سرهنگ پاسدارمرتضی عجم دشتی نژادصبح پنج شنبه درگفت گو باخبرنگارخبرگزاری بسیج درهندیجان اظهارکرد:رزم امنیتی پایداریکی ازتاکیدات مهم وتاثیرگذارمقام معظم رهبری درکشوراست که بایستی باجدیت همراه بابرنامه ریزی وهوشیاری کامل تمام نیروهای بسیجی وسپاه ودیگرنیروهاباحفظ آمادگی انجام گرفته وباهر گونه تهدیدات ناامنی با بهترین شیوه مقابله نمود.

  وی افزود:رزمایش گردان امنیتی بیت المقدس شهرستان هندیجان بهترین فرصت برای آمادگی در روزهای سخت و  هنگام مواجه باخطرات احتمالی ازسوی دشمنان است که بسیجیان شهرستان همواره بابصیرت نشان دادن که درمقابل هر تهدیدی باایمان به خدا واهل بیت (ع)ایستادگی و مقابله می کنند.   وی بابیان مدت اجرای رزمایش و اهداف آن گفت:رزمایش امنیتی گردان بیت المقدس شهرستان دوروزه پنج شنبه وجمعه است و باهدف آمادگی درقدرت بسیجیان برای مقابله باناآرامی ها درهرشرایط وحفظ انقلاب ودستاوردهابزرگ امام راحل وشهدابرگزار شده است.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

فرمانده نزاجا: رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش از فردا آغاز می‌شود

فرمانده نزاجا گفت: رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش، از فردا (جمعه) به مدت ۲ روز در گستره وسیعی از منطقه اصفهان برگزار می شود. ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵ سیاسی نظامی | دفاعی | امنیتی نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشست خبری «رزمایش بزرگ اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش»، با اعلام خبر فوق گفت: در این رزمایش، تعداد 12 هزار نیروی هجومی جهت اجرای تاکتیک های نوین آفندی متناسب با تغییرات ساختاری نزاجا حضور خواهند داشت.

وی افزود: در «رزمایش بزرگ اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش»، دو تغییر رویکرد بزرگ «تحرک و تهاجم» که مدتی است در حوزه ساختاری و تاکتیکی نیروی زمینی محقق شده، را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص تغییرات ساختاری این نیرو گفت: نیروی زمینی براساس رویکرد تهاجمی اتخاذ شده از یگان های قدیمی و سنتی خود عبور کرده و مبتنی بر امر فرمانده معظم کل قوا ساختار جدیدی در یگان های خود به وجود آورده است.

امیر سرتیپ حیدری ادامه داد: امروز تیپ های  ما به یگان های واکنش سریع، نیروی مخصوص، نیروهای واکنش سریع ویژه، تیپ های متحرک هجومی و  تیپ های متحرک زرهی، تغییر هویت داده اند. و توانسته ایم با این تغییرات ساختاری و تاکتیکی یک نیروی زمینی که از قدرت تحرک و تهاجم بالا برخوردار باشد را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه این تحول ساختاری متناسب با نیازهای عملیاتی ایجاد شده است، افزود: در این رزمایش تمامی مولفه های مرتبط با این تغییر رویکرد اعم از توانمندی‌های تهاجمی، قابلیت‌های رزمی و قدرت تحرک نیروها مورد ارزیابی عملیاتی قرار خواهد گرفت و  در نهایت از سطح توانمندی یگان ها رکورد گیری می شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: موضوع دوم تغییر در رویکرد تاکتیکی نزاجا است که از طریق فرماندهی معظم کل قوا و سلسله مراتب فرماندهی به ما ابلاغ شده است. در این رویکرد با توجه به تهدیدات احصا شده، از رویکرد پدافندی به تاکتیک آفندی روی آورده ایم. و توان هجومی یگان های واکنش سریع و نیروهای مخصوص و تیپ هوابرد را نیز مورد ارزیابی عملیاتی قرار می دهیم.

 وی در تشریح برآورد عملیاتی متناسب با رویکرد  ساختاری جدید نزاجا گفت: از ویژگی‌های این رویکرد مورد استفاده در این رزمایش ارزیابی قدرت نقل و انتقال و ترابری به موقع سریع و پر تحرک نیروی زمینی است؛  که این قدرت در این رزمایش به نمایش گذاشته شد و ما توانستیم از دورترین نقطه به مرکزیت این رزمایش که فاصله ای حدود 1030 کیلومتر بود برخی از یگانهای خود را در کوتاهترین زمان ممکن به منطقه اعزام کنیم. همچنین تمامی یگان های سنگین زرهی را به سرعت از فاصله 760 کیلومتری وارد منطقه رزمایش نماییم.

