مسعود کرامتی تهیه کننده، کارگردان و بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است. او متولد ۹ مرداد ۱۳۳۵ در محله حشمتیه تهران، فارغ‌التحصیل هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است.

یک سال قبل از انقلاب وارد دانشکده هنرهای زیبا شد و به دلیل انقلاب فرهنگی چند سالی فعالیت‌هایش متوقف ماند و دوباره با شروع کلاس‌ها به دانشگاه بازگشت و که هم‌زمان با فعالیت‌های تلویزیونی او بود.

وی فعالیت هنری را سال ۱۳۵۵ پس از آشنائی با اردشیر کشاورزی با تکنیک تئاتر سایه و با اشعار مولوی آغاز کرد. پس از آن برای نخستین بار با عروسک گردانی در فیلم «شهر موشها» ساخته مرضیه برومند و محمدعلی طالبی و ایفای نقش در شب تاب، یک، دو، همه باهم وارد دنیای سینما شد.

پس از آن وی با رسول ملاقلی پور آشنا می‌شود و دستیاری او در فیلم سینمایی «افق» را به عهده می‌گیرد که اولین تجربه او در زمینه سینمای حرفه‌ای بود. کرامتی سال ۱۳۷۱ مؤسسه سینمایی «کارنامک» را تأسیس کرد. مسعود کرامتی داماد پری امیرحمزه و باجناق امین تارخ است. اولین یا شاید به یادماندنی‌ترین اثرش فیلم «پاتال و آرزوهای کوچک» است.

بازیگری مسعود کرامتیلاک قرمز (۱۳۹۵)گذر موقت(۱۳۹۴)سر به راه (۱۳۹۳)ضد گلوله (۱۳۹۰)ترانه کوچک من (۱۳۸۸)نخودی (۱۳۸۸)دوزخ، برزخ، بهشت (۱۳۸۷)بی گناهان (مجموعه تلویزیونی) (۱۳۸۶)باغ‌های کندلوس (۱۳۸۳)سفر به چزابه (۱۳۷۴)پناهنده (۱۳۷۲)مجنون (۱۳۶۹)میهمان ناخوانده (۱۳۶۷)گلنار (۱۳۶۷) (صداپیشه)شهر موش‌ها (۱۳۶۴) (بازیگردان عروسکی)کارگردانی مسعود کرامتیمجموعه یادداشت های یک زن خانه دار (۱۳۹۴)اپیزود «بن‌بست» از گنجشکک اشی‌مشی (۱۳۹۲)ترانه کوچک من (۱۳۸۸)روز کارنامه (۱۳۸۱)کودکانه (۱۳۸۱)مجموعهٔ خانه ما (۱۳۷۹)دریچه (۱۳۷۵)مرغابی وحشی (۱۳۷۰)پاتال و آرزوهای کوچک (۱۳۶۸)مسعود کرامتی به عنوان دستیار کارگرداندزد عروسک‌ها (۱۳۶۸)افق (۱۳۶۷)

فرخنده شادمنش همسر مسعود کرامتی برنامه ریز ، دستیار کارگردان و بازیگر است.

فرخنده شادمنش به عنوان برنامه ریز  :

۱ –  خطا (۱۳۷۰)
۲ –  مرغابی وحشی (۱۳۷۰)

فرخنده شادمنش به عنوان دستیار کارگردان  :

۱ –  خطا (۱۳۷۰)
۲ –  مرغابی وحشی (۱۳۷۰)
۳ –  پاتال و آرزوهای کوچک (۱۳۶۸)

فرخنده شادمنش به عنوان بازیگر  :

۱ –  چمدان (۱۳۶۵)

****

 آقای کرامتی چه خبر؟ اوضاع خوب است؟

ـ خداراشکر می‌گذرد.

 امیدوارم به خوبی بگذرد؟

ـ من هم امیدوارم…

 

 شما بازیگر خوبی هستید، ولی خیلی کم جلوی دوربین دیده می‌شوید، چرا؟

ـ شما لطف دارید.
واقعیت این است که زیاد پیشنهاد نمی‌شود و از سوی دیگر پیشنهادهایی هم که دارم خیلی جذاب نیست.
نمی‌دانم آدم به عنوان بازیگر می‌تواند در هر کاری بازی کند یا خیر! شاید هم بشود هر نقشی را پیشنهاد می دهند بازی کرد، ولی من تقریبا سعی می‌کنم این کار را انجام ندهم. من سعی می‌کنم به بحث بازیگری و پیشنهاد یک نقش، نگاهی جدی‌تر داشته باشم. اول باید ایفای یک نقش برایم مطلوب بشود و مطمئن باشم که نقش برایم جای کار و مانور دارد، غیر
از این باشد نخواهم پذیرفت. نقش باید طوری باشد که خیالم راحت باشد می‌توانم از آن چیزی در بیاورم.

برای یکسری از سن‌ها خیلی پر بازیگر نیستیم و معمولاً در آثار مختلف از بازیگران تکراری برای شخصیت‌های بخصوص در سن و سال شما استفاده می‌شود.به نظرم اتفاقی که در فیلم «ضد گلوله» افتاد یک انتخاب خوب از زوج شما و مهدی هاشمی بود!؟

ممنون از لطف شما ولی اصولاً ما در تمام سنین با کمبود بازیگر مواجهم. کاری نداریم که خیلی‌ها فکر می‌کنند بازیگر همین طور ریخته، ما بازیگر به معنای واقعی کم داریم. اگر بخواهیم جدی برای یک نقش انتخاب بازیگر داشته باشی متوجه خواهی شد که ما اصولاً با کمبود بازیگر مواجهیم.

