انگلستان که یکی از پر بازدیدترین کشور های جهان محسوب می شود، به گردشگران، موقعیت های بی نهایت زیاد و متنوعی برای تماشای چیزهای مفرح و انجام کارهای خوشایند ارائه می کند. این کشور کوچک اما تاثیر گذار که بخشی از جزایر زیبای بریتانیا می باشد، مملو است از شهر های هیجان انگیز، تاریخ فوق العاده و سنت های فرهنگی غنی.

مکان های تاریخی، از قلعه های قدیمی در دشت هایی با چشم انداز های بی نظیر و دانشکده هایی متعلق به قرون وسطی تا مکان های باستانی رومی و قصر های سلطنتی چند صد ساله، در هر گوشه و کنار این کشور به چشم می خورند. سفر کردن در انگلستان فوق العاده آسان است و چه با خودرو شخصی خود به این کار بپردازید یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، سفری کاملا خاطره انگیز و فراموش ناشدنی خواهید داشت. اگر قصد سفر به انگلستان زیبا را دارید، بهتر است ابتدا با برترین جاذبه های گردشگری انگلستان و جاهای دیدنی انگلستان آشنا شوید و برای یک سفر به یادماندنی برنامه ریزی کنید. بنابراین شما را دعوت می کنیم تا خواننده این مطلب همگردی در مورد دیدنی های انگلستان باشید :
image استون هنج  Stonehenge

استون هنج Stonehenge که در فاصله ده دقیقه ای سالیسبوری قرار دارد، مشهور ترین مکات باستانی بریتانیا و یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری انگلستان و این جزایر به شمار می رود؛ این مکان آنچنان محبوب است که بازدید کنندگان می بایست از مدت ها قبل بلیط آن را تهیه کنند تا بتوانند مجوز ورود و بازدید از آن را به دست بیاورند. این سنگ های عظیم که مساحت 8 مایل مربع را تصاحب کرده اند، از سال 1500 تا 3000 قبل از میلاد مسیح در این منطقه نصب شده اند. این حقله های سنگ متعلق به عصر برنز که امروزه همچنان در مقابل دید همگان قرار دارند، تا دوران امپراطوری روم مورد استفاده بودند و در آن زمان برای جلو گیری از تاثیر گذاری کاهنان و فرقه های مذهبی روی مردم، تخریب شدند. این مکان فوق العاده از جاهای دیدنی انگلستان دارای نمایشگاه هایی آموزنده و دارای اطلاعاتی مفید و همچنین یک فروشگاه و یک کافه می باشد.
image

برج لندن Tower of London

برج لندن در سفر به انگلستان Tower of London یک زندان، قصر، محل نگه داری گنجینه ها، رصد خانه و نمایشگاه حیوانات  در سفر به انگلستان به حساب می آید. در این بنای حاضر در سفر به انگلستان و در÷ فهرست میراث جهانی یونسکو که به تصور بسیاری از افراد، مهم ترین بنا در انگلستان به شمار می رود، چیز های زیادی برای تماشا و کارهای بسیاری برای انجام دادن و ساعت ها مشغول نگه داشتن بازدید کنندگان پیدا می شود. بخش مرکزی این بنا، برج سفید White Tower می باشد که در سال 1078 توسط ویلیام فاتح ساخته شده است. در این مجموعه، نمایشگاه هایی مانند ردیف پادشاهان Line of Kings برگزار می گردد که قدیمی ترین جاذبه گردشگری جهان محسوب می شود و اسلحه های سلطنتی در آن به نمایش گذاشته شده اند. سایر نقاط جالب این مجموعه، نمایشگاه جواهرات سلطنتی، تور های کلاسیک Yeoman Warder، Royal Mint و نمایشگاه هایی مربوط به زندان بانان و جلادان می باشند. پس از ذکر همه این ویژگی ها، بهتر است این نکته را هم اضافه کنیم که برج لندن  18 هکتار مساحت دارد و برای بازدید کامل از آن، به گشت و گذار طولانی نیاز خواهید داشت.
image

