به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسکانیوز، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد بندرعباس با اعلام این خبر گفت:«به همت دبیرخانه ی دوره های معرفت افزایی و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دوره" شمیم معرفت " به میزبانی واحد بندرعباس در حال برگزاری است.»

ابوذر سالاری فر افزود:«طرح شمیم معرفت درادامه طرح شمیم بصیرت که در سالهای گذشته برگزار شده با برنامه ریزی بهتر و دقیق تر امسال نیز تحت عنوان « شمیم معرفت» به صورت استانی برگزار می شود که در استان هرمزگان نیز به میزبانی واحد بندرعباس در حال برگزار ی است.»

عضو هیات علمی دانشگاه ، هدف از برگزاری این دوره آموزشی را فراگیری مبانی اندیشه های اسلامی، نظام فکری انقلاب اسلامی، منظومه فکری امام خمینی(ره) ، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ، غرب شناسی و معرفت افزایی خواند و گفت:« این دوره ها به مدت 4 روز با حضور اساتید برجسته کشوری در حوزه شناخت دینی و معرفت افزایی برگزار می شود .»

وی برگزاری کلاس های درس، کرسی های آزاد اندیشی،نشست‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی در حوزه معارف دینی، دیدار با خانواده شهدا و برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی را از برنامه این دوره خواند و اظهار امیدواری کرد که «این دوره بتواند در اندوخته های اعتقادی، فکری و اخلاقی دانشجویان نقش مهم و جامعی را ایفا نماید.»

نماینده دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز برگزاری اینگونه برنامه های پر محتوی را توجه جدی دکتر ولایتی و دکتر رهبر به عنوان دو ستون اصلی دانشگاه به مسائل فرهنگی عنوان کرد و گفت:« بدون شک توسعه فرهنگی دانشگاه با نگرش نوین مسئولان ، بابی دیگر را گشوده است و می تواند در بالندگی این نهاد مردمی نقش مهمی داشته باشد.»

حجت الاسلام محسن ابراهیمی با تاکید بر اینکه حوزه معرفتی در نهاد انسان یکی از بزرگترین صفاتی است که حوزه های رفتاری و اخلاقی را تحت تاثیر قرار می دهد و برآیند این سه ساحت، شخصیت واقعی هر فرد را شکل می دهد گفت:«شناخت معرفتی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و باید هدف از آفرینش در این مهم به خوبی مورد تاکید و شناخت قرار بگیرد.»

مسئول دبیرخانه طرح شمیم معرفت نیز در این آیین با قرائت پیام دکتر فرهاد رهبر، رییس دانشگاه آزاد اسلامی ؛ از دانشجویان خواست تا نهایت توان خود را برای بهره گیری از وجود اساتید صاحب نظر در حوزه معرفتی بکار گیرند .

رضا نظری گسترش فضای انقلابی را در جامعه هدف اصلی این طرح خواند و گفت :« امید است با گسترش این فضای معنوی در جامعه و اشاعه و تببین آن توسط جوانان در بین سایر اقشار جامعه ، شاهد بیمه کردن جمهوری اسلامی در مقابل تهاجات دشمن باشیم.»

کارشناس طرح شمیم معرفت نیز در آغاز این دوره ، بهره گیری از اساتید صاحب نظر را فرصتی برشمرد تا بتوان در حوزه معرفت افزایی ، قدم های بزرگی برداشته شود.

آزادی با تشریح سیر تاریخی تحولات انقلابی در جهان گفت:« بعد از فروپاشی کلیسا و روی کارآمدن تفکرات سکولار که اداعای جدایی دین از سیاست را داشتند توانیتند نظام های را با این شیوه بنا سازند و این سیر تکاملی در کشور ایران با ظهور اندیشمندی متفکر و صاحب نام ، باعث برهم خوردن معادلات فکری و اعتقادب غربگرایان شد .»

وی افزو.د:« انقلاب اسلامی توانست به خوبی به دنیا بفهماند که دین در کنار سیاست می تواند به افق های جدیدی دست یابد که سیاست بدون دین قادر به طی این مسیر نیست.»

آزادی با اشاره به تهاجمات دشمن در حوزه سخت افزاری گفت:« بعد از شکست دشمن در حوزه جنگ فیزیکی ، رویکرد آنان به حوزه جنگ نرم که موجب فرو پاشی شوروی سابق شد، افزایش یافت و تمام توان آنان برای مبارزه با انقلاب اسلامی در این حوزه متمرکز گردید .»

وی حرکت در راستای منویات مقام معظم رهبری را در کنار معرفت افزایی دینی و اعتقادی از مهمترین مسائلی دانست که می تواند پوزه دشمن را در میدان جنگ نرم به خاک بمالد و بالندگی و یربلندی را نصیب ملت ایران سازد.»

