به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چندی است که ویدئویی با عنوان اثبات معجزه شق القمر پیامبر اکرم (ص) به دست دانشمندان ناسا توسط کاربران در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است. ویدئویی که طی آن با استناد به تصاویر دریافتی از مرکز ناسا در خصوص کمربندی که دور تادور ماه را فرا گرفته تلاش شده تا دلیلی علمی برای این معجزه منتسب به پیامبر آورده شود.

برخی با مشاهده این ویدئو ایمانشان به آیات الهی هرچه بیشتر شد و برخی نیز آشکارا و پنهان به انکار آن پرداخته و این موضوع را مورد نقد قرار دادند. روایت معجزه پیامبر (ص) از این قرار است که کفار مکه شبی با هجوم به خانه پیامبر و تهدید ایشان، خواستار معجزه‌ای شدند که صدق دعوی او را اثبات کند. آنها پیامبر اکرم (ص) را تهدید کردند در صورتیکه خواسته‌شان اجابت نشود و معجزه‌ای از جانب پیامبر اکرم اتقاق نیفتد، ایشان را به قتل می‌رسانند.

به همراه کفار ساحرانی بودند که با اشراف به علم سحر و جادو، به دلیل آگاهی از این عقیده که سحر و جادو در آسمان تاثیری ندارد، از رسول خدا خواستند تا معجزه‌ای در آسمان نشانشان دهد. کفار عربستان نیز به تبعیت ازاین ادعای ساحران اصرار کردند تا پیامبر (ص) ماه را به دونیم کند. آنها با تصور اینکه این کار ممکن نیست قول دادند در صورت مشاهده این معجزه ایمان خواهند آورد.پ

به اذن خداوند این خواسته کفار به دعای پیامبر اسلام (ص) محقق  و در آن لحظه ماه به دونیم شد طوریکه نیمی از آن در جای خود ثابت مانده و نیم دیگر فاصله گرفته و به سمتی دیگر رفت. فاصله بین دو نیمه به اندازه‌ای بود که کوه نور در میان آنها قرار گرفت ؛ و اما کفار با مشاهده این صحنه نه تنها ایمان نیاوردند که حتی با انکار این واقعه بار دیگر آن را به سحر و جادو نسبت دادند و با خطاب کردن پیامبر اکرم به عنوان ساحر، مدعی شدند که رسول خدا آنها را مسحور کرده است.

بنا شد تا مردم دیگری جز آن چند نفر نیز مشاهده این معجزه را تایید کنند تا صدق آن ثابت شود. در نتیجه منتظر عبور مسافران و رهگذرانی شدند که از آن نزدیکی گذر می‌کردند. همه آنها هم این اتفاق را تایید کرده و گفتند که شاهد شق‌القمر بوده‌اند.

این روایت در سوره قمر در قرآن کریم مستقیما ذکر شده است؛ اقـتـربـت الـسـاعـه و انـشـق الـقـمـر
آن ساعت نزدیک آمد و ماه آسمان شکافته شد.

برخی این لحظه شکافته شدن ماه را به روز قیامت ارجاع داده‌اند و گفته‌اند منظور قرآن از این آیه اتفاقاتی است که در قیامت رخ خواهد داد که دونیم شدن ماه یکی از آنهاست. اما با توجه به زمان ماضی افعال در این آیه، رویدادی که دلالت بر آینده داشته باشد، برداشت نمی‌شود، بلکه معنای آیه حاکی از حادثه‌ای است که رخ داده است.

دلیل دیگری که منکران معجزه شق القمر پیامبر (ص) ذکر کرده‌اند آیاتی از قرآن کریم است که در آنها خداوند پیامبر اکرم (ص) را انسانی عادی و معمولی همچون سایرین معرفی کرده است، شخصی که سواد خواندن و نوشتن هم ندارد. بله این آیات صحت دارد اما دلیل واقعی آن چیست و چرا خداوند پیامبر (ص) را چنین فردی معرفی کرده است.

از آنجا که کفار عربستان به هیچ چیز ایمان نداشتند و تمام معجزات را سحر و جادو می‌پنداشتند، اگر پیامبر از سواد کافی برخوردار بود معجزه نزول قرآن را هم چون باقی اتفاقات سحر و جادو قلمداد می‌کردند و آیات آن را شعرهایی می پنداشتند که پیامبر از خود سروده است، لذا حتما می‌باید این آیات از جانب شخصی ذکر می‌شد که هیچ سوادی ندارد تا دلیل محکمتری برای منکرانش باشد. و اینکه مردم با کسی که هم جنس خودشان است ارتباط بهتری برقرار کرده و هدایت می‌شوند. برخی از محتوای این آیه به نفع خود سود برده و مدعی شده‌اند به دلیل آنکه پیامبر از جنس مردم بوده و یک انسان عادی و معمولی است، پس قادر به انجام چنین معجزاتی نخواهد بود.