شهر بث Bath

اگر برای بازدید از تنها یک شهر کوچک در انگلستان زمان دارید، هیچ شهری بهتر از شهر بث Bath پیدا نخواهید کرد. این شهر خارق العاده و زیبا، آنقدر جاذبه های گردشگری فوق العاده برای بازدید دارد که امکان ندارد بتوانید در یک روز از همه آنها دیدن کنید. این شهر که بیشتر به خاطر حمام های رومی Roman Baths بی نظیر با قدمت 2000 سال که در اطراف چشمه های آب گرم طراوت بخش ساخته شده اند مشهور است، به خاطر خانه های سبک جرجی به رنگ عسل مانند ردیف خانه های نیم دایره سلطنتی Royal Crescent نیز شهرت دارد. بیش از 500 ساختمان این شهر،اهمیت تاریخی یا معماری بسیار بالایی دارند؛ حقیقتی که باعث شده است این شهر به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده گردد. در نهایت، باید بگوییم در سفر به انگلستان که بث Bath می تواند محل اقامت ایده آلی برای انجام سفر های یک روزه خاطره انگیز به جاهای دیدنی انگلستان با مناظر بی نظیر از قبیل Avon Valley، Mendip Hills و سایر نقاط مهم و خارق العاده این منطقه باشد.
image

قلعه وینزر Windsor Castle

در سفر به انگلستان قلعه وینزر Windsor Castle از زمانی که در سال 1078، توسط ویلیام فاتح ساخته شده، برای سالیان سال به عنوان اقامت گاه تابستانی خانواده های سلطنتی بریتانیا به کار می رفته است. این قلعه که بزرگ ترین قلعه مسکونی در جهان به شمار می رود، به دور دو محوطه سبز خارق العاده ساخته شده است و می توان از آپارتمان های دولتی واقع در آن (تنها زمانی که ملکه در قلعه اقامت ندارد و پرچم سلطنتی بر فراز قلعه به چشم نمی خورد) بازدید کرد. بخش مهم دیگر این مجموعه، پارک فوق العاده Great Park می باشد؛ یک پارک بسیار زیبا با 6 مایل طول که اکثر بازدید کنندگان خارجی، حتما قبلا زمانی که در حال پرواز و نزدیک شدن به فرودگاه Heathrow لندن بوده اند، آن را از پنجره هواپیما تماشا کرده اند. و در نهایت، بازدید از قصر سلطنتی بدون تماشای تعویض نگهبان ها در محوطه قلعه ها کامل نمی شود. پس بهتر است در سفر به اتگلستان و تماشای جاهای دیدنی انگلستان و یا جاذبه های گردشگری انگلستان تماشای این پروسه را از در سفر به انگلستان هم  دست ندهید.
image

منطقه تاریخی یورکشایر Yorkshire

در سفر به انگلستان و تماشای جاهای دیدنی انگلستان ، با وجود این که منطقه یورکشایر Yorkshire به چهار بخش شمالی، جنوبی، غربی و شرقی تقسیم شده است، مردم انگلستان عادت دارند که از همه این بخش ها با نام اصلی و سنتی آن یاد کنند. این منطقه دارای برخی از زیبا ترین شهر ها و شهرک های تاریخی در انگلستان است؛ از جمله دورهام Durham، بورلی Beverley و یورک York با خانه ها و فروشگاه های بی نظیر نیمه چوبی، کلیسا ها و سالن های گردهمایی قرون وسطایی و خیابان های شاعرانه و رمانتیک که توسط دیوار سه مایلی شهر احاطه شده اند. شهر یورک York همچنین محل اقامت مناسبی برای سفر های یک روزه به مناطق طبیعی جاهای دیدنی انگلستان و جاذبه های گردشگری انگلستان اطراف از جمله منطقه زیبای Yorkshire Dales و North York Moors در مجموعه جاهای دیدنی انگلستان به شمار می رود.
image

دانشگاه کمبریج Cambridge

در سفر به انگلستان قدیمی بودن شهر دانشگاهی کمبریج Cambridge، عامل بزرگ جذابیت این شهر برای بازدید کنندگان در مجموعه جاذبه های گردشگری انگلستان است و از آنجایی که در نزدیکی لندن می باشد، می تواند یک سفر یک روزه آسان و فوق العاده از لندن به شمار رود. این شهر که مانند همتایش آکسفورد Oxford بخاطر دانشگاهش مشهور است، دارای بزرگ ترین کلکسیون بناهای تاریخی کشور می باشد که بیشتر آنها در اطراف 31 دانشکده دانشگاه کمبریج Cambridge University قرار گرفته اند. شهر کمبریج Cambridge علاوه بر فروشگاه ها و رستوران های عالی، میزبان رخداد های فرهنگی فوق العاده ای نیز هست؛ از جمله نمایشگاه Midsummer Fair با قدمت 800 سال و فستیوال مشهور Cambridge Folk Festival.
image

