برترین ها - ترجمه از سینا اشتری: طبق نظر سنجی های به عمل آمده، سال 2017 از لحاظ انتشار بازی های کامپیوتری سالی پربار و هیجان انگیز بوده است؛ در ادامه به معرفی برترین بازی های کامپیوتری پلتفرم PC در سال 2017 می پردازیم


خبرگزاري آريا - برترين ها - ترجمه از سينا اشتري: طبق نظر سنجي هاي به عمل آمده، سال 2017 از لحاظ انتشار بازي هاي کامپيوتري سالي پربار و هيجان انگيز بوده است؛ در ادامه به معرفي برترين بازي هاي کامپيوتري پلتفرم PC در سال 2017 مي پردازيم.
1- Nioh
image
Dark Souls يکي از پر طرفدار ترين سري بازي هاي کامپيوتري منتشر شده در سال هاي اخير است که با ارائه سبکي جديد توانسته مخاطبان زيادي را به خود اختصاص دهد؛ پس از موفقيت سري بازي هاي Dark Souls استوديو هاي توليد کننده بازي هاي کامپيوتري ديگري هم به فکر توليد بازي هايي مشابه افتادند و با وجود اينکه اکثر آنها نا موفق بوده اند اما گاهي هم شاهد انتشار برخي عناوين جذاب با سبکي الهام گرفته از بازي Dark Souls بوده ايم که يکي از آنها Nioh است.
نمي توانيم تاثير پذيري Nioh از سري بازي هاي Dark Souls را نا ديده بگيريم؛ اما استوديوي سازنده توانسته تا با ايجاد برخي نو آوري ها Nioh را به بازي پر هيجان تري تبديل کند.
تنوع و گستردگي سلاح ها را مي توان برترين نقطه قوت اين بازي دانست؛ کاربر به سليقه خود مي تواند يکي از چندين سلاح در دسترس را انتخاب کرده و به جنگ تن به تن به دشمنان برود؛ علاوه بر اين حرکات ترکيبي و کمبو هاي سلاح هاي مختلف به قدري متوع است که هميشه مي توانيد صحنه هاي جديدي را در اين بازي مشاهده کنيد.
2-Prey
image
Prey نيز يکي از جذاب ترين عناوين منتشر شده در سال اخير است؛ رمز موفقيت اين بازي در محيط گسترده طراحي شده براي آن و نيز انتخاب هاي نا محدودي است که به کاربر داده شده است؛ شما در روند بازي آيتم هاي متعددي را در اختيار خواهد داشت و اين شما هستيد که نحوه استفاده از آنها را انتخاب خواهيد کرد؛ براي مثال وقتي با يک آسانسور خراب مواجه مي شويد مي توانيد با استفاده از Glue Gun خود آن را تعمير کرده و يا مي توانيد با استفاده از همين اسلحه سطحي معلق در هوا را تشکيل داده و براي رفتن به طبقات بالا تر از آن به عنوان يک پله استفاده کنيد.
يک ايستگاه فضايي متروکه محيط اصلي اين بازي را تشکيل داده است و کاراکتر اصلي بايد در روند بازي بسياري از مشکلات را از پيش روي خود بر دارد؛ براي هر در بسته چندين راه حل وجود دارد و کاربر در انتخاب راه حل هيچ گونه محدوديتي ندارد؛ روند بازي به گونه اي است که کاربر به هنگام حل مشکلات احساس نو آوري و نبوغ خواهد کرد.
3- Stories Untold
image
Stories Untold يکي از بهترين عنوان هاي منتشر شده در سبک ترسناک است؛ اين بازي داستلن نسبتا کوتاهي داشته و بر چهار فصل منطبق است؛ در فصل اول کاراکتر اصلي بازي در خانه تنهاست و در حال فرستادن پيام هاي متني است که ...؛ ترجيح مي دهيم بيشتر راجع به نحوه شروع داستان توضيح ندهيم تا از هيجان شما به هنگام انجام اين بازي کاسته نشود.
Stories Untold گاهي سبک Running را به نمايش مي گذارد و شما را مجبور خواهد کرد تا براي ادامه زندگي تان فرار کنيد. فصل چهارم و پاياني اين بازي چنگي به دل نمي زند و در واقع به کيفيت کلي بازي صدمه مي زند، اما اگر از علاقه مندان به بازي هاي ترسناک هستيد پيشنهاد مي کنيم Stories Untold را از دست ندهيد.
4- Torment: Tides Of Numenera
image
اين بازي به عنون ادامه دهنده راه بازي موفق و جذاب Planescape شناخته شده است و گاها از آن به عنوان يکي از برترين بازي هاي توليد شده در طول تاريخ هم ياد مي شود. Gameplay بازي بسيار آسان است؛ هر کاراکتر اين بازي ويژگي ها و مشخصاتي منحصر به فرد دارد که مي توانيد از اين ويژگي ها براي حل مشکلات و مسائل بازي استفاده کنيد؛ کاربر در انجام اين بازي چالشي را رو به روي خود نخواهد ديد و به همين دليل شايد گاهي به هنگام انجام اين بازي احساس خستگي کنيد؛ شما در طول زمان 30 ساعته اي که براي انجام اين بازي صرف مي کنيد بيشتر اوقات در حال مبارزه تن به تن هستيد و يا ديالوگ هاي طولاني رد و بدل شده ميان کاراکتر ها را مي خوانيد. محيط طراحي شده براي Torment: Tides Of Numenera بسيار جذاب و دوست داشتني است و هرگز از گشت و گذار در آن خسته نخواهيد شد.
5- The Evil Within 2
image
The Evil Within يکي از دشوار ترين بازي هاي سبک ترسناک بود که کاربر علاوه بر مشکلات داستان و روند بازي مجبور بود تا مسائلي مانند وجود اشکالاتي در سيستم نرم افزاري بازي را نيز تحمل کند؛ يکي از اين مشکلات وجود نقص در سيستم Saving بازي بود؛ مشکلي که شما را مجبور مي کرد يک مرحله از بازي را بار ها و بار ها تکرار کنيد. داستان The Evil Within 2 دقيقا از پايان داستان عنوان قبلي آغاز مي شود؛ کاراکتر اصلي بازي و يا Sebastian بار ديگر مجبور است به دنياي مجازي ساخته شده در ذهن فردي ديگر سفر کند؛ داستان عنوان قبلي مربوط به ذهن يک بيمار رواني بود و اين بار Sebastian به وارد دنياي مجازي ساخته شده در ذهن دختر خود مي شود. داستان بسيار جذاب است و شايد برخي اوقات شما را به ياد بازي اي همچون Silent Hill بياندازد و مانند عنوان قبلي گاهي اوقات ببراي ادامه روند بازي با لحظاتي نفس گير و دشوار رو به رو خواهيد شد.
