شاید عصر ما دیگر عصر فیلم های وسترن نباشد اما این بدان معنا نخواهد بود که فیلم های وسترن جذابیت خود را از دست داده اند. کاملاً طبیعی است که در هر دوره ای یک ژانر خاص در صنعت سینما به چشم آمده و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد؛ برای مثال در دوره ی کنونی فیلم های ابرقهرمانی و کامیک از دیگر ژانرها طرفداران بیشتری داشته و طبیعتاً فیلم هایی که در این حیطه ساخته می شوند بسیار بیشتر بوده و سرمایه گذاری بیشتری روی چنین پروژه هایی انجام می گیرد.

علاقمندان به سینما خوب می دانند که چنین وضعیتی در دو دهه ی پایانی قرن بیستم برای ژانر جنگی و دستکم برای چندین دهه قبل از آن در مورد فیلم های وسترن اتفاق افتاد و هر کدام از این ژانرها نیز در این برهه های زمانی سینماها را قبضه کرده بودند.

اگر چه هر ژانری زیبایی ها و جذابیت های خاص خود را دارد اما فیلم های وسترن به خاطر درگیری های خونین، انتقام های بیرحمانه، دوئل های جذاب و سرقت از بانک هایش مشهور است. شاید طرفداران این ژانر صدها فیلم وسترن دیده باشند و برای هر شخص فیلم یا فیلم های خاصی جذابیت بیشتری داشته باشند. بنابراین فهرست کردن ۲۰ فیلم برتر وسترن تاریخ سینما که مورد قبول همه باشد کار بسیار سختی خواهد بود. با این وجود در ادامه ی این مطلب قصد داریم فهرستی از ۲۰ فیلم برتر این ژانر را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

۲۰- تنها بتاز – باد بوتیشر (۱۹۵۹)

فیلم «تنها بتاز» (Ride Lonesome) بهترین همکاری بوتیشر و راندولف اسکات در میان هفت فیلمی بود که این دو با هم کار کردند. این فیلم داستان یک هفت تیر کش جایزه بگیر به نام بن بریگاد را روایت می کند که قصد دارد انتقام مرگ همسرش را از عاملان مرگ او بگیرد. وی می خواهد به هر قیمتی که شده قاتل همسرش را پای میز محاکمه بکشد. این فیلم که تمامی صحنه های جذاب آن در صحرای سیرا نوادا فیلم برداری شده به خاطر لوکیشن های جذاب و بیشتر به خاطر دیالوگ زیر شناخت می شود:” چیزهایی وجود دارد که یک مرد نمی تواند از آنها بگذرد”.

۱۹- ورا کروز- رابرت آلدریچ (۱۹۵۴)

در فیلم «ورا کروز» (Vera Cruz) گری کوپر و برت لنکستر نقش دو هفت تیر کش را بازی می کنند که در دوران جنگ های انقلاب مکزیک توسط فرانسویها برای رساندن یک خانم بلند مرتبه به شهر بندری ورا کروز استخدام می شوند اما در نهایت متوجه می شوند که در دلیجان او مقدار زیادی طلا قرار دارد و بدین ترتیب سعی می کنند این طلاها که ۳ میلیون دلار ارزش دارد را به سرقت ببرند. اگر چه این فیلم در زمان اکران زیاد مورد توجه و استقبال قرار نگرفت اما امروزه می توان آن را از اولین فیلم هایی دانست که فیلم های وسترن اسپاگتی دهه ی ۶۰ از آن الهام گرفته بودند.

۱۸- وینچستر ۷۳- انتونی مان (۱۹۵۰)

فیلم «وینچستر ۷۳» اولین همکاری جیمز استوارت و آنتونی مان بوده و داستان مردی را روایت می کند که در تعقیب یک یاغی مشهور به شهر داج سیتی در کانزاس می روند اما متوجه می شوند که در این شهر حمل اسلحه قدغن بوده و ناگزیر سلاح های خود را تحویل می دهند. در نهایت یاغی مورد نظر را پیدا می کنند اما به دلیل نداشتن اسلحه نمی توانند او را دستگیر کنند. در نهایت او در یک مسابقه تیراندازی شرکت کرده و برنده ی یک وینچستر بسیار باارزش می شود اما یاغی مذکور این وینچستر را از اتاق او می دزدد. ادامه ی فیلم تلاش های این مرد برای بازپس گیری تفنگش را روایت می کند. بازی بازیگران در این فیلم وسترن خیره کننده است.

۱۷- سربازهای یک چشم- مارلون براندو (۱۹۶۱)

در ابتدا قرار بود فیلم «سربازهای یک چشم» (One-Eyed Jacks) به کارگردانی استنلی کوبریک و بر اساس فیلم نامه ای از سام پکین پا ساخته شود اما به دلیل مشکلاتی که بین کوبریک و کمپانی سازنده پیش آمد، براندو کارگردانی را علاوه بر ایفای نقش اول فیلم بر عهده گرفت که تنها فیلم او در مقام کارگردانی بود که با شکست تجاری نیز همراه شد. این فیلم به خاطر زمان بیش از ۴ ساعته اش مشهور شد اما استقبال ناامید کننده ی تماشاگران آن را به یک شکست تجاری مطلق تبدیل کرد. با این وجود امروزه این فیلم را به خاطر بازی های منحصر به فرد براندو و کارل مالدن و چشم اندازهای خیره کننده ی مونتری و بیگ سور (Big Sur) یک شاهکار الهام بخش و یکی از بهترین و زیباترین فیلم های ژانر وسترن می دانند.

۱۶- ریو براوو- هاوارد هاکس (۱۹۵۹)

در فیلم «ریو براوو» (Rio Bravo) جان وین که مشهورترین بازیگر ژانر وسترن در تاریخ سینما به شمار می آید نقش یک کلانتر در شهر ریو براوو در تگزاس را روایت می کند که بعد از دستگیری برادر یک مزرعه دار سرشناس مجبور می شود همراه با یک سرباز دائم الخمر، هفت تیرکشی جوان و یک پیرمرد ناخوش و چلاق به مقابله با افراد شروری بپردازد که قصد آزادی زندانی را دارند. روابط و دیالوگ های بین جان وین، دین مارتین و والتر برنان در این فیلم بسیار فوق العاده است و از جنبه های مثبت فیلم به شمار می آید.

