مناطق میرآباد ,منظریه و خیابان آیت الله کاشانی شهرکرد پمپ بنزین ندارد و این مسئله برای اهالی این مناطق مشکلاتی را به همراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  بام ایران خبر؛ روزانه تعداد بسیار زیادی خودرو در شهرکرد در حال تردد است.

اگر سرانه استاندارد خودرو براساس معیارهای پذیرفته‌شده در عرصه جهانی را مبنا قرار دهیم، تعداد خودرویی که در مرکز استان در حال تردد است با ساختار شهرسازی سنتی و قدیمی، شاید بیش از سه یا چهار برابر ظرفیت قابل پذیرش و تحمل آن باشد.تعداد خودرو در شهر ملزومات بسیاری را می‌طلبد. البته بهتر است اینگونه بگوییم که رانندگان متعدد انتظاراتی از شهرشان دارند که بتوانند بدون هیچ‌ مشکلی، با خودروشان در شهر تردد داشته باشند و در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند.

در دنیای امروز بنزین یکی از مهم‌ترین نیازهای زندگی شهری به شمار می‌رود که همچون آب، غذا، هوا و...، و بیش‌تر از سایر خدمات شهری، برای مردم نیاز و مهم است.
 

 

ایجاد جایگاه پمپ بنزین در منطقه میرآباد شهرکرد درخواست جدی مردم

یکی از شهروندان شهرکردی در گفت‌وگو با خبرنگار بام ایران خبر؛ اظهار کرد: ما در میرآباد شهرکرد زندگی می‌کنیم که متاسفانه در آن منطقه پمپ بنزینی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هرگاه بخواهیم بنزین بزنیم باید یک مسیر طولانی را طی کنیم تا به جایگاه برسیم اذعان داشت: نزدیک‌ترین جایگاه پمپ بنزین به میرآباد و منظریه ۱۷ شهریور است.

این شهروند ادامه داد: نبود جایگاه پمپ بنزین در این محلات مشکلاتی را چون استفاده ناخواسته از بنزین به همراه دارد.

وی یادآور شد: ما انتظار داریم در شهرکرد که مرکز استان است حداقل در هر منطقه‌ای یک پمپ بنزین وجود داشته باشد که برای سوخت‌گیری مجبور نشویم مسیر طولانی را طی کنیم.

روند پیگیری ساخت پمپ بنزین بسیارکند پیش می‌رود

مجتبی سرداری مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان در گفت‌وگو با خبرنگار بام ایران خبر در این باره اظهار کرد: مسئولین شهر علی‌رغم اینکه خواسته شرکت نفت را تایید می‌کنند و مشکلات مردم را می‌دانند ولی خیلی کند پیش می‌روند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ما در میرآباد، منظریه و خیابان آیت‌الله کاشانی جایگاه پمپ بنزینی نداریم تصریح کرد: اولین جایگاه پمپ بنزین به منظریه، میرآباد و خیابان آیت‌الله کاشانی اولین جایگاه قابل دسترسی به این مناطق پمپ ۱۷ شهریور است که فردی اگر بخواهد در این مکان بنزین بزند چیزی نزدیک به ۱۵ کیلومتر مسیر را باید طی کند که این خود یک معضل است.

سرداری با اذعان بر اینکه همه این مسائل در جلسات متعدد مطرح شده است بیان داشت: در جلسات هوای پاک و پیشگیری از آلایندگی این مسئله مطرح شده و موافقت‌های لازم از سوی استانداری و شهرداری نیز گرفته شده است اما متاسفانه کارها کند پیش می‌رود.

وی بیان داشت: این مسئله از نظر بنده بسیار مهم است و نه تنها کارشناسم مدام از محل مورد نظر دیدن می کند بلکه خودم به شخصه در جایگاه حاضر و از نزدیک بازدید میکنم.

سرداری با تاکید بر اینکه سلائق در این شهر مختلف است و هرکسی یک عقیده دارد یادآور شد: ایجاد جایگاه پمپ بنزین در شهر از نظر فنی و تخصصی با شرکت نفت است.

بیشتر پمپ بنزین‌های شهرکرد در بافت قدیمی شهر قرار دارد

وی یادآور شد: در حال حاضر جایگاه‌های پمپ بنزین در بافت قدیمی استان قرار دارد یعنی بیشتر در قسمت جنوبی شهر است و در شمال شهر جایگاهی که مشکل ما را حل کند نیست.
 

 

با افزودن جایگاه پمپ بنزین اشتغال‌زایی نیز ایجاد می‌شود

سرداری با اشاره به اینکه با افزودن جایگاه پمپ بنزین اشتغال‌زایی نیز ایجاد می‌شود بیان داشت: با زدن جایگاه پمپ بنزین و احداث آن خیلی از مشکلات مردم حل می‌شود.

وی با بیان اینکه هفت جایگاه پمپ بنزین دیگر در شهرکرد باید افزوده شود تاکید کرد: هر جایگاه پمپ بنزین می‌تواند هفت نفر اشتغال‌زایی را نیز به همراه داشته باشد.

