استاد و شاگرد آرایشگر پیش از خوردن قرص برنج خودکشی شان را در شبکه مجازی اعلام کردند


استاد و شاگرد آرایشگر پیش از خوردن قرص برنج خودکشی‌شان را در شبکه مجازی اعلام کردند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عصر جمعه ۱۳ بهمن ماه بود که مأموران مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تهران بزرگ از وقوع یک حادثه هولناک با خبر شدند.

مأموران پلیس دریافتند دو زن جوان اقدام به خودکشی کرده که پیکر بی جان آن‌ها به بیمارستان لقمان حکیم منتقل شده است.مأموران کلانتری ۱۱۲ ابوسعید پس از بررسی میدانی دریافتند دو زن جوان به اسامی بهاره ۲۴ ساله و ندا ۱۸ ساله در یک آرایشگاه زنانه در منطقه قلعه‌حسن‌خان به عنوان استاد و شاگرد مشغول کار بودند که دست به خودکشی زده اند.

یکی از مشتریان این آرایشگاه‌ها که همسایه این دو زن نیز بوده از طریق پروفایل یکی از این دو نفر متوجه اقدام به خودکشی آن‌ها می‌شود.

این همسایه به ناگاه در صفحه پروفایل این دو نفر با نوشته «صاحب این پروفایل مُرد، مبارک خیلی‌ها» و سپس پروفایل بعدی که نوشته شده بود «تمام شد الفاتحه صلوات» مواجه می‌شود.

زن همسایه با دیدن این متن‌ها مشکوک شده و سریعاً به آرایشگاه مراجعه می‌کند که پس از مراجعه به آرایشگاه متوجه سرفه کردن و سر و صدای متوفیان شده که آن‌ها را صدا می‌کند که این دو نفر با شنیدن صدای همسایه ریموت در آرایشگاه را می‌زنند و این فرد بلافاصله وارد مغازه شده و حال و روز این دو نفر را مشاهده کرده و آن دو به وی می‌گویند که قرص برنج خورده‌اند.

زن همسایه بلافاصله موضوع را به عوامل اورژانس اطلاع می‌دهد و عوامل اورژانس این دو نفر را ابتدا به بیمارستان ۱۲ بهمن شهرقدس و سپس به بیمارستان لقمان حکیم تهران منتقل می‌کنند.

متأسفانه تلاش پزشکان در این خصوص نتیجه نداد و بهاره قبل از رسیدن به بیمارستان فوت و لحظاتی بعد ندا نیز فوت کرد.

هر دو زن متأهل بوده و بهاره دارای دو فرزند است؛ بنا بر اخبار واصله و بررسی‌های اولیه بهاره دارای مشکلات خانوادگی بوده و سابقه خودکشی نیز داشته است.

ضرونی رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید گفت: دستورات قضایی لازم در صورت چگونگی و علت خودکشی و فوت این دو نفر توسط مراجع قضایی اخذ شده و این موضوع در حال بررسی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

خبر بعدی:

سیاست‌های بانکی ضد اقتصاد مقاومتی است

یک استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس، سیاست‌های بانکی فعلی را ضد اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن مرادی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در تبیین بیانیه مقام معظم رهبری و در مورد اینکه عدالت و مبارزه با فساد لازم و ملزم یکدیگر هستند و فساد اقتصادی- اخلاقی و سیاسی غده چرکین کشورها علیه نظام است، اظهار داشت: مبارزه با فساد باید از بالاترین رده‌ها اعم از نهادهای سیاسی، مذهبی و اقتصادی آغاز شود و سپس به رده های بعدی تعمیم یابد.

وی افزود: باید دید چرا نماینده مجلسی سه تا چهار میلیارد تومان هزینه می کند تا چهار سال ماهی 10 میلیون تومان حقوق داشته باشد معلوم است که با این توصیف برای دلسوزی مردم به مجلس نمی رود در واقع وی کارچاق کن می شود که دائم زیر پر و بال اربابان قدرتی را بگیرد که اسپانسر مالی او بودند.

این استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس گفت: همچنین باید نهادهای انقلابی بازدید شوند که آیا همه این نهادها وظایف خود را به درستی انجام می دهند زیرا به فرموده رهبری با دستمال کثیف نمی توان شیشه را پاک کرد همچنین آنان که داعیه دار هستند باید ملسح به سلاح ایمان و تقوای اقتصادی باشند.

به گفته مرادی، باید دید آیا در رده های پایین تر، درآمد تاجری که روزانه 300 میلیون تومان است حلال خواهد بود، وقتی با یک حرکت در بازار قیمت ها را بالا می کشند و میلیارد ها پول به جیب می زنند درست است؟

سیاست‌های بانکی ضد اقتصاد مقاومتی است

وی خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق مهم ضد اقتصاد مقاومتی سیاست های بانکی است؛ قبل و بعد انقلاب بانکها رشدی قارچ گونه داشتند و تابع ضوابطی جز سودجویی و در مواردی منفعت طلبی با وجود تعارض با اقتصاد اسلامی هستند تا جایی که میلیاردها تومان هزینه صرف تغییرات دکوراسیون داخلی و نصب تابلوهای تبلیغاتی می کنند و به مدیران خود حقوق های نجومی می دهند باید دید محل تامین اینها کجا است.

این استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس افزود: اخیرا دربخش نامه ای که بانک مرکزی هم تائید کرده به حداقل پس اندازها در ماه سود تعلق می گیرد به این معنا که اگر دو میلیون تومان در روز اول ماه شمسی در حساب مشتری باشد و در روز دوم تا آخر ماه  98 میلیون در حساب پس انداز شود در آخر ماه به دو میلیون تومان اول، سود تعلق می گیرد در حالی که این نوعی اجحاف در حق مشتری و از بین بردن حق الناس است به همین خاطر بانکها مشتری دارند و مشتریان تاسیس بانکها بیش از هر موسسه دیگری هستند.

مرادی همچنین خاطرنشان کرد: برخی باندهای مافیایی و عوامل پشت پرده با سوءاستفاده از عناوین مذهبی اقدام به تاسیس موسسات تقلبی می کنند و میلیاردها تومان پول را به جیب می زنند دولت هم خود را متعهد به پرداخت از بیت المال می کند و ذمه کسانی که در حق مردم ظلم کردند را پاک می کنند.

وی بیان کرد: امروزه برای پرداخت وام ازدواج به زوج های آبرومند سخت گیری های زیادی می شود همچنین با وجود تاکیدات رهبر انقلاب و مسئولان کشور درباره خطرناک بودن بافتهای فرسوده بانکها برای اعطای تسهیلات مربوطه سرسختی می کنند در صورتی که اگر زلزله ای به وقوع بپیوندد صدها هزار نفر جان خود را فدای این بی برنامگی، منفعت طلبی بانکها می کنند و این چنین سخت گیری‌هایی درباره متقاضیان تسهیلات اشتغال و امور تولیدی اعمال می شود و برای پرداخت وام هفت خوان رستم پیش پای آنان گذارده می شود در نتیجه همگی این موانع در تضاد با اقتصاد مقاومتی است و باید اصلاح شود.

جهان فقط آمریکا و اروپا نیست

این استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس همچنین در تبیین این بخش از بیانیه معظم له مبنی بر رعایت عزت ملی در روابط خارجی و مرزبندی با دشمن با توجه به اینکه برای ما رعایت اصل عزت، حکمت و مصلحت در روابط بین الملل ارجحیت دارد، افزود: وقتی از روابط بین الملل صحبت می شود چه در جنبه نفی یا اثبات عده ای فکر می کنند دنیا محدود به اروپا و آمریکا است، در حالی که باید سایر قاره ها به حساب آورده شوند ما 15 همسایه داریم که می تونند بخش اعظم تولیدات ما را جذب و بخشی از مشکلات ما را حل کنند.

به گفته مرادی، زمانی در کشور صحبت از اعزام نیروی کار به سایر کشورها بود و حالا بسیار کم شده در حالی که در سازمان تجارت جهانی صادرات خدمات نیروی انسانی به شدت به چشم می خورد ما در حال حاضر به دنبال توسعه فضای آموشی هستیم در آینده ای نزدیک هم در رسته های شغلی مختلفی چون مهندسی، پزشکی، پرستاری مازاد نیرو خواهیم داشت بنابراین باید برنامه ریزی هایی برای صدور نیروی کار داشته باشیم تا بدون ایجاد وابستگی خدماتی را ارائه، سرمایه هایی را جذب و به کشور باز گردند و جای خود را با نیروی های تازه نفس عوض کنند.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما مهندسان بزرگی دارد که می توانند پروژه های بزرگی را اجرا کنند و نیروهای متخصصی که کارهای سیاسی و اقتصادی انجام دهند بنابراین باید به کشورهای همسایه نیروهایی قوی اعزام شوند تا پس از جذب سرمایه به کشور بازگردند.

مرادی درباره اینکه استقلال ملی به معنای آزادی ملت و حکومت از تحمیل و زورگویی های قدرتمندانه سلطه گران در جهان است، گفت: دشمن شناسی و هوشیاری از اهداف مهم و قابل تامل سیاست خارجی ما است نباید در برابر دشمن دچار افراط و تفریط شویم باید دید چگونه می توانیم برخی دشمنان فعلی که کشورهای همسایه عربی هستند را دوست بسازیم، برخی از این کشوها با ما اختلافات ایدئولوژیک دارند اما در مقاطعی از تاریخ سیاسی انقلاب با ما روابط حسنه ای داشتند.

این استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه نباید همه چیز را سیاه و سفید دید، افزود: باید مجموعه ها دست به کار شوند و ببینند چگونه می توانند در تعامل با همسایگان لکه کدورت را بزدایند زیرا دشمنی چون رژیم غاصب صهیونیستی در کمین نشسته تا روز به روز روابط ما با این کشورهای همسایه را تیره تر کند، در برقراری این روابط نه تنها دولت بلکه سازمان های غیر دولتی هم باید وارد شوند و نهادهای عمومی و تجار نیز پای کار آیند.