پارک ملی Lake District National Park

پارک ملی Lake District National Park که مساحتی نزدیک به 900 مایل مربع را پوشانیده است، یکی از نقاط انگلستان است که گردشگران می بایست حتما از آن بازدید کنند. این پارک با وجود 12 عدد از بزرگ ترین دریاچه های کشور انگلستان و بیش از 2000 مایل راه که منتظر هستند توسط گردشگران پیموده شوند، پارکی بی نظیر به شمار می رود و اصلا عجیب نیست که این منطقه با چشم انداز های شگفت انگیز و مناظری که انگار از یک تابلو نقاشی بیرون آمده اند، همچنان الهام بخش بازدید کنندگان است. دیگر جاذبه این پارک، دشت های متعدد آن است که شامل Scafell Pike بلند ترین کوه انگلستان، شهر های کوچک و روستاهای دوست داشتنی مانند Grasmere می باشند. همچنین گردش با قایق بر روی دریاچه ویندرمر Lake Windermere و اولس واتر Ullswater جذابیت فوق العاده ای دارند.
image

کلیسای جامع کانتربوری Canterbury Cathedral

کلیسای جامع کانتربوری Canterbury Cathedral که در قلب شهر تاریخی کانتربوری Canterbury قرار گرفته است، جزو فهرست میراث جهانی یونسکو، جایگاه اسقف اعظم کانتر بوری و مهد مسیحیت انگلیسی به شمار می رود. آغاز این اهمیت مذهبی به زمانی باز می گردد که سنت آگوستین St Augustine در سال 597 به عنوان اولین اسقف این منطقه انتخاب شد و مردم رعیت آنگلو ساکسون این منطقه را به کیش مسیحیت درآورد. اما چیزهای بی شمار دیگری نیز به جز کلیسا در این شهر زیبای قرون وسطایی وجود دارد. شهر کانتربوری Canterbury همچنین یک مقصد تفریحی و فرهنگی محبوب با فروشگاه ها، گالری ها و کافه های فوق العاده و جاذبه هایی مانند بناهای قرون وسطایی و رومی شهر نیز می باشد.
image

پروژه عدن Eden Project

پروژه بی نظیر عدن Eden Project مجموعه ای از زیست بوم های مصنوعی منحصر بفرد است که شامل کلکسیون فوق العاده ای از گیاهان از سرتاسر جهان می باشد. این مجموعه که در محوطه یک معدن 160 ساله قدیمی ساخته شده است به شکل 3 گلخانه حبابی شکل بسیار بزرگ طراحی شده است. در هریک از این 3 گلخانه حبابی شکل، هزاران گونه مختلف گیاهی در شرایط آب و هوایی استوایی و مدیترانه ای قرار دارند. پروژه عدن Eden Project علاوه بر این نمایشگاه خارق العاده از زندگی گیاهان، میزبان رخداد های فوق العاده موسیقیایی و هنری نیز می باشد.
image

منطقه کاتزولدز Cotswolds

منطقه کاتزولدز Cotswolds مساحتی نزدیک به 787 مایل مربع را پوشش می دهد و شامل برخی از زیبا ترین مناطق روستایی انگلستان به نام های گلوسست شایر Gloucestershire، آکسفوردشایر Oxfordshire، ویلت شایر Wiltshire، سامرست Somerset، ورسستر شایر Worcestershire و وارویک شایر Warwickshire می باشد که همگی در انتظار بازدید و کشف شدن هستند. زیبایی منطقه کاتزولدز Cotswolds که به عنوان ناحیه ای مملو از زیبایی طبیعی خیره کننده شناخته شده است، فقط بخاطر گونه های گیاهی و جنگل های راش نمی باشد؛ بلکه شهر های کوچک و روستاهای زیبای آن مانند کاسل کومب Castle Combe، چیپینگ نورتون Chipping Norton و تتبوری Tetbury نیز به این زیبایی افزوده اند. منطقه کاتزولد Cotswolds مانند بسیاری از جاهای دیگر انگلستان، برای پیاده طی کردن و راه پیمایی کردن ایده آل است؛ بویژه اگر در امتداد یک مسیر پیاده روی ده مایلی به نام Cotswold Way با چشم انداز های خارق العاده از Severn Valley و Vale of Evesham قدم بردارید.
image