سرداری یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون ما درگیر این مسئله هستیم اما تاکنون این زمین در اختیار سرمایه‌گذار ما قرار نگرفته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان گفت: هرگاه جایگاه پمپ بنزین بخواهد ساخته شود اول باید اطراف جایگاه را بلوار ساخت و جایی باشد که به آن دسترسی داشت.

وی با اشاره به اینکه شهر شهرکرد تنها هفت جایگاه پمپ بنزین دارد تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون در تلاش هستیم که تعداد جایگاه‌های پمپ بنزین در شهرکرد را افزایش دهیم.

سرداری با اذعان بر اینکه معاون عمرانی سابق برای اضافه کردن جایگاه پمپ بنزین در شهرکرد موافقت و آن را تصویب کرد بیان داشت: بازدیدها چه از سوی کارشناسان و چه از سوی مدیران صورت گرفته شده اما متاسفانه تاکنون پاسخی را ما دریافت نکرده‌ایم.

وی با بیان اینکه برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که باید مشخص شود که در چند نقطه می‌توان جایگاه تعیین کرد اذعان داشت: آن‌ها می‌گویند نباید میدان در نزدیکی جایگاه باشد، باید به پیشرفت و توسعه آن نیز توجه کرد و در نهایت باید همه مسائل مشخص شود و همه نکات نیز سنجیده شود بعد از آن زمین و جایگاه را بدهند.

سرداری با بیان اینکه کسانی که برای بازدید به محل رجوع می‌کنند اطلاعات کاملی ندارند اظهار کرد: با نگاه کردن بر روی طرح جامع شهر می‌توانند به تمام اطلاعات دست پیدا کنند که این امر زمان زیادی را از آن‌ها نمی‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است زمینی در اختیار ما قرار گیرد که در آینده شهر نیز موثر باشد.

سرداری با اشاره به اینکه دولت باید زمینی را برای جایگاه نفت در اختیار ما بگذارد اذعان داشت: از بخش خصوصی نمی‌توان زمین را خرید چراکه قیمت آن‌ها بسیار بالا است و سرمایه‌گذار زیر بار این قیمت برای زمین نمی‌رود.

وی ادامه داد: زمین‌هایی را برای جایگاه پمپ بنزین باید به ما بدهند که یا ملی و یا در شهر و جزء زمین‌های شهرداری باشد که بتوان به سرمایه‌گذار و با قیمت مناسب داده شود.

شرکت نفت آمادگی کامل برای افزایش جایگاه پمپ بنزین در شهرکرد را دارد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان با اشاره به اینکه شرکت نفت آمادگی کامل را برای زدن جایگاه پمپ بنزین دارد خاطرنشان کرد: به محض واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی و راه و شهرسازی ما جایگاه‌های پمپ بنزین در شهرکرد را افزایش خواهیم داد.

سرداری تاکید کرد: برای احداث پمپ بنزین در شهرکرد سرمایه‌گذار معرفی شده و همه اقدامات لازم نیز صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دفتر فنی استانداری، فرمانداری و شهرداری شهرکرد همکاری لازم را با ما داشته‌اند خاطرنشان کرد: منابع طبیعی یا راه و شهرسازی باید با انجام کار کارشناسی جواب ما را بدهند تا زودتر به نتیجه برسیم.

بیشترین وقفه از راه و شهرسازی و منابع طبیعی است

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان گفت: منابع طبیعی و راه و شهرسازی از محل بازدید می‌کنند اما متاسفانه جواب نهایی را به ما نمی‌دهند.

سرداری افزود: زمین هایی را جانمایی کرده تمامی موافت های لازم از سوی استانداری، فرمانداری، شهرداری و شورای شهر نیز گرفته شد و می‌طلبد منابع طبیعی و راه و شهرسازی آستین بالا بزنند و جواب قطعی را به ما بدهند تا کار را شروع کنیم.
 


در صورتی که فرد متقاضی دارای مجوزات و موافقت‌نامه اصولی باشد نسبت به واگذاری زمین اقدام می‌شود

خدایار باقری مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این خصوص گفت: دستورالعمل واحدی در دو سازمان شرکت نفت و راه و شهرسازی جهت مراجعات و مکاتبات صورت گرفته وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قانون و دستوالعمل‌های سازمان ملی زمین و مسکن داشتن موافقت نامه و مجوز شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی برای واگذاری زمین لازم و پیش شرط است تصریح کرد: شرکت ملی پخش هم صدور مجوز و موافقت نامه اصولی را مشروط بر داشتن زمین مورد نیاز می‌داند و این مورد باعث گمراهی افراد می‌شود.

باقری با بیان اینکه صرف داشتن زمین نمی‌توان شرایط را برای احداث جایگاه سوخت فراهم نماید اذعان داشت: فرد متقاضی بعد از گرفتن زمین نمی‌تواند ملزومات و شرایط مورد نیاز موافقت‌نامه اصولی را کسب نماید و زمین واگذار شده به صورت بلاتکلیف خواهد ماند.

