چند رسانه ای > فیلم - شاید دیدن خرسی در حال هل دادن ویلچیر صاحبش چیزی نباشد که شما در خیابان انتظارش را داشته باشید


چند رسانه‌ای > فیلم - شاید دیدن خرسی در حال هل دادن ویلچیر صاحبش چیزی نباشد که شما در خیابان انتظارش را داشته باشید. اما بعد از اینکه «الگ الکساندروف» در سیرک از ارتفاع 18 متری سقوط کرد و دچار شکستگی هر دو پا و یک دستش شد، «یاشا» توله خرس قهوه ای وظیفه هل دادن ویلچیر صاحبش را به عهده گرفت.

Your browser doesn't support video.

Please upgrade your browser to see the example.

 

Video/Audio Link

 

 

 

61262

 

دانلود کلید واژه‌ها : فیلم - سرگرمی - سرگرمی - روسیه - حیوانات وحشی - حیوان -

منبع: خبرآنلاین

خبر بعدی:

قالیباف در مراسم دومین سالگرد شهدای آتش‌نشان: مردم هیچ‌وقت برای خواسته‌های مسئولان کم نگذاشته‌اند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم برای خواسته مسئولان هیچ‌وقت کم نگذاشتند، پس باید ما هم دغدغه‌مان دغدغه مردم باشد.  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم دومین سالگرد شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو که با حضور جمعی از خانواده‌های این شهدا در مسجد امام حسن مجتبی (ع) دولت‌آباد شهرری برگزار شد، گفت: خاطرم هست وقتی حادثه پلاسکو اتفاق افتاد به دوستان عرض کردم به سهم خودم تا روزی که در قید حیاتم خودم را مدیون این شهدای آتش‌نشان دانسته و مکلف می‌دانم در خدمت خانواده‌های آنان باشم. به این دلیل که هر جامعه‌ای را که نگاه کنیم وقتی پایدار است و به پیش می‌رود که آرامش و امنیت داشته باشد. چه در بعد مادی و چه در بعد معنوی، چه تک تک افراد، چه خانواده، چه مردم یک شهر و چه مردم یک کشور زمانی به حیات جمعی و معنوی خود می‌توانند ادامه دهند و بندگی خدا را بکنند که آن جامعه آن خانواده آن شهر در آرامش، اسایش و امنیت باشد. اگر این حس خدایی نکرده وجود نداشته باشد حتی در مسیر معنوی و بندگی خدا هم دچار مشکل می‌شوند. به برکت مجاهدت شهدا از دوران دفاع مقدس گرفته تا شهدای اتش نشان امروز ارامش و امنیت داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه از این جهت شهدا را تکریم می‌کنیم و آن‌ها را مظهر و نماد فداکاری و ایثار و از خود گذشتگی می‌دانیم، زیرا آنان جانشان را تقدیم کردند تا من و شما بتوانیم زندگی کنیم، اظهارکرد: حال این شهدا چه شهدایی باشند که در میدان دفاع مقدس و دفاع از امنیت کشور جان خود را ازدست داده اند، چه شهدایی که امنیت داخلی و نگهبانی از مرز‌ها را برعهده دارند و چه شهدای مدافع حرم که امنیت امروزمان را مدیون آن‌ها هستیم، این ناامنی را آن‌هایی که هزاران کیلومتر از این منطقه دورند و فتنه‌انگیزی کرده اند ایجاد کرده، اما وقتی آمار را می‌بینید متوجه می‌شوید که در حالی که آن‌ها خودشان را مهد آرامش و امنیت می‌دانند، عملیات تروریستی که منجر به تلفات جانی در انجا‌ها شده بیش از هفت برابر کشور ماست که این به دلیل فداکاری و مجاهدت و گذشت شهداست که این امنیت را داریم- و چه شهدای اتش نشان.

