حقوق دریافتی نمایندگان از حدود بیش از 5 میلیون از ابتدای امسال به حدود 7 میلیون افزایش پیدا کرده است و تعیین افزایش 70 درصدی حقوق به 10 میلیون برای نمایندگان صحت ندارد.

به گزارش شریان نیوز، روز گذشته خبری مبنی بر توافق کمیته بودجه نویسی مجلس بر  افزایش 70 درصدی حقوق نمایندگان در فضای مجازی منتشر شد؛ در این خبر تصریح شده است که حقوق نمایندگان مجلس از 5میلیون و هشتصد هزار تومان به 10 میلیون و هزینه های جاری دفاتر آنها 10 تا 15 افزایش خواهد یافت.

در همین راستا، حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: هر نماینده مجلس دو حساب درارتباط با شغلش دارد؛ یک حساب، حساب شخصی است که دریافتی فعلی ما حدود 7 میلیون تومان است و حسابی دیگر که  حقوقی  و مربوط به دفاتر نمایندگی است و قانونا حق تصرف شخصی در آن ندارد.

حاجی دلیگانی در توضیح حقوق دریافتی نمایندگان گفت: حقوق دریافتی نمایندگان از حدود بیش از 5 میلیون از ابتدای امسال به حدود 7 میلیون افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: افزایش بودجه دفاتر نیز طبق قانون و مطابق افزایش حقوق سایر کارکنان دولت، 10 درصد از ابتدای امسال افزایش پیدا کرده است. این هزینه ها شامل هزینه های جاری دفتر های نمایندگان شامل حقوق کارکنان دفاتر، اجاره دفتر،آب، برق،گاز، تلفن و سایر هزینه های مازاد بر حقوق شخصی آنهاست که با تعداد فرمانداری های حوزه های انتخابیه خود متناسب است.

نماینده شاهین شهر در خصوص جدول منتشره در فضای مجازی که به تفکیک از بودجه اختصاص یافته شده به بخش های دفاتر نمایندگان از جمله هزینه دفتر نمایندگی در تهران و حوزه انتخابیه، هزینه پرواز های داخلی به شهر های محل نمایندگی،هزینه تیم حفاظت و کارکنان دفتری،خودرو، راننده و ... خبر داده بود عنوان کرد: من این جدول را ندیدم اما اولا هزینه های مربوط به دفاتر ربطی به حقوق شخصی نمایندگان ندارد و مربوط به جایگاه حقوقی آنهاست و همچنین حداکثر آن مبلغی در حدود 20 تا 23 میلیون تومان است.

 

 منبع: رجا برچسب هاشاهین شهرافزایش بودجهمجلس مطالب مرتبط ۱۰ تذکر نمایندگان مجلس به وزرای دولت
40 نماینده به مجلس اضافه می‌شود
تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات کلید خورد
جزئیات دیدار نمایندگان مجلس با وزیر دفاع
نمایندگان مجلس با طرح دو فوریتی سهام عدالت مخالفت کردند
مجموع دریافتیِ نمایندگان مجلس چقدر است؟

منبع: شریان

خبر بعدی:

چگونه کمیسیون تلفیق سقف بودجه را ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد؟+جدول

به گزارش «نماینده»، دولت لایحه بودجه ۹۸ را به صورت دو سقفی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده بود. سقف اول بودجه، حدود ۴۰۷ هزار میلیارد تومان و سقف دوم بودجه حدود ۴۴۷ هزار میلیارد تومان بود.

با توجه به نگرانی‌های فراوان کارشناسان و مراکز پژوهشی درباره عدم تحقق سقف دوم بودجه و در نتیجه، برداشت گسترده از منابع صندوق توسعه ملی، کمیسیون تلفیق مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۸، تصمیم گرفت سقف دوم بودجه را حذف کند ولی با اضافه کردن ۳۵ هزار میلیارد تومانی سقف اول بودجه، سقف منابع عمومی لایحه بودجه ۹۸ را حدود ۴۴۲ هزار میلیارد تومان قرار داد تا عملا نگرانی درباره تبعات حذف سقف دوم بودجه از بین ببرد. نکته مهم و قابل تامل این است که کمیسیون تلفیق مجلس بدون افزایش برداشت از صندوق توسعه ملی، سقف بودجه ۹۸ را حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد.

براساس گزارش نهایی کمیسیون تلفیق مجلس درباره اصلاحات صورت گرفته در ماده واحده، جداول و ردیف های لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، جمع منابع عمومی دولت در لایحه ۴۰۷ هزار و ۷۱۳ میلیارد تومان بود و کمیسیون تلفیق این رقم را به ۴۴۲ هزار و ۷۹۱ میلیارد تومان افزایش داد. کمیسیون تلفیق مجلس بخش درآمدها یعنی درآمدهای مالیاتی و سایر درآمدها را حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان و بخش واگذاری دارائی‌های سرمایه ای یعنی درآمدهای نفتی را حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش داد و بخش واگذاری دارائی های مالی یعنی انتشار اوراق مالی را هزار میلیارد تومان کاهش داد.