شاید در نگاه اول این استدلال منطقی به نظر بیاید اما نکته اینجاست که هیچ کجا گفته نشده است که این کار به دست پیامبر انجام شده بلکه به دعای پیامبر و از جانب خداوند متعال چنین واقعه عظیمی رخ داده است. یعنی اراده پیامبر در طول اراده خداوندی و به اذن اوست. اما از آنجا که این اتفاق به خواست رسول الله از خداوند و در پی تهدید کفار عربستان رخ داده است، به پیامبر انتساب داده شده و از معجزات ایشان محسوب می‌شود. در راستای اراده خداوند هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد.

و اما درباره کلیپ منتشر شده هم باید گفت دقیقا همان توجیهی که درباره نقض آیه قرآن آورده شده در مورد ناسا هم ذکر شده است. در پی برنامه‌ای تلویزیونی در آمریکا با محوریت فقر اجتماعی ، سه تن  از فضانوردان ناسا به عنوان مهمان برنامه، مورد هجمه سوالی مجری قرار گرفتند.

این فرد با اشاره به آمار فقر در جامعه از فضانوردان پرسید با وجود این حجم از فقر حاکم بر فضای جامعه، آیا شما با صرف هزینه‌های میلیاردی به فضا سفر کردید که تنها پرچم کشور را بر سطح ماه برافرازید و بازگردید؟؟!! این فضانوردان در پاسخ به این سوال گفتند آنها برای انجام یک سری تحقیقات و آزمایش‌ها بر روی عمق ماه به فضا رفته‌اند که حین مطالعه و تحقیق متوجه شیار و شکاف عجیبی بر سطح ماه شدند که دور تا دور آن را همچون کمربندی فرا گرفته بود، گویی این کره قبلا یکبار از هم جدا شده و مجددا به هم متصل شده باشد. درک این واقعه برای مسلمانانی که با مطالعه قرآن به خداوند ایمان آورده‌اند، کار سختی نیست، چه بسا ادعای ناسا را هم معجزه دیگری از جانب خداوند برای منکران نبوت عصر حاضر می‌دانند.

همانطور که گفته شد برخورد منکران با ادعای ناسا نیز دقیقا مشابه همان رفتاری است که در مقابل آثار قرآن بوده است. افراد با ادعای اینکه ناسا هیچ کجا سخنی از ارتباط میان این شکاف با معجزه پیامبر نیاورده، این سند را هم رد کردند. بله باز هم ظاهر امر همین را نشان می‌دهد اما پاسخ این ادعا هم همانی است که قبل تر گفته شد، ناسا از معجزه پیامبر (ص) چیزی نگفته اما از اعجاب این پدیده و عدم تطابق آن با یافته‌های علمی بسیار گفته است.

سه فضانوردی که به ماه سفر کرده بودند این واقعه را پدیده‌ای عجیب و خارق‌العاده عنوان  و اعتراف کردند تاکنون چیزی مشابه آن را ندیده بودند.

معجزات قرآن پیش از این نیز توسط دانشمندان در زمینه‌های مختلف اثبات شده است و شاید به جرأت می‌توان گفت دانشمندان بیش از سایر افراد به عظمت و قدرت خداوندی ایمان دارند چرا که با تحقیق و دلیل به درستی آنها پی برده‌اند.

انکار حقایق در مورد بعضی اشخاص دقیقا مصداق این ضرب‌المثل است: " کسی را که خواب است می‌توان بیدار کرد، اما آنکه خود را به خواب زده نه.."

همانطور که در زمان پیامبر اکرم (ص) کفار حتی با وجود چنین معجزه‌ای باز هم ایمان نیاوردند و به کفر و عناد علیه پیامبر (ص) و دین اسلام ادامه دادند، در عصر حاضر هم عده‌ای هستند که شق‌القمر که هیچ، حتی اگر تمام قرآن هم آیه به آیه برایشان ثابت شود، باز هم تغییر مسیر نداده و به  بیراهه خود ادامه می‌دهند.  

ویدئوی زیر همان کلیپی است که در این باره در فضای مجازی منتشر شده است. حال شما با مشاهده آن قضاوت کنید که ایا ادعای ناسا صحت دارد یا خیر...

