اراک - ایرنا - مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک گفت: سه دفتر نمایندگی تاکسی برخط اسنپ به دلیل نبود مجوز فعالیت، با دستور مراجع قضایی مهر و موم شد.

سید احمد میرمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت تاکسی برخط اسنپ با پیگیری سازمان مدیریت حمل و نقل استان و همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی در اراک متوقف شد.


وی اظهار کرد: این اقدام در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد امنیت برای جابه جایی مسافران انجام شده است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک گفت: فعالیت تاکسی اینترنتی اسنپ در اراک بدون اخذ مجوز از این سازمان اقدام به فعالیت کرده بود که با همکاری مراجع قضایی غیرفعال شد.
میرمحمدی افزود: سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک آمادگی دارد در صورت ارائه درخواست، مجوزهای لازم را برای فعالیت این مجموعه خدمات رسان فراهم کند.
اسنپ یا تاکسی یاب یکی از برنامه ها و نرم افزارهای قابل نصب در گوشی های هوشمند تلفن است که کاربر به وسیله آن امکان دسترسی به رانندگانی که قصد مسافربری به مقاصد گوناگون داشته باشند را پیدا می کند.
اراک یکی از هشت کلانشهر کشور است که بیش از 600 هزار نفر جمعیت دارد و بهسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری آن از تکالیف طرح کاهش آلودگی هوا است.
6991/3075/ خبرنگار: معصومه ابراهیمی *** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

اتوبوس‌های درون شهری فاقد سیستم های گرمایشی مشکل روزهای زمستانی ایلامی ها /چه کسی وظیفه نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر ایلام را برعهده دارد؟

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، امروزه نقش و جایگاه وسایل نقلیه عمومی در رفع چالش‌های درون‌شهری کاملا مشخص و قابل تامل است و تمامی کارشناسان اقتصادی و اجتماعی بر این واقعیت تاکید دارند که توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی در سلامت جسمی و روانی جامعه تاثیر فراوانی دارد همچنین با کاهش وسائل نقلیه شخصی، ترافیک و آلودگی هوا کاهش می‌یابد و مسافران با امنیت، راحتی و فراغ بال بیشتری به تردد می‌پردازند و کیفیت زندگی در شهر‌ها تغییر خواهد کرد.

البته استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی، مستلزم فرهنگ‌سازی، برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت فرهنگی و اجتماعی و همکاری مردم با مسئولان و نهاد‌های اجرایی است.در استان ایلام نیز چند سالی است که استفاده از حمل ونقل عمومی در بین مردم با استقبال خوب روبه رو شده است.

جابجایی بیش از ۱۲۰ هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی در ایلام

غلامرضا طاهری رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری ایلام در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام،با اشاره به اهمیت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: خوشبختانه چند سالی است استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس و تاکسی در شهر ایلام ، با استقبال مردم همراه بوده است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۴۶ دستگاه اتوبوس شهری و بیش از یک هزارو ۳۰۰ دستگاه سواری تاکسی در شهر ایلام به صورت روزانه کار جابجایی بیش از ۱۲۰ هزار مسافر درون شهری را انجام می دهند.

حال با توجه به حجم بالای جابجایی مسافران درون شهری در این شهر ۲۰۰ هزار نفری ، اهمیت نوسازی وسایل حمل و نقل و زیرساخت های لازم، امری ضروری بنظر می رسد. اما این در حالی است که بیشتر اتوبوس های سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری ایلام که وظیفه جابجایی در این شهر را بر عهده دارند فرسوده و از رده خارج هستند.

اتوبوس های درون شهری در ایلام فرسوده و از رده خارج هستند

 

رستم بیگی از رانندگان اتوبوس های درون شهری در ایلام در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، با بیان اینکه اکثر اتوبوس های شهری در ایلام فرسوده هستند، تاکید کرد: سال ساخت اتوبوس های درون شهری در ایلام ۱۳۸۶ و سال های قبل از آن است، که همگی فرسوده و از رده خارج هستند.

وی با اشاره به عمر بالای ناوگان اتوبوس های درون شهری در ایلام، ادامه داد: به همین علت بیشتر اتوبوس های درون شهری در ایلام معاینه فنی ندارند.

رستم بیگی نبود سیستم سرمایشی و گرمایشی را از دیگر مشکلات اتوبوس های درون شهری دانست و اظهار کرد: همین موضوع باعث شده تا رانندگان از سیستم های غیراستاندارد به عنوان جایگزین سیستم های استاندارد خودرو استفاده کنند.

وی تامین قطعات اتوبوس های درون شهری در ایلام و نوسازی این خودروها را از وظایف شهرداری عنوان کرد و افزود: متاسفانه شهرداری ایلام هنوز هیچ برنامه ای برای نوسازی این خودروها ارائه نکرده است.