مرادی عنوان کرد: برای پیروزی در عراق و سوریه جوانان ما جان فشانی های زیادی کردند و از هیچ کوششی دریغ نکردند اکنون زمان صلح و ثبات نسبی است باید با برنامه ریزی کلان نگر جلو رویم همچنین پروژه هایی در این کشورها وجود دارد که در انحصار برخی نهادها است و باید به همه شرکتهای خصوصی تعمیم یابد زیرا این شرکتها نامحرم نظام نیستند و آنان نیز در شرایط سختی رشد کردند وتوانستند با فناوری بالا به مدارجی از ترقی و توسعه برسند بنابراین باید به کشورهای همسایه نمایندگانی از بخش خصوصی را گسیل کنیم تا سرمایه گذاری کنند و بتوانند چرخ خود را بگردانند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون که در کشور رکود نسبی حاکم است باید بتوانیم از رونقی که در بازار ساخت وساز کشورهای همسایه، امروز عمان و فردای یمن وجود دارد استفاده کنیم بنابراین باید در این زمینه نیز قدم های مثبتی برداریم تا بتوانیم بخشی از بیانات رهبری را محقق کنیم و به جای تائید زبانی و نوشتن بر در و دیوار قدمی جلوتر رفته و به صورت عملی دستورات معظم له را محقق کنیم.

برای تحقق منویات رهبر انقلاب به یک سیاست چندوجهی نیاز داریم

این استاد دانشگاه و نماینده پیشین مجلس افزود: برای تحقق منویات رهبر انقلاب باید به یک سیاست چند وجهی روی آوریم و از همه طرف برای فتح قله ها تلاش کنیم مثلا اگر امروز داروهای گیاهی یا لباس ملی جایگاهی در میان کشورهای همسایه دارد از همه این ظرفیتها استفاده کنیم همچنین در این مدت کمی که تا نوروز مانده کالاهای نوروزی را به کشورهای همسایه صادر کنیم و برنامه ریزی برای حضور چند صد هزار همسایه را داشته باشیم.

مرادی با بیان اینکه باید انحصارها کنار گذاشته شود گفت: باید لغو روادید در بیشتر کشورهای همسایه و کشورهای حوزه نوروز باب شود تا در سایه تعامل بیشتر با مردم کشورهای دیگر که خارج از علاقه سردمداران خود به جمهوری اسلامی علاقه دارند به منافعی دست یابیم.

وی با تاکید بر اینکه باید اجازه مراودات را بدهیم حتی وصلت ها می توانند به ایجاد مودت و حسن همجواری ما کمک کند، عنوان کرد: همچنین کشورهای همسایه ما دارای فرهنگ های مختلفی هستند که می توانند با فرهنگ های مختلف ایران در تعامل باشند.

انتهای پیام/

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۶۹۹۹۳۴۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اتهام آمریکایی بازداشت شده،جاسوسی نیست/جزء ۲۰کشور اول مهاجر فرست نیستیم/«اسدی» تفهیم اتهام شد
 • تصاویر لحظه خودکشی جوان اصفهانی در بزرگراه امام خمینی
 • امام‌جمعه کرج: چرا گوشت از کشورهای همسایه وارد نمی‌شود؟
 • پیشنهاد ضرغامی به آشنا؛ از تجربه احمدی‌نژاد استفاده کن!/عذرخواهی و طلب حلالیت فرماندار پاکدشت بابت پاک کردن پرچم آمریکا و اسرائیل/آمار وحشتناک خودکشی در شهر‌هایی که بیشترین بیکار را دارد
 • تهران گردی در محله امیریه، باغ منیرالسلطنه
 • پدیده شهر خودرو همسایه سپاهان درصدر جدول لیگ برتر شد
 • رعایت آیین همسایه داری بر مسلمانان واجب است
 • آیا کشورهای همسایه به دنبال خالی کردن مواد اولیه ایران هستند؟
 • برگزاری سه نمایشگاه بهاره در تهران
 • آغاز رزرو اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان در مدارس اصفهان
 • ماجرای بهاره افشاری و موتور کامبیز دیرباز/ ببینید
 • راه اندازی سامانه اینترنتی کمیته امداد
 • اما و اگرهای تاثیر توزیع اینترنتی گوشت و مرغ در کنترل بازار
 • فرهنگ آذربایجان غربی از کشورهای همسایه تاثیر می‌پذیرد
 • روزانه بیش از ۳۰ درگیری در مرز‌های کشور داریم
 • نمایشگاه بهاره فروش محصولات در قم برپا ‌می‌شود
 • نمایشگاه بهاره 10 اسفند در بجنورد برپا می شود
 • پیوستن به FATF و تسهیل مبادلات بانکی
 • نمایشگاه بهاره از ۱۵ اسفند ماه در پیشوا برپا می شود