به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، حسین قنبرزاده قهرمان بابلی کشتی فرنگی نوجوانان ایران که ۱۹ سال سن دارد، پس از کسب قهرمانی در مسابقات استانی و کشوری کشتی فرنگی نوجوانان، دچار بیماری سرطان شد و حال خوبی نداشت.

قهرمان بابلی کشتی فرنگی نوجوانان ایران پس از تحمل دردی سخت و طولانی ناشی از سرطان استخوان و ریه، صبح امروز چهارشنبه ۶ دی ماه به دیار باقی شتافت.

مرحوم حسین قنبرزاده در وزن ۶۳ کیلوگرم سابقه حضور در اردوی تیم ملی ایران را نیز دارد.

انتهای پیام/ م

پایان زندگی حسین قنبرزاده قهرمان بابلی کشتی فرنگی

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

۹ تغییر در سبک زندگی که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد

سرویس ترجمه فردا؛ طاها ربانی: در این مطلب به شما راهکارهایی ارائه می‌دهیم که وسیله آن‌ها به سرطان دچار نشوید. همچنین درباره اینکه چکار کنیم سرطان معده نگیریم، سرطان از چه پیدا می‌شود، چه بخوریم تا سرطان نگیریم، چگونه سرطان نگیریم، چه کنیم سرطان روده نگیریم، راه‌های پیشگیری از سرطان سینه، چه کار کنیم تا سرطان نگیریم و برای جلوگیری از سرطان چه بخوریم، می‌خوانید.

 

طبق داده‌های انجمن سرطان آمریکا، از هر سه نفر یکی در طول زندگی‌اش دچار سرطان می‌شود. تخمین زده می‌شود که در سال ۲۰۱۸، در آمریکا، حدود ۱.۷ میلیون فرد مبتلا به سرطان درمان شوند و حدود ۶۰۹۶۴۰ نفر از این بیماری بمیرند.

این آمار شوکه‌کننده است، بااین‌حال محققان پیشرفت‌های چشمگیری در تشخیص و درمان سرطان کرده‌اند. یکی از نکاتی که محققان دریافته‌اند این است که با تغییر در سبک زندگی می‌توان جلوی ابتلا به یک‌سوم تا نیمی از سرطان‌ها را گرفت.

همچنین، آمارهای اخیر از موسسه‌ی مطالعات سرطان انگلستان می‌گوید می‌توان با تغییر سبک زندگی جلوی حدود ۴ سرطان از هر ۱۰ سرطان را گرفت.

با اینکه این حرف کاملاً معقول و منطقی است، اما مطالعات نشان می‌دهد که همه‌ی مردم از ارتباط میان سرطان و فعالیت‌های روزمره‌شان بی‌خبرند. مثلاً، طبق تحقیقات موسسه‌ی مطالعات سرطان انگلستان، ۱۵ نفر از هر ۲۰ نفر نمی‌دانند که چاقی با سرطان مرتبط است، و از هر ۲۰ نفر ۱۸ نفر از ارتباط میان مصرف الکل و سرطان بی‌خبرند.

در اینجا مطالبی را آورده‌ایم که با پیروی از آن‌ها می‌توان جلوی سرطان را گرفت.

سیگار نکشید

تنباکو یکی از اصلی‌ترین علل سرطان‌های مختلف است، از جمله سرطان ریه، حنجره، دهان، مری، گلو، مثانه، کلیه، کبد، معده، پانکراس، روده، و رحم. بین جویدن تنباکو با سرطان‌های دهان، مری، و پانکراس رابطه وجود دارد. حتی اگر خودتان تنباکو مصرف نکنید، در معرض دود سیگاربودن می‌تواند خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد. موسسه‌ی ملی سرطان می‌گوید، هیچ میزانی از مصرف تنباکو بی‌خطر نیست. کسانی که مصرف سیگار را قطع می‌کنند، فارغ از سن‌شان، در مقایسه با کسانی که همچنان سیگار می‌کشند، امید به زندگی بالاتری خواهند داشت.

 

 

غذاهای خوب بخورید

از رژیمی سالم پیروی کنید. گوشت قرمز و چربی‌های اشباع را کنار بگذارید، چون مدرسه‌ی درمانی هاروارد می‌گوید خطر ابتلا به سرطان روده و پروستات را افزایش می‌دهند. غذاهایی را که گریل شده‌اند یا در روغن زیاد سرخ شده‌اند و همچنین گوشت‌های فرآوری‌شده مثل هات‌داگ و سوسیس و کالباس را خیلی محدود مصرف کنید. آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان گزارشی داده که می‌گوید خوردن زیاد گوشت‌های فرآوری‌شده می‌تواند خطر بعضی از انواع خاص سرطان را افزایش دهد. در مقابل، میوه و سبزی و غلات کامل را زیاد بخورید. در داده‌های مربوط به رژیم‌های پرفیبر کمی ناهمگونی وجود دارد، اما در چندین تحقیق بزرگ مشخص شده که چنین رژیم‌هایی می‌تواند جلوی سرطان روده‌ی بزرگ را بگیرد.

وزن‌تان را در محدوده‌ی بی‌خطر نگه دارید

اگر وزن‌تان بیش از اندازه بالا باشد، احتمال رشد انواع سرطان در بدن‌تان خیلی بالا می‌رود. وزن که بالا باشد، خطر رشد سرطان‌های سینه، کبد، کلیه، پانکراس۷ روده و دیگر سرطان‌ها افزایش می‌یابد. آن‌طور که سایت علمی WebMD می‌گوید، افرادی که چربی‌های اضافی بدن‌شان دور کمر جمع می‌شود، نسبت به کسانی که چربی‌های اضافی در ران‌ها و لگن‌شان تجمع می‌کند، مورد خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان هستند. هرچقدر وزن بیشتری پیدا کنید و هرچه مدت طولانی‌تری این وزن را با خود حمل کنید، تهدید بزرگ‌تر می‌شود. اما به‌تدریج تحقیقات دارند نشان می‌دهند که با کاهش وزن خطر ابتلا نیز کاهش پیدا می‌کند. بهترین برنامه برای کاهش وزن باید شامل خوردن خوراکی‌های سالم و ورزش باشد.

