کاخ سعدآباد در دامنه کوه های توچال و دربند تهران بی صدا در حال استراحت است، که یک مجتمع کاخ 110 هکتاری برجسته را به نمایش می گذارد. در اصل، در اواخر قرن 17 به عنوان اقامتگاه تابستانی سلطنتی تاسیس شده بود و حتی در طول سلسله ی پهلوی (قرن 19) با افزودن باغ های جدید گسترش یافت. مجتمع کاخ سعد آباد شامل 18 عمارت و کاخ است.

این امکانات کاخ موزه سعدآباد تهران،ایران، برای نمایشگاه هنر و معماری ایران ایجاد شده است و از زمان انقلاب اسلامی سال 1979 ، به موزه عمومی تبدیل شده اند. مجتمع قصر، منبع مهمی از مصنوعات و اطلاعات فرهنگی و تاریخی ایران است. دوتا از ساختار های کاخ، کاخ های سفید و کاخ سبز به عنوان کاخ سعدآباد تهران برای عموم آزاد هستند که به تنهایی زیبایی و ظرافت دکور و معماری خود را به رخ می کشند. ساختمان های باقی مانده در کنار زیباییشان،هر کدام بر اساس موضوع خودشان،  به نمایشگاه ها اختصاص یافته اند.image موزه بهزاد کاخ سعدآباد تهران :

محل اقامت و دفتر پیشین رضا شاه در حدود سال 1800 ساخته شده است و میزبان نقاشی های ارزشمند حسین بهزاد، یکی از بنیانگذاران نقاشی معاصر ایران است.
قیمت معمول : 100000 ریال. (10000 تومان)
image

موزه کارد و چنگال سلطنتی کاخ سعدآباد تهران :

در اصل با دیواره های بیرونی پوشیده شده از سنگ های زیبای حکاکی شده ساخته شده است. بعد از توسعه و نوسازی این ساختمان آنها را با سنگ های مرمر ساده پوشاندند. از سال 1994، از آن برای نمایش ظروف خیره کننده سلطنتی استفاده شده است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)image

موزه مینیاتور کاخ سعدآباد تهران فرشچیان:

یک موزه اختصاصی به نقاشی های محمود فرشچیان اختصاص داده شده است. برای دیدن عموم آزاد است که به راستی کارهای الهام بخش استاد مدرن نقاشی های مینیاتور ایرانی (اشکال هنری باستانی ایران) است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)image

موزه آشپزخانه سلطنتی کاخ سعدآباد تهران :

این آشپزخانه مجهز آلمانی و مدرن پیشخدمت هایی همانند آشپزخانه کاخ سفید داشت و جایی بودکه به آشپزان برای تهیه ی غذاهای سفارشی شاه،ملکه و فرزندانشان اختصاص داده شده بود.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)image

موزه هنرهای زیبا کاخ سعدآباد تهران :

زمانی که جزو بارگاه سلطنتی بود،شاید یکی از مجلل ترین مجتمع های سعدآباد بود.از سال 1983، هنگامی که به موزه هنرهای زیبا تبدیل شد، جمعیت بی انتها هنرمندان و علاقه مندان به هنر را به تحسین آن وا داشت. با سنگ مرمر سیاه و سفید بی نظیر تزئین شده،آنجا جایگاه نقاشی های متعدد گران قیمت و با ارزشی از قرن پانزدهم تا بیستم است. از جمله هنرمندان چنین آثار هنری عبارت اند از: سهراب سپهری، حسین ماهجوبی، سالوادور دالی، پیتر گراهام و ایوانویچ شیشکین نام چند نفر از آن هاست.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)image

موزه ملل کاخ موزه سعدآباد:

این موزه دارای مجموعه ای منحصر به فرد از کار هنری از نقاط مختلف جهان است که به خانواده سلطنتی داده شد بود. این آثار هنری از دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی از آفریقا، هند، مالزی، شرق دور و همچنین آثار هنری ملی و بین المللی معاصر است.
قیمت معمول: 200000 ریال. (20000 تومان)image

کاخ نگارستان کاخ موزه سعدآباد:

در اصل خانۀ دختر رضا شاه، فاطمه پهلووی، و بعدها محل اقامت مادر ملکه، خانم فرید دیبا بوده است. از سال 2007، این ساختمان دارای نمایشگاه های مختلفی است که از اول برای طراحی لباس و لباس سنتی ایرانی اختصاص یافته است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)image

موزه آلبوم ها و اسناد سلطنتی کاخ موزه سعدآباد:

"دفتر گارد سلطنتی" از روز ساخت آن توسط رضا شاه پهلوی دوم ، ساختمانی به منظور نگهداری و محافظت از اقلام شخصی و املاک سلطنتی بود. از زمان انقلاب اسلامی، این امکانات دارای کارکرد های بسیار متفاوتی بوده است، که اخیرا از سال 2012، موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد بوده است. در حال حاضر از آلبوم سلطنتی بیش از 500 عکس سفرهای مختلف در زندگی روزانه، اسناد امور قصر و همچنین برخی اسناد خصوصی خانواده سلطنتی را نمایش می دهد.image

موزه خوشنویسی میرعماد کاخ موزه سعدآباد:

