فرزانه فرزین که از فعالان حقوق حیوانات در شهر تفت بود، هفته گذشته از سوی پسری 19 ساله با ضربات چاقو به قتل رسید


به گزارش جهان نيوز به نقل از جام‌جم، فرزانه فرزین که از فعالان حقوق حیوانات در شهر تفت بود، هفته گذشته از سوی پسری 19 ساله با ضربات چاقو به قتل رسید.
ماموران پس از اطلاع از این جنایت تحقیقات خود را در این باره آغاز کرده و در کمتر از دو ساعت قاتل را دستگیر کردند.
پسر 19 ساله که سابقه دو بار بستری شدن در بیمارستان به خاطر افسردگی را دارد، در بازجویی‌ها به قتل این زن اعتراف کرد.مهدی زارعی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت هم دراین باره گفت: دستگاه قضایی بدون توجه به شایعات و با دقت بر واقعیات، و البته مد نظر قرار دادن تمامی ابعادجنایت و بررسی همه فرضیه ها، تحقیقات و رسیدگی به پرونده را در دستورکار خود دارد. اکنون پرونده در بازپرسی و در مرحله تحقیقات مقدماتی است و پس از تکمیل تحقیقات با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک یزد ارسال خواهد شد و قرار است این پرونده در وقت فوق العاده و خارج از نوبت در دادگاه مورد‌رسیدگی قرار گیرد.

منبع: جهان نيوز

خبر بعدی:

سکوت مدعیان حقوق بشر بر سر مزار شهید خردسال در عربستان/ پشت‌پرده برخورد دوگانه سازمان‌های بین‌المللی با پرونده جنجالی «زکریا» چه می‌گذرد؟

به شهادت رساندن پسربچه شش ساله به جرم شیعه بودن و در مقابل چشمان مادرش در مدینه بار دیگر سازمان‌های بین المللی و مدعیان حقوق بشر را در برابر آزمونی قرار داد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  شهر پیامبر چندی پیش شاهد جنایت هولناکی بود که در آن یک کودک شش ساله بخاطر شیعه بودن در مقابل جشمان مادرش سر بریده شد و همچون سالار شهیدان مظلومانه به شهادت رسید.

براین اساس مادری همراه پسر شش ساله خود به نام زکریا برای زیارت مرقد پیامبر اسلام (ص) راهی شده بودند که در مسیر زیارت فردی جلوی آن‌ها را می‌گیرد و از مادر زکریا می‌پرسد که شیعه است یا نه، زمانی که این فرد با پاسخ مثبت مادر زکریا روبه رو می‌شود دقایقی بیشتر به طول نمی‌انجامد که خودرویی در نزدیکی آن‌ها متوقف می‌شود و فرد مهاجم پس از اینکه از خودرو خارج می‌شود زکریا را در مقابل چشمان مادرش و در حالی که در مسیر مرقد مطهر پیامبر اسلام (ص) بودند سر می‌برد و به شهادت می‌رساند؛ از این جنایت در حالی قریب به یک هفته می‌گذرد که تاکنون مدعیان حقوق بشر و سازمان‌های بین المللی در خصوص آن واکنشی نشان نداده اند.

سئوالی که در اینجا ذهن را درگیر می‌کند این است که چه چیزی سبب می‌شود که حوادث و رخداد‌هایی که ممکن است در هر جای دنیا رخ دهد زمانی که در ایران رخ می‌دهد کانون توجهات و هجمه‌های گوناگون مدعیان حقوق بشتر و همدستان آن‌ها می‌شود، اما در مقابل به شهادت رساندن مظلومانه پسربچه‌ای شش ساله به جرم شیعه بودن سکوت کنند؟

دکتر مسعود اخوان فرد، استاد حقوق بین الملل در خصوص علت برخورد دوگانه مدعیان حقوق بشر اظهار کرد: حقوق بشر در جهان معاصر دارای فراز و فرودی است که گاهی از آن، از سوی کشور‌های غربی علیه کشور‌های در حال توسعه و یا در مسیر استقلال استفاده می‌شود که نمونه بارز این موضوع در ارتباط با کشور‌های حامی بلوک غرب که هیچ گونه سبقه‌ای از آزادی، انتخابات، دموکراسی و عناوینی از این دست نداشتند نظیر عربستان سعودی مشاهده می‌کنیم که در گزارش‌های حقوق بشری به آن‌ها پرداخته نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:زوایای پنهان ماجرای قتل یک کودک شیعه در عربستان/ وهابیت و سعودی‌ها چه زمانی به عنوان ناقضان حقوق بشر معرفی می‎شوند؟

این حقوقدان و استاد حقوق بین الملل تصریح کرد: در مقابل، کشور جمهوری اسلامی ایران که هر سال تقریبا یک انتخابات داشته و مردم تمامی ارکان نظام را با رای مستقیم و غیرمستقیم خودشان انتخاب کردند و بر آن نظارت می‌کنند و نمونه بارز مردم سالاری آن هم از نوع دینی است دائما در معرض اشاره‌های بین المللی قرار می‌دهند و عناوینی همچون حقوق بشر و انتخاب یک گزارشگر ویژه برای ایران نشان دهنده این است که برخورد غربی‌ها برخورد صحیحی نیست و بر اساس نوع تفکر بیمارگونه لیبرالیستی که هر گونه نظامی غیر خود را باطل می‌داند استوار است.

