فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان گفت : سپاه فرودگاه ویترین سپاه است و باید بهترین پاسداران با بهترین عملکردها در آن به کار گیری شوند


فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان گفت : سپاه فرودگاه ویترین سپاه است و باید بهترین پاسداران با بهترین عملکردها در آن به کار گیری شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کرمان ۱۴۰۰؛ امیر ارسلان محمد پور فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توجه ویژه به منابع نیروی انسانی و استفاده صحیح و به جا از ظرفیت ها و توانایی نیروها جهت اهداف مدیریتی شامل ۲ بخش می باشد که از جمله سیاست های کاری بنده در سمت فرماندهی استان کرمان می باشد .

وی گفت : بخش اول ماموریت ذاتی است که متعلق به همه رده های سپاه می باشد و آن دفاع از ارزش ها و دستاوردهای نظام اسلامی ایران ، عمق بخشی به انقلاب و مبارزه با تهدیدات نرم و نیمه سخت است .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان خاطر نشان کرد: بخش دوم ماموریت سازمانی و محوله می باشد که در تاریخ ۵ دی سال ۱۳۶۳ با فرمان تاریخی امام (ره) برای جلوگیری از هواپیما ربایی به سپاه فرودگاه واگذار شده است و تا کنون که بیش از ۳۰ سال از انقلاب می گذرد ، سپاه حفاظت هواپیمایی با توکل بر خداوند متعال و تقدیم ده ها شهید و جانباز توانسته ماموریت خود را صد درصد با موفقیت به سرانجام برساند .

محمد پور افزود : این اتفاق ها تنها با تربیت و آموزش نیروهای متخصص و زبده و توانمند صورت گرفته است که در طول این سال ها با خدمت صادقانه و دلسوزانه ماموریت حساس ، خطیر و خطرناک امنیت هوانوردی کشور ایران را با سربلندی تمام تضمین نموده اند تا در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند .

وی با بیان این که ماموریت یگان حفاظت هواپیمایی ایجاد زمینه برای تحقق کامل امنیت در سفرهای هوایی برای مردم است ، عنوان کرد : این امنیت از طریق بازرسی بدنی و وسایل همراه مسافرین صورت می گیرد  که به جهت ایستایی بودن آن اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند .

محمد پور با اشاره به این که سپاه حفاظت فرودگاهی تنها رده ای از سپاه است که ماموریت ایستایی دارد ، ابراز داشت : همکاران بنده هم باید ماموریت حساس و مهم امنیتی خود را به نحو احسن انجام دهند و هم باید الگوی عملی یک پاسدار لایق و شایسته نظام را ارائه نمایند تا مردم عزیز امنیت با لبخند را به عینه لمس و تجربه نمایند .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان یاد آور شد : تحقق اهداف سازمانی و ماموریت های محوله در این فضا و شرایط عملا سخت به نظر می رسد ولی به لطف خداوند متعال و همکاری صمیمانه همه نهادهای نظامی ، امنیتی ، انتظامی ، اداره کل فرودگاه های استان و همت و تلاش صادقانه و دلسوزانه شبانه روزی همکاران یگان توانسته با موفقیت عمل نماید و رضایت مندی بالای ۹۸ درصدی مسافرین را کسب کند.

وی ادامه داد : بنابراین ایجاد فضای اتحاد ، همدلی ، تعامل و همکاری صمیمانه در تمامی ادارات و نهادهای دولتی ، نظامی ، انتظامی و امنیتی می تواند معجزه گونه آن ها را در رسیدن به اهداف و خدمت رسانی به مردم کمک کند .

محمد پور توضیح داد : بهره مندی از تجارب مدیریتی ارزشمند سپاه دهه ۶۰ و تلفیق آن با علم مدیریتی روز با مد نظر قرار دادن نوع ماموریت و نیاز سازمان و جامعه و بهره مندی مناسب از منابع نیروی انسانی و ایجاد زمینه برای نیروی رشد و بروز توانایی و استعدادها شاکله سیاست کاری جدید مدیریتی یگان را تشکیل می  دهد .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان بیان کرد : تحول و تعالی در حوزه های اندیشه ، گفتار ، رفتار ، اخلاق و ارتباطات نظم و انضباط معیشت و کرامت و عملکرد نیروها در دستور کار یگان بوده است و تا کنون قدم های مفید و موثری برداشته شده است که نمونه بارز آن تهیه منشور ۳۵ گانه اخلاق مدیریتی فرماندهان و نیروهای یگان می باشد که در حال اجرایی شدن می باشد.

