مجید مهدوی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری تهران گفت: ‎یکی از رویدادهای که در صنعت گردشگری از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است، برگزاری نمایشگاه های تخصصی است


خرداد: مجید مهدوی، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری تهران گفت: ‎یکی از رويدادهاي که در صنعت گردشگری از اهمیت بسياربالايي برخوردار است، برگزاری نمایشگاه های تخصصی است. نمایشگاه ها از جمله بخش هاي مهم در صنعت گردشگری است كه می توانند ابزار قدرتمندی برای جذب گردشگران در فصول کم رونق سفر و نیز برای آگاهی بخشی درباره یک منطقه و ایجاد یک تصویر مناسب از یک مقصد قلمداد شوند.


به گزارش خرداد به نقل از رویداد۲۴؛ مجید مهدوی افزود: ‎اين نوع نمایشگاه ها قابلیت ایجاد توازن در توزیع جغرافیایی و فصلی گردشگران را دارد و برای یک منطقه یا جامعه محلی این فرصت را فراهم می‌سازد تا تمایز خود را اثبات کند، خودش را معرفی کند، غرور محلی را افزایش دهد و رفاه اجتماعی و اقتصادی منطقه را ارتقاء بخشد.
‎مهدوی ادامه داد: يازدهمين نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران به عنوان مهمترین رویداد گردشگری كشور هرساله فرصتی را فراهم میکند تا همه ی استان ها ظرفيت هاي جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و آیین و رسوم خودشان رامعرفي کنند.
‎مدیرکل گردشگری تهران افزود: با توجه به اين كه تهران به عنوان ام القراي جهان اسلام از جاذبه ها و امكانات مختلف و متنوعي در پاسخگويي به علايق و سلايق گردشگران برخوردار است، اداره کل میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري استان امسال سعی کرد با چهره ای متمايز و متفاوت و با یکی از نمادهای تهران قدیم در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری حضور يابد. به نحويكه از معماري تاریخی و خاطرات خیابان های سنگ فرش شده با ماشین های قدیمی تا پذیرایی به سبک کافه های قدیم پایتخت که بسیار مورد پسند و توجه بازدید کنندگان در نمایشگاه قرار گرفته استفاده كند.
‎وی افزود؛ همین علاقه مندی و استقبال مردم ضرورت معرفي و پرداختن به داشته هاي فرهنگي و تاريخي اين كلان شهر را با تعريف مسيرهاي گردشگري و تورهاي متنوع تهران گردي براي مخاطبين مختلف ضروري مي نمايد.
مهدوی ادامه داد:‎ اين مهم به عنوان يكي از اولويت هاي مورد تاكيد دكتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنايع دستى وگردشگرى كشور در دستور كار ما قرار دارد. كه برنامه ریزی تخصصي و استفاده از ظرفيت بخش خصوصي آن را در حال اجرایی است.
مدیرکل میراث تهران افزود:‎ باید این شور و هیجانی که نسبت به دیدار از جاذبه های تاریخی تهران ایجاد شده است را به عنوان فرصتی در توسعه گردشگری شهری مغتنم شمرد و به بهترين شكل ممكن از اين فرصت نهايت استفاده را كرد.
‎مهدوی در ادامه گفت: در بخش دفاتر خدمات مسافرتی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی، دیداری که با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران داشتم از استقبال و علاقه خوب هموطنان نسبت به تورهاي داخلی ابراز رضایت و خرسندی داشتند که این نکته برای ما بسیار حائز اهمیت هست.
‎وی افزود: از نکات مهم نمایشگاه توجه به گردشگری کودک بود. قطعا کودکان امروز آینده سازان فردای کشور خواهند بود اگر از کودکی با "گردشگری مسئولانه"  آشنا شوند، گردشگری کشور به سمت یک "گردشگری پایدار" و اقتصادی حرکت خواهد کرد.
وی در پايان گفت: ‎اجرای مراسم های آیینی و سنتی استان ها نیز برای بازدید کنندگان بسیار جذاب بود كه استقبال بي نظير هموطنان از نمايشگاه خود يكي از شاخص هاي مهم عملكرد مثبت و موفقيت آميز اين دوره بود كه به همت سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي برگزار شد. برچسب ها: صنعت گردشگری ، میراث فرهنگی ، يازدهمين نمایشگاه بین المللی گردشگری ، مجید مهدوی