۱۵- کلمنتاین عزیز من- جان فورد (۱۹۴۶)

در فیلم رمانتیکی شده ی «کلمنتاین عزیز من» (My Darling Clementine) هنری فوندا نقش کلانتری به نام وایت ایرپ را روایت می کند که به کمک دوست دائم الخمرش می خواهد انتقام برادر خود را بگیرد اما در نهایت مجبور می شود با خانواده ی قاتل درگیر شده و در منطقه ی اوکی کورال با آن ها دوئل می کند. در این بین وی با زنی آشنا شده و به او علاقمند می شود. صحنه های به یاد ماندنی زیادی در این فیلم وجود دارد از جمله صحنه ای که فوندا روی صندلی در ایوان نشسته و شهر بی قانون تومبستون را تماشا می کند.

۱۴- حادثه در آکس بو- ویلیام ای ولمن (۱۹۴۳)

فیلم «حادثه در آکس بو» (The Ox-Bow Incident) با بازی هنری فوندا در نقش قهرمان فیلم داستان مردی را روایت می کند که در روزهای اول ورودش به شهر با قتل یک گله دار و دستگیری سه مرد بیگناه توسط مردم شهر به جرم قتل او مواجه می شود. علی رغم تلاش های فوندا این سه مرد بیگناه توسط مردم اعدام می شوند اما در نهایت بیگناهی آن ها مشخص شده و معلوم می گردد که در اصل قتلی صورت نگرفته است.

۱۳- بوچ کاسیدی و ساندنس کید- جورج روی هیل (۱۹۶۹)

فیلم «بوچ کاسیدی و ساندنس کید» (Butch Cassidy and the Sundance Kid) با بازی خیره کننده ی رابرت ردفورد و پل نیومن به یکی از فیلم های ماندگار ژانر وسترن تبدیل شد که در بخش فروش و کسب جوایز اسکار نیز بسیار موفق بود. این دو نقش دو خلافکار را بازی می کنند که پس از چند مورد سرقت از بانک . کلاهبرداری تحت تعقیب گسترده قرار می گیرند. در نهایت پس از مشهور شدن در امریکا و مکزیک آن ها همراه با یک زن به بولیوی می روند تا در آن جا فعالیت های غیرقانونی و تبهکارانه خود را ادامه دهند اما بوچ و ساندنس در تله گرفتار شده و کشته می شوند. دیالوگ های ماندگار و موسیقی متن فیلم از شاخصه های اصلی آن به شمار می آیند.

۱۲- تفنگدار- هنری کینگ (۱۹۵۰)

در فیلم «تفنگدار» (The Gunfighter) دومین همکاری کینگ و گریگوری پک به شمار می آمد. پک در این فیلم نقش یک هفت تیر کش بدنام را ایفا می کند که به عنوان سریع ترین هفت تیر کش غرب شناخته می شود و همین موضوع باعث می گردد که هفت تیر کش های جوان و جویای نام سعی می کنند با شکست و کشتن او نامی برای خود دست و پا کنند اگر چه او همواره تلاش دارد از گذشته اش فرار کند. در ادامه وی ناخواسته مجبور می شود یکی از این هفت تیرکش های جوان را در دفاع از خود به قتل برساند و این موضوع باعث می شود که برادران مقتول سعی کنند انتقام برادر خود را از او بگیرند. در این اثنا وی با همسر سابق و پسرش که تاکنون او را ندیده مواجه می شود اما آن ها او را طرد می کنند و در نهایت با مرگ او داستان به پایان می رسد.

۱۱- بر دشت مرتفع بتاز- سام پکین پا (۱۹۶۲)

فیلم «بر دشت مرتفع بتاز» (Ride the High Country) داستان دو کلانتر پیر با بازی جوئل مک کری و راندولف اسکات را روایت می کند که در اوایل قرن بیستم را روایت می کند که قصد دارند یک محموله ی طلا را از معدنی در کالیفرنیا و از طریق صحرای سیرا نوادا به مکانی دیگر منتقل کنند. اما در واقع شخصیت گیل وسترام با بازی اسکات همراه با یک مرد دیگر قصد دزدیدن محموله را دارند و شخصیت استیو جود با بازی مک کری از این موضوع بی اطلاع است. این موضوع در ادامه اتفاقاتی را برای این دو در پی دارد.

۱۰- هفت دلاور- جان استورجس (۱۹۶۰)

فیلم «هفت دلاور» (The Magnificent Seven) که بر اساس فیلم با نام «هفت سامورایی» به کارگردانی آکیرا کوروساوا ساخته شده است یک شاهکار به تمام معنا در ژانر وسترن به شمار می آید. داستان پردازی بی نقص، بازیگران سرشناس، موسیقی متن خارق العاده و صحنه ها و نقش های به یاد ماندنی باعث جاودانگی این فیلم شده است. از بازیگران اصلی این فیلم می توان به یول براینر،ایلای والاش، استوی مک کوئین، چارلز برانسون، جیمز کابرن و رابرت واون اشاره کرد. آن ها نقش عده ای هفت تیرکش را ایفا می کنند که توسط مردم یک روستای مکزیکی کوچک استخدام می شوند تا از آن ها در برابر حمله ی یک گروه دزد و یاغی محافظت کنند. در ابتدا آن ها برای دستمزد این کار را می کنند اما بعد از مدتی احساسات و مردانگی تنها دلیل آن ها برای دفاع از مردم روستا می شود که مرگ تعدادی از آن ها را در پی دارد.

۹- رودخانه سرخ- هاوارد هاکس (۱۹۴۸)

فیلم افسانه ای «رودخانه سرخ» (Red River) از استاد مسلم ژانر وسترن، هاوارد هاکس بار دیگر با بازی جان وین و البته مونتگومری کلیفت داستان مردی جاه طلب و یکدنده به نام توماس دانسون را روایت می کند که در تلاش است مزرعه ی برای پرورش گاو در تگزاس پیدا کند و به همین دلیل همراه با دوستش به سمت تگزاس راه می افتد تا زمینی را برای خود پیدا کند. در میانه ی راه به او خبر می رسد که همسرش و کاروان همراه او توسط سرخپوستان قتل عام شده اند ولی دانسون به راه خود ادامه می دهد و در ادامه با پسر جوانی که تنها بازمانده کاروان مذکور است مواجه شده و در نهایت نقطه ای را برای خود مشخص می کنند تا کسب و کار خود را در آن راه بیندازند.

