خبرگزاري آريا - وب سايت بيوتي هوم: دکوراسيون داخلي منزل اگر بدرستي طراحي شود شما مي توانيد در قسمت هاي مختلف منزل تان احساس آرامش و امنيت بيشتري داشته باشيد از اين رو بهتر است در طراحي دکوراسيون خانه هاي آپارتماني امروزي حساسيت و وسواس لازم را به خرج دهيد تا بتوانيد فضايي آرامش بخش و پرانرژي را در قسمت هاي مختلف منزل تان ايجاد کنيد.

بهترين روش براي داشتن خانه آپارتماني با دکوراسيون لوکس و خاص الگوبرداري از دکوراسيون يک آپارتمان زيبا است که به مرحله اجراء رسيده است که در اين صورت شما شاهد خلق دکوراسيوني بدون نقص و متفاوت در فضاي منزل تان خواهيد بود.

دکوراسيون داخلي خانه آپارتماني براي خانواده هاي جوان
براي طراحي دکوراسيون منزل براي خانواده هاي جوان بهتر است از رنگ هاي خاص و انرژي بخش و دکوراسيون هاي مدرن و متفاوت استفاده شود. در ادامه اين مطلب طراحي دکوراسيون واحد آپارتماني واقع در مينسک را مورد بررسي قرار مي دهيم.

طراحي داخلي منزل
خانه آپارتماني که در تصاوير زير مشاهده مي کنيد متعلق به يک خانواده جوان است که داراي 120 متر مربع مي باشد. در طراحي اين خانه آپارتماني شيک و مدرن از رنگ هاي سرد و الگوهاي جسورانه و آثار هنري خاصي استفاده شده است.
در فضاي اتاق نشيمن از يک مبل جادويي با رنگ روشن استفاده شده است و براي جذابيت بيشتر دکوراسيون اتاق نشيمن فرشي فانتزي با طراحي خاص به چشم مي خورد. در فضاي اتاق نشيمن همچنين تابلوهاي هنري زيبا و گياهان شاداب و سرسبزي به چشم مي خورند که استفاده از اين وسايل باعث ايجاد فضايي آرامش بخش در اين خانه زيبا شده است. ديواري فضاي بين اتاق نشيمن و آشپزخانه را از يکديگر جدا کرده است که در مجاور اين ديوار تلويزيون قرار گرفته است همانطور که در تصاوير مشاهده مي کنيد ديوار تا سقف ادامه داده نشده است و در قسمتي از ديوار پنجره اي شيشه اي براي ورود نور طبيعي از فضاي آشپزخانه به فضاي اتاق نشيمن طراحي شده است.کفپوش آشپزخانه طراحي خاص و متفاوتي دارد و براي متفاوت تر به نظر رسيدن کفپوش آشپزخانه از کاشي هاي رنگي و زيبايي استفاده شده است. ميز ناهارخوري در کنار ديواري قرار داده شده است که فضاي اتاق نشيمن و آشپزخانه را از يکديگر جدا مي کند و همانطور که مشاهده مي کنيد ديوار مجاور ميز ناهارخوري به زيبايي تزيين شده است براي جذابيت بيشتر فضاي غذاخوري از لوستري آويز با شکل هندسي خاص استفاده شده است.
در انتهاي آشپزخانه نيز يک بريدگي به عنوان بار آشپزخانه در نظر گرفته شده است که اطراف بار آشپزخانه صندلي ها بار ساده و زيبايي به چشم مي خورند. در فضاي اين آشپزخانه کوچک براي روشن تر و دلباز تر به نظر رسيدن فضا براي کابينت ها و سقف و ديوارها از رنگ سفيد استفاده شده است و همچنين براي نورپردازي بار آشپزخانه چراغ هاي آويز و ساده اي از سقف آويزان شده اند.قسمتي از فضاي خانه به عنوان اتاق کار در نظر گرفته شده است که براي ايجاد فضايي آرامش بخش در اين قسمت گياهان خاص و زيبايي به چشم مي خورند. در فضاي اتاق کار براي قرار دادن کتاب و ساير وسايل خصوصي از قفسه بندي خاکستري استفاده شده است و در مقابل اين قفسه بندي ميز کار و صندلي راحتي قرار داده شده است.


