به گزارش جام نیوز، در حالی که سینمای جهان در چند مدت اخیر تحت تاثیر رسوایی اخلاقی «هاروی واینستین» تهیه‌کننده هالیوودی قرار دارد، برنامه مروی بر آثار «رومن پولانسکی» که او هم همواره متهم به تجاوز جنسی بوده است در پاریس با مخالفت‌های گسترده‌ای رو به رو شده است.

 

رومن پولانسکی برای برنامه مرور آثارش و معرفی جدیدترین ساخته‌اش با عنوان «بر اساس یک داستان واقعی» به سینماتک پاریس رفته بود، تعدادی از افراد بافریاد زدن شعار "متجاوز هیچ آبرو وافتخاری ندارد" به حضور این کارگردان جنجالی اعتراض کردند.

 

به گزارش یورونیوز، این فیلمساز جنجالی فرانسوی – لهستانی که چندین پرونده اتهام تجاوز جنسی علیه او مطرح است برغم مخالفت فعالان حقوق زنان و کمپین‌های فمینیستی روز دوشنبه در این مراسم حاضر شد.

 

علاوه بر حرکت اعتراضی فمن‌ها که برخی از آنها به داخل ورودی سینماتک نفوذ کرده بودند ده‌ها تن نیز در پشت در با در دست داشتن نوشته ها و سر دادن شعارهایی در محکومیت تجاوز جنسی، برگزاری همایش بزرگداشت کارگردان فیلم پیانیست را محکوم کردند.

 

یکی از تظاهرکنندگان با زیر سوال بردن افراد و سازمان هایی که از این سینماگر حمایت مالی می کنند گفت افرادی دیگری نیز وجود دارند که خواستار دریافت این کمک مالی هستند و از آنها دریغ می‌شود.

 

فرد دیگری نیز در جمع معترضان برگزاری همایش بزرگداشت رومن پولانسکی را که به تجاوز جنسی متهم شده شرم آور و توهین آمیز خواند و تصریح کرد برگزار کنندگان این مراسم باید به جای این اقدام با قربانیان این فرد اعلام همبستگی می کردند.

 

معترضان به سرعت از سوی پلیس محاصره و از ساختمانی که «پولانسکی» در آن حضور داشت بیرون رانده شدند اما اعتراضات در محوطه بیرونی ادامه یافت.

 

«رنیت لِنگر» بازیگر آلمانی جدیدترین فردی بود که اوایل ماه اخیر میلادی مدعی شده «رومن پولانسکی» کارگردان سرشناس لهستانی-فرانسوی در دهه ۱۹۷۰ میلادی و زمانی که ۱۵ سال داشته او را مورد تجاوز جنسی قرار داده است. این چهارمین نفری است که از سالیان گذشته تاکنون به صورت عمومی «پولانسکی» را به تجاوز متهم می‌کند.

 

در ماه ژانویه نیز «پولانسکی» به عنوان رئیس هیئت داوران جوایز فیلم سزار معروف به اسکار سینمای فرانسه انتخاب شد اما با فشارهای گروه‌های حمایت از حقوق زنان و تهیه‌ نامه‌ای با ۶۰ هزار امضاء ناگزیر شد از این سِمت کناره‌گیری کند.

 

در جریان این مراسم که تا روز جمعه سوم نوامبر ادامه خواهد داشت آخرین فیلم رومن پولانسکی به نام «براساس یک داستان واقعی» نیز به نمایش درمی آید.

 

 

لینک دانلود

115

 

منبع: جام نیوز

خبر بعدی:

