اهر – رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر از افتتاح مرکز اورژانس اجتماعی، مرکز مشاوره تخصصی و 10 واحد مسکن مددجویی به مناسبت دهه مبارکه فجر در این شهرستان خبر داداهر – رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر از افتتاح مرکز اورژانس اجتماعی، مرکز مشاوره تخصصی و ۱۰ واحد مسکن مددجویی به مناسبت دهه مبارکه فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش امتداد نیوز، لیلی اکبرزاده عصر امروز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران فعالیت‌های اداره بهزیستی اهر در چهار حوزه توان‌بخشی، پیشگیری، اجتماعی و مشارکت‌های مردمی تشریح کرد و اظهار داشت: اداره بهزیستی این شهرستان در  چهار حوزه خدمات متنوعی را به گروه‌های جامعه هدف و عموم همشهریان ارائه می‌کند.

اکبرزاده در خصوص اهم اقدامات بهزیستی در حوزه پیشگیری گفت: در زمینه پیشگیری از معلولیت‌های بینایی، شنوایی، ژنتیک و آموزش‌های پیش از ازدواج، آسیب‌ها، آموزش‌های مهارت‌های زندگی، آموزش‌های آگاه‌سازی و پیشگیری از اعتیاد در محلات، ادارات، واحدهای صنفی و صنعتی انجام می‌شود.

اکبرزاده بابیان اینکه طی ۱۰ ماهه امسال ۲۵۸۰ مورد شنوایی‌سنجی از نوزادان، شنوایی برای سالمندان و طب کار به‌عمل‌آمده است، تصریح کرد: شنوایی‌سنجی به‌موقع در نوزادان از ناشنوایی نوزاد جلوگیری می‌کند.

وی ادامه داد: در خصوص پیشگیری از نابینایی بعد از خریداری دستگاه بینایی‌سنجی حدود ۷۵۰۰ کودک با دستگاه مورد معاینه و برای کودکان مشکوک مراحل درمان و تجویز عینک انجام‌شده است،

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر همچنین از ارائه خدمات مشاوره‌ای تخصصی در ابعاد مختلف برای بیش از ۱۰۰۰ نفر از همشهریان عزیز خبر داد.

اکبرزاده گفت: از فعالیت‌های درمانی و پیشگیری ارائه‌شده توسط این اداره علاوه بر افراد تحت پوشش و عموم شهروندان از شهرهای هم‌جوار مانند کلیبر، ورزقان، خداآفرین و هوراند از خدمات گفتاردرمانی، کاردرمانی و شنوایی‌سنجی استفاده می‌کنند.

وی همچنین بیان کرد: در دو حوزه توان‌بخشی و اجتماعی به حدود ۲۸۹۰ معلول تحت پوشش حوزه توان‌بخشی خدمات توان‌بخشی و تجهیزات پزشکی و توان‌بخشی و نگهداری و در حوزه اجتماعی به حدود ۱۵۰۰ خانوار تحت پوشش این حوزه خدمات بیمه زنان سرپرست خانوار وام‌های اشتغال و مسکن و خدمات اجتماعی و رفاهی ارائه می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر ابراز داشت: در حوزه توان‌بخشی از طریق سه  مرکز روزانه آموزشی و تربیت شنیداری و ویزیت در منزل بیماران روانی مزمن و یک مرکز شبانه نگهداری از معلولین کم‌توان ذهنی بالای ۱۵ سال و دو موسسه توان‌بخشی مبتنی بر جامعه در مناطق روستایی و حاشیه شهر که خدمات ارائه می‌دهند طوری که ۱۰۰ درصد مناطق روستایی و مناطق حاشیه شهرستان تحت پوشش این مؤسسات هستند.

وی با اشاره به فعالیت‌های حوزه مشارکت‌های مردمی گفت: خیران همواره با کمک‌های قابل‌توجه بهزیستی را در ارائه هر چه‌بهتر خدمات یاری می‌کنند، چراکه مستمری به مددجویان فقط به‌نوعی کمک‌هزینه است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر افزود: طی ۱۰ماهه امسال از سوی خیرین منطقه ۴۸۸ میلیون تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی و خدماتی به اداره بهزیستی شهرستان کمک شده است.