اما دو مرد مکزیکی به آن ها نزدیک شده و ادعا می کنند که زمین مذکور متعلق به ارباب آن هاست اما دانسون یکی از آن ها را می کشد. سال ها بعد او به یک گله دار مشهور و موفق تبدیل می شود اما مشکلات دست از سر او برنمی دارند و او مجبور می شود با پسرخوانده ی خود درگیر شود.

۸- نیمروز- فرد زینه مان (۱۹۵۲)

فیلم ماندگار «نیمروز» (High Noon) که با نام «ماجرای نیمروز» نیز شناخته می شود داستان کلانتری خوشنام به نام ویل کین با بازی گری کوپر در شهر هادلی وایل در نیومکزیکو را روایت می کند که جدیداً ازدواج کرده و قصد دارد از مقام کلانتری شهر استعفا دهد. اما ناگهان به او خبر می رسد که یک جانی خطرناک با نام فرانک میلر که سال ها قبل توسط او به زندان افتاده اکنون در راه شهر هادلی وایل است تا از او انتقام بگیرد. او قرار است با قطار ظهر به شهر برسد و افراد مسلح او در ایستگاه شهر انتظار او را می کشند و قصد آن ها تنها انتقام از کلانتر شهر است.

همه به کین می گویند که شهر را قبل از ورود میلر ترک کند اما حس وظیفه شناسی و شرافت باعث می شود که ماندن را بر فرار ترجیح دهد. نوعروسش او را تهدید می کند که با قطاری که فرانک میلر در آن است با یا بدون او شهر را ترک خواهد کرد. کین نمی تواند افراد زیادی را با خود همراه کند و یکه و تنها با میلر و افرادش مواجه می شود.

۷- دلیجان- جان فورد (۱۹۳۹)

جان وین و جان فورد برای اولین بار در فیلمی وسترن با نام «دلیجان» (Stagecoach) همکاری کردند که باعث شهرت این ژانر و البته مشهور شدن جان وین شد که در نهایت آینده ی بازیگری او را رقم زده و باعث شد که وی به شخصیت ثابت فیلم های وسترن معروف آن دوران تبدیل گردد. فیلم داستان گروهی از افراد با شخصیت ها و سوابق متفاوت را روایت می کند که سوار یک دلیجان شده و به ست شرق و مناطق نیومکزیکو در حرکت هستند. آن ها در ابتدا افرادی عادی به نظر می رسند. رینگو کید با بازی جان وین نقش زندانی فراری را بازی می کند که قصد دارد از عاملان قتل پدر و برادرش انتقام بگیرد اما پس از سوار شدن دستگیر می شود. در ادامه درگیری هایی بین این مسافران و سرخپوستانی که به آن ها حمله می کنند رخ می دهد. در نهایت همه چیز با انتقام رینگو کید از برادران پالمر به پایان می رسد.

۶- روزی روزگاری در غرب- سرجیو لئونه (۱۹۶۸)

فیلم «روزی روزگاری در غرب» (Once Upon a Time in the West) ساخته ی کارگردان نام آشنای ایتالیایی ژانر وسترن، سرجیو لئونه و با بازی هنری فوندا، در یکی از معدود نقش های منفی اش، همراه با چارلز برانسون و کلودیا کاردیناله و موسیقی گوش نواز انیو موریکونه یکی از فیلم های ماندگار تاریخ سینما و ژانر وسترن به شمار می آید. فیلم داستان یک قاتلی خونسرد و بیرحم، بیوه ای با گذشته ی نامشخص و یک مرد خشمگین و انتقام جو را در شهری داستانی روایت می کند که مدرنیته و ظهور خط راه آهن سیمای آن و سرنوشت مردم را به کلی تغییر داده است. همه چیز به انتقام و تصاحب زمینی که بزودی به ایستگاه مرکزی قطار تبدیل خواهد شد ختم می شود.

۵- شین- جورج استیونس (۱۹۵۳)

فیلم «شین» (Shane) که اقتباسی هنرمندانه از رمانی فوق العاده نوشته ی جک شیفر است که داستان ششلول بندی قهار به نام «شین» با بازی آلن لَد را روایت می کند که قصد دارد از آدمکشی دست بردارد اما در نهایت مجبور می شود برای دفاع از یک خانواده با گروهی یاغی و مزاحم درگیر شده و آن ها را از پای درآورد. این فیلم ماندگار در چندین بخش نامزد جایزه اسکار شده و جایزه اسکار بهترین فیلم برداری را نیز از آنِ خود کرد. صحنه های خلاقانه و تاثیر گذار و دیالوگ های ماندگار، این فیلم را به یک شاهکار وسترن تبدیل نمود. از دیگر بازیگران مشهور این فیلم می توان به جین آرتور و جک پالانس اشاره کرد.

۴- نابخشوده- کلینت ایستوود (۱۹۹۲)

کلینت ایستوود را در دنیای بازیگری بیشتر به خاطر فیلم های وسترن موفق و مشهوری که بازی کرده می شناسند اما وی در فیلم «نابخشوده» (Unforgiven) نقش کارگردان را علاوه بر نقش اصلی نیز بر عهده داشت. فیلم تحسین شده ی «نابخشوده» که جوایز اسکار سال را درو کرد داستان مردی را روایت می کند که علی رغم گذشته ی تاریکش و با توجه به این که قسم خورده هیچگاه دست به اسلحه نبرد اما برای بدست آوردن جایزه تصمیم می گیرد که همراه دوست قدیمی اش با بازی مورگان فریمن از دو گاوچرانی که یک زن را به شدت مجروح کرده اند انتقام بگیرد.

کلانتر شهر با بازی جین هکمن قصد ندارد خاطیان را به درستی تنبیه کند و همین موضوع پای ویلیام مانی که اکنون به یک مزرعه دار تبدیل شده است را به میان می آورد که در ابتدا برای جایزه این کار را بر عهده می گیرد اما رفته رفته شرافت و زندگی دوستانش به خطر می افتد.