در ابتدا محل زندگی فرزندان پهلوی، فرحناز و علیرضا بوده و از سال 1997 تا کنون موزه خوش نویسی است.خطاط معروف سلسله صفوی، میرعماد حسنی نام گذاری شده است. این ساختمان دو طبقه شامل آثار هنری بسیاری از خوشنویسان معروف دوره های اسلامی از قرن چهارم تا چهاردهم می باشد.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)image

موزه اتومبیل سلطنتی کاخ سعدآباد:

نمایشگاه شامل بسیاری از خودرو های لوکس متعلق به خانواده سلطنتی پهلوی است.
قیمت معمول: 100000 ریال. (10000 تومان)image

موزه لباس معاصر کاخ سعدآباد:

موزه کاخ سعدآباد که قبلا به عنوان "موزه هنر و مردم" شناخته می شد، جایی است که دختر رضا شاه، شمس پهلوی در تابستان در آنجا سکونت می کرد و اکنون ادغامی موزه صنایع دستی، موزه انسان شناسی و موزه تاریخ معاصر است.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)image

موزه برادران امیدوار کاخ سعدآباد:       

این خانه بزرگ زیبا و تزئین شامل 4 اتاق است که سابقا به عنوان خانه مربی که مورد استفاده رانندگان مربی سلطنتی قرار می گرفت.در سال 2003 ، این ساختمان به نام دو جهانگرد ایرانی بازسازی و تغییر نام داده شد که در سال 1954 تنها با 90 دلار مسافرت می کردند.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)image

موزه نظامی کاخ سعدآباد:

از سال 1984، این ساختمان نمایشگاه موزه تاریخ ایران بوده و شامل انواع مختلف سلاح، لباس، عکس، کتاب و سایر موارد مرتبط است.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)image

موزه سلاح های سلطنتی کاخ سعدآباد:

محل زندگی سابق برادر محمدرضا پهلوی، غلامرضا پهلوی،در حال حاضر نمایشگاهی برای بیش از 70 قطعه از سلاح های جنگی و تفنگ سلطنتی شکاری است.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)image

موزه آب کاخ سعدآباد:

دفتر پیشین رضا شاه که برای پذیرش حاکمان و مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر خانه ای برای نمایشگاه های فوق العاده تکنیک ها و ابزارهای توزیع و تدارکات باستانی و سنتی آب است. مخازن آب، مخازن یخ و دیگر ساختارهای مربوط به آب نیز نمایش داده می شوند.
قیمت معمول: 100000 ریال.(10000 تومان)image

شهر تهران

آدرس 1: تهران، میدان تجریش، خیابان دربند
آدرس 2: آخر خیابان طاهری، خیابان زعفرانیه، ولنجک
روزهای فعال: هر روز
ساعت های کاری: ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر
محله: کوه دربند - منطقه باغ فردوسimage

روحانی: اگر با برجام‌ وFATF مخالفید، به‌مردم بگویید چقدر هزینه دارد|شعار می‌دهند و هزینه‌ را از جیب‌مردم می‌پردازند| چه اشکالی دارد سوخت را دو نرخی کنیم؟

رئیسی: خدا رحم کرد که رییس‌جمهور نشدم| انتخابات سال ۹۶ از انتخابات‌های پرتخلف کشور بود، هنوز پیگیر هستم| مالیات را باید از یقه سفیدها گرفت

علت مرگ پیام صابری همسر زیبا بروفه+عکس

منبع: مجله همگردی

منبع این خبر، وبسایت hamgardi.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۱۱۶۷۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آتش سوزی در محل سکونت آوارگان در ایتالیا
 • روایتی نادر از دربار سلطنتی عربستان و آموزش انگلیسی به محمد بن سلمان
 • خاطرات معلم انگلیسی محمدبن‌سلمان
 • خاطرات معلم انگلیسی محمد بن سلمان
 • خاطرات معلم انگلیسی محمد بن سلمان از تجربه‌اش در کاخ سلطنتی
 • خانواده سلطنتی مشتری های گران ترین خاویار جهان
 • خانه موزه معین و جاهد محل برگزاری جشنواره موسیقی می‌شود
 • شاه بحرین رئیس پارلمان جدید را منصوب کرد
 • خانه موزه‌ای که به موسیقی اهمیت می دهد/ ادای دین به ۲ مرد بزرگ
 • پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت مجتمع خوابگاهی آموزش و پرورش
 • رسیدگی به مشکلات مراجعین در مجتمع قضایی خانواده یک با حضور معاونان محاکم تهران
 • عقب رفتن چند هزار ساله تاریخ پایتخت +صوت
 • شناسایی و ثبت دو گونه مخمری در فسا + فیلم
 • زندگی اعضای خاندان سلطنتی عربستان در وحشت از ولیعهد
 • پرسپولیسی‌ها مطابق معمول جنجال درست کردند
 • زیباترین مدل کلاه‌های زنانه خانواده سلطنتی در ۲۰۱۸
 • اعضای خاندان سلطنتی عربستان در وحشت از ولیعهد زندگی می‌کنند
 • تروریسم تکفیری و اقتصادی/ترامپ؛ دکترین نیکسون و سقوط چرخه باشکوه امریکا/ماکرون رفتنی است؟ /۳ نکته بودجه و توجه نمایندگان مجلس
 • مراسم شب یلدا در کاروانسرای شاه عباسی رشت برگزار می شود
 • فتاوای آیت الله العظمی فاضل لنکرانی (قدس سره)تصرف در تركه ميت بدون اجازه وارث