امید سلیمی بنی، غلامحسین محسنی اژه ای در نشست یکصد و بیست و چهارم خود با گرامی داشت یاد و خاطره انقلاب اسلامی، از مرحوم مقدسی سردبیر سابق خبرآنلاین و مدیر ارشد رسانه ای کشور به نیکی یاد کرد و برای بازماندگان آن مرحوم، طلب صبر کرد


به گزارش پارس نیوز،

امید سلیمی بنی: غلامحسین محسنی اژه ای در نشست یکصد و بیست و چهارم خود با گرامی داشت یاد و خاطره انقلاب اسلامی، از مرحوم مقدسی سردبیر سابق خبرآنلاین و مدیر ارشد رسانه‌ای کشور به نیکی یاد کرد و برای بازماندگان آن مرحوم، طلب صبر کرد.

اژه ای: خانواده قضات مراقب آنها باشند


خبرنگاری در سئوال اول این نشست درباره سخنان رئیس قوه قضاییه درباره انتشار تصاویر قضات مختلف پرسش کرد.

سخنگوی دستگاه قضا، در پاسخ گفت: وظیفه اداری و شرعی ماست که تشکیلات قضایی را نجات دهیم. در دولت ممکن است هزاران هزار مدیر و کارمند خدوم باشند، ولی یک فرد اگر تخلف کند ممکن است زحمات دیگران مخدوش شود. در قوه قضاییه چندین هزار قاضی جهادگر و پاکدست داریم و اگر قاضی یا کارمندی هر نوع تخلفی به خصوص فساد مالی کند، علاوه بر بی اعتباری دستگاه قضایی، باعث لکه دار کردن زحمات همکاران دیگر می شود. به همکاران تذکر داده ایم مراقب باشند شیطان صفتان وسوسه نکنند. هشدار اخیر رئیس قوه قضاییه هم در این راستا بود. ممکن است برخی همکاران ما بگویند به حیثیت قضات لطمه وارد می شود، باید ببینیم زیان معرفی نکردن چقدر است. یقینا معرفی قضات متخلف باعث افزایش اعتبار و حیثیت قوه قضاییه می شود. اگر همکاری بعد از همه هشدارها تخلف کرد، خودش به خانواده اش دارد ضرر می زند.
او در ادامه از خانواده قضات خواست مراقب آنها باشند. اژه ای گفت: از خانواده قضات می خواهیم اگر دیدند دفعتا زندگی او تغییر می کند و اموال و ماشین کذایی می آورد، مراقبت و سئوال کنند از کجا آورده ای.


پرونده شرکت تعاونی مسکن شهرداری 18 به دادگاه می رود


سخنگوی دستگاه قضا در پرسش دوم با مسئله پرونده شرکت تعاونی مسکن شهرداری منطقه 18 تهران روبرو شد و پاسخ داد: این پرونده تعداد قابل توجهی شاکی داشته و شکات هم عمدتا کسانی هستند که خودشان عضو تعاونی نبودند، بلکه از اعضای تعاونی، سهم و عضویت آنها را خریده اند. بعدا مدعی شده اند قرار بوده ساختمان ساخته شود ولی نشده است. این پرونده مراحل نهایی را طی می کند و یک هفته و نهایتا تا دو هفته دیگر کیفرخواست می خورد و به دادگاه می رود.


اژه‌ای: زور قوه قضاییه می‌رسد!