وی در ادامه و در خصوص قتل کودک شش ساله در مدینه بخاطر شیعه بودن اذعان کرد: این حادثه بسیار دردناکی است که در قرن بیست و یکم یک پسربچه به جرم فرستادن صلوات به پیامبر اسلام (ص) و خاندان ایشان باید از نظر تفکر عقب مانده و ارتجاعی سلفی باید به فجیع‌ترین شکل و در مقابل چشمان مادرش کشته شود؛ همه این‌ها نشان دهنده درنده خویی تفکر وهابی و سلفی است که بار‌ها و بار‌ها مورد حمایت استکبار جهانی و مشخصا آمریکا قرار گرفته است چرا که آن‌ها بر اساس دلار‌های نفتی حق و باطل را ارزیابی می‌کنند.

اخوان فرد بیان کرد: متاسفانه برخی این موضوع را در برخورد‌های ژورنالیستی به فراموشی می‌سپارند، به نظر اهمیت قتل این کودک شش ساله بسیار بالاتر از قتل خاشقچی و بسیار تالم آور است و باید به ابعاد انسانی و حداقل‌های حقوق بشری توجه شود.

استاد حقوق بین الملل ادامه داد: من از کرسی‌های حقوق بشری بین المللی و سازمان‌های بین المللی تعجب می‌کنم که علی رغم گذشت چند روز از این حادثه هیچ گونه اظهارنظر و محکومیتی از آن‌ها مشاهده نمی‌شود و انتظار این است که کرسی‌های حقوق بشری بین الملل و داخل کشور دراین باره اظهار نظر کنند چرا که در رابطه با این موضوع یک انسان بخاطر تفتیش عقاید به قتل رسیده است، به همین خاطر بر اساس موازین حقوق بشر و اعلامیه حقوق بشر، براساس اعلامیه حقوق بشر اسلامی و براساس حداقل موازین شرع مقدس اسلام محکوم است.

وی اضافه کرد: بنابراین انتظار می‌رود با این موضوع عادی برخورد نشود و حداقل نیاز است برای این موضوع نشستی از سوی صاحبنظران ترتیب داده شود و به ابعاد مختلف مظلومیت این کودک پرداخته شود.

اخوان فرد در ادامه و در خصوص میزان صحت و سقم ادعای استقلال از جانب سازمان‌های بین المللی گفت: اساسا زمانی که پرونده‌ای مطرح می‌شود به عنوان یک شاخص برای ارزیابی میزان کارآمدی و تعهد آن سازمان به اساسنامه خود به کار می‌رود؛ در این رابطه برخورد این گونه سازمان‌ها با چنین موضوعی روشن می‌کند که چه میزان برایشان جان انسان‌ها مهم است این در حالی است که هنوز به پرونده قتل کودک شش ساله شیعه رسیدگی نشده که مسئولان قضایی عربستان اعلام کردند که این فرد از تعادل روحی و روانی برخوردار نیست و به نوعی قصد دارند آن مجرم را از مسیر اتهامات رهایی ببخشند که نشان دهنده این است که این برخورد‌ها کاملا دوگانه است.

وی تصریح کرد: افکار عمومی جهان به خوبی این موضوع را درک می‌کند و به خوبی نقش دلار‌های نفتی را در محکومیت و عدم محکومیت در چنین پرونده‌هایی حس می‌کند به همین خاطر است که حتی کسانی که با ما از نظر عقیده و آرمان متفاوت هستند کاملا در این رابطه مردم کشور‌های گوناگون و حتی کشور مردم کشور‌های غربی هم هم مرام و هم عقیده هستند که نمونه بارز آن را در تظاهرات مردم فرانسه در پاریس مشاهده می‌کنیم.

منبع:میزان

انتهای پیام/

پشت پرده برخورد دوگانه مدعیان حقوق بشر در رابطه با شهادت کودک ۶ ساله در عربستان

افزایش نجومی قیمت خودروهای داخلی | مسئولان دقیقاً چه می‌کنند؟

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

غلامحسین مطهری ‌اصل کیست؟ +عکس

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۸۴۴۹۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عاقبت رفتن به قلمروی حیوانات با لباس گورخر + فیلم
 • حضور فعال بانک رفاه در همايش آموزشي جراحان قلب و ريه
 • جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی «خاش- زاهدان» امروز برگزار می‌شود
 • پوستر فیلم قبرستان حیوانات خانگی رونمایی شد
 • نویسنده آمریکایی: تنها حالت فوق‌العاده ملی، احمق بودن رئیس‌جمهور ما است!
 • تقابل قانونگذاران با ترامپ
 • رسیدگی به ۵ پرونده قاچاق در لرستان
 • ترامپ کنگره را هم دور زد / دموکرات ها وضعیت فوق العاده را به چالش می کشند
 • کالیفرنیا شکایت خود علیه ترامپ را به دادگاه می‌برد
 • نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان
 • بازی اردوغان با برگ خاشقچی: پرونده قتل او را به محاکم بین‌المللی ارجاع می‌دهیم
 • نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان و بودجه انسداد مرزها
 • دستور ویژه برای رسیدگی به پرونده عامل قتل و اقدام شیطانی پسر 11 ساله مشهدی
 • پلوسی به ترامپ: به‌زودی تو را در دادگاه می‌بینیم
 • پلوسی خطاب به ترامپ: به‌زودی تو را در دادگاه می‌بینیم
 • واکنش شدید پلوسی به تصمیم قطعی ترامپ برای اعلام وضعیت فوق‌العاده ملی
 • نانسی پلوسی خطاب به دونالد ترامپ: به‌زودی تو را در دادگاه می‌بینیم
 • رئیس کمیته امور خارجی مجلس آمریکا:ترامپ را در دادگاه می بینیم
 • ترامپ برای ساخت دیوار مرزی وضعیت فوق العاده اعلام می کند