به گزارش خبرگزاری بسیج، یکی از راه های هموار کردن شرایط مطلوب برای اقتصاد، ایجاد فرصت های شغلی مناسب است تا از طریق آن علاوه بر بکارگیری جوانان بتوان با استفاده از ظرفیت آنها تولید را جامه عمل پوشاند.

در همین راستا یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری توجه به بحث اقتصاد مقاومتی است، اقتصادی که به تمرکز توان داخلی نگاه ویژه ای دارد.

اقتصاد مقاومتی با تکیه بر استعدادهای این مرز و بوم و نیز ورود مردم به عرصه اقتصاد راه همواری را برای ادامه مسیر اقتصاد در  کشور فراهم می نماید.

در همین راستا استان ایلام بعنوان یکی از استان های موفق درتحقق  طرح های اقتصاد مقاومتی بعنوان یک استان الگو در کشور مطرح است.

وجود منابع خدادادی در استان و اشتیاق مردم به این سمت روز به روز در حال گسترش است علی الخصوص جوانان، که با ورود مناسب خود به این عرصه دیگر نیازی به کار کردن در دستگاه های دولتی را در خود نمی بینند.

"فانوس بیگی"؛  یکی از بانوان موفق ایوانی است که با همت والای خود توانسته است اقتصاد مقاومتی را معنا کند در این راستا خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری جویزر اظهار کرد: یر مبنای دستور مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را باید در سطح جامعه  گسترش دهیم و وزمینه خودکفا یی را در کشور فراهم کنیم تا از وابستگی به کشورهای خارجی در امان باشیم.

 این بانوی موفق گفت :برای کار اقتصادی باید فکر خلاق و برنامه ریزی داشته باشیم و اگر در این زمینه کسی پشتکار داشته باشد قطعا موفق خواهد بودوبه نتیجه خواهد رسید.

 بیگی افزود :در سال 1394تصمیم به پرورش مرغ و خروس خانگی در منزل نمودم که در این راستا به بسیج سازندگی ناحیه ایوان مراجعه کردم و با ارائه طرح خود موفق به دریافت 100 میلیون ریال تسهیلات شدم.

وی تصریح کرد : ابتدا با تعداد اندکی شروع به پرورش نمودم که با کمک اعضای خانواده ام  و حمایت آنان توانستم این تعداد را روز به زور افزایش دهم .

وی بیان داشت:بحمدااله در طول سال  نزدیک چهارهزار مرغ و خروس خانگی را توانستم پرورش دهم و درآمدی نزدیک به 10میلیون تومان را سالیانه کسب کنم ،که از این طریق چرخ زندگی خود را بچرخانم.

این کارآفرین ادامه داد :طی سالهای گذشته اهالی روستا تولید کننده بودند و تولیدات خود را اعم از تخم مرغ و...به شهرها می بردند و مایحتاج روزمره خود را از طریق این محصولات تامین می کردند اما متاسفانه در حال حاضر شاهد این هستیم که روستاییان محصولاتی که خود می توانند تولید کنند را از شهر تهیه می کنند و عملا به یک مصرف کننده تبدیل شده اند.

وی به کیفیت این مرغ ها اشاره کرد و  بیان کرد: با توجه به اینکه مرغها بصورت کاملا طبیعی و با استفاده از دانه سالم و تایید شده و بدور از هرگونه مواد کمکی و شیمیایی پرورش داده می شوند از لحاظ کیفیت و سالم بودن بسیار سالمتر از مرغ های مصنوعی می باشند ، که پس از بلوغ روانه بازار فروش می شوند که مورد استقبال هم می باشند.

وی به مشکلات پرورش  اشاره کردو گفت:عمده مشکلات پرورش مرغ بومی زمان زیاد مدت رشد این پرندگان است، در حالی که مرغداری‌های صنعتی بعد از 45 روز مرغ‌های خود را به بازار عرضه می‌کنند، اما زمان پرورش مرغ بومی حداقل پنج ماه است.

وی در پایان به جوانان جویای کار توصیه کرد با توجه به اینکه در جامعه با محدودیت شغل اداری روبرو هستیم می توانند با ارائه طرح و ایده نسبت به ایجاد شغل برای خود مثمر ثمر باشند.