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

گزارش از مهدیا جوهرپور

انتهای پیام/  اثبات معجزه شق‌القمر پیامبر اکرم (ص) به دست دانشمندان ناسا

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،کارشناسان شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده اند در اوایل سال میلادی جاری، فضانوردان ناسا با استفاده از کپسول فضایی اژد‌های ساخت این شرکت به فضا و به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام خواهند شد.   اکنون دو فضانورد داوطلب ناسا در حال طی دوره‌های آموزشی برای یادگیری کار با تجهیزات و وسایل به کاررفته در کپسول فضایی اسپیس ایکس هستند.   از سال ۲۰۱۱ میلادی که ناسا، شاتل‌های فضایی را در ارسال و بازگرداندن فضانوردان بازنشسته اعلام کرد، تنها وسیله رفت و آمد به ایستگاه فضایی استفاده از کپسول فضایی سایوز کشور روسیه و پرتاب کپسول از خاک کشور قزاقستان و ایستگاه زمینی بایکونور بوده است.   مقام‌های آمریکایی برای کاهش وابستگی به روس‌ها در پروژه‌های فضایی در سال‌های اخیر سرمایه گذاری‌های فراوان برای ساخت نسل جدید کپسول‌های فضایی انجام داده اند که بتواند به حمل و نقل محموله‌های مختلف و فضانوردان به ایستگاه فضایی و بازگرداندن آن‌ها به زمین بپردازد.  
دو شرکت اپیس ایکس و بوئینگ از جمله اصلی‌ترین پیمانکاران پروژه‌های ناسا هستند، شرکت اسپیس ایکس در طول پنج سال گذشته در پروژه‌های ارسال محموله‌های خوراک و تجهیزات علمی به ایستگاه فضایی بین المللی موفق بوده است و حال ارزشمند‌ترین محموله یعنی فضانوردان را به فضا ارسال خواهد کرد.   دو فضانورد آمریکایی ناسا به نام‌های Bob Behnken و Doug Hurley هر دو سابقه خلبانی و هدایت شاتل فضایی را برعهده داشته و اعلام کرده اند سفینه‌های فضایی ساخت شرکت‌های مختلف دنیا با وجود انواع تفاوت ها، اما در اصل شباهت‌های فراوانی به یکدیگر دارند و راندن سفینه فضایی و هدایت آن کار آسانی برای علاقه‌مندان است.  
در ساخت کپسول فضایی اژد‌های شرکت اسپیس ایکس از جدیدترین فناوری‌ها ازجمله فناوری صفحه‌های لمسی استفاده شده است تا سبب افزایش توان حرکت و قابلیت عملکردی فضانوردان شود.   ماموریت پرتاب کپسول فضایی سرنشین داراسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی DM-۲ نام دارد و بنا بر برآورد‌ها این پرتاب در ماه ژوئن سال جاری میلادی انجام می‌شود، هرچند که اسپیس ایکس باید پیش از آن یک ماموریت بدون سرنشین برای حمل محموله‌های فضایی به ایستگاه بین المللی انجام می‌داد که این ماموریت با موفقیت درتاریخ ۱۷ ماه ژانویه انجام شد.  
مقام‌های ناسا اعلام کرده اند سلامت و ایمنی فضانوردان اهمیت فراوان دارد و به بررسی دقیق اجزا و نحوه عملکرد کپسول فضایی اژد‌ها پرداخته اند.   کارشناسان امیدوار هستند پرتاب فضانوردان به ایستگاه فضایی با استفاده از کپسول اژد‌ها موفقیت آمیز باشد.   منبع: theverge   انتهای پیام/

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۳۸۵۳۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آیاتی که شأن نزول شان حضرت زهراست
 • ۱۰ گروهی که در «جهنم» همسایه آدم‌های«دورو»می‌شوند
 • تفسیر قرآن کریم بدون قرآن ناطق ممکن نیست/حضرت فاطمه (س) حوری بود که در کالبد انسان ظاهر شد و شفاعت کننده روز قیامت است
 • ناسا چشمان خود در سیاره مریخ را از دست می‌دهد
 • خداوند هدایت امت پیامبر(ص) را پاداش مودت اهل‌بیت(ع) قرار داد
 • یک روز در زحل چند ساعت است؟
 • گفت‌وگو| اهل سنت ارادت خاصی به حضرت زهرا (س) دارند/ اهل بیت پیامبر خط قرمز اهل سنت هستند
 • فاطمه(س) تجلی آیات الهی در رفتار بود
 • یک روز در زحل چقدر است؟
 • روسیه سفینه سایوز ماه را بدون تامین مالی ناسا می‌سازد
 • سر المستودع در وجود حضرت زهرا(س) باطن قرآن و عترت است/ حضرت زهرا(س) مظهر مهربانی خداست
 • حضرت زهرا(س) حفظ اسلام و حمایت از ولایت را به همه آموزش دادند
 • محاجه ای درشهادت حضرت زهرا(س)/حقانیت صدیقه طاهره در منابع اهل سنت
 • دستگیری مرضیه هاشمی دروغ بودن ادعای حقوق بشر آمریکایی را اثبات کرد
 • طرح ممنوعیت ازدواج زیر ۱۶ سال آسیب‌های جبران ناپذیر به همراه دارد/ ادعای موافقین اثبات نشده و مردود است
 • در عظمت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
 • ناسا ۴ تلسکوپ جدید می‌سازد
 • فضائل حضرت زهرا (س) در قرآن
 • گفت‌وگو| جهان اسلام سیره حضرت زهرا (س) را سرمشق خود قرار دهد/ فاطمه‌زهرا (س) پاره تن پیامبر است