ساتین

 

منبع: ساتین

خبر بعدی:

آیین معرفی و امضای کتاب سرباز کوچک امام در کرمانشاه برگزار می‌شود

مسئول اتحادیه انجمن‌ اسلامی دانش‌آموزان استان کرمانشاه گفت: کتاب «سرباز کوچک امام» فردا یکشنبه ۳۰دی‌ماه در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه امیرکبیر کرمانشاه معرفی و امضا می‌شود. ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷ استانها کرمانشاه نظرات - اخبار استانها -

علی صفدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از بازخوانی کتاب «سرباز کوچک امام» با حضور مردم ولایی و شهیدپرور کرمانشاه خبرداد و اظهار داشت:  مراسم بازخوانی کتاب سرباز کوچک امام با حضور آزاده سرافراز مهدی طحانیان یکشنبه 30 دی‌ماه ساعت 10:30صبح در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه‌ امیرکبیر استان برگزار می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این مراسم به همت اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان کرمانشاه و اداره کل کتابخانه‌ها برگزار می‌شود گفت: مسابقه بزرگ کتاب قهرمان در قالب پویش سراسری کتابخوانی از آذر تا اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

وی افزود: مهدی طحانیان آزاده سرافراز برادر شهید نویسنده این کتاب است که 9 سال در اسارت بوده و اسم کتاب سرباز کوچک امام(ره) خاطرات آزاده پرآوازه اسیر 13 ساله جنگ تحمیلی است.

صفدری با اشاره به اینکه کتاب «سرباز کوچک امام» به بیان اتفاقات ریز و درشت زندگی مهدی طحانیان پرداخته است عنوان کرد: ناب‌ترین بخش این خاطرات مربوط به سال‌های طولانی‌ای است که راوی در اردوگاه‌های نگهداری اسرای ایرانی در عراق سر می کرده است.

وی با بیان اینکه مهدی طحانیان به عنوان جوان‌ترین اسیر جنگی در زمان اسارتش به شدت کانون توجه بعثی‌ها بوده و به طبع آن شاهد ماجراهای تلخ و شیرینی است که در نوع خویش کم نظیر هستند بیان کرد: نقطه اوج این اتفاق‌ها ماجرای امتناع او از مصاحبه با «نصیرا شارما» یک زن خبرنگار هندی بی حجاب است.

آئین معرفی کتاب «سرباز کوچک امام» در کرمانشاه برگزار می‌شودکتاب «سرباز کوچک امام» در ارومیه رونمایی شد

مسئول اتحادیه انجمن‌ اسلامی دانش‌آموزان استان کرمانشاه با بیان اینکه در این پویش سراسری بیش از 600 میلیون ریال جوایز نقدی و غیرنقدی به برگزیدگان اهدا خواهد شد بیان کرد: این کتاب در دسته کتاب‌های فرهنگ پایداری دفاع مقدس است که در سال 95 با تنظیم و گردآوری فاطمه دوست‌کامی و ویراستاری فرزانه قلعه‌قوند و توسط انتشارات پیام آزادگان به چاپ رسیده است.

وی افزود: شرکت در پویش سراسری کتاب‌خوانی کتاب قهرمان نیز از طریق سایت مسابقه ketabghahreman.com یا نصب نرم‌افزار موبایلی کتاب قهرمان از سایت مسابقه یا کافه بازار امکان‌پذیر است.

صفدری عنوان کرد: علاقه‌مندان با مراجعه به کتاب فروشی‌ها و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی سراسر کشور، خرید اینترنتی از سایت مسابقه یا ارسال عدد 5 به سامانه پیامکی 50001768 می‌توانند کتاب «سرباز کوچک امام» را تهیه کنند.

انتهای پیام/ن

R41380/P/S6,68/CT1

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۳۸۳۷۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مسعود سلطانی فر: برد مقابل عمان نشان داد ایران شخصیت قهرمانی دارد؛ باید تمرکزمان روی آرامش تیم ملی باشد
 • مسعود سلطانی‌فر: حرکت ورزش روبه‌رشد است
 • انتقام جالب زن جوان از همسرش
 • نگرانی دو خانم بازیگر نیکول کیدمن و ایمی آدامز بابت فرزندان‌ شان +تصاویر
 • قطار سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در راه خراسان شمالی
 • پیراهن مسعود شجاعی؛ تقدیم به حسون (عکس)
 • برگزاری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در خراسان شمالی
 • بیایید همه مسعود شجاعی باشیم
 • بالاخره مسعود به هفتمین تورنمنت خود رسید
 • بيوگرافي پريسا مقتدي بازيگر و کارگردان (+تصاوير)
 • مخالف استانی شدن انتخابات هستم/تضییع حقوق مردم شهرهای کوچک‌
 • منطقه مناسب خرید «نوساز کوچک‌متراژ» در بازار مسکن
 • بازخوانی سرباز کوچک امام
 • انعقاد ۱۱ توافق سرمایه‌گذاری در معادن کوچک مقیاس
 • شهرهای کوچک و زیبای ایتالیا
 • انعقاد 11 توافق برای سرمایه گذاری در معادن کوچک مقیاس
 • عکس جدید مهتاب کرامتی در پشت صحنه یک سریال
 • عکسی زیر خاکی از اوباما و همسرش
 • «احمد ولی مسعود» نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شد