، افزود: دولت ما از هر گونه اقدامی که موجب تحکیم روابط نظامی و دفاعی دو کشور شود، حمایت می‌کند.
سردار باقری نیز در این دیدار، ضمن استقبال از گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی میان دو کشور، گفت: سطح کنونی روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذرربایجان با ظرفیت‌های موجود دو کشور تناسب ندارد و لذا باید با تلاش‌های طرفین این روابط توسعه یابد.

** کنفرانس خبری و تشریح نتایج سفرمرز‌های ایران و آذربایجان از امن‌ترین مرزهاست
سردار باقری سفر دو روزه خود را با یک کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران ایرانی و آذربایجانی و تشریح نتایج این سفر به پایان برد.
وی افزود: در این سفر که به دعوت وزیر دفاع انجام شد، مذاکرات مفصل و سودمندی بین هیات‌های نظامی دو طرف صورت گرفت و به توافقات مهمی دست پیدا کرد که امیدواریم روابط نظامی و دفاعی دو کشور به نحوه چشمگیری افزایش یابد.
سردار باقری گفت:: امیدواریم با سفر هیات عالیرتبه نظامی ایران به آذربایجان که برای نخستین بار در این سطح از ابتدای انقلاب و استقلال جمهوری آذربایجان انجام می‌شود، روابط دو کشور در زمینه دفاعی نظامی نیز گسترش چشم گیری پیدا کند.
وی افزود: کشور آذربایجان برای دولت و ملت ایران کشور دوست، بردار و همسایه محسوب می‌شود که این میزان از روابط به هیچوجه کفایت نمی‌کند و روابط دو کشور باید چندین برابر وضعیت فعلی توسعه یابد.
رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان گفت: برای جمهوری اسلامی ایران تمامیت ارضی کشور آذربایجان امری قطعی است و مسئله قره باغ و مسایل مربوط به اشغال سرزمین‌های جمهوری آذربایجان باید با گفتگو‌های دو طرح حل شود، در هر صورت اشغال و ادامه اشغال سرزمین‌های جمهوری آذربایجان و آواره شدن مردم این سرزمین برای جمهوری اسلامی ایران قابل پذیرش نیست.
وی با اشاره به امضای ژریم حقوقی دریای خزر بین کشور‌های ساحلی این دریا و ایران و آذربایجان، گفت:هیچ مسئله حقوقی در دریای خزر نداریم و در بخش نظامی هم نیرو‌های دریایی دو کشور رفت و آمد و تمرینات مشترک بیشتری را با هم برگزار خواهند کرد.
** سفر‌های پیشین سرلشکر باقری به کشور‌های منطقه
سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، قبلا نیز در راستای توسعه 'دیپلماسی دفاعی'، به روسیه، ترکیه و سوریه نیز سفر کرده است.
مردادماه ۹۶ بود که ایران و ترکیه در جریان سفر سرلشکر باقری، در خصوص چهار موضوع مهم با یکدیگر مذاکره کردند.
' همه‌پرسی استقلال کردستان عراق، مبارزه با تروریسم در منطقه - تحولات سوریه، تامین امنیت مرزی و مبارزه با اقدامات تروریست‌ها و گسترش همکاری‌های دفاعی' از محور‌های سفر سرلشکر باقری به ترکیه بود.
رییس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان همچنین مهرماه سال گذشته در سفر به سوریه، در جمع رزمندگان جبهه مقاومت و مدافعان حرم با اشاره به دستیابی به موفقیت‌های چشمگیر جبهه مقاومت و رزمندگان مدافع حرم علیه گروهک‌های تروریستی، تاکید کرد: پایان عمر گروهک‌های تروریستی فرا رسیده است.
وی در آن سفر، در مناطق عملیاتی استان‌های حلب و دیگر مناطق عملیاتی این کشور حضور یافت.
سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران همچنین ۲۹ آبانماه سال گذشته در راس هیات عالی رتبه نظامی به منظور شرکت در اجلاس سه جانبه رؤسای ستاد کل ارتش‌های روسیه و ترکیه و ایران وارد سوچی روسیه شد.
اجلاس سوچی به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین وضعیت مقابله با تروریسم در سوریه و اتخاذ راهکار مشترک برای ادامه روند پاکسازی گروهک‌های تروریستی و تکفیری و بازگشت مجدد امنیت وثبات پایدار به کشور سوریه در شهر سوچی برگزار شد.
سفر چندی پیش سردار باقری و هیات نظامی عالیرتبه ایران به پاکستان، گام بلند دیگری در تحرک بخشی به دیپلماسی دفاعی منطقه‌ای ایران بود.
کنشگری کشور‌ها در سطح بین المللی، از وظایف دیپلماسی دفاعی است.
دیپلماسی دفاعی شباهت بسیاری با دیپلماسی سیاسی دارد، اما محتوای اصلی دیپلماسی به جای مسائل سیاسی، دربرگیرنده مسائل نظامی، دفاعی و امنیتی است.
دیپلماسی دفاعی با روش هایی، چون گسترش، بهبود روابط و ارتقاء سطح همکاری‌ها میتواند موجب کنشگری دستگاه دیپلماسی کشور می‌شود.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۰۵۴۷۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کشف ۶ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در جهرم
 • 2 طرح در حوزه منابع طبیعی جهرم آماده بهره برداری است
 • فرمانده انتظامی استان گیلان: بحث امنیتی در حادثه امروز رشت منتفی است
 • سه فرماندار شهرستانهای گیلان منصوب شدند
 • خواب آلودگی منجر به جان باختن راننده کامیون در جهرم شد
 • ۳ فرماندار جدید در گیلان منصوب شدند
 • توضیحات فرمانده انتظامی گیلان درباره حادثه امروز خیابان بیستون
 • فرمانده انتظامی گیلان: فرد مسلح در رشت حالت عادی نداشت
 • فرمانده انتظامی گیلان: بحث امنیتی در حادثه امروز رشت منتفی است
 • طناکی‌زاده فرمانده جدید قرارگاه شهید ناصری خراسان‌جنوبی می‌شود
 • بخاری باغی در 400 هکتار از باغ‌های جهرم نصب شد
 • ​ماجرای دلخوری امام از مراجع در بحث اعدام نواب چه بود؟
 • توهین کارمند اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر به فرماندار تنگستان
 • پژوهشگران دریافتند مغز انسان خاطره‌ها را در جهت معکوس بازسازی می‌کند
 • جبهه ملی بعد از فداییان اسلام به مبارزات ملی شدن نفت پیوست
 • فرمانده لشکر 9 بدر را بیشتر بشناسیم
 • هر جلسه هیأت دولت چقدر هزینه دارد؟/ خاوری زنده است یا مرده؟/ ترور پوتین خنثی شد/ به ادبیات ابر و باد برجامی خاتمه دهید
 • حضور فرماندار عسلویه در نمازجمعه اهل سنت عسلویه
 • کاهش عمل سزارین در مراکز درمانی جهرم