راهرو بين اتاق خواب ها با تابلوهاي زيبا و هنري و لامپ هاي ساده اي تزيين شده است و اين قسمت از منزل دکوراسيون ساده و در عين حال مدرني دارد. امروزه قسمت کوچکي از خانه هاي آپارتماني را به بالکن اختصاص مي دهند که براي طراحي دکوراسيون بالکن اين خانه آپارتماني از قطعه هنري زيبا و گلداني سرسبز و زيبا استفاده شده است.دکوراسيون اتاق خواب اصلي خاص و متفاوت است و براي طراحي دکوراسيون اتاق خواب دو نفره از رنگ هاي ملايم و نورپردازي خاصي استفاده شده است و همانطور که مشاهده مي کنيد فضاي اتاق خواب آرامش بخش و مدرن است. براي تزيين سقف اتاق خواب لوسترها با شکل هندسي خاص به چشم مي خورند.


طراحي داخلي اتاق کودک پسرانه نيز به صورت کاربردي و مدرن است و براي جلوگيري از شلوغ شدن فضاي اتاق کودک از قفسه هاي ديواري سبز و ساده اي استفاده شده است و کتاب ها و ساير وسايل خصوصي در اين قفسه ها به شيوه اي مرتب چيده شده اند. براي تزيين ديوارها نيز از شلف ديواري و اسباب بازي و کاغذ ديواري استفاده شده است که تزيين اتاق با اسباب بازي باعث ايجاد فضايي شاد و پرانرژي در اتاق کودک شده است.


در فضاي اتاق خواب دخترانه دکوراسيون صورتي ملايم به چشم مي خورد. براي تزيين ديوارها از کاغذ ديواري و کاغذ رنگي استفاده شده است همچنين اتاق خواب دخترانه داراي نورپردازي مدرن و کاربردي است.
سرويس بهداشتي يکي از ديگر از مهم ترين مکان ها در خانه هاي امروزي است که براي طراحي داخلي سرويس بهداشتي و حمام از کاشي هاي تک رنگ و دکوراسيوني خاص استفاده شده است.در اين مطلب با طراحي دکوراسيون يک خانه آپارتماني شيک و مدرن آشنا شديد که اميدواريم از مشاهده اين طراحي داخلي نهايت لذت را ببريد و بتوانيد با ايده گرفتن از آن دکوراسيون کاربردي و خاصي را در فضاي منزل خود ايجاد کنيد.

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

◄ 4 گام نظام‌مند برای اصلاح و بازآفرینی طراحی شهری و امور زیربنایی

تین‌نیوز |  ولی‌اله گل‌میرزایی* :

به‌کارگیری دانش، تجربیات موفق بشری، فناوری و نوآوری و... با رویکرد کل‌نگری و ترجیج منافع کل و ملی بر منافع جزیی و بخشی در چهار محور اثرگذار زیر با ملاحظات تاثیرات ترکیبی آنها برشیوه شکل‌گیری معماری شهری، مدل‌های سکونت و ...امور زیربنایی از ضروریات است.

این چهار محور به شرح زیر است:

1- شناسایی جمعیت؛ ترکیب و روند آن و نیازهای معیشتی و تعالی‌بخشی سیستم و مدل‌های اشتغال، الگوی درآمد و هزینه، الگوی تولید و مصرف، توجه به آمایش سرزمین

2- نحوه سکونت؛ ابعاد و اندازه و ترکیب و کارکرد و مفاهیم طراحی ساختمان‌ها

3- معماری شهری؛ امنیت، رعایت محیط زیست، ایمنی، زیبایی و جانمایی، فضاهای عمومی، اداری، بنگاه‌ها، مسکونی و....

4- نحوه و مدل‌های جابه‌جایی اطلاعات، زیر ساخت‌ها، مواد و انسان‌ها

در مجموع می‌توان گفت برای دستیابی بهینه‌ترین راه‌حل‌ها با توجه به محدودیت منابع خدادادی و حفظ تعادل و توازن محیط زیست، حفظ سلامتی و ایمنی و به عبارت دیگر توجه به توسعه پایدار در طراحی و بازآفرینی معماری شهری در چهار محور فوق امری اجتناب ناپذیر است.

نگاهی به وضعیت شکل‌گیری شهرها و توسعه خارج از کنترل و به‌دور از معیارهای توسعه پایدار که از بی‌توجهی به ساماندهی مشاغل و تقسیم کار متناسب و متوازن ناشی می‌شود و رشد بی‌رویه ساختارهای حاکمیتی و ...خصوصی (نهادها، ادارات و موسسات، بنگاه‌های ناکارآمد) و به‌دنبال آن جابه‌جایی‌های غیر منطقی و مخرب که انواع آلودگی‌ها و اتلاف منابع طبیعی اعم از انرژی و همچنین ایجاد اتلاف منابع مالی و معنوی را باعث می‌شود، بیانگر این امر است.

