به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سرهنگ «علی اکبر قربانی» گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر مشاهده نور مشکوک در محدوده قبرستان قدیمی النگ بیشه این شهرستان تحقیقات پلیسی آغازشد.
وی افزود: ماموران پاسگاه انتظامی شاهان گرماب با کنترل و مراقبت های نامحسوس محل مورد نظر را زیر نظر قرار دادند.


فرمانده انتظامی فریمان گفت: پلیس در این عملیات غافلگیرانه 5 نفر که حفاران غیر مجاز در محلی به نام " قبرستان قدیمی النگ بیشه " را دستگیر کنند.


این مقام انتظامی اظهار داشت : این متهمان با این باور که گنجی در منطقه مدفون شده در تاریکی شب اقدام به حفاری غیر مجاز می کردیم اما نه تنها هیچ چیزی پیدا نکردیم بلکه برای مان درد سر هم درست شد .


سرهنگ قربانی گفت: در این عملیات 2 دستگاه خودرو سمند توقیف و متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

رکنا
 

منبع: جام نیوز

خبر بعدی:

مردم مراقب سایت‌های غیر مجاز فروش بلیت هواپیما باشند

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سید قاسم بی نیاز، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی از آمادگی پاسخگویی وزارت راه و شهرسازی در تمام ساعات شبانه روز در ایام نوروز به شهروندان خبر داد و گفت: کارکنان این وزارتخانه از طریق شماره تلفن‌های ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها، ۱۳۴ هواشناسی، ۵۱۴۹ اطلاعات قطارها، ۱۹۹ اطلاعات پروازها، شماره ۱۵۵۰ امداد دریایی در بنادر و شماره تلفن ۰۹۶۳۳۰ اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی (ره) پاسخگوی تماس‌های شهروندان هستند.

بی نیاز با اشاره به اینکه تلفن‌های گویای وزارت راه و شهرسازی در زمینه هواشناسی، وضعیت راه‌های کشور، حرکت قطار‌ها و هواپیما‌ها به صورت شبانه روزی در ایام نوروز آماده پاسخگویی به شهروندان است، اظهار کرد: تلفن ۵۱۴۹ آماده پاسخگویی به مسافران ریلی در زمینه فروش بلیت، اعلام برنامه حرکت قطار‌ها، اطلاعات موجودی و اطلاعات آژانس‌ها و. است و اطلاعات حرکت قطار‌ها از شماره ۱۵۳۹ قابل پیگیری است.

وی افزود: تلفن ۱۳۴ هواگوی سازمان هواشناسی وزارت راه و شهرسازی نیز آماده پاسخگویی به شهروندان در زمینه وضعیت هوای تمام نقاط و راه‌های کشور، اطلاعیه‌های هواشناسی و توصیه به شهروندان است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی تصریح کرد: مسافران جاده‌ای نیز به منظور کسب اطلاعات در مورد وضعیت جاده ها، مسافت‌ها و انتخاب بهترین مسیر و دیگر موارد می‌توانند با شماره تلفن ۱۴۱ در تهران تماس بگیرند. همچنین با شماره تلفن ۰۲۱-۸۸۹۲۵۲۵۲ از سراسر کشور می‌توان وضعیت راه‌های کشور را از طریق تلفن دریافت کرد و سامانه اطلاع رسانی www.۱۴۱.ir و برنامه تلفن همراه ۱۴۱ نیز آخرین اطلاعات حوزه راه‌ها را ارئه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: هر گونه تغییر کاربری بدون مجوز وزارت جهاد کشاورزی ممنوع است

بی نیاز تاکید کرد: سامانه تلفن گویای ۱۹۹ نیز پاسخگوی اطلاعات پرواز در زمینه دریافت اطلاعات و جدول زمانی پرواز‌ها است. مسافران و استقبال کنندگان می‌توانند قبل از حرکت از منزل در تماس با این شماره تلفن از ساعت پرواز اطمینان حاصل کنند. همچنین مسافران فرودگاه امام خمینی (ره) برای اطلاع از آخرین وضعیت پرواز‌ها می‌توانند با شماره ۰۹۶۳۳۰ تماس بگیرند.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی ضمن هشدار به مسافران نسبت به خرید اینترنتی بلیت هواپیما از سایت‌های غیرمجاز اظهار کرد: به مسافران توصیه می‌شود بلیت خود را از مراکز، سایت‌ها و آژانس‌های هواپیمایی معتبر تهیه کنند و پیش از خرید، قیمت حداقل و حداکثر بلیت هواپیمایی را در سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی یا انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی مشاهده کنند تا متضرر نشوند.

وی اظهار کرد: شهروندان و مسافران می‌توانند هرگونه گران فروشی را از طریق بازرسی‌های خطوط هواپیمایی و یا سامانه حقوق مسافر سازمان به نشانی www.cao.ir مطرح کنند. همچنین خرید بلیت اینترنتی هواپیما فقط از طریق سایت‌های مربوط به شرکت هواپیمایی فعال مجازاست و سایر سایت‌های فروش اینترنتی بلیت مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری نیست.

وی اعلام کرد: سامانه پیامک مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی به شماره ۳۰۰۰۷۰۷۰ و شماره تلفن ۸۲۲۴۴۰۹۰ آماده دریافت پیام‌های شهروندان در حوزه وزارت راه و شهرسازی است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی در پایان سفری ایمن برای تمامی مسافران آرزو کرد.