جزئیات تغییرات منابع بودجه کل کشور در جدول زیر آمده است:   

*تغییرات درآمدهای مالیاتی

براساس این گزارش، کمیسیون تلفیق در بخش درآمدهای مالیاتی، درآمدی ۴ هزار میلیارد تومانی از محل مالیات معوق اشخاص حقوقی غیردولتی و درآمدی ۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی از محل حقوق ورودی خودرو پیش بینی کرد و درآمد دولت از محل مالیات بر ارزش افزوده را هم حدود ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش داد. البته کمیسیون تلفیق درآمد دولت از محل ردیف ۱۱۰۵۱۴ درباره ۲۷ صدم درصد از ۳ درصد تعرفه مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها برای توسعه ورزش را حدود ۳۰۰ میلیارد تومان کاهش داد. در نتیجه، مجموع افزایش درآمدهای مالیاتی در مصوبه کمیسیون تلفیق نسبت به لایحه بودجه حدود ۱۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

*تغییرات واگذاری دارائی های سرمایه ای و مالی

براساس گزارش نهایی کمیسیون تلفیق مجلس در بخش واگذاری دارائی‌های سرمایه ای یعنی درآمدهای نفتی، این کمیسیون درآمدی ۹ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی از محل تحویل نفت خام به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی براساس قیمت بورس انرژی یا قیمت منطقه ای (موضوع بند الحاقی (۵) به تبصره (۱)) و درآمدی ۸۴۰ میلیارد تومانی از محل صادرات حامل های انرژی به قیمت کشور همجوار در مناطق و بازارچه های مرزی پیش بینی کرد.

همچنین کمیسیون تلفیق در بخش واگذاری دارائی های مالی هم هزار میلیارد تومان بابت انتشار اوراق مالی اسلامی برای تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش، سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور پیش بینی کرد ولی ۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده توسط دولت برای دریافت مطالبات قطعی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی و خصوصی-اوراق تسویه را حذف کرد و عدد ۱ را در این ردیف درآمدی قرار داد.

*تغییرات سایر درآمدها

کمیسیون تلفیق در بخش سایر درآمدها، تغییرات زیادی انجام داد و مجموعا حدود ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش داد. مهمترین تغییرات صورت گرفته توسط کمیسیون تلفیق مجلس عبارتست از:

الف- افزایش ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی درآمد دولت از محل یک درصد هزینه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت سودده

ب- درآمد هزار میلیارد تومانی از محل جریمه زمان غیبت مشمولان

ج- درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی از محل به روزرسانی پرونده های تعزیراتی معوق

د- افزایش هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی درآمد حاصل از بدهی سازمان های ایدرو، ایمیدرو و شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دولت.

جزئیات تغییرات منابع درآمدها و واگذاری دارائی های سرمایه ای و مالی در جدول زیر آمده است:

افزایش نجومی قیمت خودروهای داخلی | مسئولان دقیقاً چه می‌کنند؟

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

غلامحسین مطهری ‌اصل کیست؟ +عکس

منبع این خبر، وبسایت shariyan.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۱۲۳۰۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری روزانه جلسات فراکسیون نمایندگان ولایی/ پیشنهادات نمایندگان برای شفافیت بودجه ۹۸ بررسی می‌شود
 • نمایندگان مجلس چیدمان بودجه را تغییر دهند/ رتبه‌بندی و افزایش حقوق دو خواسته اصلی معلمان است
 • راه‌اندازی ۲۰ دفتر نذورات جدید در حرم مطهر رضوی
 • انتقاد یک نماینده از عدم ارائه گزارش بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس
 • حقوق ها تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان مالیات ندارد
 • نوبخت: اگر بودجه تصویب نشود نمی‌توانیم حقوق کارکنان را افزایش دهیم
 • بررسی بودجه ۹۸|خدابخشی: افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها کافی نیست
 • نوبخت در صحن علنی مجلس: اگر مجلس کلیات بودجه را تأیید نکند نمی‌توانیم حقوق کارکنان را افزایش دهیم
 • تذکرات بودجه ای نمایندگان در مجلس
 • بررسی بودجه ۹۸|حسن‌نژاد: با واقعی کردن قیمت بنزین حقوق‌ها ۳ برابر می‌شود
 • معافیت های مالیاتی تا سقف حقوق های سه میلیون تومانی تصویب شود
 • حقوق کارگران در سال ۹۸ بر اساس چه معیارهایی تعیین خواهد شد؟
 • نماینده شهر بابک: دولت و مجلس تلاش کنند از منابع موجود،‌ حداکثر بهره‌برداری صورت گیرد
 • بررسی کلیات بودجه سال ۹۸ در دستورکار نمایندگان
 • چگونه سقف بودجه ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت؟ +جدول
 • مجلس در حال افزايش شکاف درآمدي و فاصله طبقاتي است
 • فعالیت 122دفتر تسهیل گری در کشور/پوشش 180 محله حاشیه نشین توسط دفاتر تسهیل گری
 • 10 محله شهر سنندج زیر پوشش طرح تسهیل گری قرار گرفته است
 • بالاترین دهک درآمدی بیش از ۱۰ برابر از یارانه‌ پنهان بهره‌مند می‌شود/دولت ۴۵ میلیارد دلار را به جیب اغنیا می‌ریزد/مجلس در حال افزایش شکاف درآمدی و فاصله طبقاتی است