از سوی دیگر توجه به تجربه‌های موفق تاریخی نظیر نظام شهرسازی در دوران صفویه و ساماندهی مشاغل و جانمایی‌های مناسب اعم از مسجد، مدرسه، بازار، میدان‌گاه، حمام و...که نمونه‌ای موفق در فناوری بومی شده برگرفته از تجربیات و دانش بشری است، نه تنها در زمان پیدایش از کارکردی متعالی برخوردار بوده، بلکه به یک میراث ارزشمند ومنبع درآمد گردشگری برای نسل آینده تبدیل شده است.

 به‌کارگیری فناوری تهویه در قالب طراحی بادگیرها در ساختمان‌ها با حفظ زیبایی و تقارن نیز نمونه دیگری از به‌کارگیری فناوری است که امروز این فناوری در سطح بسیار پیشرفته‌تر و در مقیاس بزرگتر سر از کشور امارات متحده و آمریکا درآورده است.

بر این اساس در عصر فعلی که عصر دانایی و انفجار اطلاعات و فناوری است و چرخه حیات برخی از محصولات به زمان‌های بسیار کوتاه و غیرقابل باور رسیده به‌کارگیری این فناوری‌ها با توجه به ملاحظات چهار محور ذکر شده در راستای توسعه پایدار امری ضروری است و بی‌توجهی به این امر نه تنها منابع مالی و استعدادهای انسانی را به تباهی می‌کشد، بلکه آن‌چنان معضلات و مشکلات پیچیده‌ای را ایجاد می‌کند، که تبدیل به یک خلق وخو و فرهنگ  شده و عملاً اصلاحات را دشوار و ناممکن می‌سازد.

وجود انواع دستگاه‌های حکمرانی اعم از نهادهای حاکمیتی نظیر قوه قضاییه در دادن مجوز و ثبت بنگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، نهادهای غیر دولتی و خصوصی، بنیادها، وزارتخانه‌ها و...بالاخره شهرداری‌ها با توجه به عدم انسجام در توجه به ملاحظات مرتبط به توسعه پایدار و یکپارچگی مدیریت، شهرهایی با رشد غیرمتعارف و کارکرد غیرمولد و مصرف‌گرای صرف و آلوده‌کننده محیط زیست وغیر ایمن و ...ایجاد کرده است.

به‌راستی چگونه می‌توان معیارها و عوامل تعالی‌بخش، ایجاد یک شهر و مدل جابه‌جایی را در بین نهادها تغییر داد و ذی‌نفعان متعدد جامعه را، به‌عنوان یک قاعده  لازم الاجرا، به‌مثابه یک قانون و وفاق ملی در راستای منافع کل جامعه قرار داد؟ معیارهایی نظیر مدیریت صحیح زمین و فضا، توجه به زیبا و هنری‌سازی شهر، تهویه مناسب، جانمایی مناسب، مدیریت بحران، کاهش انواع آلودگی‌ها، کاهش و مدیریت پسماندهای خطرناک،  مدیریت بهینه آب، انرژی و بازیافت و الگوی مناسب و منطقی جابه‌جایی وانتقال اطلاعات، انرژی، آب، فاضلاب و..انتقال انواع مواد مصرفی و خوراکی و معیشتی و جابه‌جایی انسانی.

بنابراین نه تنها استفاده از دانش و فناوری با توجه به رشد و توسعه جمعیت امری ضروری است، بلکه در اعمال و اصلاحات ایجاد سازوکارهایی برای انسجام و وحدت رویه بین ذی‌نفعان حکمرانی و مردم نیز مهم و ضروری می‌باشد.

در این رابطه ایجاد نهاد و سازوکار مدیریت دانایی و فناوری با رویکرد گذشته پژوهی (احیا و توسعه و به‌روز کردن تجربیات موفق پیشینیان و تجربیات اقلیمی)، رصد فناوری و تجربیات موجود سایر جوامع و شناسایی شکاف‌ها، آینده پژوهی، سیاست پژوهی در راستای اعمال اصلاحات و ایجاد معماری و اعمال فرایندهای پایدار و...در راستای توسعه پایدار باید مورد توجه قرار گیرد.