شهردار اسبق تهران افزود: اگر امروز شاهدیم احکام اسلام و دین خدا و فرهنگ قرانی و اهل بیت در جوامع ما هست و ما در سایه نظام اسلامی زندگی می‌کنیم به برکت همین مجاهدت‌ها و فداکاری هاست.

شهدای اتش نشان از مصادیق جهاد فی سبیل الله هستند

وی ادامه داد: شهدای اتش نشانی هم شهدایی هستند که با اخلاص و چشم باز فداکاری کرده و جان شان را برای امنیت شهروندان این شهر دادند و این از مصادیق جهاد فی سبیل الله است. ما با فرهنگ رزمندگان و دفاع مقدس مانوس هستیم و تربیت شده آن فرهنگیم. با توجه به این موضوع به جهت روحی و روانی و امادگی برای ایثارگری، کاری که شهدای اتش نشان انجام دادند، بالاتر از روحیه رزمندگانی بود که در پشت خاکریز جنگیدند.

فرمانده لشگر پنج نصر در دوران دفاع مقدس در تشریح دلیل این مقایسه گفت: حتما در جمع ما دوستان رزمنده جانباز و اهل جبهه هستند. در دوران دفاع مقدس فضای حاکم بر کشور و بر خانواده‌ای که رزمنده به جبهه می‌فرستادند و بر روحیه خود رزمندگان همه فضای جنگ بود و امادگی برای هر خطری فراهم بود، اما واقعیت این است که امروز فرهنگی که حاکم است فضای پشت خاکریز و جبهه نیست بلکه فضای زندگی روزمره مردمی است که دارند زندگی عادی می‌کنند. حال در این فضا امادگی برای جانفشانی و جان دادن بسیار سخت‌تر از فضای پشت خاکریز است. این عمق ایثارگری آتش نشانان عزیز در حادثه پلاسکو انجا مشخص است که تعدادی از ان‌ها در شیفت نبودند و وقت استراحتشان یود، اما تا متوجه این حادثه می‌شوند بدون اینکه فراخوانی دریافت کنند می‌ایند برای کمک. بعضی از این‌ها حتی به پایگاه هم نرفته و امدند محل حادثه و لباس از همکارانشان گرفتند و عملیات انجام دادند و به شهادت رسیدند.

ما مدیون شهدای آتش‌نشان و خانواده آنان هستیم

قالیباف با تاکید بر رشادت شهدای حادثه پلاسکو که حضور در عملیات اطفای حریق را به طور داوطلبانه بر بودن در جمع گرم خانواده ترجیح دادند، گفت: ما امشب در جمع مان میزبان خانواده این عزیزان هستیم که فرزندانی این چنین تربیت کردند که جان شان را فدای نجات مردم این شهر کردند. از این جهت است که ما مدیون این شهدا و خانوده‌های شان هستیم.

شهردار اسبق تهران با بیان اینکه اتش نشانی یکی از مشاغل شرافتمندی است که در خدمت مستقیم به مردم است، بیان کرد: روز گذشته نیز یک اتش نشان دیگر با فداکاری جانفشانی کرد. شهید جامعی در یک ماموریت جان خود را تقدیم کرد.

وی افزود: خاطرم هست که زمانی که وارد شهرداری شدم مدت زمان کوتاهی نگذشته بود که هفتم مهر بود و روز اتش نشانی و من اولین سازمانی که در سال ۸۴ توفیق یافتم وارد شوم و اولین ملاقات با پرسنل شهرداری از مجموعه شهرداری همان سازمان اتش نشانی بود. وقتی وارد جمع شان شدم و با آن‌ها صحبت کردم به آن‌ها گفتم کاملا احساس کردم همان فضای دوران دفاع مقدس از نظم از انضباط، از اخلاق و از گذشت آنجا حاکم است و با همان روحیه هم امنیت را در حوادث شهر برقرار کرده اند. سال بعد هم که رفتم آنجا گفتم در یک سالی که گذشت من همه زیرمجموعه‌های شهرداری را دیدم، اما مجموعه‌ای با نشاط تر، با گذشت‌تر و با محبت‌تر از مجموعه شما ندیدم.

