کاخ سعدآباد در دامنه کوه های توچال و دربند تهران بی صدا در حال استراحت است، که یک مجتمع کاخ 110 هکتاری برجسته را به نمایش می گذارد. در اصل، در اواخر قرن 17 به عنوان اقامتگاه تابستانی سلطنتی تاسیس شده بود و حتی در طول سلسله ی پهلوی (قرن 19) با افزودن باغ های جدید گسترش یافت. مجتمع کاخ سعد آباد شامل 18 عمارت و کاخ است.

این امکانات کاخ موزه سعدآباد تهران،ایران، برای نمایشگاه هنر و معماری ایران ایجاد شده است و از زمان انقلاب اسلامی سال 1979 ، به موزه عمومی تبدیل شده اند. مجتمع قصر، منبع مهمی از مصنوعات و اطلاعات فرهنگی و تاریخی ایران است. دوتا از ساختار های کاخ، کاخ های سفید و کاخ سبز به عنوان کاخ سعدآباد تهران برای عموم آزاد هستند که به تنهایی زیبایی و ظرافت دکور و معماری خود را به رخ می کشند. ساختمان های باقی مانده در کنار زیباییشان،هر کدام بر اساس موضوع خودشان،  به نمایشگاه ها اختصاص یافته اند.

موزه بهزاد کاخ سعدآباد تهران :

محل اقامت و دفتر پیشین رضا شاه در حدود سال 1800 ساخته شده است و میزبان نقاشی های ارزشمند حسین بهزاد، یکی از بنیانگذاران نقاشی معاصر ایران است.
قیمت معمول : 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه کارد و چنگال سلطنتی کاخ سعدآباد تهران :

در اصل با دیواره های بیرونی پوشیده شده از سنگ های زیبای حکاکی شده ساخته شده است. بعد از توسعه و نوسازی این ساختمان آنها را با سنگ های مرمر ساده پوشاندند. از سال 1994، از آن برای نمایش ظروف خیره کننده سلطنتی استفاده شده است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه مینیاتور کاخ سعدآباد تهران فرشچیان:

یک موزه اختصاصی به نقاشی های محمود فرشچیان اختصاص داده شده است. برای دیدن عموم آزاد است که به راستی کارهای الهام بخش استاد مدرن نقاشی های مینیاتور ایرانی (اشکال هنری باستانی ایران) است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه آشپزخانه سلطنتی کاخ سعدآباد تهران :

این آشپزخانه مجهز آلمانی و مدرن پیشخدمت هایی همانند آشپزخانه کاخ سفید داشت و جایی بودکه به آشپزان برای تهیه ی غذاهای سفارشی شاه،ملکه و فرزندانشان اختصاص داده شده بود.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه هنرهای زیبا کاخ سعدآباد تهران :

زمانی که جزو بارگاه سلطنتی بود،شاید یکی از مجلل ترین مجتمع های سعدآباد بود.از سال 1983، هنگامی که به موزه هنرهای زیبا تبدیل شد، جمعیت بی انتها هنرمندان و علاقه مندان به هنر را به تحسین آن وا داشت. با سنگ مرمر سیاه و سفید بی نظیر تزئین شده،آنجا جایگاه نقاشی های متعدد گران قیمت و با ارزشی از قرن پانزدهم تا بیستم است. از جمله هنرمندان چنین آثار هنری عبارت اند از: سهراب سپهری، حسین ماهجوبی، سالوادور دالی، پیتر گراهام و ایوانویچ شیشکین نام چند نفر از آن هاست.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه ملل کاخ موزه سعدآباد:

این موزه دارای مجموعه ای منحصر به فرد از کار هنری از نقاط مختلف جهان است که به خانواده سلطنتی داده شد بود. این آثار هنری از دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی از آفریقا، هند، مالزی، شرق دور و همچنین آثار هنری ملی و بین المللی معاصر است.
قیمت معمول: 200000 ریال. (20000 تومان)

کاخ نگارستان کاخ موزه سعدآباد:

در اصل خانۀ دختر رضا شاه، فاطمه پهلووی، و بعدها محل اقامت مادر ملکه، خانم فرید دیبا بوده است. از سال 2007، این ساختمان دارای نمایشگاه های مختلفی است که از اول برای طراحی لباس و لباس سنتی ایرانی اختصاص یافته است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه آلبوم ها و اسناد سلطنتی کاخ موزه سعدآباد:

"دفتر گارد سلطنتی" از روز ساخت آن توسط رضا شاه پهلوی دوم ، ساختمانی به منظور نگهداری و محافظت از اقلام شخصی و املاک سلطنتی بود. از زمان انقلاب اسلامی، این امکانات دارای کارکرد های بسیار متفاوتی بوده است، که اخیرا از سال 2012، موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد بوده است. در حال حاضر از آلبوم سلطنتی بیش از 500 عکس سفرهای مختلف در زندگی روزانه، اسناد امور قصر و همچنین برخی اسناد خصوصی خانواده سلطنتی را نمایش می دهد.