۳- خوب، بد، زشت- سرجیو لئونه (۱۹۶۶)

شاید مشهورترین و محبوب ترین فیلم در ژانر وسترن اسپاگتی فیلم «خوب، بد، زشت» (The Good, the Bad and the Ugly) ساخته ی سرجیو لئونه با بازی کلینت ایستوود، لی ون کلیف و ایلای والاش اشاره کرد. در این فیلم کلینت ایستوود در نقش «خوب» و با نام مستعار «بلوندی» همراه با شخصیت «زشت» داستان با بازی والاش و با نام «توکو» با گول زدن کلانترها پول در می آورند. لی ون کلیف نیز در نقش شخصیت «بد» داستان هفت تیر کشی بیرحم است که برای پول دست به هر کاری می زند و در حال حاضر برای بدست آوردن گنجی مخفی شده متعلق به دوران جنگ داخلی تلاش می کند.

در ابتدا توکو و بلوندی از داستان گنج بی اطلاعند اما در طی اتفاقاتی توکو اسم قبرستانی که گنج در داخل آن مخفی شده و بلوندی نیز تنها اسم قبری که گنج در آن است را می فهمند به همین دلیل آن ها نیز مانند شخصیت بد داستان برای پیدا کردن گنج وارد معرکه شده و با شخصیت بد داستان درگیر می شوند. بازی های بی نقص بازیگران، موسیقی به یاد ماندنی و افسانه ای انیو موریکونه، صحنه های تیراندازی و درگیری جذاب و فیلمبرداری خلاقانه باعث شده که این فیلم به یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های ژانر وسترن تبدیل شود.

۲- گروه خشن- سام پکین پا (۱۹۶۹)

فیلم «گروه خشن» (The Wild Bunch) که در ایران با نام «این گروه خشن» شناخته می شود شاهکاری بی نظیر و یکی از ۱۰ فیلم برتر ژانر وسترن از دیدگاه انجمن فیلم آمریکا انتخاب شده است. شاهکار سام پکین پا در هنگام اکران به خاطر خشونت بی حد و حصر فیلم و نشان دادن تلاش انسان برای زنده ماندن تحت هر شرایط و به هر وسیله ای مورد انتقاد قرار گرفت و حتی امروز نیز به عنوان یک فیلم پر از کشتار و خونریزی شناخته می شود اما صحنه های آهسته و داستان هایی که غرب وحشی را به خوبی به تصویر می کشند از آن یک فیلم قابل توجه ساخته است.

فیلم با بازی بازیگران مشهوری مانند ویلیام هولدن، ارنست بورگناین، رابرت رایان و بن جانسون داستان یک گروه یاغی پیر در اوایل قرن بیستم را روایت می کند که پس از یک سرقت بزرگ تحت تعقیب بوده و در تلاش برای فرار از دنیای که به سمت مدرنیته می رود خود را به مکزیک می رسانند اما در آن جا درگیر جنگ داخلی شده و با یک ژنرال بیرحم و خشن مکزیکی وارد معامله شده و سلاح های پیشرفته ی ارتش آمریکا را برای او به سرقت می برند اما در نهایت تصمیم می گیرند که علی رغم تعداد کمشان با این ژنرال بیرحم وارد جنگ شوند و کشت و کشتار آغاز می شود.

۱- جویندگان- جان فورد (۱۹۵۶)

بسیاری فیلم «جویندگان» (The Searchers) را بهترین فیلم ژانر وسترن تاریخ می دانند. در این فیلم جان وین نقش یک کهنه سرباز دوران جنگ داخلی با نام ایتان ادواردز را بازی می کند که پس از مدتی به خانه بازمی گردد اما بعد از مدتی خانواده ی برادرش توسط سرخپوستان کومانچی قتل عام شده و برادرزاده هایش را با خود می برند. ایتان همراه با چند رنجر تگزاسی برای پیدا کردن برادرزاده هایش به تعقیب سرخپوستان می پردازند. اما پس از چند درگیری و طولانی شدن تعقیب بیشتر رنجرها به تگزاس باز می گردند و ایتان همراه با چند نفر معدود به تعقیب خود ادامه می دهند.

در نهایت یکی از برادرزاده های او کشته شده و برادر زاده ی دیگرش را پس از ۵ سال تلاش پیدا می کند اما او به یک کومانچی تبدیل شده و می خواهد با سرخپوستان بماند وی ایتان از این موضوع بسیار ناخشنود است. جان وین در این فیلم نقشی ضدقهرمان دارد و پیچیدگی های داستان و شخصیت ها از فیلم «جویندگان» یک شاهکار سینمایی ساخته است.

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

«دردسرهای عظیم» از چهارشنبه به تلویزیون می‌آید

خبرگزاری تسنیم: امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

علی ربیعی مهمان شبکه یک می‌شود

در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، برنامه تحلیلی و گفتگو محور"بعلاوه چهل" با شعار "اندوخته‌ای برای دهه پنجم" و با هدف ترسیم چشم‌اندازی برای جامعه ایران در دهه پنجم انقلاب روی آنتن می‌رود. هر برنامه میزبان یکی از مسولان نظام در حوزه های گوناگون خواهد بود و امشب دوم بهمن این برنامه میزبان علی ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد. "بعلاوه چهل" به تهیه‌کنندگی حامد شکیبانیا، کاری از گروه فرهنگ، تاریخ و هنر شبکه یک سیما که سه شنبه‌ها با اجرای عبدالرضا امیر احمدی بعد از سریال شبانگاهی پخش می‌شود.

«شب‌گشت» میزبان علی مشهدی می‌شود

محمد سلوکی در برنامه امشب «شب‌گشت» میزبان علیرضا مسعودی (علی مشهدی)، نویسنده، بازیگر، کارگردان و استندآپ کمدین است. مسعودی که فعالیت رسمی خود در عرصه نویسندگی را با نوشتن متن‌های چند آیتم از برنامه ساعت خوش در سال 74 آغاز کرد و با حضور در برنامه «خندوانه» به‌‌عنوان استندآپ کمدین به شهرت رسید امشب با حضور در «شب‌گشت» گفت‌وگویی جذاب با سلوکی خواهد داشت.