شهردار اسبق تهران ادامه داد: اگر امشب همه دور هم جمع شده ایم هدف مان این است که به شما بگوییم قدردان زحمات فرزندان شما که امنیت را برقرار کردند، هستیم. وظیفه همه ماست که تجهیزات بهتر آموزش بهتر و امکانات بهتر را برای اتش نشانان فراهم کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در ساختمان پلاسکو چهار پنج هزار نفر اعم از مراجعه کنندگان و کسانی که انجا کار می‌کنند روزانه تردد داشتند، گفت: البته از شایعه سازی‌هایی که در ان مقطع انجام دادند بگذریم، اما این ساختمان با ان عظمت و بزرگی و تردد و شلوغی، افرادی که در ان شرایط می‌خواستند هر طور شده وارد شوند و اموال شان را نجات دهند، کمترین خسارت جانی را برای شهروندان داشت، زیرا همه بچه‌های آتش نشان تلاش کردند جان مردم آنجا را نجات دهند. این ثمره تلاش آن شهداست که یکی یکی وارد مغازه‌ها شدند و حتی در‌هایی که قفل بود را شکستند تا مطمئن شوند کسی آنجا نمانده و البته با بذل جان خود این امنیت را فراهم کردند.

وی با پرداختن به حادثه مشابهی که چند ماه بعد در ساختمان بلند مرتبه‌ای در لندن رخ داد، گفت: ان حادثه در لندن ۷۰ کشته داد با وجود تجهیزاتی که ان‌ها بهتر از ما دارند. این ارامش و امنیت ما مدیون رشادت و ایثار اتش نشانان مان است. همه اتش نشان‌ها جانفشانی می‌کنند و طبیعتا وظیفه همه ماست که تجهیزات بهتر اموزش بهتر و امکانات بهتر را برای این عزیزان فراهم کنیم.
در دورانی که در شهرداری بودیم تعداد ایستگاه‌ها را تقریبا دوبرابر کردیم

قالیباف افزود: ما به سهم خود در دورانی که در مدیریت شهری تهران بودیم تلاش کردیم. آمار و ارقام هم نشان می‌دهد تعداد ایستگاه‌های را از حدود هفتاد ایستگاه به بیش از ۱۲۵ ایستگاه افزایش دادیم یعنی نزدیک به ۲ برابر. تا با این ترافیک سنگین و گسترش شهر حداقل ایستگاه‌ها به گونه‌ای اضافه شوند که در زمان استاندارد به محل حادثه برسند. در این سال‌هایی که توفیق خدمت در شهرداری داشتم همه سعی خود را کردم که تجهیزات و امکانات مناسب برای ان‌ها فراهم کنم و خود دوستان اتش نشانی هم می‌دانند.
وظیفه همه ما به عنوان یک شهروند است که به موضوع پیشگیری توجه داشته باشیم
شهردار اسبق پایتخت با بیان اینکه در کنار تجهیزات به روز، اما مهم است که ما به بتوانیم در پیشگیری هم اقدام کنیم، گفت: این وظیفه همه ما به عنوان یک شهروند است که به موضوع پیشگیری توجه داشته باشیم. من امروز به عنوان یک شهروند خدمت شما عرض می‌کنم که خود ما هم باید در ایمنی مواردی را رعایت کنیم. وظایفی هم دستگاه‌ها دارند در حوزه‌های ساختمان‌سازی، بهره‌برداری از ساختمان ها، قانونگذاری، اجرای قوانین مرتبط و آموزش همگانی، نحوه فعالیتی که در ساختمان‌ها و کیفیت ساختمان‌ها که می‌تواند کمک کند تا چنین اسیب‌هایی را در حقیقت نبینیم. مردم برای خواسته مسوولان هیچ وقت کم نگذاشتند پس باید ما هم دغدغه مان دغدغه مردم باشد.