موزه خوشنویسی میرعماد کاخ موزه سعدآباد:

در ابتدا محل زندگی فرزندان پهلوی، فرحناز و علیرضا بوده و از سال 1997 تا کنون موزه خوش نویسی است.خطاط معروف سلسله صفوی، میرعماد حسنی نام گذاری شده است. این ساختمان دو طبقه شامل آثار هنری بسیاری از خوشنویسان معروف دوره های اسلامی از قرن چهارم تا چهاردهم می باشد.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه اتومبیل سلطنتی کاخ سعدآباد:

نمایشگاه شامل بسیاری از خودرو های لوکس متعلق به خانواده سلطنتی پهلوی است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)

موزه لباس معاصر کاخ سعدآباد:

موزه کاخ سعدآباد که قبلا به عنوان "موزه هنر و مردم" شناخته می شد، جایی است که دختر رضا شاه، شمس پهلوی در تابستان در آنجا سکونت می کرد و اکنون ادغامی موزه صنایع دستی، موزه انسان شناسی و موزه تاریخ معاصر است.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)

موزه برادران امیدوار کاخ سعدآباد:       

این خانه بزرگ زیبا و تزئین شامل 4 اتاق است که سابقا به عنوان خانه مربی که مورد استفاده رانندگان مربی سلطنتی قرار می گرفت.در سال 2003 ، این ساختمان به نام دو جهانگرد ایرانی بازسازی و تغییر نام داده شد که در سال 1954 تنها با 90 دلار مسافرت می کردند.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)

موزه نظامی کاخ سعدآباد:

از سال 1984، این ساختمان نمایشگاه موزه تاریخ ایران بوده و شامل انواع مختلف سلاح، لباس، عکس، کتاب و سایر موارد مرتبط است.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)

موزه سلاح های سلطنتی کاخ سعدآباد:

محل زندگی سابق برادر محمدرضا پهلوی، غلامرضا پهلوی،در حال حاضر نمایشگاهی برای بیش از 70 قطعه از سلاح های جنگی و تفنگ سلطنتی شکاری است.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)

موزه آب کاخ سعدآباد:

دفتر پیشین رضا شاه که برای پذیرش حاکمان و مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر خانه ای برای نمایشگاه های فوق العاده تکنیک ها و ابزارهای توزیع و تدارکات باستانی و سنتی آب است. مخازن آب، مخازن یخ و دیگر ساختارهای مربوط به آب نیز نمایش داده می شوند.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)

شهر تهران

آدرس 1: تهران، میدان تجریش، خیابان دربند
آدرس 2: آخر خیابان طاهری، خیابان زعفرانیه، ولنجک
روزهای فعال: هر روز
ساعت های کاری: ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر
محله: کوه دربند - منطقه باغ فردوس

منبع: مجله همگردی

خبر بعدی:

کلنگ‌‌زنی مجتمع خیریه فجر لرستان

به گزارش ایکنا از لرستان، پنج‌شنبه، دوم اسفند در مراسمی با حضور حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان و جمعی از مسئولین لرستان کلنگ احداث مجتمع خیریه فجر و فاز نخست مجتمع گردشگری کشت و صنعت لرستان به زمین زده شد.
قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در این خصوص گفت: این مجتمع در زمینی به زمینی به مساحت ۱۲۸ هکتار و شامل دو بخش پارک جنگلی دهکده سبز و موسسه خیریه فجر احداث می‌شود.
وی با اشاره به این‌که در مجموع ۴۴۰ میلیارد ریال برای ساخت این مجتمع گردشگری اعتبار در نظر گرفته شده افزود: با بهره‌برداری از این مجتمع برای ۱۷۵ نفر شغل ایجاد خواهد شد.
قاسمی، شهربازی، پارک آبی، رستوران، مجتمع‌های ویلایی، دریاچه و آبشار مصنوعی، نمایش زندگی عشایری و نمایشگاه صنایع دستی، باغ پرندگان، بالون گردشگری، اورژانس بین راهی، خانه بهداشت و مرکز درمانی آموزشی را از جمله بخش‌های مجتمع گردشگری کشت و صنعت صفا لرستان عنوان کرد.

انتهای پیام

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت hamgardi.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۱۱۶۷۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حقایق در مورد مجتمع مداری میر در سی و سومین سالگرد پرتاب آن
 • ۵ میلیون نفر طی یک دهه آینده به حاشیه تهران اضافه می‌شود
 • مجتمع آبرسانی «انقلاب» آزادشهر ۷۰۰۰ مشترک را پوشش می دهد
 • آیا می دانید سن ملکه انگلیس از آیت الله جنتی هم بیشتر است؟
 • کاخ سفید: ۲۰۰ نظامی آمریکا بعد از خروج از سوریه در این کشور می‌مانند
 • کاخ‌سفید: ۲۰۰ نظامی آمریکایی در سوریه باقی می‌مانند
 • کاخ سفید: گروه کوچکی از نظامیان آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند
 • کاخ سفید: 200 نظامی آمریکایی در سوریه می مانند
 • رونمایی از موزه تمام روباتیک کره جنوبی
 • رادیو درمانی جایگزین قطعی روش های معمول درمانی خواهد شد؟
 • اردبیل به شهر موزه‌ها تبدیل می‌شود
 • لباس بارداری «مگان مارکل»، عروس خاندان سلطنتی
 • با برندهای خارجی پوشاک قاچاق برخورد شد/ صد فروشگاه در مجتمع های تجاری تهران در حال عقد قرارداد با تولیدکنندگان داخلی هستند
 • برگزاری چهارمین کارگاه آموزشی مسئولان اردوگاه های متمرکز کشوری در اردوگاه فرهنگی_تربیتی الزهرا(س) سعدآباد
 • موزه قنات اردکان افتتاح شد
 • موزه ای خوشمزه در تبریز+تصاویر
 • پایانه کانتینری ۵۰ هزار تنی مجتمع بندری نگین بوشهر آماده بهره‌برداری شد
 • استعفای معاون سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید
 • سرود صد هزار افلیای عاشق از فردا به موزه انتظامی می‌آید