منبع: خرداد

خبر بعدی:

میراث فرهنگی امسال یک هزار و 920 شغل ایجاد کرده است

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه با بیان اینکه میراث فرهنگی 2 هزار و 46 نفر در سال 97 تعهد اشتغال دارد، افزود: تاکنون تعداد یک هزار و 920 نفر اشتغال در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

به گزارش ایرنا، امید قادری روز سه شنبه در نشست با کارکنان معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی و بررسی مسائل و مشکلات موجود این معاونت، اظهار داشت: کارگروه اشتغال اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه با حرکت مناسب و رو به جلو در حرکت است و طی ماههای آینده نیز کل تعهد اشتغال خود را ثبت خواهد کرد.
وی در ادامه بیان داشت: بنا داریم به منظور ارتقای سطح مهارت ها، دوره های آموزشی برای مددجویان بهزیستی در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی برگزار کنیم.
مدیرکل مدیر کل میراث فرهنگی کرمانشاه در ادامه تاکید کرد، بانک ها در ارائه تسهیلات گردشگری و اشتغالزا باید کمتر سختگیری کنند.
وی اضافه کرد: باید تا آنجا که می توانیم موانع پیش پای سرمایه گذاران را برطرف کنیم تا شاهد ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و توسعه گردشگری باشیم.
قادری با بیان اینکه بانکها برای پرداخت تسهیلات شرایط را تسهیل کنند، اظهار کرد: در راستای آسان سازی و با توجه به اینکه بانک ها در پرداخت تسهیلات به متقاضیان گردشگری روستایی سخت گیری های زیادی می کنند با استاندار کرمانشاه مکاتبه و موضوع را پیگیری خواهم کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه بیان کرد: امکانات آموزشی، تحقیقاتی و فرهنگی به منظور تقویت، رشد و توسعه بنیه علمی، پژوهشی و آموزشی گروه های هدف در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی در اختیار جامعه هدف قرار خواهد گرفت.
او ادامه داد: با تعاملات بین بخشی می توان برگزاری جشنواره، المپیاد، نمایشگاه و کارگاه های آموزشی در حوزه صنایع را با دیگر ادارات برگزار کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه در ادامه بیان کرد: امروز بحث گردشگری و بوم‌ گردی یکی از محورهای توسعه در مناطق مختلف کشور بوده و این سازمان برای توسعه و بهره برداری بیشتر از این مناطق آنها را به بخش خصوصی واگذار می کند.
علی ملکشاهی معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در این نشست ضمن معرفی پرسنل این معاونت، اظهار داشت: شرح وظایف این معاونت بسیار گسترده و ساختار آن نیاز به اصلاح دارد و کمبود نیرو در واحد اشتغال نیز از مشکلات آن محسوب می شود.
او با بیان اینکه این معاونت بیشتر بروی اشتغال استانی و ملی تمرکز کرده است، افزود: دفتر تشکل های مردم نهاد، دفتر تسهیلات و تامین منابع و بخش مناطق و روستاهای نمونه گردشگری از بخش های این معاونت هستند.
ملکشاهی افزود: 50 منطقه نمونه گردشگری و 14 روستای هدف گردشگری در سطح استان وجود دارد که به نتایجی که از ابتدا به دنبال آن بودند، نرسیدند.
وی گفت: در حوزه تشکل های مردم نهاد، هفت انجمن در سطح استان فعالیت می کنند، که مجوزهای آن توسط اداره کل میراث فرهنگی صادر شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه حدود 10 درصد از اعتبارات صندوق توسعه روستایی استان کرمانشاه به اداره کل میراث فرهنگی این استان اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: اعتباری بالغ بر 35 میلیارد تومان به این اداره تخصیص یافت که به صورت صددرصد جذب و در قالب تسهیلات پرداخت شده است.
ملکشاهی همچنین با بیان اینکه در حوزه اعتبارات فراگیر نیز 78 میلیارد تومان به میراث فرهنگی کرمانشاه اختصاص یافته است، افزود: از این اعتبار مبلغ 55 میلیارد تومان مصوب شده که تا کنون هیچ ابلاغی به ما اعلام نشده است.
جواهری مسئول واحد بوم گردی معاونت سرمایه گذاری هم در این جلسه با بیان اینکه توسعه اقامت گاه های بوم گردی در سطح استان در اولویت سازمان می باشد، افزود: با ایجاد هر واحد بوم گردی دو تا سه نفر اشتغال زایی مستقیم و حدود چهار نفر نیز اشتغال زایی غیر مستقیم به وجود می آید.
او با بیان اینکه تا کنون در سطح استان 278 متقاضی واحد بوم گردی به این اداره کل مراجعه کرده است، بیان کرد: از این تعداد تاکنون برای 90 پرونده موافقت اولیه، برای 110 پرونده موافقت اصولی و برای 10 پرونده پروانه بهره برداری صادر شده است.
جواهری در خصوص شرایط پرداخت تسهیلات نیز گفت: تسهیلات واحد های بوم گردی با سود 6 درصد به متقاضیان پرداخت می شود که برای شهرستان ها در صورت تائیدیه کمیته فنی اشتغال تا سقف 250 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
8066/3209