قالیباف با بیان اینکه هدف و فلسفه این جلسه این بود که شهدای عزیز اتش نشان را تکریم کنیم، خاطرنشان کرد: به هرحال وظیفه همه ماست همه ما‌هایی که در هر کجا مسوولیت داریم این است که بدانیم این مردم عزیز در همه صحنه‌هایی که کشور و اداره کنندگان و مدیران این کشور و مسوولان ان در هر سطحی و در هر مقامی هر موقعیتی به این مردم نیاز داشتند و از آن‌ها خواسته‌ای داشتند، آن‌ها در صحنه حاضر بودند. ما این را باور داریم که مردم در برآوردن خواسته مسوولان هیچ وقت کم نگذاشتند. هر سختی که باید تحمل می‌کردند تحمل کردند شرایط سخت دوران دفاع و فشار‌های سخت اقتصادی را. هر جا لازم بود حضور بیابند به مناسبت‌های مختلف که دشمنان چشم طمع به این سرزمین داشتند و می‌خواستند صف منسجم ان‌ها را از بین ببرند مردم با همه سختی‌ها ایستادگی کردند و حضور یافتند. نشان دادند در مقابل دشمنان شان ایستاده اند و امروز این مردم توقعی از ما مسوولان دارند که مخصوصا در حوزه اقتصادی که شرایط سختی حاکم است. بخشی از خانواده‌های این شرایط سخت برای شان غیرقابل تحمل است و خیلی از مردان امروز در مقابل زن و بچه شان شرمنده هستند و هیچ چیز هم برای یک مرد سخت‌تر از این نیست که احساس کند حداقل را که خانواده از او توقع دارد را نمی‌تواند فراهم کند. اینجاست که ما مسوولان باید دست این مردان مرد روز‌های سخت را بفشاریم و افتخار حل مشکلات آن‌ها را داشته باشیم.

ظرفیت‌های کشور زیاد است مشکل مدیریت است

وی افزود: با وجود همه این موارد، اما همان طور که مقام معظم رهبری بار‌ها اعلام کردند ظرفیت‌های کشور ما کم نیست. بنظر می‌رسد اشکالات ما در حوزه مدریتی است. در بعضی از بخش‌ها ناکارامدیم و مدیریت درست نداریم و یا گاهی دغدغه مردم را نداریم نه اینکه به فکر مردم نیستیم نه، بلکه ممکن است در ذهن من مسوول چیزی دغدغه مردم تصور شود که ان دغدغه واقعی مردم نیست. ما مسوولان حق نداریم دغدغه‌ای غیر از دغدغه مردم داشته باشیم. این ناکارامدی‌ها و ضعف مدیریت مواردی است که باید بدان توجه کنیم تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

دغدغه مندی، کارامدی و مدیریت صحیح راه حل مشکلات کنونی است

قالیباف با تاکید بر اینکه بر این باورم که اگر رانتی هست و فسادی هم هست این‌ها هم در حقیقت معلول هستند؛ تصریح کرد: علت واقعی ضعف مدیریت و ناکارامدی است. ضعف در اجرای دقیق قانون است. این‌ها را باید حل و فصل کنیم و در این شرایط سخت پیش بریم و من با اطمینان به شما عرض می‌کنم با همه شرایط تحریم و سختی‌ها اگر این دغدغه مندی و کارامدی و مدیریت صحیح در همه سطوح در بخش‌های مختلف اجرایی و قضایی که همه مکمل هم هستند داشته باشیم، به خیلی از این نابسامانی‌ها سامان می‌دهیم و مردم را از این فشار و سختی در حوزه اقتصاد می‌توان نجات داد.

