به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان، آئین تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه حضرت رسول‌(ص) کرمان امروز در سالن اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان برگزار شد.

در این مراسم سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان، علی بابایی سرپرست فرمانداری شهرستان کرمان، اعضای شورای تامین شهرستان کرمان و جمعی از بسیجیان حضور داشتند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در این مراسم کانون گرم خانواده را عامل موفقیت انسان دانست و اظهار‌‌ داشت: اگر فردی در فعالیتی و یا در مسئولیتی موفق می‌شود، همسری دلسوز و متدین او را همراهی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه توفیقات مسئولان نظام به خانواده‌های آنها برمی‌گردد گفت: اینکه فردی در مسئولیتی تمام وقت خود را صرف خدمت به مردم و نظام اسلامی می‌کند نشان از وجود یک خانواده فداکار دارد.

به گزارش تسنیم در آئین تودیع و معارفه فرمانده جدید سپاه ناحیه حضرت رسول‌(ص) کرمان، سرهنگ پاسدار منصور معاذ‌اللهی به‌عنوان فرمانده جدید معرفی و از خدمات سرهنگ پاسدار علی اسدی تجلیل شد.

منصور معاذ‌اللهی قبل از آن در مسئولیت‌های مرکز گزینش کشور، جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، رئیس بسیج فرهنگیان سپاه ثارالله و معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان خدمت کرده است.

به گزارش تسنیم در بخشی از حکم فرمانده جدید سپاه ناحیه حضرت رسول‌(ص) کرمان بر بهره‌گیری از تجربیات نیروهای سه دهه انقلاب اسلامی و پیروی از فرامین و منویات امام خامنه‌ای تاکید شده است.

انتهای پیام/

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

حضرت زینب (س) پیام خون امام حسین(ع) را به جهانیان رساند

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، بارزترین بعد زندگی حضرت زینب(س) را پاسداری از فرهنگ عاشورا دانست و گفت: حضرت زینب (س) با خطابه هاش پیام خون حسن(ع) را به جهانیان رساند.

حجت الاسلام علی لرستانی، در گف و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در افزود: بارزترين بعد زندگى حضرت زينب، نقش ویژه او در واقعه کربلا و دوران اسارت پس از این واقعه است.

 

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، با اشاره به خطابه های حضرت زینب(س)، اظهار داشت: حضرت زینب (س)  پس از واقعه عاشورا همانند فرمانده فرمانده جنگ نرم به بنی امیه ضربه های کاری زد و یزد را از پای درآورد.

 

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی حضرت زینب کبری سلام الله علیه اظهار داشت: صبر و پایداری آن بانو در واقعه عاشورا علی رغم از دست دادن عزیزترین کسانش موجب شد که به عنوان اسوه صبر جاودان شود.

 

حجت الاسلام لرستانی، بیان کرد: خطبه های کوبنده آن حضرت در بند اسارت در کوفه و شام، باعث پرده برداری از چهره ظالمانه و ننگین حکومت اموی شد .


وی افزود:القاب فراوانی ازجمله عقيله بنى هاشم، عقيله طالبيين، موثقه، عارفه، عالمه، محدثه، فاضله، كامله، عابده‌ آل على برای آ ن حضرت نقل شده است.


حجت الاسلام لرستانی بیان داشت:اين بانوى بزرگ، داراى قوت قلب، فصاحت زبان، شجاعت، زهد و ورع، عفاف و شهامت فوق العاده بود.


وی ابراز کرد: وقتى امام حسين‌ (علیه السلام) پس از امتناع از بيعت با يزيد، از مدينه به قصد مكه خارج شد، حضرت زينب نيز با دو تن از فرزندانش به نامهاى محمد و عون، همراه برادر گشت.

 

وی با اشاره به اینکه در طول نهضت عاشورا، نقش فداكاريهاى‌ عظيم زينب، بسيار بود، تاکید کرد: او در واقعه عاشورا مصیبت از دست دادن عزیزترین کسانش یعنی برادران، فرزندان و فرزندان برادر را متحمل شد.

 

حجت الاسلام لرستانی، تصریح کرد: حضرت زینب(س)  همه این مصیبت ها را تحمل نمود و در پاسخ سوال طعن آمیز ابن زیادلعین که پرسید: كار خدا را با برادر و اهل بيت خود چگونه يافتي؟ فرمود: "و ما رأيتُ الاّ جميلاً...؛ من جز خير و زيبايى چيزى نديدم.

 

‏وی افزود: همه اینها از خطبه ای که در کوفه و شام ایراد فرموده بود، به خوبی معلوم است، آن گونه که گویا از زبان پدرش علی علیه السلام سخن می گوید. البته از زینب سلام الله علیها عجیب نیست.


مسول نمایدگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز، بیان کرد: حضرت زينب(س) مراقبت كننده از امام ‌زين العابدين‌ علیه السلام و سرپرست كاروان اسيران اهل بيت بود و پس از عاشورا و در سفر اسارت در كوفه و دمشق، خطابه ‌هاى آتشينى ايراد كرد و رمز بقاى حماسه كربلا و بيدارى مردم گشت.

 

وی خاطرنشان کرد: بارزترين بعد زندگى حضرت زينب، همان پاسدارى از فرهنگ عاشورا بود كه با خطابه‌هايش، پيام خون حسين علیه السلام را به جهانيان رساند.