وی تاکید کرد: در صورتی که فرد متقاضی دارای مجوزات و موافقت‌نامه اصولی از مرجع مذکور باشد این اداره کل در اسرع وقت برابر مقررات موجود نسبت به واگذاری زمین مورد نیاز اقدام خواهد نمود.


انتهای پیام /

منبع: دانا

خبر بعدی:

کلیات اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو در شهرکرد تصویب شد

شهرکرد- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: کلیات اجرایی طرح سه شنبه های بدون خودرو به منظور ترویج کاهش استفاده کمتر از وسائل نقلیه شخصی از سوی این شورا در مرکز چهارمحال و بختیاری به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، حیدر علیپور دهکردی شامگاه شنبه در یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرکرد تاکید کرد: این طرح در راستای فعالسازی پویش مردمی سه شنبه های بدون خودرو تصویب شده است.
وی افزود: براساس این طرح ، شهرداری موظف شد تا پیشنهاد اجرایی خود را برای عملیاتی شدن این طرح به شورای اسلامی شهرکرد ارائه دهد.
علیپور دهکردی تصریح کرد: در مرحله نخست طرح سه شنبه های بدون خودرو در شهرکرد حدفاصل میدان 12 محرم (فله آبی) تا چهارراه ولیعصر (چهارراه بازار) در روزهای سه شنبه پیاده روی و دوچرخه سواری جایگزین تردد خودروها خواهد شد.
وی یادآور شد: اجرای این طرح در ارتقای سلامت جسمی و روحی شهروندان مرکز چهارمحال و بختیاری تاثیر بسزایی ایفا می کند.
عضو دیگر شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: در نیمه نخست سال جاری 79 مصوبه برای توسعه بخش های مختلف شهرکرد در این شورا به تصویب رسید.
مصطفی حیدری دهکردی تاکید کرد: از این تعداد تاکنون 52 مصوبه اجرایی شده است و 27 مصوبه در مرحله اجرا قرار دارد.
رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهرکرد افزود: همچنین در یک سال گذشته 120 پرونده اختلافی بین شهرداری و شهروندان شهرکرد به نتیجه رسیده است.
حیدری دهکردی تصریح کرد: با بررسی و مختومه شدن این پرونده ها مشکلات مربوط به سال های متمادی بین شهرداری و شهروندان شهرکردی رفع شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع شهردار شهرکرد نیز گفت: این شهرداری برای اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو برنامه های تشویقی اجرا می کند.
محمدرضا امیدی تاکید کرد: با اجرای این طرح می توان در ارتقای کیفیت هوا، جلوگیری از آلوگی محیط زیست، کنترل ترافیک و بهبود وضعیت سلامت شهروندان نقش آفرینی کرد.
وی یادآور شد: شهرداری شهرکرد از طرح های جدید و نو در راستای توسعه شهری و همچنین برنامه های مرتبط با افزایش کیفیت طرح سه شنبه های بدون خودرو در مرکز چهارمحال و بختیاری حمایت می کند.
به گزارش ایرنا، سه شنبه بدون خودرو پویشی مردمی است که با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک سرنشین اجرا می شود تا از این طریق شهروندان، دست کم در روز سه شنبه به جای استفاده از خودروی شخصی، گزینه های مفیدتری مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و حداقل استفاده از خودروی اشتراکی را برای کارهای روزمره جایگزین کنند.
7362/2097

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۲۰۳۸۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جشنواره بین المللی فیلم فجر در شهرکرد برگزار می‌شود
 • توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای ابتدایی بهمن
 • خدمات رایگان دندانپزشکی در شهرکرد ارائه می‌شود
 • احیای دشت شهرکرد راهکار کنترل ریزگردهاست
 • پمپ دوفازی میدان نفتی پایدار غرب نصب و راه‎اندازی شد
 • بهره برداری از سامانه پرتو دهی گامای شهرکرد تا پایان سال
 • طرح جدید مجلس؛ هر ایرانی در روز یک‌ لیتر بنزین| جایگاه‌های "سی ان جی" چه تغییر می‎کنند؟
 • توزيع نفتگاز يورو چهار در 400 جايگاه سوخت کشور
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴
 • اولتیماتوم به جایگاه‌داران سوخت
 • ۴۰۰ جایگاه کشور سوخت یورو ۴ توزیع می‌کنند
 • توزیع سراسری نفت‌گاز یورو ۴ در بیش از ۴۱۲ جایگاه سوخت
 • توزیع گسترده بنزین یورو ۴ در همه کلانشهرها
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه کلانشهر‌ها
 • توزیع بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه کلانشهرها
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه کلانشهرها
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴ در کشور
 • تصویب کلیات اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در شهرکرد
 • توزیع سراسری نفت‌گاز یورو ۴ در بیش از ۴۱۲ جایگاه کلانشهر و شهر کشور