مردم و جوانان را در تصمیم گیری‌ها دخالت دهیم

وی با بیان اینکه مردم را باید در تصمیم گیری‌ها دخالت داد، خاطرنشان کرد: اشکال ما این است که باور نداریم که هر مشکلی در این کشور هست راه حلش مردم است و اصلا نظام ما بر پایه مردم است. بار‌ها گفته ام چطور در حوزه دفاع مقدس که بسیار هم پیچیده است مردم توانستند جنگ را اداره کنند، اما این مردم اقتصاد را نمی‌توانند اداره کنند؟ حتما می‌توانند. ولی وقتی اقتصاد دولتی انچنان چمبره می‌زند که هیچ فرصتی را به مردم نمی‌دهد این مشکلات ایجاد می‌شود. راه حلش حضور مردم و مخصوصا جوانان است. شما ببینید موضوع پلاسکو یک نمونه ان است که نیروی جوان است که به میدان می‌رود وانجا می‌ایستد. دوران دفاع مقدس هم جوانان هستند که می‌ایستند و حل و فصل می‌کنند مسائل را. امروز هم پروژه‌های موفق در کشور را وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم ان تیمی که طراحی کرده و کار را پیش برده جوان هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر خاطره‌ای گفت: همین امروز که برای نماز قبل از اینجا رفته بودم مسجد دیگری، یک پیرمرد را دیدم که گفت: هرموقع از این اتوبان امام علی (ع) رد می‌شویم شما را دعا می‌کنیم گفتم شما به ان کسانی دعا کنید که ایستادند و اینجا را ساختند. متوسط عمر آن بچه‌هایی که این اتوبان را ساختند ۳۳، ۳۴ سال بود. باید به این جوانان اعتماد کنیم. متاسفانه اکنون به جوانان با همه پتانسیل‌ها و انگیزه‌های شان اعتماد نمی‌شود و این جای تاسف دارد.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.khabaronline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۹۴۶۱۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • «دست به دست» در کانون باز تولید شد
 • دست به دست بازتولید شد
 • «دست‌به‌دست» در کانون بازتولید شد
 • حق مشارکت در بازسازی سوریه را ندارید
 • حسین محب اهری به روایت خودش
 • فرمول جذب سرمایه خارجی به گردشگری
 • تاکنون اتفاقی درباره انتقال سرور‌های هاتگرام و طلاگرام به داخل کشور نیفتاده است/ صداوسیما تنها مرجع صدور مجوز صوت‌وتصویر فراگیر
 • از استریپ‌تیز روی صحنه تئاتر تا رقص‌های زننده کاباره‌ای برای صنار سه‌شاهی/ استبداد پهلوی چگونه موجب تولد غول ابتذال در دنیای هنر شد؟
 • اتفاقی عجیب برای رونالدو در عربستان همه را متعجب کرد! +عکس
 • عقاب نهاجا را دست کم نمی‌گیریم/ به دلیل فشردگی لیگ سطح مسابقات پایین آمده است/ تیم‌ها نباید به خاطر هر اتفاقی درگیری ایجاد کنند
 • کارلوس کی روش: مهم نیست در بازی با عراق چه اتفاقی رخ خواهد داد؛ تنها یک برنده وجود خواهد داشت و آن، هواداران هستند
 • اتفاقی که فقط در آسیا می افتد ؛ امید فلسطین برای صعود بدون گل زده!
 • داوران برنامه «عصر جدید» علیخانی معرفی شدند + فیلم
 • شیطنت مهناز افشار وقتی در تاکسی حوصله اش سر رفته است! عکس
 • وقتی رسانه به تب شهرت دامن می‌زند/تلویزیون یا بنگاه استعدادیابی!
 • چه اتفاقی باعث شد ماهواره پیام در مدار قرار نگیرد؟
 • تلویزیون یا بنگاه استعدادیابی/ وقتی رسانه به تب شهرت دامن می‌زند
 • اتفاقی عجیب / نشئه شدن سگ موادیاب پلیس
 • دیبالا: نمی دانم در آینده چه اتفاقی می افتد ولی من در یوونتوس خوشحال و راضی هستم