6- Thimbleweed Park
image
سازندگان اين بازي در پيش نمايش آن و قبل از انتشار از Thimbleweed به عنوان يکي از جذاب ترين عنوان هاي توليد شده در سبک ماجراجويي ياد مي کردند؛ ادعايي که پس از انتشار اين بازي به همه کاربران و کارشناسان اثبات گرديد. جلوه هاي گرافيکي زيبا، داستاني جالب و معما هايي پيچيده باعث شده اند تا با يکي از جذاب ترين بازي هاي تا به امروز رو به رو باشيم.
داستان اصلي Thimbleweed از اين قرار است که يک قتل در شهر رخ داده و شما بايد پرده از جزئيات اين اتفاق مرموز بر داريد؛ گاهي داستان بازي به طرز جالبي به سمت صحنه هاي خنده آور سوق پيدا مي کند و اين لحظات کمدي در نظر گرفته شده در داستان اين بازي را به يکي از قوي ترين عنوان هاي منتشر شده در اين سبک تبديل کرده است.
7- Wolfenstein II: The New Colossus
image
منتقدان مشکلات بسياري را درباره اين عنوان از سري بازي هاي Wolfenstein مطرح کرده اند و اگر بخواهيم به يکي از آنها بپردازيم، آن وجود مشکلاتي گيج کننده موجود در سکانس هاي تير اندازي و نبرد تن به تن است که انجام اين بازي در لحظات دشوار را به طرز باور نکردني اي دشوار تر و البته آزار دهنده خواهد کرد. همانند عنوان قبلي، اين بازي نيز در داستان خود به فرهنگ نئو نازيست ها اشاره هايي کرده و در واقع داستان به نحوي از اين فرقه آلماني تبار الهام گرفته است.
در دومين عنوان از سري بازي هاي Wolfenstein شاهد شباهت هايي به سري بازي هاي Doom هستيم؛ شباهتي که فقط به خستگي و دلزدگي کاربر خواهد انجاميد چون بر خلاف سيستم بي نقص يازي Doom، تير اندازي در Wolfensten II بسيار ضعيف و همراه با مشکلات فني گوناگوني طراحي شده است؛ البته اگر به دنبال روايت داستاني جذاب مي گرديد از انجام اين بازي پشيمان نخواهيد شد.
8- Nier: Automata
image
Nier: Automata با داستان، محيط و کاراکتر هاي جذاب خود مي تواند نظر هر کاربري را به خود جلب کند؛ داستان اصلي پيرامون دنيايي پر از ربات هاي گوناگون ساخته شده و با اينکه تا به اين لحظه بازي هاي زيادي را از سبک RPG انجام داده ام به نظر مي رسد انجام اين بازي بهترين تجربه ام بوده باشد. داستان اصلي بازي در مورد دو ربات با نام هاي 2B و 9S است که رباتي خطرناک تر را از بين برده و زمين را براي زندگي انسان ها آماده کرده اند.
اگر از آن دسته از کاربراني هستيد که جذابيت داستان اولويت اصلي شما را در انتخاب يک بازي تشکيل داده نبايد در خريد Nier: Automata درنگ کنيد؛ بسته به انتخاب هاي شما در طول بازي مي توانيد داستان را به 25 نحو مختلف به پايان برسانيد؛ انجام اين بازي به قدري لذت بخش است که شما را براي رسيدن به پاياني متفاوت تشويق خواهد کرد و باعث مي شود که اين بازي را بار ها و بار ها به پايان برسانيد.
9- Divinity: Original Sin II
image
اين عنوان ادامه دهنده را ه اولين بازي منتشر شده از اين سري و يا Divinity: Original Sin است که بار ديگر شما را ساعت ها به انجام ماموريت هاي مرموز مشغول خواهد کرد. سبک بازي RPG است و سازندگان به قدري در ساخت آن به جزئيات توجه داشته اند که به راحتي مي توانيم از اين بازي به عنوان يکي از بهترين بازي هاي تولثيد شده در سبک RPG در نطر بگيريم.
داستان بازي ترسناک و مرموز است و شما را مجبور مي کند که به حل معما ها بپردازيد. بيشتر از اين به رونمايي از ويژگي هاي اين بازي مي پردازيم؛ به هر حال اگر از علاقه مندان به سبک RPG باشيد حتما قبلا هم نام اين بازي را شنيده ايد و اگر به سبک RPG علاقه اي نداريد و يا قصد ورود به اين سبک از بازي ها را داريد پيشنهاد مي کنيم براي تجربه اول اين بازي را انجام ندهيد.
10- Playerunknown’s Battlegrouands
image
بحث هاي زيادي پيرامون رسيدن يک بازي تازه منتشر شده و البته ناقص به بالا ترين جايگاه موجود در ليست برترين بازي هاي سال شکل گرفته است؛ و نظر مردم هر چه هم که باشد بايد قبول کنيم که طبق نظر سنجي هاي انجام شده PUBG اکنون بهترين بازي منتشر شده در سال 2017 است. يکي از مسائلي که انتخاب اين بازي به عنوان برترين بازي سال 2017 را گيج کننده جلوه مي دهد وجود مشکلات و نواقص نرم افزاري متعدد در آن است.
به هر حال نبايد از نقاط قوت اين بازي غافل شويم؛ PUBG به قدري مورد توجه دنياي بازي قرار گرفته که گفته مي شود حتي سري بازي هاي محبوب و سر شناسي مانند Call Of Duty و يا Counter Strike نيز قصد دارند در نسخه هاي بعدي ويژگي Battle Royale Mode را جاي دهند.