وی با بیان این که توجه ویژه به آموزش برای توانمند نمودن نیروها و تقویت آمادگی جسمانی آن ها از برنامه های ویژه یگان می باشد ، افزود : تا کنون در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است که یکی از آن ها راه اندازی باشگاه یگان می باشد.

محمد پور گفت : همکاری صمیمانه با کلیه نهادهای کشوری و لشکری مستقر در استان اعم از دفاتر ائمه جمعه ، استانداری ، اعضای شورای نگهبان ، نمایندگان مجلس ،فرمانداری ها ، ادارات کل دادگستری ، نیروی انتظامی ،هوانیروز ، پدافند هوایی ، بنیاد شهید و حفظ آثار و سایر رده های نظامی سپاه و ارتش در دستور کار قطعی یگان بوده و تا کنون هیچ مشکلی در خصوص ارائه خدمات امنیتی و تشریفاتی نداشته ایم.

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان اظهار داشت : توجه ویژه به معیشت کارکنان و مشارکت دادن خانوادگی آن ها و بازنشستگان در برنامه ها و مراسمات معنوی ، فرهنگی ، تفریحی و زیارتی در دستور کار یگان بوده است  و ان شاء الله با قدرت تمام تداوم می یابد زیرا در تقویت روحیه کارکنان و خانواده های آن ها تاثیر خوبی داشته است .

وی تشریح کرد : توجه ویژه به نگهداری نیروها با انجام اقداماتی همچون تقویت بنیه معنوی، فرهنگی و سیاسی نیروها از طریق برگزاری دوره ها و کلاس های بصیرت افزایی ، فضا سازی فرهنگی ، برگزاری مراسمات و کارگاه های از اولویت های یگان است .

محمد پور خاطر نشان کرد : نظارت و کنترل برای جلوگیری از آسیب دیدگی نیروها ، راه اندازی شوراها و کمیسیون های تخصصی در راستای بهره مندی از نظر جمع برای اتخاذ تصمیمات صحیح فنی و کارشناسی ، برگزاری منظم و مرتب جلسات هم اندیشی با تمامی نیروهای ستاد و نیروهای تابعه و ابلاغ انتظارات و سیاست ها ی کاری به صورت مستقیم و چهره به چهره از جمله کارهای یگان است .

وی ادامه داد : ۱۷ جلسه هم اندیشی تا کنون برای انجام ماموریت ذاتی و رسیدن به اهداف مدیریتی برگزار شده است و همچنین در استقبال و تشییع شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با سازمان حفظ آثار ، بنیاد شهید و خانواده معظم شهدا و سایر نهادهای نظامی و انتظامی همکاری فعال داشته ایم .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان با اشاره به این که برگزاری جلسات کاری با مسئولین افزود : برگزاری چنین جلساتی باعث شده تا با استفاده از دیدگاه ها و نظرات ارزشمند آن ها برای بهبود روش ها و تسهیل در تحقق ماموریت ها بهره مند شویم .

محمد پور اضافه کرد : سرکشی های مرتب و منظم برنامه ای و سرزده بر تمامی حوزه های کاری یگان در کرمان و شهرستان های دارای فرودگاه در جهت رفع ایرادات و مشکلات تاثیر بسزایی داشته است و در طول ۳ ماه ۹ بار از فرودگاه های تابعه بازدید به عمل امده است.

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان با بیان این که در راستای ارزیابی توان رزمی و اطاعت پذیری و تاثیرات کیاست های کاری جدید یگان در روحیه نیروها ، فرخوان قرمزی را عملیاتی نموده ایم ، بیان کرد : علارغم پراکندگی نیروها و وسعت جغرافیایی صد درصد نیروهای جامع هدف در این فراخوان حضور یافته اند تا مهر تاییدی بر ولایت مداری و مدال افتخاری بر نظم و انضباط و اطاعت پذیری پاسداران این یگان باشد .

وی توضیح داد : با تقویت سخت افزاری و نرم افزاری یگان اشراف کامل اطلاعاتی و عملیاتی بر تمامی حوزه های فرودگاهی استان و شهرستان های تابعه داریم و از سوی دیگر توجه ویژه به نگهداری و مصرف صحیح بیت المال و رعایت نکات ایمنی در تمامی حوزه های کاری برای جلوگیری از وقوع سوانح و حوادث صورت می گیرد .

محمد پور گفت : از سال ۱۳۶۳ تا کنون همواره گارد آهنین حفاظت سپاه فرودگاهی با توکل بر خداوند و با داشتن انگیزه و توان رزمی بالا توانسته هر گونه هواپیما ربایی را با شکست روبرو کند و در کل سپاه فرودگاه ویترین سپاه است و باید بهترین پاسداران با بهترین عملکردها در آن به کار گیری شوند.