این طرح با برگزاری کلاس های و کارگاههای آموزشی وسایر برنامه های متنوع علمی ، فرهنگی و تفریحی کار خود را ادامه می دهد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس معاونت فرهنگی و دانشجویی طرح شمیم معرفت ابوذر سالاری فر جواد نظری محمد آزادی

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمود متوسل مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

دکتر کلانتری در این مراسم با بیان اینکه یکی از کارهای با ارزش، ضروری و واجب کار در عرصه مهدویت و شناخت امام عصر(عج) است، گفت: این امر به لحاظ اعتقادی، سیاسی و اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه بحث مهدویت، غیبت و ظهور امام زمان(عج) از صدر اسلام تا حال حاضر مطرح بوده است، گفت: در این رابطه پیامبر اکرم(ص) و همه ائمه فرموده اند که یک منجی خواهد آمد و زمین را به عدل و داد می رساند. همچنین راجع به موضوع غیبت کتاب‌های فراوانی قبل از تولد امام زمان (عج) منتشر شده است.

دکتر کلانتری با بیان اینکه بزرگان مذاهب مختلف درخصوص غیبت امام زمان (عج) کتاب‌های نقل احادیث نوشته‌اند، گفت: این موضوع بسیار مهم است و جامعه ما به شدت نیاز دارد که نسبت به این موارد شناخت پیدا کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه مهدویت اساس انقلاب اسلامی است، گفت: اعتقاد به مهدویت این انقلاب را شکل داده است و امام خمینی (ره) اعتقاد داشتند که انقلاب ما مقدمه ای برای استقرار عدل جهانی در زمین توسط امام عصر (عج) است. بر این اساس و برای رسیدن به این هدف باید بحث مهدویت را کاملاً شناخته و در این زمینه کار جدی انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایجاد مرکز تخصصی مهدویت است، ابراز امیدواری کرد با امضای این تفاهم‌نامه گام بزرگی در رسیدن به اهداف برداشته شود.

دکتر کلانتری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب مجموعه عظیمی از ظرفیت های گوناگون است، گفت: نگاه ویژه مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به این نوع برنامه ها و تعامل و همکاری مؤثر با مراکزی مانند مرکز مهدویت، حوزه علمیه و ... بسیار مثبت است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد بتوانیم با جدیت در راستای رسیدن به اهداف و اجرایی کردن این تفاهم نامه گام برداریم.

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمود متوسل مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) با ارائه توضیحاتی درخصوص پیشینه و نحوه شکل گیری این بنیاد، گفت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در سال 79 تأسیس شد و فلسفه اصلی تأسیس این نهاد این بود که پس از انقلاب هیچ جایگزینی برای حرکت مهدویت وجود نداشت که موجب آسیب‌هایی شد و یک انحراف عقیدتی و اخلاقی در بحث مهدویت ایجاد شد. از اینرو تأسیس این بنیاد برای رفع این مشکل بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر محمود متوسل با بیان اینکه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) چهار کار اصلی را انجام می‌دهد، گفت: ایجاد مرکز تخصصی مهدویت در قم، تأسیس انتشارات بنیاد، تأسیس مجتمع فرهنگی یاوران مهدی در جمکران و تأسیس دفتر در همه مراکز استانها از جمله فعالیت های این بنیاد است.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد که هر دو نهاد بتوانند در زمینه‌‌های کانون های مهدویت، ضیافت اندیشه برای اساتید، اردوهای دانشجویی، برنامه‌های مناسبتی و ... تعامل و همکاری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: این تفاهم‌نامه می‌تواند معارف مهدویت را در حد امکان به جوانان کشور منتقل کند.

گفتنی است تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با توجه به ضرورت توسعه و تعمیق فرهنگ نورانی مهدویت و انتظار در حوزه تعلیم و تربیت کشور و با توجه به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های تخصصی و کارشناسی طرفین و در راستای تحقق نقشه جامع مهندسی فرهنگی کشور، سند جامع دانشگاه آزاد اسلامی و دستیابی به اهداف و سیاست‌های سند راهبردی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر مقدس معرفتی و محبتی معارف مهدوی منعقد شد.

179 / 156

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۸۳۲۴۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • یک کشتی با ۱۵۳ کانتینر در بندرعباس غرق شد
 • آغاز به کار ستاد استقبال از مهمانان نوروزی در بندرعباس
 • نخستین تصاویر از غرق شدن کشتی باری در ساحل بندرعباس +فیلم
 • جزئیات حادثه کشتی کانتینری خارجی در بندرعباس+تصاویر
 • یک کشتی با صدها کانتینر در بندرعباس غرق شد / احتمال فوت خدمه
 • بیمارستان‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ایام نوروز در خدمت هموطنان است
 • اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه گیلان/ آمادگی ۳ هزار خادم فرهنگی بقاع متبرکه برای استقبال از مهمانان نوروزی
 • جاذبه‌های گردشگری بندرعباس زیبا از سروستان تا کوهستان گنو
 • آمادگی ۳ هزار خادم فرهنگی بقاع متبرکه برای برگزاری طرح آرمش بهاری
 • تمدید گواهینامه های IMS شرکت پالایش نفت بندرعباس
 • تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) امضا شد
 • طرح آرامش بهاری در ۲۴۴ بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود
 • اقدام جهادی هرس نهالستان سه ساله انگور دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان
 • رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن منصوب شد
 • راه‌اندازی مراکز نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های مرزی
 • نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
 • سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان منصوب شد
 • شیوه‌نامه جامع جذب و پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد
 • اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه لرستان