وحید مظلومین، معروف به سلطان سکه و همدستش اعدام شدند+فیلم و عکس

روایت ظریف از پشت‌پرده فضاسازی‌های تبلیغاتی علیه "FATF" و پولشویی‌های بزرگ در کشور+ویدئو

احمد تن تن کیست؟ توضیحات پلیس شوشتر در خصوص تصاویر منتشر شده

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۹۰۱۲۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ذخایر ارز ۱۰۰ میلیارد دلار/ شکست تحریم نفت/ تولید و صادرات گاز در اثر تحریم ها کم نمی‌شود
 • ۱۳ شاخص‌ اقتصاد ایران در سایه تحریم‌/ ذخایر ارز ۱۰۰ میلیارد دلار/ شکست تحریم نفت
 • شیوه داستان‌سرایی مولانا در «مثنوی»
 • گزارش IMF از ۱۳ شاخص‌ اقتصاد ایران در سایه تحریم‌/ذخایر ارز ۱۰۰ میلیارد دلار
 • ۵۵ درصد کره‌ای‌ها مالک مسکن هستند
 • مشروح گزارش IMF از ۱۳ شاخص‌ کلان اقتصاد ایران در سایه تحریم‌های آمریکا
 • آیین پایانی پنجمین جشنواره داستان کودک «انگشت جادویی»
 • «من امیر ارسلان داستان هستم» در شیراز رونمایی و نقد شد
 • آغازفراخوان جشنواره داستان نویسی بومی و محلی
 • جان سنا، پردرآمدترین کشتی کچ کار جهان + اینفوگرافیک
 • شش بازیکن پرسپولیس در جمع برترین بازیکنان فینال لیگ قهرمانان آسیا (عکس)
 • 'من امیرارسلان داستان هستم' در شیراز رونمایی و نقد شد
 • 6 پرسپولیسی در جمع برترین های فینال آسیا (عکس)
 • انتشار فراخوان نخستین جشنواره داستان نویسی بومی و محلی
 • پوتین: تجارت روسیه و آسه‌آن در سال ۲۰۱۷ رشد داشت
 • انصراف ۲ نویسنده از فهرست انتخاب «آتیه داستان ایرانی»
 • افزایش ۱۷ درصدی جرایم ناشی از نفرت در آمریکا در سال ۲۰۱۷
 • تازه ترین خبرها از انیمیشن محبوب داستان اسباب بازی ۴ /عکس
 • ابهام جدی در بخش جدید جایزه جلال/پیشگویی با «آتیه داستان»؟
 • جرائم ناشی از تنفر در آمریکا در سال 2017 افزایش یافت