امیر سرتیپ حیدری تاکید کرد: قدرت تحرک بالا و تهاجم بالا دو ویژگی مهم و مورد انتظار فرمانده معظم کل قوا بوده است که امروز با همت مضاعف در سطح نیروی زمینی ایجاد شده و این دو ویژگی در این رزمایش مورد ارزیابی عملیاتی قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص استعداد نیروی انسانی و تجهیزات توپخانه ای به کار گرفته شده در این رزمایش گفت: در رزمایش بزرگ اقتدار 97 نزاجا این تعداد 12 هزار نیروی متحرک و تهاجمی شرکت خواهند کرد و 1577 عراده توپ در این رزمایش قدرت‌نمایی آفندی خود را به نمایش خواهند گذاشت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص ظرفیت بالگردی بکارگرفته شده در این رزمایش گفت: در این رزمایش موج عظیمی از بالگردهای نیروی زمینی که به قابلیت‌های جدیدی همچون شناسایی و رزم شبانه مجهز شده اند  بکارگیری خواهند شد و ماموریت انتقال نیرو و انهدام اهداف را در شب اجرا خواهند کرد.

 امیر سرتیپ حیدری گفت: در این رزمایش از انواع تجهیزات تسلیحات بومی که به دست توانمند طراحان و پژوهشگران داخلی تولید شده است استفاده می کنیم و با این کار شعار روی پای خود ایستاده ایم، که از منویات مقام معظم رهبری است را به منصه ظهور درآوردیم.

وی تصریح کرد: ویژگی بارز این رزمایش این است که تمامی سلاح های مورد نیاز و عملیاتی مورد استفاده تولید شده داخلی و مورد استفاده در چرخه صنعت دفاعی کشور است.

امیر سرتیپ حیدری گفت: بهره گیری از یگان های پهپاد و یگان  های جنگال به طور گسترده از دیگر ویژگیهای این رزمایش است. همچنین 23 رسته تخصصی مرتبط که در نیروی زمینی ایجاد و به لحاظ عملیاتی در هم تنیده شده در این رزمایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه تمامی تاکتیک های مورد استفاده در این رزمایش توسط مراکز فرماندهی ارتش و نیروی زمینی ساماندهی، مدیریت و عملیاتی خواهند شد، افزود: از جمله از تاکتیک‌های به کار گرفته شده در این رزمایش تاکتیک عملیات گسترده شناسایی با رزم و همچنین تک هماهنگ شده نیروهای شرکت کننده است.

فرمانده نزاجا با اشاره به نقش آفرینی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش گفت: در این رزمایش عملیات منحصربفرد تازش هوایی را با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش خواهیم داشت.

امیر سرتیپ حیدری گفت: در این رزمایش عملیات هلی برن با استفاده از بالگردهای ترابری شنوک و 214 به طور  گسترده انجام خواهد شد و پشتیبانی بالگردهای هجومی را نیز خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: پیام این رزمایش برای دوستان نظام مقدس جمهوری اسلامی اینست که آنها بر توانمندی و قابلیتی ارتش و نیروی زمینی به خود ببالند و این توانمندی را بخشی از توان ارتش اسلام تلقی کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان گفت: همچین دشمنان پیام اقتدار بی نظیر ارتش و قوای مسلح جمهوری اسلامی را که همواره گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا است را دریافت می کنند و می دانند که امروز ارتش آماده است تا طومار ننگین هر متجاوزی را که قصد تعدی به کشور عزیزمان را دارد در کمترین زمان ممکن در هم بپیچد.

انتهای پیام/

R1011116/P/S1,11/CT12

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۰۵۷۰۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رزمایش نزاجا فردا آغاز میشود
 • رزمایش نزاجا فردا آغاز می شود
 • رزمایش بزرگ «اقتدار ۹۷» نیروی زمینی ارتش فردا آغاز می‌شود
 • آغاز رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش، از فردا
 • رزمایش «اقتدار ۹۷» نیروی زمینی ارتش از فردا برگزار می‌شود
 • فردا، آغاز رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش
 • آغاز رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش از جمعه
 • آغاز رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش/ حضور ۱۲ هزار نیروی هجومی و ۱۵۷۷ عراده توپ
 • رزمایش نیروی زمینی ارتش از فردا آغاز می‌شود
 • رزمایش بزرگ «اقتدار ۹۷» نیروی زمینی ارتش از فردا آغاز می‌شود
 • بسیجیان پیشکسوت دستاوردهای انقلاب را برای نسل جدید تبیین کنند
 • توانمندسازی بسیجیان در زمینه‌های ورزشی
 • مراسم تکریم و معارفه فرمانده گردان 102 امام حسین برگزار شد
 • چهار کیلومتر شبکه آبرسانی فرسوده در هندیجان تعویض شد
 • خدمات موسسه تامین درمان بسیجیان استان البرز به بسیجیان فعال
 • اجرای دوره های تخصصی گردان بیت المقدس دفاعی هندیجان
 • خوزستان| جشنواره بزرگ کالاهای خانگی از ۱۲ بهمن‌ماه در هندیجان آغاز می‌شود
 • تشریح عملکرد شهرداری هندیجان توسط حشمدار شهردار این شهر
 • کسب رتبه سوم گروهان تخریب لشکر 14 امام حسین در بین یگان‌های مردم پایه سپاه