پخش موسیقی زنده، آیتم‌های نمایشی و گزارش‌های متفاوت مردمی و... از جمله بخش‌های «شب‌گشت» است که تلاش می‌کند به‌واسطه آنها فضای شبانه شاد و درخوری را برای مخاطب فراهم کند. این برنامه با بررسی اخبار هر روزه جامعه با رویکردی متفاوت، موضوع آینده و چالش‌های پیش‌روی ایران و چشم‌انداز آن را محور اصلی خود قرار داده است. محمد سلوکی در هر برنامه میزبان شخصیت‌های هنری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خواهد بود و از طریق گپ وگفتی که با مهمانان خود دارد چالش جدیدی را به مخاطبان ارائه خواهد کرد.

«شب‌گشت» کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیماست که به تهیه‌کنندگی حمید مراوندی، کارگردانی محمدرضا رضاییان و اجرای محمد سلوکی هر شب از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 23:30 به مدت 60 دقیقه و به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت.

پخش مستند "به وقت جام 2 " از شبکه سه

سری دوم مجموعه مستند "به وقت جام" در 12 قسمت از امشب ساعت 20 روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. همزمان با مسابقات جام ملت‌های آسیا 2019 ،مجموعه مستند "به وقت جام" به معرفی بعضی از کشورهای آسیایی چون ژاپن، چین، عربستان، امارات، سوریه، ویتنام، هند، یمن و.. می‌پردازد. در این مستند علاوه بر فوتبال کشورها، اوضاع فرهنگی، سیاسی، اجتماع و اقتصادی کشورهای حاضر در این رقابت‌ها نیز بررسی می‌شود. مجموعه مستند "به وقت جام" نگاهی جامع به شناخت کشورها دارد و نقاط مثبت فرهنگ هر کشور و نقاط ضعف آن تبیین می‌شود. از آنجا که معرفی تاریخ و فرهنگ یک کشور بدون معرفی چهره‌های شاخص و اثرگذار امری غیرممکن است، لذا در این سری تلاش شده با کمک قهرمانان هر ملت به معرفی آن کشور پرداخته شود.

یوسفعلی میرشکاک به «شب روایت» می‏‌آید

برنامه زنده تلویزیونی «شب روایت» امشب، دوم بهمن‌ماه میزبان یوسفعلی میرشکاک خواهد بود و با این نویسنده و شاعر کشورمان درباره ادبیات انتقادی نسبت به موضوعات اجتماعی به گفتگو می‏‌نشیند. شانزدهمین قسمت از برنامه زنده ادبی «شب روایت» ساعت 23 امشب، سه‌شنبه با محوریت «طنز سیاسی-اجتماعی و رویکرد ادبیات انتقادی در وقایع مهم اجتماعی» در کنداکتور شبکه چهار قرار خواهد گرفت و در این رابطه مخاطبان شاهد گفتگوی مجری برنامه با یوسفعلی میرشکاک خواهند بود.

یوسفعلی میرشکاک متولد 1338، شاعر، نقاش و منتقد معاصر بیش از چهل سال است که در حوزه ادبیات حضور مستمر داشته و علاوه بر سرایش شعر، در عرصه‌های مختلف از نقد ادبی و طنز تا مقالات سیاسی، اجتماعی، هنری و مذهبی قلم زده است. او تاکنون کتب بسیاری را به زیر چاپ برده که «در سایه سیمرغ»، «دیپلمات نامه»، «ماه و کتان»، «قلندران خلیج»، «غزلیات بیدل»، «از چشم اژدها»، «ستیز با خویشتن و جهان»، «غفلت و رسانه‌های فراگیر»، «فرامرزنامه»، «از زبان یک یاغی»، «جمال و تفصیل» و ... برخی از این اثار را دربرمی‌گیرند.

گفتنی است، از دیگر بخش‌های مختلف این برنامه تلویزیونی می‌توان به اخبار هفته گذشته بازار کتاب، معرفی کتاب، خوانش داستان نویسندگان، و دیگر آیتم‌های مرتبط با حوزه ادبیات و تاریخ ادب کشورمان، اشاره داشت. «شب روایت» ویژه موضوعات و مباحث ادبیات ایران به تهیه‌کنندگی حسین شاه‌مرادی است که با سردبیری و اجرای حجت‌الاسلام مسعود دیانی سه‎شنبه‌شب‌ها به شکل زنده از ساعت 23 به مدت 75 دقیقه در کنداکتور پخش شبکه چهار سیما قرار می‌گیرد.

مراسم ترحیم حسین محب اهری در صداوسیما برگزار شد

مراسم ترحیم حسین محب اهری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون عصر امروز در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد. در این مراسم که با حضور هنرمندان، بازیگران، دوستان و همکاران زنده یاد محب اهری برگزار شد، از سجایای اخلاقی وی سخن گفته شد. در این مراسم پیام تسلیت علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و عبدالعلی علی عسکری رییس سازمان صدا و سیما توسط رضا رفیع خوانده شد.

حجت‌الاسلام موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما، رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما، محمد احسانی مدیر شبکه نمایش، مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک سیما و احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن از جمله افراد حاضر در مراسم ترحیم مرحوم محب اهری بودند.

گفتنی است، حسین محب اهری پس از تحمل یک دوره بیماری بامداد بیست و ششم دیماه دار فانی را وداع گفت.

شبکه پرس‌تی‌وی در چهل‌سالگی میزبان «بچه‌های آسمان»

فیلم سینمایی «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی در برنامه این هفته «ایران سینما» مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. این برنامه به تهیه‌کنندگی کیانوش الطافی به بررسی فیلم «بچه‌های آسمان» محصول سال 1375 و اولین فیلم ایرانی که به عنوان پنج نامزد نهایی جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان در سال 1998 انتخاب شده، پرداخته است.

این فیلم داستان پسر بچه‌ای به نام علی را روایت می‌کند که کفش‌های خواهرش را گم می‌کند. از آنجایی که زهرا کفش دیگری ندارد و پدر هم توانایی مالی خرید کفش نو را ندارد با هم قرار می‌گذارند که صبح‌ها زهرا کتانی علی را بپوشد و ظهر علی با کتانی به مدرسه برود. با وجود تلاشی که زهرا برای به‌موقع رساندن کفش‌ها می‌کند، اما علی هر روز دیر به مدرسه می‌رسد و ...