حجت الاسلام لرستانی، ادامه داد: یکی از برجستگی های حضرت زینب که در نهضت کربلا خیلی می درخشد، سخنرانی و خطابه حضرت زینب است که به تعبیر امروزی اگر آن ویژگی هایی که در تبلیغ و سخنرانی و در مدیرت تبلیغ و برخورد تبلیغاتی، حضرت زینب داشته که در شرایط امروزی از او می توانیم به نام جنگ نرم یاد کنیم.

 

وی ادامه داد: یزید در جنگ سرد یعنی در جنگ شمشیر به شمشیر، نیروی انسانی داشتن قوی و قدرتمند بود ولی نهضت امام حسین در جنگ نرم دهها برابر از قدرت یزید قوی و قوی پنجه تر بود.

 

حجت الاسلام لرستانی، خاطرنشان کرد:  یکی از فرماندهان جنگ نرم که به بنی امیه  ضربه کاری زد و یزید را از پای در آورد، حضرت زینب است.

 

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، ابراز کرد: حضرت زینب در رهبری جنگ نرم و در مهارت در جنگ نرم آن قدر مهارت دارد که یزید را با آن که خود اسیر است شکست می دهد و او اظهار پشیمانی و ندامت می کند.


وی افزود:کربلا دانشگاه بود و حسین و زینب معلمانی که درس رضایت و تسلیم در برابر قضا و قدر الهی و صبر و بردباری در برابر مشکلات و گرفتاری را به شاگردانشان آموختند.

 

حجت الاسلام لرستانی، گفت: امام حسین ( ع ) در آخرین لحظات در مناجات با خدایش این جمله را اظهار می کند که پروردگارا من راضی به رضای تو و تسلیم امر تو هستم .


وی ادامه داد: زینب کبری ( س ) نیز بالاترین درجات تسلیم و و رضا را دارا بود، او در گودی قتلگاه به دنبال گمشده عزیز خویش است و پس از یافتن آن در کنار گل پرپر خویش می نشیند و ادای احترام می کند و عرضه می دارد: خدایا، این قربانی را از ما یعنی محمد و آل محمد قبول فرما.

 

حجت الاسلام لرستانی، با اشاره به اینکه زینب کبری ( س ) الگوی ایثار و از خود گذشتگی است، گفت: او برای حفظ جان دیگران خطر را به جان می خرد و در تمام صحنه ها دیگران را برخود مقدم می دارد.

 

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب ( س ) عفت و پاکدامنی را به اوج خود رسانده است، گفت:  یکی از درس های عاشورا همین عفت و پاکدامنی است.

 

مسول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان الیگودرز، اظهار کرد: قطعا جامعه اسلامی با الگوبرداری از خصوصیات زندگی حضرت زینب (س) می تواند مسیر سعادت در دنیا وآخرت کسب کرد.

 

پایان پیام/599

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۴۰۴۱۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرمانده سپاه مازندران: آغاز بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده از سیل توسط سپاه
 • سردار یزدی: تمام گردان‌های سپاه تهران آماده کمک به سیل زدگان هستند
 • بازدید فرمانده سپاه کربلا از مناطق سیل‌زده مازندران
 • افزایش ظرفیت پذیرش و اسکان نوروزی در ناحیه یک اهواز
 • بازدید معاون توسعه و پشتیبانی آموزش پرورش کردستان از مرکز اسکان و پذیرش میهمانان فرهنگی ناحیه دو سنندج
 • مراسم سال تحویل ۱۳۹۸ در جوار شهدای گمنام قائم‌شهر
 • راهیان نور، بسترساز فضایی فرهنگی و معنوی برای خودسازی است/ خودنمایی بهار دل ها با آغاز سال نو در مناطق عملیاتی جنوب کشور
 • تورایست وبازرسی بسیجیان چم خلف عیسی هندیجان
 • صله رحم در کلام رسول اکرم(ص)
 • خدمات‌رسانی بیش از 1000 بسیجی در نقاط سیل‌زده مازندران/برخی مسئولان حضور نیروهای بسیجی را به زبان نمی‌‌آورند/سپاه در کنار مردم است
 • خدمات‌رسانی بیش از 1000 بسیجی در نقاط سیل‌زده مازندران/سپاه و بسیج تا آخر در کنار مردم سیل‌زده می‌ماند/برخی مسئولان حضور نیروهای بسیجی را نمی‌بینند و به زبان نمی‌‌آورند
 • خدمات‌رسانی بیش از 1000 بسیجی در نقاط سیل‌زده مازندران/سپاه و بسیج تا آخر در کنار مردم سیل‌زده می‌ماند
 • فاجعه مرگبار در کرمان / عید سیاه برای 5 خانواده
 • دیدارهای نوروزی فرمانده سپاه رباط‌کریم با دو خانواده شهید
 • میزبانی معتکفین قم از پیکر مطهر شهید مدافع حرم+ تصاویر
 • مراسم سال تحویل ۱۳۹۸ در جوار شهدای گمنام شهرستان قائم‌شهر
 • مهاباد نگین جنوب آذربایجان غربی چشم انتظار گردشگران نوروزی
 • دیدار فرمانده سپاه شهرستان فردیس با خانواده معظم شهدا
 • شفافیت و قانونمندی در کشتی گم شده است/ استخدام به شرط تمجید!