اکبرزاده بابیان اینکه رسالت مهم بهزیستی توانمندسازی معلولان در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، آموزشی و بسترسازی لازم برای حضور فعال آن‌ها در جامعه است، تصریح کرد: اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان از جمله اقدامات ویژه این سازمان در راستای توانمندسازی معلولان به شمار می‌رود که امسال با تخصیص دو میلیارد صد و هفت میلیون تومان به افراد تحت پوشش تخصیص و به تعداد ۱۷۴ نفر به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند و تعداد ۳۴۸ نفر بسترهای لازم جهت اشتغال در زمینه‌های مختلف فراهم‌شده است.

وی تصریح کرد: امسال برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت بهزیستی اهر ۲۱۰۷ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده‌شده بود شده بود که ۱۰۰ درصد سهم اعتبار اشتغال شهرستان به بانک‌های عامل معرفی‌شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اهر تأکید کرد: خوشبختانه بهزیستی در واگذاری امور به بخش‌های خصوصی در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی طی چندین مرحله فراخوانی اقدامات خوبی را انجام داده است که در حاضر در حوزه‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.

وی از افتتاح مرکز اورژانس اجتماعی که نقش مهمی در حوزه مداخله در بحران‌های اجتماعی و فردی در منطقه ایجاد خواهد کرد، مرکز مشاوره تخصصی کودکان استثنایی طلوع امید و ۱۰ باب مسکن مددجویان  خبر داد و گفت: انشالله در دهه مبارکه فجر با حضور مسئولین ارشد شهرستانی و استانی این پروژه‌ها  افتتاح خواهند شد.

اکبرزاده در پایان خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر و تشکر از کلیه همکاران سخت‌کوش بهزیستی که موفق به کسب رتبه اول استانی در نه‌ماهه سال ۹۶ و رتبه دوم درمجموع عملکرد سال ۹۵ شدند  از کلیه ادارات و بانک‌های عامل و مسئولین ارشد شهرستانی و استانی و خیرین بزرگوار منطقه که نهایت همکاری را با اداره در دستگیری و کمک‌رسانی به جامعه هدف داشته‌اند سپاسگزاری می‌کنم.

true برچسب ها : بهزیستی دهه فجر شهرستان اهر true

منبع: امتداد نیوز

خبر بعدی:

شورای عالی مشورتی در سازمان بهزیستی تشکیل شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تشکیل "شورای عالی مشورتی" در این سازمان با حضور روسای ادوار سازمان بهزیستی کشور خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این شورا استفاده از تجارب روسای سابق بهزیستی در ارائه خدمات مطلوب‌تر خواهد بود. ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹ اجتماعی تهران آسیب های اجتماعی نظرات - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ نشست هم‌اندیشی روسای ادوار سازمان بهزیستی کشور با حضور ابوالفضل اجاره‌دار، محمدرضا محمدی، سیدمحمد جزایری، غلامرضا انصاری، محمدرضا راه‌ چمنی، ابوالحسن  فقیه، احمداسفندیاری، همایون هاشمی و احمد فیاض‌بخش برگزار شد.

وحید قبادی دانا؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور در آغاز این جلسه اظهار کرد: این جلسه با هدف استفاده از سرمایه‌‌های مدیریتی در بهزیستی طی چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و از بدو تاسیس سازمان بهزیستی کشور تاکنون برگزار شده است، بر همین اساس ما از فرزند شهید دکتر فیاض بخش که موسس سازمان بهزیستی بودند، درخواست کردیم تا وی نیز در این جلسه حضور داشته باشد تا طرح تحقیقاتی ـ پژوهشی را در بهزیستی سامان دهد.

وی درباره این طرح بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در این دوره مورد توجه قرار دارد، استفاده از تجارب روسای سابق بهزیستی در سال‌های گذشته است که بر همین اساس به‌زودی تجربیات روسای سابق بهزیستی از طریق مصاحبه با آنها تهیه و بعد از  ثبت‌، ضبط‌، بازبینی  و ویراش منتشر خواهد شد تا  مورد استفاده مدیران آینده در بهزیستی قرار گیرد.