بر‌اساس گزارشی که در برنامه ارائه می‌شود، فارین پالیسی بچه‌های آسمان را به عنوان یکی از 10 فیلم برتر تاریخ سینمای ایران برگزیده و این فیلم در سنگاپور جزو پرفروش‌ترین فیلم‌های خارجی بوده و در ژاپن نیز فیلمنامه بچه‌های آسمان در متون درسی کتاب آموزش زبان انگلیسی دوره دبیرستان تدریس می‌شود.

در ادامه برنامه به جوایزی که این فیلم به دست آورده اشاره می شود؛ جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره بین‌المللی فیلم نیوپورت 1998، جایزه پرنده نقره‌ای بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم سنگاپور 1998، سیمرغ بلورین بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین تدوین جشنواره فیلم فجر 1997 و جایزه فیپرشی جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال 1997 بخشی از ده ها جایزه‌ای است که فیلم «بچه‌های آسمان» به خود اختصاص داده است.

برنامه «ایران سینما» پنجشنبه چهارم بهمن‌ماه ساعت 10 از شبکه پرس‌تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه جمعه ساعت 17:20 ، شنبه 07:00 و یکشنبه ساعت 14 پخش می‌شود.

«دردسرهای عظیم» در راه آی‌فیلم

سریال «دردسرهای عظیم 1» قرار است از چهارشنبه هر شب ساعت 21 از کانال فارسی این شبکه پخش می‌شود. «دردسرهای عظیم 1» در 26 قسمت 40 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی و مهران مهام محصول شبکه سه است که هر شب دو قسمت از آن پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: لطیف جوانی که رویای بازیگری را در سر می‌پروراند ناخواسته درگیر ماجرای عجیبی می‌شود که او را دچار دردسرهای فراوان کرده و مسیر زندگی‌اش را دگرگون می‌کند. مهدی هاشمی، جواد عزتی، مهران رجبی، امیرغفارمنش، اشکان اشتیاق، پرستو گلستانی، مریم سعادت، الناز حبیبی، زهره فکور صبور، شهین تسلیمی و صفا آقاجانی در این مجموعه طنز ایفای نقش کرده‌اند.

مجموعه طنز «دردسرهای عظیم» هر شب ساعت 21 روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های 05:00 و 13 بازپخش خواهد شد.

«قانون مورفی» رامبد جوان در آی‌فیلم

برنامه «سینما آی‌فیلم» که فیلم‌های سینمایی در حال اکران را برای آی‌فیلمی‌‌ها معرفی می‌کند، این بار سراغ «قانون مورفی» رفته است. فیلم سینمایی «قانون مورفی» به‌کارگردانی رامبد جوان، چهارشنبه سوم بهمن از کانال فارسی این شبکه معرفی می‌شود. امیر جدیدی، امیر جعفری، مهسا طهماسبی، دانیال غفارزاده، سروش صحت، سیروس گرجستانی، محمد معتضدی، هادی کاظمی، رامبد جوان، آناهیتا درگاهی، محمد شیری، بهزاد قدیانلو، حسین شاهرخ‌نیا و ارشا اقدسی در این فیلم بازی کرده‌اند.

فیلم جدید رامبد جوان از دوازدهم دی‌ماه در سینماهای کشور اکران شده است. «سینما آی‌فیلم» چهارشنبه‌ها ساعت 22:30 روی آنتن می‌رود و در ساعت 06:30 پنجشنبه بازپخش خواهد شد.

«اسلام‌دات‌کام» به زودی مهمان هیسپان‌تی‌وی می‌شود

سهیل اسعد، کارشناس مذهبی و مجری برنامه اسلام پاسخ می‌دهد که در گذشته از هیسپان‌تی‌وی روی آنتن می رفت، به زودی با برنامه «اسلام دات کام» بار دیگر به آنتن هیسپان‌تی‌وی باز می‌گردد. این برنامه مذهبی که از تولیدات واحد برنامه‌های هیسپان‌تی‌وی است و در قم تهیه و تولید می‌شود، قرار است با اجرای «سهیل اسعد» مجری و کارشناس آرژانتینی تبار هیسپان‌تی‌وی که در ایران درس طلبگی خوانده و تسلط کافی در این حوزه دارد، به زودی رنگ آنتن به خود ببیند.

موضوعاتی از قبیل ماه رمضان و آداب مسلمانان در این ماه، اخلاق، سیره و زندگی پیامبر اسلام(ص) از جمله کلید واژه‌ها و مطالبی است که در این برنامه به آن‌ها اشاره خواهد شد. قرار بر این است که در این برنامه برای درک بیشتر مخاطبان اسپانیایی‌زبان از ماهیت دین اسلام؛ موضوعات کلیدی و کلیات اسلام برای مخاطبان بازگو شود تا آن‌ها شناخت کلی از دین مسلمانان به دست آورند.

استفاده از تصاویر کروماکی، ویدئو کلیپ های مربوط با موضوع برنامه و کارشناسانی که از طریق ارتباط تصویری، میهمان برنامه می‌شوند، قسمت‌های مختلف «اسلام دات کام» را که در مدت زمان 25 دقیقه پخش خواهد شد را تشکیل می‌دهد.

ثبت نام برای شرکت در مسابقه رادیویی نوروز آغاز شد

فصل نوروزی مسابقه یک دو صدا به موضوع نوروز با رویکرد طنز می‌پردازد. حمیدرضا افتخاری مدیر گروه ورزش و تفریحات شبکه در این باره گفت: در این فصل که یک ماه به طول می‌انجامد قرار است موضوعات مرتبط با نوروز باشد و شرکت‌کنندگان برپا خند (استندآپ کمدی) باید در حوزه بازیگری رادیو ایران هم مهارت داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه آزمون ورودی روز شانزدهم بهمن‌ماه در استودیو یک رادیو برگزار خواهد شد، افزود: ظرفیت آزمون 120 نفر است و ثبت نام متقاضیان نیز که از اول بهمن آغاز شده تا هفتم این ماه ادامه پیدا می‌کند.