اتوبوس های فاقد برگ معاینه فنی در ایلام اعمال قانون می شوند

سرهنگ محسن ناصری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، از برخورد قاطع پلیس با اتوبوس های فاقد برگ معاینه فنی در ایلام خبر داد و گفت: علی رقم تذکرات پلیس در مورد فرسوده بودن ناوگان اتوبوس رانی در شهر ایلام ، مسئولان هنوز هیچ اقدامی برای نوسازی این خودروها انجام نداده اند.

وی تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام طرح برخورد با اتوبوس های فاقد برگ معاینه فنی را در دستور کار خود قرار داده و با جدیت تمام با آنها برخورد خواهد کرد.

ناصری اظهار کرد: نبود سیستم گرمایشی مناسب، تمام شدن عمر لاستیک و نداشتن آج لاستیک اتوبوس های شهری، نداشتن برف پاک کن و معیوب بودن سیستم های روشنایی را از عمده مشکلات این ناوگان برشمرد و ادامه داد: متاسفانه با سرد شدن هوا شاهد استفاده از بخاری با سیلندر گاز در جهت گرم نمودن این اتوبوس ها توسط رانندگان آنها هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام افزود: مدیران شهرداری ایلام باید با رانندگان متخلف برخورد و هرچه سریعتر نسبت با نوسازی خودروهای درون شهری اقدام کنند.

اما همه اینها در حالی است که مدیر سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری ایلام نوسازی و برخورد با رانندگان متخلف را وظیفه این سازمان نمی داند.

استاندارد سازی اتوبوس های شهری برعهده رانندگان و بخش خصوصی است

 

غلامرضا طاهری رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری ایلام در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام، گفت: اتوبوس هاس شهری بدلیل هزینه بالا و کوچک سازی شهرداری به بخش خصوصی واگذار شده است، به همین منظور سازمان حمل و نقل و بارمسافر شهرداری ایلام هیچ وظیفه ای در این رابطه برعهده ندارد و رانندگان خود باید نسبت به استاندارد سازی خودرو خود اقدام کنند.

وی در خصوص نظارت بر اتوبوس های درون شهری در ایلام گفت :با توجه به این که صد در صد درآمد اتوبوس های شهری برای راننده و شرکت واگذار شونده است ، شهرداری وظیفه ای در جهت نظارت و تامین وسایل مورد نیاز اتوبوس های شهری در ایلام را برعهده ندارد.

خلاصه اینکه تلاش ما برای پیدا کردن مدیریتی که عهده دار نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی در ایلام است بی نتیجه ماند ، اما نباید از کنار اهمیت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به سادگی گذشت.

 امیدواریم مسئولان استان ایلام هرچه سریعتر نسبت به نوسازی ناوگان اتوبوس رانی و رفع نقص این اتوبوس ها اقدام کنند که خدایی ناکرده شاهد وقوع حادثه در استان باشیم.

گزارش از مسعود همتی

انتهای پیام/ه

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۳۷۵۱۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حجت‌الاسلام «جمشیدپور» مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه اسدآباد شد
 • انتقاد از روند نوسازی تاکسی‌ها/ مراجعه ۱.۵ میلیون نفر طی اجرای طرح LEZ
 • انتقاد دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوا از روند نوسازی تاکسی‌ها
 • توزیع ۶۰۰ هزار تن گندم با استفاده از حمل و نقل ترکیبی
 • همه چیز درباره نقشه اسنپ
 • حمایت از راننده‌های تاکسی در رونمایی از بسته ویژه رانندگان حمل و نقل عمومی
 • شرکت‌های تاکسی‌رانی قم به مسئولیت‌های خود عمل نمی‌کنند
 • رونمایی از بسته ویژه برنامه خدمت رانندگان حمل و نقل عمومی
 • باید مدل اقتصادی برای زیرمجموعه‌های حمل‌ونقل طراحی شود
 • زمینه انتقال صنوف مزاحم به شهرک خودروی اراک تسهیل و تسریع شود
 • صنوف خودرویی شهر اراک هرچه سریعتر به شهرک خودرو منتقل شوند
 • امکان اعمال محدودیت ترافیکی در اراک وجود ندارد
 • ضعف شهرداری اراک در انتقال صنوف آلاینده به شهرک خودرو/در حوزه حمل‌ونقل موفق نبودیم
 • شهرک خودرویی اراک تا پایان امسال راه‌اندازی شود
 • سالم سازی هوای اراک رو به بهبود است
 • همچنان سیستم حمل و نقل اراک فشل است
 • ضرورت ساماندهی سیستم حمل و نقل عمومی اراک در راستای کاهش آلودگی
 • حذف گازهای سمی از هوای اراک
 • 2 شرکت متخلف حمل و نقل در تاکستان مهر و موم شدند