 

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

وقتی از بودجه دولتی استفاده می‌کنیم باید به صورت شفاف گزارش عملکرد بدهیم/ مخابرات کوانتومی جهان را متحول می‌کند

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد خوانساری رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سال گذشته بر طبق اساسنامه پژوهشگاه، برنامه ششم و نقشه جامع علمی کشور ماموریت های این مرکز در حوزه فاوا مشخص شده است، گفت: چهار برنامه اصلی پژوهشگاه عبارتند: از رصد و آینده پژوهی و ارتقای دانش در حوزه فناوری های نوین، توسعه فناوری های بومی و بومی سازی فناوری پیشرفته، توسعه کسب وکارهای دانش بنیان حوزه فاوا با بهره گیری از ظرفیت های مراکز نوآوری، رشد و پارک و در نهایت نقش مشاور پژوهشی که برای وزارتخانه و سایر دستگاه های زیر مجموعه وزارتخانه ایفا کردیم.

وی افزود: بر اساس همین ماموریت ها برنامه را تقسیم بندی کردیم و هماهنگی های لازم را با معاونت نوآوری و فناوری و معاونت برنامه ریزی وزارتخانه برای فعالیت ها انجام دادیم.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه بر اساس ماموریت، رصد، توسعه و بومی سازی فناوری های نوظهور مانند اینترنت اشیا، رایانش ابری، بیگ دیتا،  5Gو امنیت سایبری را در دنیا پیگیری کرده ایم، تصریح کرد: تجهیزات شبکه مبتنی برIP و دسترسی های رادیویی نسل چهار از موضوعاتی است که در قالب آن چهار ماموریت دنبال می کنیم.

خوانساری با بیان اینکه در جهت توسعه و بومی سازی فناوری های نوین در سال گذشته رشد فناوری آنتی ویروس بومی را شاهد بودیم ادامه داد: در حال حاضر بین یک میلیون و 200 هزار نصب فعال از این  آنتی ویروس وجود دارد که به صورت شرکتی شخصی بر روی تلفن همراه و کامپیوترهای خانگی از آن استفاده می شود.

وی با بیان اینکه در زمینه فناوری های زیرساخت های بومی ابری در سال های گذشته دستاوردهای خوبی بوده است که در قالب یک شرکت زایشی فعالیت می کند، افزود: زایش های دیگری که حاصل طرح های جویشگر پژوهشگاه بوده در بازار استفاده می شود. از نمونه موفق آن محصولات بومی مترجم های هوشمند ماشینی ترگمان و فرازین هستند که مترجم ترگمان در حال حاضر به 9 زبان زنده ترجمه دارد.

وی افزود: اگر ما زمان کافی و مراقبت کافی از محصولات را در دوران رشد و بلوغ داشته باشیم، پژوهش می تواند ثمره عملی بدهد.

خوانساری با بیان اینکه یکی از طرح های که با پشتیبانی پژوهشگاه انجام شده توسعه پارک سجاد به عنوان اولین پارک ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات است، گفت: این پارک از یک جهت به سمت بازار و از سوی دیگر با حمایت وزارتخانه برای توسعه ملی شکل گرفته و در مشهد به عنوان اولین شاخه در پست و پست بانک مشهد با دو ظرفیت و مخاطب مختلف  در دهه فجر امسال آماده بهره برداری شده است.

وی افزود: این پارک از مجموعه فعالیت هایی است که پژوهشگاه به عنوان حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه فاوا در کسب و کارهای جدید دنبال کرده و به ثمر نشسته است.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه دو سند در حوزه کودک یکی ملی و دیگری دستگاهی تدوین شده، اظهار کرد: یکی از این  اسناد، سند اجرایی حوزه کودک در وزارت ارتباطات بود که اقدامات اجرایی آن توسط وزیر ارتباطات برای مجری مشخص شده است.

خوانساری با اشاره به تهیه اسناد اجرایی برنامه مشترک بین وزارت ارتباطات و سایر وزارتخانه ها توسط پژوهشگاه گفت: برای توسعه اقتصاد و تحول دیجیتال با وزارتخانه های نیرو و کشاورزی اسنادی را تهیه کردیم که بین وزرای وزارت خانه ها تبادل شده و برنامه اجرایی آن توسط سازمان فناوری اطلاعات شروع شده است.

بالاترین مقام مسئول در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انجام پروژه تحقیقاتی زنجیره بلوکی یا بلاکچین در این مرکز خاطر نشان کرد:یکی از پروژه های جدیدی که در مجموعه پژوهشگاه انجام شده و ثمره آن را در سال 98خواهیم دید، پروژه زنجیره بلوکی بوده است که چهار پروژه برای آن تعریف کرده ایم و تمام پژوهشکده های مرکز  از ابعاد مختلف در آن درگیر هستند.