حمیدرضا افتخاری در بخش دیگر صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: فصل جدید با 30 نفر آغاز خواهد شد، اگر این تعداد شرکت‌کننده مجوز ورود به مسابقه را دریافت نکردند، آزمون دیگری برگزار می‌شود. حضور حسین رفیعی و سعید بیابانکی در این فصل قطعی شده است و با نفر سوم نیز در حال مذاکره هستیم.

مسابقه یک دو صدا با شعار صدایت را محک بزن، رویای خود را باور کن از سال 95 آغاز شده است و در حالا ساخت فصل پنجم آن در حال برگزاری است که برندگان خود را تا نیمه اسفند خواهد شناخت. افتخاری درباره زمان پخش فصل نوروزی گفت: پخش فصل نوروزی از 18 اسفند آغاز می‌شود و تا پایان نوروز ادامه دارد.

ویژه برنامه‌های چهل سالگی روی موج رادیو گفتگو

همزمان با فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، رادیو گفتگو با هدف پاسداشت این حماسه بزرگ ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده که تقدیم مخاطبان می‌نماید. این شبکه رادیویی در آستانه فرارسیدن چهلمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و گرامیداشت یوم‌الله دهه فجر، ویژه برنامه‌های متنوعی را با هدف پاسداشت این ایام تدارک دیده است. "بازخوانی دستاوردهای انقلاب اسلامی در چارچوب مقایسه‌ای"، "بازخوانی روند توسعه کشور در متن بحران‌های تحمیلی"، "تولید فرهنگ سیاسی جدید و جایگاه بی‌نظیر مردم در پویایی‌های ساختاری"، "تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم انقلاب اسلامی بر حوزه نظریه و واقعیت‌های منطقه‌ای و جهانی"، "‌آسیب‌شناسی روندها و تهدید زدائی از مسیر آینده" و... مهم‌ترین محورهای این برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد.

فانوس

پاسخ به شبهات القایی رسانه‌های بیگانه درخصوص کارآمدی، مشروعیت و ماهیت انقلاب و نظام اسلامی و همچنین تبیین دستاوردهای مردم‌سالاری دینی در کشور مهم‌ترین هدف این برنامه است. برخی از محورهای برنامه عبارت است از: پاسخ به شبهات درخصوص «ماهیت انقلاب» مانند: نگاه حداقلی به تعریف و کارکرد دین در جامعه با تأکید بر شخصی بودن ماهیت قوانین فقهی و ناتوانی از درک آن، تصویر غیر عقلائی از مدیریت فقهی و تعارض آن با مدیریت علمی، ماهیت غیر دموکراتیک دین و تاکید بر تعارض دین و دموکراسی، همسان انگاری ولایت فقیه و دیکتاتوری، ناکارآمدی نظام دینی؛ پاسخ به شبهات درخصوص «ساختار انقلاب اسلامی» مانند: غیر دموراتیک بودن روش ها و سازه انتخابات در ایران، فقدان چرخش نخبگان در جمهوری اسلامی و چند شغلی بودن مسئولین، عدم شناسائی و رسمیت هویت و حقوق قومیت‌ها، ماهیت تنش‌زای سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران به علت ماهیت شیعی آن، تبعیض مذهبی و فشار بر غیر مسلمانان و اهل سنت در داخل؛ پاسخ به شبهات درخصوص «رفتار مسئولین و تصمیمات نظام». مانند: تحریف چهره و سیره امام خمینی (ره)، تشکیک در ماهیت و تداوم جنگ تحمیلی هشت ساله، تشکیک در انصاف و عدالت نظام در برخورد با مخالفین، مداخله جمهوری اسلامی در امور داخلی کشورهای دیگر، وجود فساد، فقر و تبعیض و .... این برنامه از اول تا بیست و دوم بهمن ساعت 8:30 به مدت 60 دقیقه به صورت تولیدی روی آنتن می‌رود.

چشم‌انداز آفتاب

بررسی دستاوردها و آثار نهادهای مولود انقلاب اسلامی همچون بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، کمیته امداد و ... با حضور مسئولین این نهادها در قالب گفت و گو های نرم و صمیمی مهم ترین رویکرد این برنامه است که از 12 تا 22 بهمن ساعت 22 به مدت 120 دقیقه و به صورت زنده پخش می‌شود.

جنگ تا جنگ

بررسی بیش از بیست حوزه تهدیدات نرم و سخت علیه جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته و چگونگی پیروزی نظام بر این تهدیدات در طول چهل سال مهم‌ترین هدف این برنامه خواهد بود که ساعت 18 یکم تا 22 بهمن به صورت تولیدی به مدت 60 دقیقه تقدیم مخاطبان می‌شود. توطئه‎های چهل ساله امنیتی مانند «ترورها و انفجارات تروریستی» و «نفوذ امنیتی، جاسوسی و کودتا»، توطئه‎های چهل ساله امنیتی مانند «ایجاد فتنه و آشوب در کشور» و «کادرسازی (اپوزیسیون سازی) و نفوذ سیاسی علیه نظام»، توطئه‎های چهل ساله بین‎المللی مانند «منزوی ساختن ایران در منطقه و سطح جهانی (ایران‎هراسی و... ایده‌سازش و توطئه مذاکره (نفوذ و استحاله نظام از طریق مذاکره)، توطئه‎های چهل ساله نظامی مانند «حملات نظامی (جنگ تحمیلی هشت ساله و...) و نقش قدرت‎های بزرگ در آن» و «آمریکا و جنگ علیه ایران؛ از درگیری مستقیم تا جنگ‎های نیابتی و هیبریدی»، توطئه‎های چهل ساله فرهنگی مانند «جنگ روانی و عملیات رسانه‎ای دشمن علیه مردم ایران» و «عملیات فرهنگی و هنری چهل ساله استکبار علیه مردم ایران، ترویج سبک زندگی غربی، ابتذال و اباحه‎گری»، توطئه‎های چهل‌ساله قومی-مذهبی مانند «اقدامات تجزیه‎طلبانه علیه نظام جمهوری اسلامی» و «اقدامات تفرقه‎افکنانه مذهبی علیه نظام جمهوری اسلامی»، توطئه‎های چهل ساله علمی-تکنولوژیک مانند «تحریم علمی دانشمندان و مراکز علمی کشور» و «نفوذ و ترویج علوم انسانی غربی و الحادی در مجامع علمی کشور» و ... مهم ترین محورهای این برنامه خواهد بود.