بنای چارت ول Chartwell

بنای چارت ول Chartwell که خانه دوست داشتنی مشهور ترین نخست وزیر بریتانیا وینستون چرچیل Winston Churchill بوده است، یکی از پر بازدید ترین بناهای تاریخی انگلستان به شمار می رود. این خانه، جایی است که چرچیل از سال 1924 تا زمان مرگش در سال 1965 به آن پناه برد. این خانه مجلل به همان شکلی که این مرد بزرگ در آن می زیسته است نگه داری شده و پر از تصاویر و یادگاری های یادآور شغل و علایق او می باشد. همچنین باغ های اطراف آن شامل دریاچه ها و مسیر های پیاده روی درون جنگلی نیز ارزش گشت و گذار دارند. حتما به یاد داشته باشید که می بایست از قبل، بلیط بازدید از این مکان را تهیه کنید.
image

قلعه وارویک Warwick Castle

اگر به دنبال یک گردش خانوادگی واقعا به یاد ماندنی که نظری هم به زندگی در دوره های قرون وسطایی داشته باشد هستید، بهترین کار این است که از قلعه وارویک Warwick Castle دیدن کنید. این قلعه تاثیر گذار که در شهر زیبای وارویک Warwick در کنار رودخانه آون River Avon واقع شده است، برای بیش از 900 سال، تاریخ و مناظر این منطقه را تحت سلطه خود داشته است. امروزه این بنا به عنوان پس زمینه و محل اجرای رخداد هایی با تم قرون وسطایی، از فستیوال های مبارزاتی (مبارزه با نیزه) تا نمایشگاه ها وکنسرت ها استفاده می گردد. شهر وارویک Warwick همچنین محل اقامت مناسبی برای انجام سفر های یک روزه به کاتزولدز Cotswolds و شهر های نزدیک مانند استراتفورد، لیورپول و منچستر می باشد که همگی در اطراف آن قرار گرفته اند.
image

ظریف: چرا کیهان و صداوسیما نمی‌خواهند غرور ملی ایرانیان حفظ شود؟ همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم| بدون مردم، هیچ هستیم| سیاست خارجی حوزه درگیری‌ جناحی نیست

انتقاد نوبخت و واعظی از پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزارتومانی احمدی‌نژاد: این فرد عوام‌فریبی را شروع کرده

کشف یک مهرکده زیرزمینی در کاشان +تصاویر

منبع: مجله همگردی

منبع این خبر، وبسایت hamgardi.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۱۸۳۳۳۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • امنیت بالای استان اردبیل در جذب گردشگران خارجی موثر است
 • ویزای توریستی انگلستان
 • ویزای سرمایه گذاری انگلستان تضمینی
 • گواردیولا خطاب به مورینیو: برو و لیورپول را شکست بده برادر (کاریکاتور)
 • آلن شیرر: گابریل ژسوس باید همیشه عملکردی عالی داشته باشد زیرا آگوئرو را روی نیمکت می‌بیند
 • جاذبه‌های طبیعی حلقه مفقوده در گیلان/ ظرفیت اقتصادی که مغفول ماند
 • جدال گواردیولا-سیمئونه محتمل‌ترین بازی یک هشتم نهایی
 • پایتختی که خواب ندارد
 • ماجرای دردسر عکس یادگاری آیت‌الله کاشانی با سفیر انگلستان در آخرین لحظات عمرش+تصاویر
 • این داستان پلیسی در جام جهانی ۱۹۷۸ واقعا رخ داده؟
 • این داستان پلیسی واقعا رخ داده؟
 • جاذبه‌های خواف، شهر تاریخی خراسان
 • یک افشاگری بزرگ پس از درگذشت ایرج دانایی‌فر
 • جاذبه‌های گردشگری شیراز
 • ایران در فهرست ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه گردشگری/عملیاتی شدن صدور ویزای بدون برچسب
 • راه‌اندازی بانک اطلاعات زمین گردشگری/ نظام آماری شفاف در حوزه گردشگری تدوین شود
 • افشای طرح های انگلستان برای خرابکاری در کریمه
 • احیاء گردشگری و تپش قلب اقتصاد در هرمزگان
 • زیبای خفته غنوده بر دنا در انتظار تولدی دوباره
 • جاذبه های گردشگری دهلران مهیای حضور سرمایه گذاران است