به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ صدیقه عمویی رییس بیمارستان حضرت زینب (س) دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به انجام نخستین عمل آی‌یو‌آی با موفقیت در این مرکز، گفت: آی یو آی از خدمات فوق تخصصی محسوب و برای افراد مبتلا به نازایی در شرایط خاص تجویز و انجام می‌شود.

وی افزود: بیماری که این خدمت را برای نخستین بار در بیمارستان حضرت زینب (س) دریافت کرد، در فاز اولیه درمان که حدود سه هفته به طول انجامید، مراحل ویزیت، تزریق دارو، سونوگرافی و آزمایش‌های لازم را با موفقیت طی کرده و دو ساعت پس از انجام عمل آی یو آی با فراگیری آموزش‌های لازم، ترخیص شد.

دکتر عمویی در رابطه با این روش درمانی توضیح داد: آی‌یو‌آی به معنی تزریق اسپرم شسته شده به درون حفره رحم و یکی از روش‌های کمک باروری است؛ این فرایند موجب افزایش احتمال تماس تخمک با اسپرم در محیط رحم شده و شانس بارداری را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: آی‌یو‌آی، روشی بسیار ساده با کاربردی بسیار گسترده در درمان ناباروری محسوب می‌شود و امکان موفقیت آن، ۲۵ تا ۳۰ درصد است.

مدیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب (س) در رابطه با بخش نازایی این مرکز نیز گفت: این بخش به عنوان تنها بخش IVF دولتی در شیراز، بیش از یک ماه است فعالیت خود را آغاز کرده است و خدمات را با تعرفه دولتی به بیماران ارائه می‌دهد.

جورکش افزود: این مرکز با حدود ۴۰ مراجعه کننده در روز، هر ماه بیش از ۸۰۰ بیمار را پذیرش کرده و براساس تشخیص متخصصان، اقدامات درمانی را برای کمک به باروری زوج‌ها انجام می‌دهد.

او بزرگترین مشکل در این زمینه را نپذیرفتن هزینه‌های خدمات باروری از سوی بیمه‌ها عنوان و اضافه کرد: ۸۵ درصد هزینه‌های عمل‌های آی‌وی‌اف و آی‌یو‌آی، برای افراد دارای شرایط از سوی وزارت بهداشت تامین و ۱۵ درصد از بیمار اخذ می‌شود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب (س) در عین‌حال یادآور شد که پرداخت هزینه از سوی وزارت بهداشت برای هر بیمار در خصوص خدمات آی‌وی‌اف یکبار و برای آی‌یو‌آی، ۲ بار در سال است و اگر بیمه‌ها همراهی کنند امکان کاهش هزینه‌ها وجود دارد.
انتهای پیام/ر

آغاز ارائه‌ی خدمات آی یو آی در بخش ناباروری مرکز آموزش درمانی حضرت زینب (س)

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

گلایه دو عضو شورای شهر شیراز از تعطیلی شبانه آرامگاه حافظ

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،  مجموعه حافظیه در دل کلانشهر شیراز پر بازدیدترین سایت فرهنگی- تاریخی کشور در سالیان اخیر بوده است که مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس می‌گوید با این حال این مجموعه نتوانسته در نیمه شب‌های نوروز مورد اقبال گردشگران و مسافران قرار گیرد و به همین دلیل ساعت بازدید از آن تا ساعت ۲ نیمه شب محدود شد.

این مساله یعنی نبود بازدید کننده پس از ساعت یادهشده موجب شد طرح ارائه خدمات شبانه روزی در ایام نوروز ۹۸ و در مجموعه حافظیه ملغی شود.

به گفته مدیر کل میراث فرهنگی این استان بطور میانگین کمتر از ۲۰۰ نفر در ایام نوروز سال گذشته از ساعت ۲ بامداد الی هشت صبح از مجموعه حافظیه بازدید کرده اند و اغلب این افراد نیز نه گردشگران و مسافران بلکه افراد هنجارشکنی بوده‌اند که موجبات بروز مشکلاتی در نیمه شب‌های نوروز سه سال گذشته در این مجموعه شدند.

این مسائل باعث شده مجموعه حافظیه بعد از سه سال ارائه خدمات شبانه روزی در نوروز ۹۸ با تعطیلی در نیمه شب‌ها مواجه شود.

مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز در واکنش به محدودشدن زمان بازدید از آرامگاه حافظیه در نوروز امسال توییت کرد و نوشت: شرم کنید و به اندازه باز نگه داشتن حافظیه به مردم احترام بگذارید، بیشترش پیشکش.

وی در توییتی دیگر نوشته که حافظیه سال‌های گذشته، تعطیلات نوروز تا صبح باز بوده است. امسال از ساعت ۲۴ کسی را راه نمی‌دهند و تا ساعت یک همه را بیرون می‌کنند. حافظیه در اختیار میراث فرهنگی است که نه توان حفظ آثار تاریخی را دارد و نه توان بازنگه داشتن یک مکان فرهنگی.

این عضو شورای شهر شیراز در یک توییت دیگر هم نوشت: این مکان‌های فرهنگی را به مردم بسپارید قول می‌دهیم بهتر از این نهاد‌های عریض و طویلِ بدون کارکرد، آن‌ها را اداره کنند.

مهدی حاجتی همچنین نوشته: پیشنهاد می‌کنم در گفتگو با طالبان [گروه مسلح و افراط گرای مذهبی در افغانستان]، از تجربیات آن‌ها در انهدام مجسمه‌های بودا در بامیان، استفاده کنید، چرا که پاک کردن صورت مساله ها، یگانه استراتژی نهاد‌های مسئول است.

اشاره حاجتی به مجسمه‌های تاریخی بودا در بامیان افغانستان است که سال ۱۳۷۹ از سوی طالبان هدف قرار گرفتند و تخریب شدند. پیشینه این مجسمه‌ها به قرون چهارم تا پنجم میلادی می‌رسید.

 

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار عیدانه شهردار و مدیران شهرداری شیراز نیز گفت: ایجاد محدودیت شبانه در ایام نوروز برای آرامگاه حافظ اعتراض عمومی مسافران و شهروندان را به همراه داشته است.

ابراهیم صبوری با بیان اینکه این گونه اقدامات از کج سلیقگی مدیران میراث فرهنگی است، ادامه داد: ایام تعطیلات در نوروز محدود است و مسافران زیادی برای زیارت آرامگاه حافظ به شیراز می‌آیند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: برای اولین بار است که این محدودیت بازدید شبانه را ایجاد کرده و مانع بازدید شبانه مسافران از آرامگاه حافظ شده‌اند.

وی ادامه داد: این رفتار در شأن و جایگاه حافظ و شیراز نیست و باید به مدیران میراث فرهنگی تذکر جدی داد که مانع مردم نشوند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: حافظیه در نوروز سه سال گذشته شبانه روزی و ۲۴ ساعته به گردشگران داخلی و خارجی خدمات ارائه می‌کرد.

مصیب امیری افزود: ارائه خدمات ۲۴ ساعته طرحی بود که با هدف رونق گردشگری شبانه در مجموعه حافظیه در سه سال گذشته پایه ریزی شد و فلسفه آن بر این اساس بود که طول ساعات بازدید این محل افزوده شود تا مردم در طول روز به بازدید از سایر مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی شیراز رفته و حافظیه به عنوان بازدیدی شبانه جایگزین شود.

وی ادامه داد: شخصا سال گذشته روز به روز تعداد بازدید کننده‌های شبانه حافظیه را آمار گیری کردم بگونه‌ای که در ساعت دو بامداد الی هشت صبح نوروز ۹۷ بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ نفر از حافظیه بازدید کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس اظهار داشت: بطور میانگین آمار بازدید کننده‌های نوروزی مجموعه حافظیه از هشت صبح الی یک بامداد بین ۲۵ تا ۲۸ هزار نفر بوده است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین در ۱۶ ساعت از هر یک از روز‌های نوروز ۹۷ حدود ۲۸ هزار نفر و از ۲ بامداد الی هشت صبح این ایام بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفراز مجموعه حافظیه بازدید کرده اند، گفت: برای حدود ۲۰۰ نفر بازدید کننده بین ساعت ۲ بامداد الی هشت صبح باید یک شیفت کاری و حدود ۵۰ نفر پرسنل اعم از نگهبان، محافظ، بلیت فروش و ... در این محل مستقر شود که این مساله به هیچ وجه توجیه منطقی ندارد.