قبادی دانا افزود: یکی دیگر از اهداف برگزاری این جلسه‌، تشکیل شورای عالی مشورتی در سازمان بهزیستی است که با حضور روسای سابق بهزیستی شکل خواهد گرفت و در صورتی که روسای سابق بهزیستی موافق باشند پیشکسوتان حوزه سلامت اجتماعی  نیز به این شورا اضافه خواهند شد‌.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: ترسیم برنامه‌های آتی و اخذ تصمیات مهم، سیاستگذاری‌ها از وظایف شورای عالی مشورتی در سازمان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته نیازها و الویت مددجویان تغییر کرده است، گفت: در هر دوره روسای سازمان بهزیستی تلاش کردند که براساس نیاز جامعه هدف بهزیستی حرکت کنند و بهترین خدمات را ارائه کنند و انشالله در  مسیر آینده  بتوانیم با توکل به خدا و با بهره‌گیری از نظرات همه روسای سازمان بهزیستی خدمات مناسب‌تری را ارائه کنیم.

قبادی دانا ادامه داد: رویکرد سازمان بهزیستی کشور، بحث پیشگیری و توانمندسازی در ارتباط با حوزه سلامت اجتماعی  است و در این بخش نیز تکالیفی به عهده سازمان گذاشته شده است، تکالیفی که در اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه  آمده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در حوزه افراد دارای معلولیت تنها متولی سازمان بهزیستی است، در زمینه  "آسیب‌های اجتماعی" نیز سازمان بهزیستی ورود جدی داشته است و  مقام معظم رهبری نیز تاکید ویژه‌ای به پرداختن به این حوزه داشته‌اند.

وی همچنین به تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان در اواخرا سال 96 و ابلاغ آن در ابتدای سال 97 توسط رئیس‌جمهور متذکر شد: تاکید ویژه ما در این دوره اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است و در راستای اجرای آن گام برخواهیم داشت؛ انشالله بتوانیم به هدف نهایی سازمان بهزیستی کشور که بهزیستن برای تمام آحادجامعه است، برسیم.

میزان عیدی مددجویان بهزیستی اعلام شدانتهای پیام/ R1491/P/S2,25,1417/CT11 واژه های کاربردی مرتبط سازمان بهزیستی

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.emtedadnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۹۵۵۳۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازگشایی باب الرحمه در مسجد الاقصی پس از ۱۶ سال
 • پیام تسلیت سرلشکر باقری بمناسبت ارتحال آیت‌الله مومن
 • حکمت عملی در میانه واعظ کاشفی و محقق سبزواری
 • فلسطینی‌ها پس از ۱۶ سال به مصلای «باب‌الرحمه» وارد شدند +فیلم
 • بازگشایی ساختمان باب الرحمه در مسجدالأقصی؛ شهادت یک فلسطینی دیگر
 • تصاویری از ورود فلسطینیان به «باب‌الرحمة» پس از 16 سال
 • نویسندگان ارسبارانی در «گام دوم انقلاب» به ندای رهبری لبیک می‌گویند
 • ورود فلسطینی ها به مصلای «باب الرحمه» برای نخستین بار از سال ۲۰۰۳
 • مسابقات اتومبیل‎رانی دو دیفرانسیل قهرمانی کشور در مسیرهای کوهستانی و برفی به روایت تصویر
 • ارائه خدمات بهزیستی ایلام در جهت کاهش آسیب‌ها به نیازمندان
 • 190 مددجوی بهزیستی قزوین تحت پوشش طرح حامی قرار گرفتند
 • بررسی مسائل و مشکلات مددجویان تحت پوشش بهزیستی در شهرستان حمیدیه
 • بررسی مسائل و مشکلات مددجویان تحت پوشش بهزیستی حمیدیه
 • افتتاح‌ سه طرح بهزیستی برای کمک به نیازمندان
 • دانش آموز بازمانده از تحصیل در اهر نداریم
 • ‌‌سپاه ۵۲ ‌واحد مسکن برای مددجویان‌ اهر ساخت
 • موفقیت‌های نظام در برابر توطئه‌های دشمنان مرهون حمایت‌های مردم است
 • نویسندگان و مؤلفین اهر تجلیل شدند/رونمایی کتاب‌ رمان «سکوت بهشتی»
 • پیشتازی آذربایجانی‌ها در عمل به بیانیه گام دوم انقلاب ‌زبانزد خواهند بود