 

 

جنب‌وجوش داشته باشید

ورزش‌کردن به دلایل متعددی واجب است. ورزش می‌تواند سلامت کلی شما را چند پله ارتقا بدهد، اما علاوه بر این، خطر ابتلا به چندین نوع سرطان را نیز کاهش می‌دهد، از جمله سرطان‌های روده، سینه، و رحم. همچنین احتمالاً به جلوگیری از سرطان پروستات نیز کمک می‌کند. بزرگسالان، برای اینکه از مزایای سلامتی بهره‌مند شوند، باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش‌های نیمه‌سنگین انجام دهند، یا ۷۵ دقیقه ورزش‌های سنگینی مثل آیروبیک انجام دهند. این اطلاعات را مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها ارائه کرده است. با سرعت کم شروع کنید و به‌تدریج و بدون فشارآوردن به خود به فعالیت بدنی شدت ببخشید.

از نوشیدن الکل دوری کنید

نوشیدن الکل خطر ابتلا به سرطان‌های دهان، گلو، مری، حنجره، کبد، و سینه را افزایش می‌دهد. همه‌ی انواع الکل (شراب، آبجو، و لیکور) خطر سرطان را افزایش می‌دهند. افرادی که هم الکل مصرف می‌کنند و هم تنباکو بیش از دیگران احتمال دارد که بعضی از سرطان‌های خاص در بدن‌شان به وجود بیاید. هرچقدر بیشتر بنوشید و هرچه مدت بیشتری از آغاز مصرف شما گذشته باشد، خطر ابتلا بیشتر می‌شود. اگر نوشیدن را قطع کنید، خطر ابتلا به سرطان‌های دهان و گلو و مری کاهش پیدا می‌کند.

 

 

خودتان را از آفتاب بپوشانید

سرطان پوست شیوع زیادی دارد و بااین‌حال در اکثر موارد قابل پیشگیری است. تا جایی که می‌شود، و به‌خصوص مابین ساعت‌های ۱۰ صبح و ۴ بعدازظهر، از آفتاب احتراز کنید. وقتی بیرون می‌روید، لباس‌های آستین‌بلند و شلوار بلند بپوشید و کلاه لبه‌دار و عینک آفتابی بگذارید. از کرم ضدآفتاب با SPF بالاتر از ۳۰ یا بیشتر استفاده کنید، حتی اگر هوا ابری بود، و مرتب کرم را تجدید کنید. از دستگاه‌های سولاریوم و لامپ‌هایی که نور خورشید را بازسازی می‌کنند بر حذر باشید، چون این دستگاه‌ها و لامپ‌ها اشعه‌ی فرابنفش (UV) تولید می‌کنند که باعث سرطان می‌شود.

مراقب باشید در معرض سم‌ها قرار نگیرید

مواد شیمیایی و انواع و اقسام سم‌هایی که ممکن است در محیط‌های غیربهداشتی در معرض آن‌ها قرار بگیرید باعث می‌شوند خطر ابتلا به سرطان زیاد شود. از جمله‌ی این سموم می‌توان به آزبست (پنبه‌ی نسوز)، بنزِن، و رادون اشاره کرد. همچنین نوشیدن آب ناسالم از منابع صنعتی یا از نزدیکی زمین‌هایی که با مواد حشره‌کش آلوده شده‌اند نیز خطرناک است.

 

 

مرتب چکاپ شوید

براساس برنامه‌ای منظم نزد پزشک بروید و آزمایش‌های غربالگری سرطان انجام دهید، مثل ماموگرام برای سرطان سینه و کولونوسکوپی برای سرطان روده.

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۲۸۲۸۲۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کشتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا| تیم فرنگی در سفری ۲۴ ساعته به اولان‌باتور رسید
 • مثل «جان اسنو» در مقابل سرطان
 • مهار سرطان پروستات با ترکیبات قهوه؛ مردان قهوه بیشتر بنوشند
 • کنترل سرطان پروستات با مصرف قهوه!
 • براي شرکت در رقابت هاي قهرماني زير 23 سال آسيا؛ تيم ملي کشتي فرنگي اميد بامداد امروز راهي مغولستان شد
 • تیم کشتی فرنگی امید راهی مغولستان شد
 • با این دارو سرطان سینه را مهار کنید
 • تاثیر داروی دیابت در مقابله با سرطان سینه
 • ارتباط یائسگی زود هنگام در زنان سیگاری و سرطان مثانه
 • کشتی گیران فرنگی کار نوجوان گیلانی درخشیدند
 • بامداد فردا فرنگی کاران امید راهی مغولستان می‌شوند/ آغاز اردوی شاگردان بنا از ۵ فروردین ماه
 • تیم کشتی فرنگی زیر 23 سال راهی اولان باتور می‌شود
 • تیم کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال فردا راهی اولان باتور می‌شود
 • نوره‌ای که می‌تواند مانع از ابتلا به سرطان شود
 • با خوردن هسته این میوه سرطان را شکست دهید
 • برترین مربیان کشتی آزاد و فرنگی ایران انتخاب شدند
 • معرفی برترین مربیان کشتی آزاد و فرنگی ایران
 • نوربخش و جمشیدی بهترین مربیان فرنگی و آزاد
 • اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان برگزار می‌شود