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان با اشاره به آمار پروازها در استان کرمان اظهار داشت : تعداد پروازهای ماهانه فرودگاه شهر کرمان ۲۷۷ پرواز با ۴۲۱۰۵ مسافر می باشد و فرودگاه جیرفت ۱۲ پرواز و ۷۰۰ مسافر و همچنین فرودگاه بم ۱۲ پرواز و ۶۰۰ مسافر است .

وی افزود : تعداد پروازهای فرودگاه سیرجان ۳۰ پرواز با ۲۵۰۰ مسافر و فرودگاه رفسنجان ۱۲ پرواز و ۹۶۰ مسافر می باشد و در کل  جمع پروازهای ماهانه استان کرمان ۳۴۸ پرواز با  ۴۶۸۵۵ مسافر می باشد .

فرماندهی یگان حفاظت هواپیمایی استان کرمان در رابطه با مقاصد پروازی نیز ابراز داشت : مقاصد پروازی فرودگاه های استان؛  تهران ، مشهد ، کیش ،قشم ، بندرعباس ، چابهار ، زابل ، اصفهان ، تبریز ، شیراز ، اهواز ، زاهدان ، نجف و بغداد است .

وی در پایان گفت :  شرکت ماهان ، ایران ایر ، قشم ایر ،کیش ایر ، آسمان و العراقیه از جمله شرکت های فعال هواپیمایی در فرودگاه های استان کرمان هستند .

انتهای پیام/م

منبع: دانا

خبر بعدی:

باند فتح مقصر سانحه بوئینگ ارتش؟/ لزوم ایجاد کمیته مستقل بررسی

به گزارش خبرنگار مهر، بوئینگ ۷۰۷ ارتش، اشتباه چندماه قبل هواپیمای تابان در تشخیص محل فرود را تکرار و به جای فرودگاه پیام در باند غیر استاندارد فتح به زمین نشست. تکرار این اشتباه درحالی است که سازمان‌ها متعددی در کشور به بررسی سوانح مربوط به حمل‌ونقل می‌پردازند. سازمان‌هایی که بعضاً سهل انگاری آن‌ها عامل بروز سوانح است به همین دلیل سعی بر تحریف واقعیت دارند.

گسترش روز افزون صنعت حمل‌ونقل هوایی در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه مطرح شده است. اهمیت این صنعت چنان است که اندیشمندان اقتصادی دنیا معتقدند اگر در آغاز قرن ۲۱، کشورهای توسعه نیافته به این صنعت توجه لازم  نداشته باشند، رشد و توسعه این کشورها به حداقل خواهد رسید. بنابر گفته انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA)، سالانه بیش از ۴ میلیارد مسافر به وسیله حمل‌ونقل هوایی جابه‌جا می‌شوند و این صنعت با ایجاد بیش از ۶۳ میلیون شغل، سالانه بیش از ۲.۷هزار میلیارد دلار گردش مالی دارد. در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع، کشورهای مختلف با گسترش زیرساخت‌های مربوط به حمل‌ونقل هوایی سعی در تصاحب بخشی از بازار این صنعت را دارند.

 فرودگاه، ناوگان ( هواپیما)، تجهیزات و سامانه‌های فرودگاهی اعم از سیستم‌های ارزیابی شرایط جوی، مخابرات هوایی، سنجش ترافیک و فواصل هوایی، اطلاعات هوانوردی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ازجمله مهم‌ترین حلقه‌های تکمیل کننده زنجیره صنعت هوایی هستند. حلقه‌های بهم متصلی که خلل در هر یک از آن‌ها، هشدار و زنگ خطری برای تمام سیستم است. موضوعی که کشورهای پیشرو و سرآمد در توسعه صنعت هوایی اهمیت آن را به درستی درک کرده‌اند و دارای ایمنی بالا و کم‌ترین سوانح در مسافرت‌های هوایی هستند.

ایمنی مهم‌ترین مولفه صنعت حمل‌ونقل هوایی

 به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، ایمنی یکی از مهم‌ترین مولفه‌های صنعت حمل‌ونقل هوایی بوده است. نرخ سوانح هوایی در دنیا طی سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷، طبق آمارهای ارائه شده توسط سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی(ایکائو - ICAO ) به ازاء یک میلیون پرواز ۳.۳۴ بوده است. در حوزه حمل‌ونقل هوایی هر چند تعداد سوانح منجر به فوت اندک است اما اهمیت و بازتاب جهانی حوادث و سوانح این صنعت بسیار زیاد است. در ادامه باتوجه به اهمیت موضوع به بررسی وضعیت صنعت حمل‌ونقل هوایی در ایران پرداخته خواهد شد.