وی با اشاره به اینکه بحث بکارگیری سناریوی رمز ارز یکی از آخرین مباحث این پروژه در کشور است، افزود: رمز ارزها کاربران مختلف و ذینفعان و الزامات متعددی دارد که با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فنی هر کدام از آنها در قالب یک سناریو طرح شده است که پیش نویس آن برای وزیر ارسال شده و امیدواریم بعد از اینکه آمادگی لازم برای عرضه عمومی داشت بتوانیم آن را به عنوان یک مستند راهنمای فنی بکارگیری رمز ارزها در سطح ملی داشته باشیم و مرکز تحقیقات بتواند نقش هدایتی خود را در حوزه به کارگیری فناوری های نوظهور در جامعه ایفا کند.

خوانساری با اعلام برگزاری و ارائه گزارش برنامه هایی با موضوع اینترنت اشیا (IOT)، 5G و بیگ دیتا در پژوهشگاه تصریح کرد: گزارش پروژه ها در قالب عملکرد پژوهشی آماده شده است که همانند گزارش عملکرد سال 96 بزودی از طریق سایت پژوهشگاه انتشار عمومی داده می شود تا همه بتواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند .

وی تاکید کرد: وقتی ما از بودجه دولتی استفاده می کنیم باید به صورت شفاف گزارش عملکرد دهیم که هر پروژه با چه ظرفیت و اعتباری انجام شده است و چه دستاوردها و پیامدهایی از آن برای جامعه مخاطب متصور است.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه برنامه سال 97 و 98 پژوهشگاه بر اساس برنامه ششم توسعه مشخص است و به تصویب وزارتخانه رسیده است، گفت: در سال 97 پژوهشگاه در حوزه های توسعه اقتصاد دیجیتال، بیگ دیتا، 5G، اینترنت اشیا، بلاکچین، «رایا امنیت»، بومی سازی تجهیزات شبکه مبتنی بر IP و خط و زبان فارسی به عنوان پروژه بومی و ملی که هر کدام موضوعاتی محوری هستند، اقدامات و پروژهای متعددی برای این پروژه ها شروع کرده است که انتشار تکمیل آنها در سال 98 خواهد بود.

وی ادامه داد: مثلا در حوزه 5G، 13 سخنرانی، در حوزه IOT ،4 سخنرانی، در حوزه بلاکچین 13 برنامه و در حوزه خط و زبان فارسی 2 کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با دستاوردهای آزمایشگاه ارزیابی خدمات برگزار گردیده است.

خوانساری با تاکید بر اینکه فروم اقتصاد دیجیتال در پژوهشگاه فعال شده است، گفت: این فروم با هدف اطلاع رسانی  و تحلیل موضوعات مختلف روز تشکیل شد تا به صورت منظم نشستی با متخصصان این حوزه داشته باشیم و تاکنون هفت جلسه فروم هم برگزار شده است.

وی گفت: تمام سمینارها ضبط و پیاده سازی شده و در سایتseminar.itrc.ac.ir  قابل دسترسی است.

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از برنامه های سال 98 این پژوهشگاه را تعامل نزدیک با دستگاه های زیر مجموعه وزارتخانه برای رفع نیاز آنها اعلام کرد و گفت: ظرفیت بی بدیلی در پژوهشگاه وجود دارد زیرا از یک طرف ارتباط نزدیکی با دانشگاه های درجه یک کشور دارد و از طرف دیگر در ارتباط با دستگاه های وزارتخانه، می تواند  نیاز سنجی ای دقیق و عملیاتی برای مشکلات پیش روی آنها داشته باشد و با پژوهش راه حل هایی را برای حل مشکلات  دستگاه ها عرضه کند.

وی افزود: از طرف دیگر سازمان های خارج از مجموعه وزارت خانه نیز نیازهای فناورانه ای دارند که دارای ابعاد مختلفی است که نمی توانند به تنهایی با یک مجموعه خصوصی یا تحقیقاتی کار کنند که ما در پژوهشگاه با وجود چهار پژوهشکده و 15 گروه پژوهشی می توانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم.

خوانساری ادامه داد: ما برای اینکه بتوانیم با سایر پژوهشگاه هایی که در کشور فعال هستند همکاری نزدیک تری داشته باشیم برنامه خود را شروع کرده ایم تا با هم افزایی دانش و فناوری خود را در عرصه تجاری سازی قویتر کنیم و فعالیت های مشترکی که موجب تولید ارزش افزوده برای کشور بشود را کلید بزنیم.

