به گزارش جهان نيوز، بهاره جهاندوست نقال و مجری که سال ها در تلویزیون فعالیت داشت درباره حضور کمرنگش در این رسانه گفت: شروع کار من در سال های ۷۶ با تلویزیون بود که حدود ۱۰ سال داشتم و فکر می کنم خیلی اهمیت داشت.  وی با تاکید بر اینکه چندین سال است که تلاش می کند برنامه های نقالی را روی آنتن ببرد، ادامه داد: همان استقبال باعث شد که من تشویق شوم و به سمت نقالی بروم اما در این سال ها هرچقدر قشر نقال و علاقه مند به نقالی زیاد شده است تلویزیون بیشتر کم کاری کرده است.

جهاندوست با اشاره به اینکه تلویزیون بیشتر به سرگرمی بها می دهد، اظهار کرد: ما هر چقدر تلاش می کنیم که نقالی که با ادبیات مرتبط است برنامه ای در تلویزیون داشته باشد اما نمی توانیم به نتیجه برسیم و تلویزیون بیشتر برنامه های مرتبط با سرگرمی را ترجیح می دهد. 

وی از علاقه کودکان به شاهنامه اینگونه گفت: من کودکان بسیاری به عنوان شاگرد دارم که دوست دارند شاهنامه را بیاموزند اما تلویزیونی ها این مساله را باور ندارند. البته خدا را شکر ما برنامه ای را در شبکه جام جم شروع کرده ایم که بسیار هم برای ایرانی های ساکن خارج از کشور مورد استقبال است و در همین برنامه شاهنامه خوانی دارم. 

جهاندوست اضافه کرد: من سال ها در شبکه دو کار کرده ام و انتظارم این است که یک شبکه سراسری به ادبیات اهمیت بدهد. شاهنامه قصه های رنگارنگ و داستان های پرشخصیت دارد که بسیار جذاب و سراسر خرد است و به فرزندان ما فلسفیدن را یاد می دهد. 

وی در پایان درباره این که چرا نمی تواند در یک شبکه سراسری برنامه اجرا کند، توضیح داد: بزرگترین مشکل این سال های تلویزیون بودجه بوده است. خانم آذرهوش مدیر گروه کودک شبکه دو سیما خیلی پشتیبان من بوده است اما به دلیل نبود بودجه نتوانسته ام کاری کنم و درنهایت اسپانسرها هم برنامه ای را ترجیح می دهند که سلبریتی ها در آن حضور داشته باشند. 

منبع:مهر

منبع: جهان نيوز

خبر بعدی:

مروری بر آثار تاریخی محمد مطیع، بازیگر «سلطان و شبان»

  محمد مطیع که شب گذشته در سن ۷۵ سالگی درگذشت از دهه ۵۰ در آثار تاریخی ماندگار تلویزیون ایفای نقش کرد، با بزرگان سینما و تلویزیون مانند علی حاتمی، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی، محمد علی کشاورز همکاری داشت.

به گزارش ایسنا، وی در دهه ۶۰ در سریال‌های تاریخی ماندگاری بازی کرده است که می‌توان از «کوچک جنگلی»، «امیر کبیر»، «سلطان و شبان» و «هزار دستان» نام برد. او همچنین فیلم‌های سینمایی «کلاغ»، «دایره مینا»، «بازداشتگاه»، «آوار»، «گردباد» و «روز‌های انتظار» را در کارنامه حرفه‌ای خود داشت. محمد مطیع بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت
او در «باغ سرهنگ» به کارگردانی فلورا سام و «بچه‌های نسبتاً بد» به کارگردانی سیروس مقدم هم ایفای نقش کرده است.

محمد مطیع در سریال «کوچک جنگلی» به کارگردانی بهروز افخمی، نقش احسان‌الله خان که دومین چهره برجسته جنبش جنگل بود را ایفا کرده است. «کوچک جنگلی» یکی از سریال‌های تلویزیون در دهه ۶۰ است که فیلمنامه این مجموعه تاریخی را ناصر تقوایی با نگاهی به داستان مردی از جنگل، نوشته احمد احرار، نوشته است.

در این سریال تلاش شده زوایایی از قیام میرزا کوچک خان و مردم گیلان به نمایش درآید.

او همچنین در سریال «امیرکبیر» نقش میرزا آقاخان نوری که دومین صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار بود را در کنار ایرج راد، سعید نیکپور، فخری خوروش، ژاله علو بازی کرده است.

این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سعید نیک‌پور در سال ۱۳۶۴ ساخته شده و پرویز زاهدی فیلمنامه آن را نوشته است. این مجموعه تلویزیونی سال ۱۳۶۳ در کاخ گلستان ضبط و پخش آن از اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۴ از شبکه یک شروع شد.

همچنین شبکه رادیویی نمایش، سال‌ها بعد این سریال را در قالب فیلم-صدا برای مخاطبان رادیویی بازپخش کرد.

«سلطان و شبان» هم یکی از سریال‌های محبوب دهه ۶۰ تلویزیون ایران در ژانر کمدی است که مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ به اتفاق یکدیگر فیلمنامه این سریال را در قالب افسانه‌ای کهن نوشته و داریوش فرهنگ آن را کارگردانی کرده است.  
محمد مطیع در این سریال در کنار مهدی هاشمی، گلاب آدینه و محمدعلی کشاورز نقش وزیر اعظم را ایفا کرده است.

داستان این مجموعه درباره سلطانی کوته‌فکر و خوشگذران است که کابوس عجیبی می‌بیند و خوابگزار اعظم تعبیر آن را تیر‌های بلایی می‌داند که در تاریخ معینی از ماه بر سرش فرود خواهند آمد.