تاریخچه صنعت حمل‌ونقل هوایی در ایران به سال ۱۳۲۵ بر می‌گردد. سالانه به طور میانگین ۲۵ میلیون مسافر هوایی در ایران توسط ۱۸۵ هواپیما از طریق ۱۸ کریدور هوایی جابه‌جا می‌شوند. حمل‌نقل هوایی در ایران طی سال‌های گذشته مورد توجه مسئولین قرار گرفته است. طبق گفته علیرضا جهانگیریان، رئیس پیشین سازمان هواپیمایی تا ۱۰ سال آینده ظرفیت جابجایی سالانه مسافر باید به چهار برابر میزان فعلی، یعنی به حدود ۱۰۰ میلیون نفر در سال برسد. هدفی که طبق گفته مسئولین، پیش نیاز تحقق آن خرید ۵۰۰ هواپیمای جدید برای نوسازی ناوگان هوایی است.

نرخ سوانح هوایی ایران سه برابر میانگین جهانی

خرید هواپیما درحالی به مهم‌ترین هدف سیاست‌گذاران صنعت هوایی کشور تبدیل شده که بنابر گفته‌ها و مشاهدات، این بخش درگیر مشکلات اساسی دیگری است. مشکلاتی که بعضاً دارای اهمیت برابر و یا حتی فراتر از خرید ناوگان می‌باشند. فرودگاه‌های غیر استاندارد، تجهیزات و سامانه‌های قدیمی، نیروی انسانی غیر حرفه‌ای و ... ازجمله مهم‌ترین مشکلاتی هستند که نرخ بالای سوانح هوایی در ایران را به همراه داشته‌اند. نرخ متوسط سوانح کشور در ۱۴ سال اخیر ۱۰.۶ سانحه در یک میلیون پرواز بوده است که حدوداً ۳ برابر نرخ متوسط سوانح جهانی در همین زمان (۳.۴۷) می‌باشد.

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد در بازه زمانی سپتامبر ۲۰۱۶ تا سپتامبر ۲۰۱۷ ( شهریور ۹۵ تا شهریور ۹۶ )  بیش از ۱۰۰۰ رویداد ( سوانح و حوادث کوچک و بزرگ ) در فرودگاه‌های کشور رخ داده است. با بررسی علت این حوادث و سوانح، مشاهده می‌شود که در بسیاری از موارد حوادث و سوانح با علت مشابه تکرار شده است. ازجمله مهم‌ترین این حوادث که به صورت مشابه و به فاصله دو ماهه اتفاق افتاد، سانحه مرگبار فرودگاه فتح بود.

باند فتح عامل مشترک سانحه بوئینگ ارتش و حادثه هواپیمای تابان

در روز یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۷، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ باری متعلق به نیروی هوایی ارتش ج.ا.ایران که از کشور قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام درحال پرواز بود به دلیل اشتباه اقدام به فرود در باند فرودگاه فتح ( در ۴ کیلومتری فرودگاه پیام ) نمود و در نهایت دچار سانحه شد. در این سانحه از ۱۶ سرنشین هواپیما، ۱۵ سرنشین آن جان باختند. سانحه فرودگاه پیام درحالی به وقوع پیوست که ۲ ماه قبل (۲۵ آبان‌ماه ۹۷) در اقدامی مشابه یک فروند هواپیمای  MD-۸۸ هواپیمایی تابان به شماره پرواز ۶۲۲۵ که از مشهد به سمت فرودگاه پیام کرج در پرواز بود به هنگام تقرب به فرودگاه پیام به دلیل اشتباه قصد فرود در باند فتح را کرده بود. در این اتفاق خوشبختانه در فاصله بسیار نزدیک از سطح زمین خلبان متوجه اشتباه خود می‌شود و با جلوگیری از عملیات لندینگ به پرواز خود ادامه و در فرودگاه پیام فرود می‌آید.

ضرورت به روزرسانی نقشه‌های فرودگاهی

باتوجه به بررسی‌های اولیه، علت اصلی سانحه بوئینگ ۷۰۷ ارتش، وجود باند فتح در نزدیکی فرودگاه پیام، بدون وجود هیچگونه علائم هشدار در چارت فرودگاهی بوده است. موضوعی که بروز رسانی چارت تمامی فرودگاه‌های کشور را الزامی می‌کند.  لازم است ذکر شود، بررسی دقیق و کارشناسانه حادثه هواپیمای تابان و صدور دستورالعمل‌های ایمنی لازم در این خصوص و عملیاتی شدن آن‌ها، می‌توانست مانع از بروز سانحه بوئینگ ۷۰۷ ارتش شود. تجهیز فرودگاه پیام به سامانه‌های کمک ناوبری مناسب برای عملیات‌های پروازی، آموزش برج مراقبت فرودگاه پیام و خدمه پروازی هواپیماها و اعلام هشدار باند فتح و بسیاری موارد دیگر ازجمله موضوعاتی هستند که اصلاح آن‌ها می‌توانست از بروز سانحه جلوگیری کند.