بالاترین مقام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور با تاکید بر اینکه نیروی انسانی و جوان ارزشمندی از نظر دانش و توانمندی در این پژوهشگاه فعال هستند، اظهار کرد: فعالیت های این مجموعه برای مردم نمود عملی دارد به طور مثال آزمایشهای تایید نمونه ای که در این مجموعه برای تست آنتن های مخابراتی انجام می شود نمود عینی فعالیت این مرکز است بدون اینکه مردم از آن مطلع باشند از خدمات آن بهره  می برند.

وی افزود: البته در همه جای دنیا اگر 100 پروژه تحقیقاتی انجام شود شاید یک الی دو پروژه باشد که در زندگی مردم بازتاب بیشتر محسوس و تأثیرگذاری عمیقی داشته باشد. برخی طرح ها ثمره اش در طرح دیگری دیده می شود و تعداد محدودی از آنها با تجاری سازی به دست مردم می رسد.

خوانساری با اعلام اینکه در پروژه اولویت اول ما ارتقا دانش بومی و ملی و بومی سازی این فناوری و آگاهی از اینکه این فناوری چگونه تولید و توسعه می یابد است، گفت: ما در سال گذشته برای موضوعات مرتبط با  5G جلسات متعددی با حضور اپراتورها، بخش خصوصی،  سندیکای مخابرات و دانشگاه ها برگزار کردیم که باعث ارتقا دانش برای انتخاب محصول و ارتقا دانش IT می شود.

وی افزود: مطابق بیانات مقام معظم رهبری که فرموده اند: «از حالا همت کنید تا پنجاه سال دیگر این کشور بتواند نوترین فناوری ها و نظریه های علمی را در همه بخشها به جامعه بشری عرضه کند، شما با این نیت حرکت کنید»، این پژوهشگاه نیز در این مسیر حرکت خواهد کرد.

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۷۸۱۰۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کهن کاروانسراهای اصفهان جذاب برای گردشگران
 • تهران پتانسیل های بالایی برای گردشگری دارد و نوروز فرصت خوبی برای گردش در تهران است
 • رونق تولید در امتداد حمایت از کالای ایرانی است / نیمی از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی اجرایی نشد
 • بازگشت به اصول اقتصاد مقاومتی؛ راهکار اصلی رونق تولید/ ترامپ باید به عنوان یاغی بین‌المللی معرفی شود
 • مجلس و دولت رونق تولید را در دستور کار قرار دهند
 • تردد در گردنه های همدان نیازمند زنجیر چرخ است
 • تردد در گردنه قوشچی فقط فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است
 • دولت شجاعت باشد و اصلاح ساختار اقتصادی را کلید بزند/ فقط ژست اقتصاد مقاومتی داشتیم
 • ملزومات رونق تولید؛ از برنامه صحیح تا مردِ عمل
 • آشتیانی: دولت شجاعت نشان دهد و اصلاح ساختار اقتصادی را کلید بزند/ فقط ژست اقتصاد مقاومتی داشتیم
 • شیرینی شهد اقتصاد مقاومتی با تولید عسل/با زنبورداری میلیونر شوید
 • نقوی حسینی: مجلس و دولت رونق تولید را در دستور کار قرار دهند
 • دولت شجاعت نشان دهد و اصلاح ساختار اقتصادی را کلید بزند/ هیچ مسئولی حق ندارد با متلک با منتقدان برخورد کند/ فقط ژست اقتصاد مقاومتی داشتیم
 • عکس/ گردش زمستانی زنان روسی در عکس روز نشنال جئوگرافیک
 • بهار ۹۸| ونایی روستایی رویایی با چشمه سارها و دشت زیبا؛ لذت گردش در دل کوهساران پر آب+ تصاویر
 • مطالبه‌گری نسل امروز دلیلی بر ضدیت با ایران و نظام نیست/ شرط لازم برای موفقیت یک مدرسه/ افراط و تفریط در همه زمینه‌ها در کشور ما وجود دارد
 • کدام صنف‌ها تسهیلات می‌خواهند؟
 • شعار «رونق تولید» زیرمجموعه اقتصاد مقاومتی است/ لزوم پوست‌اندازی لایه‌های میانی مدیریت کشور
 • بومی‌سازی پمپ میله‌ای مکشی SRP در دانشگاه شهید چمران اهواز/ این پمپ جزو ۱۰ قلم کالای استراتژیک وزارت نفت است