قربانیان برده‌داری نوین در هزاره سوم

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج،دوران برده‌داری هنوز به پایان نرسیده است. در دنیای مدرن و فوق‌مدرن امروزی هنوز هم قاچاقچیانی وجود دارند که کارشان قاچاق انسان است و زنان و دختران اصلی‌ترین افرادی هستند که در باند‌های مخوف قاچاق انسان به دام می‌افتند. این‌ها بردگان عصر نوین و هزاره سوم هستند که سرنوشتی شوم در انتظارشان است. بردگی جنسی و کار اجباری سرنوشت نهایی قربانیان قاچاق انسان است. اداره مواد مخدر و جرم سازمان ملل در آخرین گزارش خود در دسامبر ۲۰۱۸ از سهم سه‌چهارمی زنان و دختران در میان قربانیان قاچاق انسان خبر داده است.
قاچاق انسان در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان است. سازمان ملل تخمین زده است که قاچاق انسان سالانه ۷ تا ۱۰ میلیارد دلار برای قاچاقچیان سود دارد. حالا طبق آخرین گزارش جهانی از قاچاق انسان، سهم دختران یعنی زنان زیر ۱۸ سال از کل قربانیان قاچاق انسان ۱۳۰درصد نسبت به سال ۲۰۰۴ میلادی افزایش داشته و از ۱۰ درصد به ۲۳درصد رسیده است. همزمان سهم پسران نیز تقریباً به همین میزان در میان کل قربانیان افزایش یافته است. در حالی که پسران تنها ۳درصد از قربانیان قاچاق انسان را در سال ۲۰۰۴ تشکیل می‌دادند، حالا این میزان به ۷ درصد رسیده است. آنجلا می، مدیر پژوهش‌های اداره مواد مخدر و جرم سازمان ملل درباره این گزارش که داده‌های سال ۲۰۱۶ را جمع‌بندی کرده است، می‌گوید: پسران بیشتر برای کار و دختران بیشتر برای بردگی جنسی تجارت می‌شوند.
زنان و دختران ۹۴درصد از قربانیان قاچاق جنسی و ۳۵درصد از قربانیان قاچاق نیروی کار را تشکیل می‌دهند. تعداد قربانیان قاچاق انسان در سال ۲۰۱۶ نسبت به ۲۰۱۱ میلادی ۴۰درصد افزایش داشته است. البته ممکن است این آمار نیز حاکی از بهبود روش‌های کشف و نهاد‌های ناظر باشد. از همه مهم‌تر اینکه کشور‌های مقصد قاچاق زنان، عمدتاً امریکا و اروپای غربی هستند.
قاچاق زنان در آینه تاریخ
خرید و فروش زنان در دوران باستان نیز رواج داشته است. قرآن هم در آیه ۳۳ سوره نور افراد را از این عمل نهی کرده که این امر، دال بر شیوع این عمل در آن زمان است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۴ قاچاق زنان را چنین تعریف می‌کند: «انتقال غیرقانونی و مخفیانه اشخاص در عرض مرز‌های ملی، عمدتاً از سوی کشور‌های در حال توسعه و کشور‌های دارای اقتصاد در حال گذار، با هدف نهایی واداشتن زنان و دختران به وضعیت‌های بهره‌کشانه و ستمگرانه از لحاظ جنسی و اقتصادی، به منظور سود به کارگیرندگان، قاچاقچیان و سندیکا‌های جنایتکار و نیز دیگر فعالیت‌های مرتبط با قاچاق، نظیر کار خانگی و اجباری، ازدواج دروغین، استخدام مخفیانه و فرزندخواندگی دروغین صورت می‌گیرد.»
قبل از جنگ جهانی دوم، تجارت انسان‌ها با عنوان «خرید و فروش زنان سفیدپوست» شناخته شده بود که در آن زنان سفیدپوست اروپایی به ویژه زنان فرانسوی به وسیله قوادان، به روسپی خانه‌های امریکای جنوبی هدایت می‌شدند.
از ابتدای دهه ۱۹۹۰ میلادی، به ویژه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و بلوک شرق، مسئله قاچاق زنان در سطح جهانی ابعاد گسترده‌ای یافت؛ به طوری که امروزه تمام کشور‌های اروپایی، امریکایی و ژاپن، در امر واردات زن به صورت کالا و کارگر جنسی فعالیـت دارند. در آلمان ۱۰‌هزار زن اهل کشـور‌های چک، لهستان و بلغارستان، برخلاف میل خود در کلوب‌ها و میخانه‌ها کار می‌کنند. در آسیای جنوب شرقی دست کم یک میلیون نفر کودک زیر ۱۵ سال از راه فحشا ارتزاق می‌کنند. بر اساس برآورد‌های کمیسیون اروپا، سالانه ۵۰۰ هزار زن و کودک به اروپای غربی قاچاق می‌شوند.
قاچاق زنان کشور‌های فقیر و در حال توسعه
قاچاقچیان قربانیان خود را عمدتاً از کشور‌های در حال توسعه که در آن فقر شایع است با زور یا اغوا به چنگ می‌آورند. بیشتر این قربانیان جوان بوده و بین ۸ تا ۱۸ سال سن دارند. بعضی از آنان تنها چهار تا پنج سال سن دارند.
این افراد عموماً در سنین پایین‌تر از ۱۴ تا ۲۵ سال هستند و به همین خاطر هم آسیب‌پذیرترند. اغلب قربانیان قاچاق، از اقشار بسیار فقیر هستند و از میان خانواده‌هایی فقیر یا از هم گسیخته انتخاب می‌شوند.
مقصد نهایی بیشترین قربانیان قاچاق زن، امریکا و کشور‌های اروپای غربی از جمله ایتالیا، آلمان، فرانسه و انگلیس می‌باشد. نام افغانستان در میان کشور‌هایی است که بیشترین قربانیان ثبت شده قاچاق زنان را داراست.
دیوید کامپانیا، بر اساس اطلاعات و تحقیقات ۵۹۶ اداره پلیس و ۱۲۵ مؤسسه خدمات اجتماعی در کشور انگلیس می‌گوید: میزان درآمد حاصله از فحشای کودکان، بالغ بر ۲ میلیارد دلار است.
کارشناسان شورای اروپا در گزارشی آماری درباره تجارت زنان اروپای شرقی به عنوان بردگان هزاره سوم نشان می‌دهند که میزان درآمد ناشی از این تجارت سفید، سالانه تا ۱۳ میلیارد دلار است. زنان همچنین گاهی تا ۱۸ مرتبه خرید و فروش می‌شوند. آلمانی‌ها سالانه ۷۰ میلیارد مارک، خرج روسپی‌ها می‌کنند، درآمد این تجارت بیش از تجارت هروئین است. قاچاق زنان و دختران پس از مواد مخدر از سودآورترین انواع قاچاق است، چنانکه یونیسف یکی از دلایل عمده قاچاق زنان را سود سرشار آن دانسته است.
قربانیان بی‌پناه
هر چند نسبت به گذشته میزان کشف و مقابله با باند‌های قاچاق انسان به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است، اما دستگیری و مبارزه با قاچاق انسان چندان هم کار ساده‌ای نیست و شاید این یکی از راز‌های بقای این برده‌داری در هزاره سوم باشد. قاچاقچیان انسان نسبت به قاچاقچیان مواد مخدر و دیگر انواع قاچاق کمتر احساس خطر می‌کنند، زیرا در صورت شناسایی و دستگیری باند‌های قاچاق انسان و متقاعد کردن قربانیان به ارائه شهادت علیه این باندها، بسیار دشوار است. آن‌ها اغلب به سبب ترس از انتقام‌گیری قاچاقچیان و باند آنها، از اعضای خانواده خود و فقدان حمایت‌های لازم از شاهدان، حاضر به شهادت در دادگاه نیستند.
هیچ نهاد رسمی از این بردگان دنیای مدرن پشتیبانی نمی‌کند. در اکثر کشور‌های اروپایی، اگر این زنان بخواهند از اسارت دلالان رهایی یابند، در بازداشتگاه‌هایی گرفتار خواهند شد که برای باز پس گرفتن مهاجران غیرقانونی در نظر گرفته شده است. اغلب مواقع قربانیان قاچاق به جای عاملان، تحت پیگرد و مجازات قرار می‌گیرند. آنان به جرم ورود غیرقانونی، نداشتن مدارک شناسایی (که معمولاً توسط قاچاقچیان از آن‌ها گرفته می‌شود) و روسپیگری مورد تعقیب و مجازات قرار می‌گیرند. همچنین در مواردی، زنان قربانی قاچاق، پیش از رسیدن به مرحله اخراج از کشور مقصد، مورد آزار و اذیت و سوء رفتار عوامل مجری قانون قرار می‌گیرند.
زنان هم قربانی می‌کنند هم قربانی می‌شوند
شاید برایتان جالب باشد که در قاچاق زنان، قاچاقچیان زن هم نقش مهمی ایفا می‌کنند! طبق آخرین گزارش اداره مواد مخدر و جرم سازمان ملل در دسامبر ۲۰۱۸ نزدیک به ۸۰ درصد از قاچاقچیان اروپای مرکزی و غربی که عمده قربانیانشان زنانی هستند که به بردگی‌جنسی گرفته شده‌اند، مرد هستند. اما زنانِ قاچاقچی در دو منطقه دیگر اکثریت را دارند؛ امریکای مرکزی و آسیای شرقی، یعنی همان دو منطقه‌ای که دختران سهم بزرگی در میان قربانیان دارند./جوان آنلاين  