تا فتح فردا

مروری بر جشنواره‌ها، همایش‌ها و نمایشگاه‌های فرهنگی، هنری در این ایام و بررسی آثار فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته رویکرد این برنامه است که شامل محورهایی همچون مروری بر «هنر انقلاب اسلامی» از طریق گفتگو با مسئولین حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، «انقلاب اسلامی، سرانه فرهنگی و آثار فرهنگی» از طریق گفتگو با مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخصوص در استانها، نگاهی به «تاثیرات جهانی حوزه فرهنگی انقلاب اسلامی» از طریق گفتگو با مسئولین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و ... است. این برنامه 13 تا 22 بهمن ساعت 10 به صورت زنده و به مدت 60 دقیقه پخش می‌شود.

منشور تلاش

تبیین تلاش‌های40 ساله نهادها و وزارتخانه‌های مختلف از زبان مسئولین مربوطه با حضور جمعی از پرسشگران و خبرنگاران رسانه‌ها، خبرگزاری‌ها و شبکه خبر سیما، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان حفاظت محیط زیست، مرکز آمار ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و ... از بخش های این برنامه است که شنبه تا چهارشنبه یکم تا 22 بهمن ساعت 16 به صورت زنده و به مدت 90 دقیقه تقدیم مخاطبان می‌شود.

عصر خمینی

بررسی تأثیرات انقلاب اسلامی طی چهاردهه گذشته بر حوزه نظریه سیاسی و تغییرات ژئوپلوتیکی و تمدنی. برخی از محورهای برنامه عبارت است از: بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر کشور ترکیه، بررسی تأثیر انقلاب اسلامی بر کشور افغانستان، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور عراق، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور پاکستان، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر کشور سوریه، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور فلسطین، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور یمن، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشورلبنان، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشور مصر، بررسی تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر اروپا، و ... این برنامه از یکم تا 23 بهمن ساعت 3:00 به صورت تولیدی به مدت 60 دقیقه روی آنتن می‌رود.

سودای سیمرغ

نگاهی تحلیلی، تبیینی به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و آثار راه یافته به آن با حضور عوامل، منتقدان و صاحب نظران حوزه سینما می پردازد. این برنامه 9 تا 22 بهمن ساعت 20 به صورت زنده و به مدت 60 دقیقه پخش می‌شود.

روز و شب

بررسی عملکرد تطبیقی نظام در فضای رژیم پهلوی و انقلاب اسلامی با هدف تبیین موضوع «حکمرانی مطلوب». برخی از محورهای برنامه عبارت است از: تحلیل عملکرد 40 سال انقلاب درعرصه های «صنعت، معدن و تجارت»، «کتاب و کتابخانی و نمایشگاههای کتاب»، «آموزش و پرورش»، «آموزش عالی» و ... این برنامه ساعت 19:30 جمعه های یکم تا 22 بهمن به مدت 30 دقیقه و به صورت تولیدی روی آنتن می‌رود.

ایران سربلند

ویژه برنامه ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به کشور در روز 12 بهمن 57. این برنامه 12 بهمن ساعت 9 صبح در قالب ویژه برنامه به مدت 150 دقیقه به صورت زنده پخش می‌شود.

هنگامه سربلندی

ویژه برنامه روز 22 بهمن، پوشش مراسم راهپیمایی عظیم 22 بهمن در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران و مراکز استانها از طریق ارتباط با گزارشگران حاضر در مراسم، تحلیلی بر حضور پرشکوه مردم در این راهپیمایی و ... این برنامه 22 بهمن از ساعت 8:00 صبح به مدت 240 دقیقه به صورت زنده پخش می‌شود. علاقمندان می‌توانند در بهمن و در آستانه فرارسیدن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، شنونده این ویژه برنامه‌ها از رادیو گفت و گو روی موج اف‌ام ردیف 5/103 مگاهرتز باشند.

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قدس: فروش گوشت سگ در مشهد!

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۴۲۱۸۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فروش فوق العاده نامزد‌های بهترین فیلم‌ اسکار در آمریکا
 • دل بوسکه: مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است
 • بررسی تاریخی «۳۰۰ اسپارتی» در آی‌فیلم
 • پروانه معصومی: چشم و هم چشمی‌ها بر سینما حاکم شده
 • گفتگو با بهمن کیارستمی، بهترین کارگردان جشنواره سینما حقیقت
 • سینما فرودین سنندج میزبان سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
 • سینما فروردین سنندج دهه فجر افتتاح می‌شود
 • انتشار یک لیست جدید در جهت شفاف سازی در سینما
 • پروانه معصومی: هویت محکم امروز ایران را مدیون انقلاب اسلامی هستیم/ دلیل کنار گذاشتنم از سینما سیاسی است+ فیلم
 • چرا ۸۱ درصد مردم به سینما نمی‌روند؟
 • منتقد سینما و مستندساز: جشنواره‌های خارجی دلباخته سیاه‌نمایی فیلمساز ایرانی‌اند/ فقدان قهرمانِ جریان‌ساز در سینمای ایران
 • انتشار «سینما و ادبیات» ویژه سینمای ایتالیا
 • خزاعی: بازدید کارگردانان سینما از مناطق جنگ‌زده سوریه
 • خبرهای کوتاه از رادیو و تلویزیون
 • بازیگر سینما و تلویزیون: همیشه گفته‌ام رهبری را دوست دارم
 • کمدی های سخیف سطح سلیقه مخاطبان سینما را پایین آورده/ ورود شاخ های فضای مجازی به عرصه سینما کاملا مردود شده است
 • بازیگر سینما و تلویزیون: همیشه گفته‌ام رهبری را دوست دارم/ انقلاب اسلامی هویت محکمی به ایران در دنیا داد
 • رویای افتتاح سینما در ایلام کی تعبیر می شود؟
 • بازگشت آقای بازیگر بعد از 20 سال دوری از سینما +تصاویر