خبرگزاري آريا -
نمونه هايي از زيباترين تزيينات انار شب يلدا


تزيين کردن انار شب يلدا


تزيين کردن انار شب يلدا


تزيين کردن انار شب چله

تزيين ميوه شب يلدا/ تزيين انار شب يلدا

تزيين زيباي انار شب يلدا


زيباترين تزيينات انار شب چله
گردآوري : بخش اسرارخانه داري بيتوته


منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

اندیمشک بهشتی در دامنه زاگرس میانی/انارستان منگره مقصد گردشگران به خوزستان

به گزارش خبرنگار برنا از اندیمشک، با فرا رسیدن فصل زمستان عده‌ای در پی محیط سبز و هوای بهاری قصد سفر می‌کنند. در فصل زمستان شهرهای جنوبی کشور بهترین انتخاب برای یافتن آب‌ و هوای بهاری در زمستان است.

شهرستان اندیمشک در فصل زمستان و بهار بهشتی در دامنه زاگرس میانی یکی از مقصدهای سبز کشور در تعطیلات آغازین سال محسوب می‌شود.

اندیمشک به واسطه موقعیت جغرافیایی دروازه ورودی استان خوزستان بوده و همه ساله در ایام تعطیلات نوروزی میزبان میلیون ها نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور و مسافران نوروزی است.

این شهرستان در پیشانی خود و در بخش الوار گرمسیری با بقعه متبرکه شاه‌زاده احمد(شاه چراغ) و باغ‌های انار منگره میزبان مسافران و گردشگران در سفر به دروازه طلایی استان خوزستان است.

بقعه متبرکه شاه‌زاده احمد از اعقاب امام هشتم که پس از شنیدن خبر شهادت امام رضا(ع) قصد سفر کرده و بر اساس اعتقاد شهروندان استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان جسم مبارک شاه‌ چراغ در این بقعه و راس(سر) ایشان در شهر شیراز به خاک سپرده می‌شود.

بقعه متبرکه شاه‌زاده احمد در شمال روستای مازو در کنار محلی به نام دشت لاله که با گل‌های بسیار وحشی و چمن‌زاری سبز به همراه‌ درخت‌هایی چند صد ساله و مسیری همراه با پیخ‌ و خم، در دامنه کوه‌های زاگرس میانی جلوه‌ای از بهشت بکر اندیمشک را نمایان می کند.

درختان سبز بلوط، سنجاب‌های در حرکت در لابه‌لای طبیعت الوار، درختان گردو و باغات انار، طبیعت بکر روستاهای منگره در شمال شهر اندیمشک در بخش الوار گرمسیری از دیگر جاذبه‌های طبیعی شهرستان اندیمشک محسوب می‌شود.

منطقه منگره در فاصله ۵۰ کیلومتری در شمال شهر اندیمشک در پیشانی استان خوزستان در دهستان قیلاب واقع و یکی از مناطق کوهستانی در شمال خوزستان است.

روستای گردشگری منگره به واسطه طبیعت سبز و باغات انار به انارستان منگره معروف و سوغات این منطقه ترشی انار یا همان رب انار محلی بوده و در فصول مختلف سال به ویژه بهار یکی از مقصدهای مهم گردشگری در شمال خوزستان به شمار می‌آید.

روستای گردشگری منگره از شمال و غرب به کوه چوونی و دورق و از مشرق به کوه باریک آب و از جنوب به کوه چناره و رودخانه‌ای که از دهکده گرداب سرچشمه گرفته و پس از پیوستن به رودخانه انارکی در ادامه مسیر به رودخانه بالارود می‌پیوندد، قرار دارد.

باغات انار، سنجاب‌ها در کوه‌های چاوونی و دورق، پرنده‌های دارکوب، کوه‌های سبز با درختان بلوط و رودخانه جاری تنها گوشه‌ای از سرمایه بخش الوار گرمسیری برای میزبانی از گردشگران در شهرستان اندیمشک است.

منطقه گردشگری منگره از روستاهای گرداب، چاونی، دورق و چناره تشکیل شده و با آثاری از دوره‌های باستان هم‌چون دورق میزبانی شایسته برای پذیرایی از مهمانان نوروزی محسوب می‌شود.

بخش الوار گرمسیری در شمال شهرستان اندیمشک با دو شهر حسینیه و بیدروبه دارای ۱۸۷ روستا با جمعیتی افزون بر ۲۵ هزار نفر از مناطق کوهستانی در استان خوزستان است.