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

منبع این خبر، وبسایت khordadnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۸۲۷۷۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نوبخت: چطور می‌توانم در تهران بنشینم و برای مردم کپرنشین برنامه‌ریزی کنم؟| تصمیم بر حضور در مناطق محروم گرفتم| اختصاص یارانه برای ۴۰۰۰ رودباری| برخی اوقات مسئولان هیچ حسی نسبت به مردم محروم ندارند و خود را از جنس مردم نمی‌دانند|عذر چنین مدیرانی را خواهیم
 • نوبخت: چطور می‌توانم در تهران بنشینم و برای مردم کپرنشین مناطق محروم برنامه‌ریزی کنم؟| تصمیم بر حضور در مناطق محروم گرفتم| اختصاص یارانه برای ۴۰۰۰ نفر رودباری| برخی اوقات مسئولان هیچ حسی نسبت به مردم محروم ندارند و خود را از جنس مردم نمی‌دانند|عذر چنین مد
 • اجرای طرح دوچرخه تاکسی در محور تاریخی چهارباغ اصفهان
 • کنایه مهدی مهدوی کیا به سبک بازی تیم ملی: پرتاب های علی علیزاده می توانست به ما کمک کند
 • توضیحات روابط عمومی دادسرای یزد در خصوص پلمب مجموعه تالار آینه/ عدم مداخله دادسرا در این اقدام/ پرداخت نکردن اجاره ۱۲ ساله بنا توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری علت پلمب بوده است
 • بیشترین اعتبارات به میراث فرهنگی و پژوهشگاه رسید/شرکت توسعه گردشگری ایران زیان‌ده‌ترین
 • گردشگری مهمترین فرصت توسعه کرمانشاه است
 • فراخوان به مردم برای واگذاری میراث تاریخی خانوادگی/ورود وزارت خارجه برای پس‌گیری آثار ایران در موزه‌های جهان
 • خانه تاریخی مهدی قلی خان روستای قودجان اقامتگاه بوم گردی می‌شود
 • مقصد 40 درصد گردشگران خارجی اماکن تاریخی و فرهنگی است
 • پیشنهاد فراخوان به مردم برای تحویل میراث خانوادگی/ورود وزارت امورخارجه برای بازپس گیری آثار تاریخی ایران در موزه‌های جهان
 • آثار تاریخی در احیای بافت فرسوده شهرکرد حفظ شود
 • بهره مندی از نظر مراجع برای تقویت فعالیت های مهدوی/برگزاری نخستین اجلاس ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی/میزبانی جمکران از زائران
 • بازدید معاون میراث فرهنگی کشور از بافت تاریخی قم
 • رئیس سازمان میراث فرهنگی بر اساس کدام مبنا شکار را جزئی از طبیعتگردی می‌‌داند!
 • شهرستان شاهرود دارای ۶۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست میراث ملی است
 • شهرداری خانه نیما را تا پایان سال خریداری می‌کند/ اجازه تخریب و نوسازی به بناهای تاریخی نمی‌دهیم
 • انجمن‌های میراث فرهنگی برای صیانت از آثار تاریخی احیا شود
 • یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل کمبود نیرو دارد