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۶۷۷۸۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • علائم بیماری عفونت های منتقل جنسی چیست؟
 • شمار بالای مزاحمت‌های جنسی در میان کارکنان سازمان ملل
 • جنبش حماس تجاوز نظامی صهیونیست‌ها به سوریه را محکوم کرد
 • واکنش چین به تجاوز اسرائیل به سوریه
 • تجاوز جديد رژيم صهيونيستي به خاک سوريه با ادعاي حمله به اهداف ايراني/ پدافند سوريه 38 موشک را سرنگون کرد
 • واکنش وزارت دفاع روسیه به تجاوز موشکی رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق
 • زیاده روی در رابطه جنسی چه عوارضی دارد؟
 • فواید رابطه جنسی بیشتر برای سلامت بدن
 • بيوگرافي پريسا مقتدي بازيگر و کارگردان (+تصاوير)
 • جذاب ترین رفتارهای جنسی برای مردان و زنان در رابطه جنسی کدام است؟
 • ۵ علت اصلی بی میلی زنان به رابطه جنسی
 • پدافند ارتش سوریه تجاوز هواپیماهای اسرائیلی به جنوب دمشق را دفع کرد
 • مقابله پدافند هوایی سوریه با تجاوز رژیم صهیونیستی
 • تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه ؛ تل‌آویو به هیچ یک از اهدافش نرسید
 • رقبای بزرگ خارجی از صنعت مارکتینگ ایران کنار کشیدند/بازار 30 درصد کوچک تر شد
 • کدام رفتار جنسی برای مردان و زنان در رابطه جنسی جذاب تر است؟
 • کارگردان «مینو» به سراغ ساخت سریالی طنز رفت
 • کارگردان «مینو» سریال طنز ماه رمضانی می‌سازد
 • کارگردان «مینو» برای ماه رمضان سریال می‌سازد