این اصلاحات و انجام این پروژه برای تحقق  باید در چهار مرحله زیرین انجام پذیرد:

- مرحله اول: ایجاد ادبیات مشترک و فضای مناسب در توسعه نگاه دانایی‌محور و جامع‌نگر و توجه به حاکم کردن منافع ملی به‌جای منافع بخشی، فردی و جناحی در راستای توانمندسازی، توسعه انسانی، مدیریت صحیح از منابع مادی ومعنوی و...

- مرحله دوم: طراحی فرایندها و سیستم‌های هم‌اندیشی و تشکیل نهادهای مطالعاتی و پژوهش‌های تخصصی و حرفه‌ای و...با رویکرد توسعه پایدار در چهار محور بنیادین؛ شناسایی جمعیت و کارکردهای جمعیتی...، نحوه سکونت و معماری ساختمان‌ها، معماری شهری و مدل‌های جابه‌جایی

- مرحله سوم: طراحی نقشه راه و پیش‌بینی و زمان‌بندی نقاط عطف در رسیدن به مراحل مختلف اصلاح و طراحی‌های مختلف (محصول، ساختار و.....) برای ورود به روند توسعه پایدار با توجه به مطالعات؛ گذشته پژوهی، رصد تجربیات و فناوری‌های مربوطه، آینده پژوهی، سیاست پژوهی، تجربیات اصلاح گرایانه و...

- مرحله چهارم: شناسایی ذی‌نفعان و بازیگران اصلی، موانع و بازدارنده‌ها و محرک‌ها و مشوق‌ها، ایجاد نقش‌های جدید و آموزش‌ها، همراه‌سازی ذی‌نفعان و مردم با اصلاحات و جایگزین‌سازی منافع قبلی با منافع جدید و بازآفرینی سازماندهی وتوسعه نهادها و شرکت‌های حرفه‌ای و...

موارد فوق عمدتاً در رابطه با مقیاس شهری است و ورود به مقیاس‌های بزرگتر در سطوح استان‌ها، مناطق جغرافیایی همسان، کشور و قلمروهای جغرافیایی بزرگتر تا سطح جهانی باید به‌صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

در بررسی در مقیاس‌های بزرگتر سرزمین، مباحث متفاوتی نظیر موضوع احداث شهرهای جدید، قطبی شدن مناطق با توجه به آمایش سرزمین و سیاست‌های توسعه‌ای نوین در زمینه شهرسازی و ایجاد شهرها و بنادر جدید و... مدل‌های جابه‌جایی متفاوتی از انتقال امور زیربنایی؛ انرژی، آب و مواد و انسان و... با توجه به توسعه انسانی و منافع ملی و بین‌المللی و مباحث راهبردهای سرزمینی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد.

* کارشناس حمل‌ونقل

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۶۶۲۲۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همه چیز درباره تغییرات و طرح جدید زوج و فرد
 • انتشار فراخوان سومین جشنواره طراحی مد و لباس «دیبا»
 • ایده های برتر پنجمین جشنواره مدیریت شهری به کمک بهبود عملکرد شهرداری می آیند
 • همه چیز درباره طرح جدید زوج و فرد
 • تغییرات بنیادی طرح جدید زوج و فرد در سال 98+ جزییات
 • ۲۶۰ زوج جوان در جوار بارگاه منور رضوی زندگی مشترک خود را آغاز کردند
 • جزییات طرح جدید زوج و فرد
 • حضور 110 دانشجوی از 40 شهر در دوره آموزشی «خادمان رسانه‌ای راهیان نور» / حمایت از ایده‌های برتر برای تولیدات رسانه‌ای
 • مراسم عقد 18 زوج جوان در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می شود
 • مهار آتش‌سوزی منزل مسکونی در قزوین
 • حضور فعال شهرداری یاسوج در نهمین نمایشگاه شهر ایده آل در بندرعباس
 • آتش سوزی در یک منزل مسکونی در قزوین
 • آتش سوزی منزل مسکونی در قزوین مهار شد
 • زوج‌هاي ايثارگر با مراجعه به مددکاري از آموزشهاي خانواده بهره‌مند مي‌شوند
 • هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی؟
 • هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی چقدر است؟
 • انتقال تجربیات، شهرهای ایده آل می‌سازد
 • شهرداری تهران|‌تخفیف ۵۰ درصدی به ساکنان محدوده طرح ترافیک و زوج‌وفرد
 • سوت آغاز انتخابات در اتاق