سریال «هزاردستان» به کارگردانی علی حاتمی در سال ۱۳۵۸ برای تلویزیون ساخته شد. ساخت این مجموعه تاریخی هشت سال به طول انجامید و در نهایت در سال ۱۳۶۷ از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت.

این مجموعه کلکسیونی از بهترین بازیگران ایرانی را در خود جمع کرده بود. علاوه بر محمد مطیع که نقش غلام عمه را بازی کرد، جمشید مشایخی، داود رشیدی، علی نصیریان و محمدعلی کشاورز با هدایت علی حاتمی، یکی از ماندگارترین سریال‌های تاریخی تلویزیون ایران را رقم زدند.

این سریال به داستان زندگی رضا خوشنویس (با بازی جمشید مشایخی) می‌پردازد؛ شخصیتی تخیلی مبتنی بر شخصیتی تاریخی به نام کریم دواتگر.

مجموعه تلویزیونی «سال‌های مشروطه» به کارگردانی محمدرضا ورزی تولید شد که روایتگر زندگی ۵ پادشاه قاجار در مدت ۷۰ سال حکومت بر ایران است. این مجموعه سال ۱۳۸۸ ساخته شد و صحنه‌های گوناگونی نظیر بازار سعدالسلطنه، باغ فین، باغ ملک، روستای کن، شهرک سینمایی دفاع مقدس، شهرک سینمایی غزالی، کاخ سعدآباد، کاخ گلستان و کاخ نیاوران در آن به نمایش درآمد.

محمد مطیع در این سریال نقش اتابک‌خان را در کنار ایرج راد، رضا رویگری، چنگیز وثوقی و… ایفا کرده است.

محمد مطیع در سریال «تبریز در مه» هم نقش میرزا ابوالقاسم فراهانی، صدر اعظم ایران در زمان محمد شاه قاجار را بازی کرده است.

در این سریال جمشید مشایخی، محمدرضا شریفی‌نیا، حسام نواب صفوی، الهام حمیدی، داریوش کاردان، رزیتا غفاری، سعید امیرسلیمانی، ارژنگ امیرفضلی، مرحوم حسین محب اهری و … هم ایفای نقش کرده‌اند.

این سریال به کارگردانی محمدرضا ورزی در سال ۸۹ در شهرک سینمایی غزالی تولید و از شبکه یک سیما پخش شد. این مجموعه تلویزیونی تاریخی ماجرای جنگ‌های ایران و روسیه را در زمان فتحعلی‌شاه قاجار و عباس میرزا به تصویر کشیده‌است و روایت‌گر جنگ‌های این دو کشور از آغاز تا مرگ عباس میرزا است.

سریال «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی از سال ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد و محمد مطیع در این سریال نقش اردشیر ریپورتر را ایفا کرد.

این سریال داستان زندگی محمدرضا پهلوی شاه ایران را از زمان بازگشت وی از مصر، پس از ازدواج با ملکه فوزیه تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی به تصویر می‌کشد.

این سریال در کاخ سعد آباد، کاخ نیاوران، شهرک سینمایی غزالی، کاخ گلستان، شمس‌العماره، موزه عبرت، اقدس الدوله و مدرسه علوی تصویربرداری شده است.

محمد مطیع، زاده ۱۳۲۲ در مشهد بود و لیسانس تئاتر را از دانشکده هنر‌های دراماتی. دریافت کرد. این بازیگر سینما و تلویزیون شب گذشته (۲۹ اسفندماه) در منزل شخصی خود در کشور سوئد و در سن ۷۵ سالگی درگذشت.

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فروشگاه رفاه کرمان در آتش سوخت

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۸۸۹۸۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تحولات مدیریتی در شبکه سه سیما/ درگذشت گوینده محجوب تلویزیون/ کارگردان «آنام» آماده ساخت سریال مذهبی شد
 • استقبال مخاطبان از ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه قرآن سیما
 • سال ٩٨ تلویزیون را غافلگیر کرد!/ از اجراهای تکراری تا ابتکارهای خام
 • به بهانه درگذشت محمد مطیع؛ مروری بر آثار بازیگر سریال «سلطان و شبان»
 • جامعه‌ بدون پشتوانه میراث و فرهنگ سهمی در آینده بشری نخواهد داشت
 • از بدل حافظ و سعدی تا ظهور «حمید گودرزی» در قامت یک مجری موفق
 • تماشای تلویزیون در میانسالی خطرناک است
 • برنامه‌ شاهنامه خوانی نوروز در کاخ چهلستون اصفهان
 • انتقاد بازیگر سریال «کیمیا» از حضور افراد نالایق در تلویزیون
 • دعوت زرد رسانه‌ملی از مفاخر ادب فارسی/فهم تلویزیون از حافظ چیست
 • هنرمندان رادیو و تلویزیون که دارفانی را وداع گفتند + فیلم
 • چرا تلویزیون تن به حضور ظریف در "خندوانه" و "نود" نداد؟
 • تحریم صداوسیما با شکست مواجه شد/ دهن کجی بازیگران و ورزشکاران به آقای بازیگر!
 • تحول‌گریزی سیما در لحظه تحویل سال ۹۸/ ایده‌هایی که هدر شد
 • انتقاد بازیگر «کیمیا» از افراد نالایقِ تلویزیون
 • ویژه برنامه‌های تلویزیونی؛ تکراری و غیرجذاب
 • رضا توکلی: برای عبور از بحران اقتصادی دست به دعا شویم/ سال آینده کارهای ضعیف تلویزیون را قبول نمی‌کنم!
 • یک بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت
 • محمد مطیع بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت