مهندس سرکوت نجفی گفت، این جشنواره با عنوان «شهر خوب، شهروند خوب» در رشته های پیاده روی، طناب کشی، دوچرخه سواری، مسابقه تلاوت قرآن، برپایی ایستگاه سلامت، بازدید از سرای سالمندان و جشنواره غذاهای محلی برگزار می شود


 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، مهندس سرکوت نجفی گفت: این جشنواره با عنوان «شهر خوب، شهروند خوب» در رشته های پیاده روی، طناب کشی، دوچرخه سواری، مسابقه تلاوت قرآن، برپایی ایستگاه سلامت، بازدید از سرای سالمندان و جشنواره غذاهای محلی برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد روحیه نشاط و شادابی و ترویج و ترغیب شهروندان به ویژه بانوان به فعالیت های فرهنگی و ورزشی عنوان کرد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج بیان کرد: این جشنواره فرهنگی و ورزشی در پارک بانوان واقع در پارک جنگلی توس نوذر برگزار می شود.

انتهای پیام/م

برگزاری جشنواره فرهنگی، ورزشی ,ویژه بانوان  در سنندج

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

گرامیداشت دهه فجر با نمود شاخص‌های فناوری

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، امین رستم زاده سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در اولین جلسه کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر استان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به عنوان دانشگاهی برای تمام انقلاب‌های مردمی جهان است گفت: جوهر پیام رویداد‌های بزرگداشت دهه فجر باید ارایه مدل مفهومی توسعه و پیشرفت و خودباوری برای دانشجویان و جامعه باشد.

رئیس کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر آذربایجان غربی با تاکید براینکه گرامیداشت کیفی ایام فخرآفرین انقلاب تکلیفی است که نباید مغفول واقع شود افزود: با توجه به اینکه امسال امپراطوری رسانه‌های دشمنان انقلاب برنامه ریزی جدی و خلاقانه‌ای در راستای تضعیف دستاورد‌های انقلاب و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تدارک دیده اند لذا توجه به برگزاری کیفی مراسم چهلمین سال پیروزی انقلاب حساس و جدی و ضروری است.

سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه نقش دانشگاه در برهه‌های پیروزی انقلاب و سرنگونی طاغوت بسیار مهم و اساسی بود خاطر نشان کرد: دشمن به صورت حرفه‌ای درصدد کمرنگ و منفعل نشان دادن حضور دانشگاه‌ها درمراسمات بزرگداشت پیروزی انقلاب است لذا وظیفه دانشگاه‌ها با ورود تخصصی و علمی به طرح ریزی رویداد‌های محتوایی مراسمات سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دو چندان حساس و خطیر می‌باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، انقلاب فکر و اندیشه بود و امروزه صدور انقلاب با علم و فناوری محقق می‌شود اظهار کرد: صدور کیفی الگو‌ها و آموزه‌های انقلاب با تکیه و تاکید بر نمود شاخص‌های فناوری و دانش جمهوری اسلامی ایران محقق خواهد شد.

رئیس کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر آذربایجان غربی با تاکید براینکه دانشگاه‌ها راهبر جریان روشنگری در جامعه بوده و باید در دفاع از آرمان‌های انقلاب پیش قراول باشند افزود: جامعه از دانشگاهیان انتظار حضور اثربخش در ایام دهه فجر دارند و امسال با برنامه ریزی‌های انجام شده شاهد اجرای برنامه‌های فرهنگی علمی عملیاتی متنوع در دانشگاه‌های ارومیه در ایام الله دهه فجر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های دهه فجر دانشگاه‌ها باید در فضای سایبری و مجازی رونق بیشتری نسبت به فضای فیزیکی داشته باشند تصریح کرد: استفاده از فضای سایبری و صفحه اصلی محیط‌های مجازی ارتباطی و سایت‌های دانشگا‌ها با توجه به ایام ثبت نامی از اولویت‌های برنامه ریزی کمیته‌های دانشگاهی دانشگاه‌ها میتواند تلقی شود.

وی گفت: برنامه‌های فرهنگی کمیته دانشجویی نباید صرفاً برای دانشجویان باشد بلکه باید برای اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها نیز برنامه‌های خلاقانه و متناسب با ادبیات فکری آنان داشته باشیم.

رستم زاده با اشاره به لزوم برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در راستای عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری اظهار کرد: کرسی‌های ازاد اندیشی و برنامه‌های مناظره نباید به ایام دهه فجر محدود و محصور باشد و موضوع مولفه‌های پیشرفت و انقلاب، فلسفه پیروزی مردم و بصیرت مداری و نقش ولایت مداری در انقلاب و اسیب‌ها و تهدید‌های داخلی و خارجی انقلاب و راهکار‌های گفتمان سازی علمی انقلاب برای جهانیان، تلفیق تعهد و تخصص در تعالی، جهاد علمی و علم جهادی می‌تواند از دیگر سر فصل‌های مدنظر در این حوزه باشد.

رئیس کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت دهه فجر آذربایجان غربی قران و شهدا را از سرفصل‌های اساسی مهم در محوریت طراحی برنامه‌های دهه فجر دانشگا‌های استان عنوان کرد و یادآور شد: قرآن و مولفه‌های آموزه‌های آن جوهر و عامل اصلی فجر انقلاب و پیروزی ایران در آن مقطع زمانی بود که با رویکرد خلاقانه باید پرداخت فرهنگی بر روی آموزه‌های آن داشت.

حجت الاسلام حسن زاده رییس دفتر فرهنگی دانشگاه آزاد استان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری با شکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان در تلاشند که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب امسال برگزار نشود که باید این برنامه‌ها با شور بیشتری در دانشگاه‌ها و بطن جامعه برگزار شود.

وی با بیان اینکه مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب امسال مصادف با ایام فاطمیه است افزود: باید برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید با شور فاطمی همراه باشد و ادارت و دانشگاه‌ها در تزئینات محیط ایام فاطمیه را نیز لحاظ کنند لذا لازم است طرح‌های تلفیقی از ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و هم ایام فاطمیه ارائه شود.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به تلاش دشمنان و تبلیغات سوء دشمنان افزود: امسال برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر باید پرشورتر از سال‌های قبل برگزار شود تا همانند سال‌های گذشته دشمنان کوردل ناامید شوند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های دهه فجر به سمت محتوا محوری سوق داده شود تصریح کرد: باید با ارائه برنامه‌های محتوایی مباحثی که به نسل جوان تاکنون منتقل نشده تبیین شود.

کمال خادم وطن مسئول فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه شرایط کشور با برنامه ریزی دشمن و اعمال تحریم‌ها در شرایط ویژه‌ای قراردارد تصریح کرد: انقلاب اسلامی امسال به بلوغ خود رسیده است و باید دستاورد‌های نظام در طول این ۴ دهه به نسل جوان تبییین شود.

وی با بیان اینکه نسل دانشجوی امروز نسلی پرسشگر است افزود: باید به پرسش‌های نسل جوان دانشجو از میزان پیشرفت‌های کشور در طول ۴۰ سال با ایجاد اتاق فکر، پاسخی مستقل داده شود چرا که دشمنان با تبلیغات درصدد ناکارآمد نشان دادن انقلاب هستند.

گفتنی است در ادامه این مراسم معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و نهاد‌های عضو کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه‌ها و نکته نظرات خود پیرامون برگزاری هر چه با شکوهتر مراسمات دهه فجر پرداختند.

 

انتهای پیام/ی

 

برگزاری برنامه های فرهنگی در ایام دهه فجر

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۹۷۹۳۹۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری مسابقات فوتسال به مناسبت دهه فجر در شهرستان مهاباد
 • دهه فجر فرصت مناسب برای امیدافزایی در جامعه است
 • پوستر نخستین کنگره مشاهیر کُرد در سنندج رونمایی شد
 • 250 برنامه فرهنگی ورزشی برای بانوان اردبیل در دهه فجر برگزار می شود
 • افتتاح و کلنگ‌زنی ۳ پروژه و برگزاری ۶۵ برنامه ورزشی در میاندوآب همزمان با ایام دهه فجر
 • برگزاری ۶۵ برنامه فرهنگی به‌مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب در قزوین
 • تشریح ۶۵ برنامه فرهنگی قزوین در چله انقلاب اسلامی
 • برگزاری مسابقات آزاد طلاسازی به میزبانی سنندج
 • تدارک 65برنامه فرهنگی به مناسبت چهل سالگی انقلاب
 • ۱۰۰۰ ویژه‌برنامه دهه فجر در استان سمنان به اجرا درمی‌آید
 • ۶۵ برنامه فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
 • شهرداری قزوین 65 برنامه در دهه مبارک فجر اجرا می کند
 • تولید یک قطعه به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب/ جشنواره فجر جای ما نیست
 • 5 پروژه ورزشی اردبیل در دهه فجر به بهره برداری می‎رسد
 • برگزاری 5 جشن شاخص پیروزی انقلاب در سنندج
 • افتتاح ۴۷ طرح سرمایه گذاری در ایام دهه فجر در زنجان
 • متولی اصلی برگزاری جشن های دهه فجر مردم هستند
 • اجرای ۱۵۰برنامه فرهنگی ورزشی به مناسبت دهه فجر در استان ایلام
 • جشنواره حفظ قرآن کریم همزمان با دهه فجر در ارومیه برگزار می شود