لزوم وجود نهاد مستقل بررسی ایمنی حمل‌ونقل

درحال حاضر سازمان‌ها و نهادهای متعددی در کشور به بررسی سوانح مربوط به حمل‌ونقل ( هوایی، ریلی و جاده‌ای) می‌پردازند. سازمان‌های که به دلیل دستورالعمل‌های غیر حرفه‌ای، وظیفه تنفیذ مجوز و نظارت را به صورت مشترک بر عهده دارند و بعضاً سهل انگاری آن‌ها عامل بروز سوانح است به همین دلیل سعی بر تحریف واقعیت دارند. در حوزه حمل‌ونقل هوایی به سازمان هواپیمایی کشوری، طبق بند (ج) ماده (۴) قانون هواپیمایی کشور، وظیفه اعطای مجوز به موسسات هواپیمایی (ایرلاین‌ها) داده شده است. بر اساس بند (ب) ماده (۵) این قانون (اصلاحی ۲۵/۰۱/۱۳۶۷)، وظیفه نظارت بر ایرلاین‌ها هم برای جلوگیری از قوع مخاطرات به این سازمان تنفیذ شده است. به عبارتی، سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت اعطای مجوز، نظارت و پاسخگویی در زمان وقوع سوانح را به صورت هم زمان بر عهده دارد.

با توجه به نرخ بالای سوانح و حوادث مربوط به حمل‌ونقل در ایران پیشنهاد می‌شود نهادی مستقل از ذی‌نفعان حوزه حمل‌ونقل به منظور ارائه دستورالعمل‌ها و توصیه‌نامه‌های ایمنی و بررسی بدون واسطه و مستقل سوانح حمل‌ونقل ایجاد شود. موضوعی که در صورت تحقق، افزایش اعتماد جامعه به ایمنی حمل‌ونقل، افزایش سطح کیفی زیرساخت‌ها و کاهش هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم حوادث و سوانح را به دنبال خواهد داشت.

کد خبر 4539887

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

رامین مهمانپرست و مریم کاویانی / رامین مهمانپرست همسر مریم کاویانی کیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۸۴۲۵۹۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از توزیع 200 هزار اصله نهال در سطح شهرستانها تا رژه یگان حفاظت منابع طبیعی در زنجان
 • خطوط پروازی جدید نوروز ۹۸ در فرودگاه رامسر برقرار می‌شود
 • پروازهای فرودگاه پارس‎آباد از سر گرفته می‎شود
 • آمادگی فرودگاه مهرآباد برای سفرهای نوروزی
 • استارت سرمایه گذاری در صنعت هوایی خراسان جنوبی زده شد
 • برنامه پرواز‌های امروز فرودگاه سردار جنگل رشت
 • پرواز مشهد و اصفهان در فرودگاه رامسر برقرار می شود
 • قول مساعد مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا برای افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند
 • روش جدید ناسا برای موفقیت‌آمیز شدن ماموریت‌های مریخ/ فضانوردان شوخ طبع در اولویت سفر به فضا
 • باند فتح مقصر سانحه بوئینگ ارتش؟
 • ویترین «فجر ۳۷» زیر ذره‌بین «سینما انقلاب»/ زاویه‌دارها هم آمدند
 • اعضای هیئت علمی پیام نور به ماموریت آموزشی می روند
 • اعضای هیئت‌علمی پیام نور به ماموریت آموزشی می‌روند/ فراهم‌سازی بستر‌های ارتقای علمی پژوهشی اساتید
 • یکی از مأمورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست یزد مجروح شد
 • تدوین طرح جامع ساختاری یگان حفاظت دادگستری های کشور
 • آیت الله مکارم شیرازی: سفرهای خارجی در ایام نوروز کاهش یابد
 • کاهش زمان ماموریت اورژانس هوایی بوشهر
 • اعلام برنامه پرواز‌های فرودگاه رشت
 • مسدود کردن راه‌های فامیل‌بازی، سفرهای خارجی بی‌ضابطه و اعطای هدیه‌‌های خاص به اشخاص در شهرداری/ انتشار دریافتی واقعی مدیران ابتدای فروردین سال ۹۸