امیری با اشاره به اینکه ایده خدمات دهی ۲۴ ساعته در سه سال گذشته حافظیه به دلیل رفاه حال گردشگران و مسافرین در ایام نوروز پیاده سازی شده بود، اظهار داشت: براساس اطلاعات موثق حدود ۲۰۰ نفربازدید کننده‌ای که دربین ساعت ۲ بامداد الی هشت صبح مجموعه حافظیه، عموما مسافر و گردشگر نبوده و عملا طرح شبانه روزی کردن خدمات حافظیه در ایام نوروز نه تنها به اهداف اصلی مورد نظر دست نیافته، بلکه موجب بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی نیز شده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در ادامه گفت: ارائه خدمات ۲۴ ساعته در یک مجموعه مستلزم خدمات جانبی است و تنها بازگشایی شبانه حافظیه هیچ کمکی به اقتصاد و رونق شیراز نخواهد کرد.

امیری بیان کرد: در ایام نوروز ۹۸ ساعت ۲ بامداد تا هشت صبح نیز عده‌ای نیروی خدماتی در مجموعه حافظیه مشغول پاکسازی محوطه و بهسازی فضای سبز و آماده نمودن محوطه برای بازدید روز بعد هستند تا مجموعه بتواند خدمات مناسبی به گردشگران و میهمانان ارائه دهد.

وی عنوان کرد: علیرغم اینکه ساعت رسمی اتمام کار حافظیه در نوروز امسال ساعت یک بامداد بوده، اما از شب گذشته این زمان به ساعت دو بامداد افزایش داده شده است.

او اضافه کرد: میراث فرهنگی استان فارس تنها به یک مجموعه حافظیه خلاصه نمی‌شود و ده‌ها بنای تاریخی ارزشمند دیگر نظیر حافظیه در همین شهر شیراز وجود دارد که به نحوی ساعات بازدید آن‌ها اضافه شده است تا میهمانان بتوانند برای بازدید برنامه ریزی کنند.

منبع: ایرنا
انتهای پیام/م

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۹۷۶۵۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حضور معاون رئیس جمهور و وزرای اطلاعات و بهداشت در بیمارستان شهید رجایی شیراز/دیدار با مصدومان حادثه سیل
 • وضعیت آب و هوای کشور در ۱۲ ساعت گذشته
 • افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
 • کتاب هایی که شخصیت بانوی صبر و استقامت را روایت می کنند
 • افزایش کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
 • وزیر بهداشت به شیراز رفت
 • فارس|۸ اکیپ از روانشناسان برای حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده به بیمارستان‌ها اعزام شدند
 • صرف بیشترین هزینه‌های اورژانس همدان برای حوادث ترافیکی
 • انتقال مصدومان سیل شیراز به مراکز درمانی
 • آمادگی بیمارستان‌های شیراز برای ارایه خدمات به مصدمان سیلاب
 • تجهیزات درمانی برای مقابله با خسارات سیلاب در شیراز فراهم است
 • انتقال مصدومان سیل شیراز به مراکز درمانی/ثبات در شیراز برقرار شد
 • با دستور ولایتی دانشگاه آزاد وارد مباحث دریاچه ارومیه شد/ هدف اصلی ما تربیت اساتید و دانشجویان تراز انقلاب است
 • خدمات درمانی گروه جهادی پزشکی فائزین در شهرستان حاجی آباد
 • مرگ نوربخش شوک 97 برای تامین اجتماعی
 • خدمات رسانی به بیش از ۲۰ مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن
 • راهیان نور ادامه نهضت زینب(س) برای نسل های جدید است
 • کودک مصدوم با کمک ماموران شهرداری اهرم به بیمارستان انتقال داده شد/ آبگرم بدون اورژانس+ تصاویر
 • وزیر بهداشت: امکانات درمانی مناسب در مناطق سیل زده گلستان وجود دارد