شهروندان برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه راه‌های کشور، قطارها، هواپیما‌ها و وضعیت هوای کلیه مسیر‌ها می‌توانند به پایگاه اینترنتی وزارت راه و شهرسازی مراجعه و از طریق این سایت از لینک سایت‌های سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه استفاده کنند.

هشدار وزارت راه و شهرسازی به خریداران ویلا در سفر‌های نوروزی

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی درباره خرید ویلا و زمین در شهر‌های شمالی بدون در نظر داشتن شرایط لازم در ایام نوروز هشدار داد.

بی نیاز اعلام کرد: متاسفانه برخی افراد سودجو، زمین‌های دارای کاربری کشاورزی را به ویژه در استان‌های شمالی بدون مجوز از مراجع ذی‌صلاح تفکیک می‌کنند و به معرض فروش می‌گذارند و حتی در مواردی پس از ساخت غیرقانونی ویلا آن را می‌فروشند.
وی افزود: این موضوع موجب شده است بخش قابل توجهی از آگهی‌های نشریات به فروش زمین‌ها و ویلا‌های فاقد اسناد مالکیت و مجوز ساخت اختصاص یابد که وزارت راه و شهرسازی به هموطنان توصیه می‌کند دقت لازم را به هنگام خریداری این املاک به کار گیرند.

بی نیاز تصریح کرد: در این زمینه استعلام از اداره کل راه و شهرسازی، مشورت با مشاور حقوقی و دیدن اسناد لازم برای خرید زمین و ویلا توصیه می‌شود.

وی تاکید کرد: وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به دادستانی کل کشور و دبیر شورای‌عالی حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع‌طبیعی، خواستار صدور دستور به منظور اقدامات پیشگیرانه در خصوص تصرفات اراضی ملی و دولتی در ایام نوروز شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور و دبیر شورای‌عالی حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی، خواستار اقدامات پیشگیرانه در خصوص تصرفات اراضی ملی و دولتی در ایام نوروز شد.

در این نامه آمده است: همانگونه که استحضار دارید، هرساله در آستانه تعطیلات نوروزی و مساعت بودن شرایط جوی و کاهش نظارت و حفاظت‌های لازم، افراد فرصت‌طلب و سودجو مبادرت به تجاوز به اراضی ملی و دولتی و تصرف در آن می کنند.

در ادامه تصریح شده است: لذا با عنایت به آثار بخشنامه‌های ابلاغی آن دادستانی طی سالیان گذشته در کاهش تصرفات غیرقانونی اراضی مذکور و جلوگیری از اقدامات احتمالی متصرفین، خواهشمند است در جهت تعامل و همکاری ادارات کل دادگستری استان با ضابطین قضایی و نیز اتخاذ تدابیر و تمهیدات ویژه و پیشگیرانه، ضمن صدور اوامر مقتضی به منظور تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان‌ها اوامر عالی قضایی صادر و امر به ابلاغ فرمایند.

انتهای پیام/   سامانه اطلاع رسانی ۱۹۹ زمان پرواز‌های را اعلام می‌کند

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۹۲۱۴۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نگین گردشگری شمال ایران با رنگ و بوی بهاری میزبان گردشگران نوروزی
 • زندگی در محلات قدیمی اصفهان
 • بیشه آبشاری رویایی/در سفر به لرستان بازدید از آبشار زیبای بیشه را از دست ندهید+تصاویر
 • مرور بازی‌های تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
 • ظریف: هرگز اجازه نمی‌دهیم دیگران برای ما تصمیم‌گیری کنند
 • مردم مراقب سایت‌های غیر مجاز فروش بلیت هواپیما باشند/اعمال دقت نظر برای خرید ویلا در سفرهای نوروزی
 • خدابنده؛ زیبای تاریخی زنجان
 • رئیس جدید بیمارستان شهید گنجی برازجان منصوب شد
 • پِرتلِه غذایی باستانی در ‌لرستان
 • گونارسون به العربی قطر پیوست
 • جالبترین و دیدنی‌ترین قبرستان‌ها که از دیدنشان شگفت زده می‌شوید! + تصاویر
 • سفر به پایتخت طبیعت ایران در ایام نوروز/سفر به لرستان سرزمین پل‌ها وآبشار‌ها را از دست ندهید+تصاویر
 • نوجوان ۱۶ساله اولین قربانی چهار شنبه سوری امسال در زنجان
 • برخورد قانونی با دفاتر غیر مجاز از اولویت های ستاد اجرایی خدمات سفر است
 • ملاقات تعدادی از متهمان پرونده محیط زیست با خانواده هایشان
 • 1060 ماده محترقه غیر مجاز در بجستان کشف شد
 • 2 هزار عدد مواد محترقه غیر مجاز در مسجدسلیمان کشف شد
 • پایان اعتصاب کارگران خدماتی صنایع پتروشیمی در ماهشهر/ عملیات غیر صنعتی متعهد به پرداخت مطالبات کارگران شد
 • اجرای طرح پاک‌سازی نقاط آلوده در ۸۱ محله استان مرکزی/ کشف ۱۸۰ هزار نخ سیگار قاچاق در عملیات پلیس در ساوه