سئوالی درباره "مافیای خودرو" مطرح شد که از سوی برخی مسئولان دولتی عنوان می شود. اژه ای در این باره پاسخ داد: معتقدند یک مدیر اگر حرفی را می زند، مستند بگوید و ابتدائا خوب است به مراجع ذیربط گزارش دهد. اگر می خواهد رسانه ای کند و از مردم مدد بطلبد، بگوید فلانجا اینطور است. این که معاون رئیس جمهور بگوید ما مافیا داریم و رئیس جمهور هم زورش نمی رسد. نفس گفتن این حرف جالب نیست و فکر نمی کنم آقای رئیس جمهور این را قبول داشته باشد که از سوی یک معاون زده شود. اگر مسئولی خبر دارد که کار خلافی صورت می گیرد، باید گفت این خودرو از کجا می آید؟ مسئول مجوز ورود، گشایش اعتبار و گمرک کیست؟ مسئول پلاک کردن کیست؟ نمی دانم منظورشان واردات است یا تولید داخل، اگر تولید داخل است که بیشتر! اگر اسنادی در این باره دارند، بفرستند اگر جرمی باشد، حتما برخورد می کنیم. بنده عرض نمی کنم قوه قضاییه به تعبیر آن آقا زورش نمی رسد، انشالله زور قوه قضاییه می رسد.
خبرنگاری پرسید چرا درباره اتهامات قوه قضاییه، یک نهاد دیگر رسیدگی نمی کند؟ اژه ای گفت: یعنی باید یک نهاد قضایی دیگر به وجود بیاوریم؟ شاید در ابتدا درست است که شاکی و مدعی و متهم یک نفر است. مگر در دنیا و بنای عقلا اینطور نیست؟ در دستگاه قضایی ساز و کار مشخصی است که چه کسی رد دادرسی دارد. در قوانین مشخص است چه قاضی حق ورود به پرونده ای را دارد و چه قاضی ندارد.
او ادامه داد: اگر علیه یک قاضی یا قوه قضاییه شکایت می شود چه کسی رسیدگی می کند؟ در قانون اساسی و قوانین موضوعه چنین چیزی پیش بینی نشده قاضی دیگری خارج از قوه قضاییه رسیدگی کند. بر اساس ساز و کار مشخص قانونی، کار دنبال می شود.

واکنش به ماجرای دختران خیابان انقلاب

خبرنگاری درباره بازداشت برخی از دختران که کشف حجاب می کنند، سئوال کرد. اژه ای گفت: اینها معمولا اگر به صورت سازماندهی شده ارتکاب جرم کرده باشند، در بازداشت نمی مانند.
او در ادامه این اشخاص را به سه گروه تقسیم بندی کرد و گفت: برخی از آنها احساساتی شده اند و به خاطر مسایل کودکان دست به این کار زده اند. برخی هم با استعمال مواد مخدر صنعتی، این قبیل اعمال را مرتکب می شوند و گروهی هم به صورت سازماندهی شده یا خودشان سازماندهی می کنند یا تحت سازماندهی دیگر این کارها را می کنند. به خانواده ها توصیه می کنیم مراقب فرزندان خود باشند. اگر آنها بخواهند فردا ازدواج کنند، می گویند اینها در زندان بوده اند، اگر بخواهند تحصیلاتشان را ادامه دهند یا سر کار بروند، سوءسابقه دارند.
همچنین سئوالی درباره هدایت ناآرامی های اخیر پرسیده شد. اژه ای گفت: برخی افراد و جریانات سیاسی، ممکن است بستری ساختند یا حرفهایی زدند که به صورت غیر مستقیم کمکی به این قضیه شده باشد، استعبادی ندارد، صحبتهایی هم هست اگر در تحقیقات تکمیلی باشد، چنین چیزی است.

خبرنگاری درباره سرنوشت پرونده حادثه قطار تهران-مشهد پرسید. سخنگوی قوه قضاییه گفت: تعدادی از هموطنان جان باختند و برخی هم مصدوم شدند. برای بازماندگان قربانیان این حادثه، صبر مسئلت داریم. برای مصدومان هم باید صبر کنیم آیا آنها بهبود می یابند یا نه. پرونده هنوز منجر به کیفرخواست نشده ولی جایی هم معطل نمانده. کسانی که بالمباشره مورد اتهام تقصیر بودند، دنبال شدند. بحثی هم درباره مسببان بود که در تهران بودند و در قانون سمت های آنان پیش بینی شده است. به این لحاظ پرونده به تهران رسیده است.


موضع قوه قضاییه درباره کنوانسیون پالرمو
خبرنگاری درباره موضع قوه قضاییه درباره پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو سئوال کرد. محسنی اژه ای در پاسخ گفت: با ما در این باره هماهنگ نشده بود. اگر لایحه ای قضایی باشد یا موادی از آن قضایی باشد، باید نظر قوه قضاییه گرفته شود، بعد از طرح در مجلس، از معاونت حقوقی ما دعوت شده است و آنجا نقطه نظرات را گفته اند. استقلال قوه قضاییه اگر در این کنوانسیون لحاظ شود، مشکلی نیست. اگر لحاظ نشود، ملاحظات قانون اساسی اجازه نمی دهد. البته قانون فعلا نهایی نشده است. بعید است مجلس هم توجه نکند. حتما تحفظ خواهند داشت تا اطلاعات در اختیار افراد بیگانه قرار نگیرد.


ماجرای دادگاه علنی بقایی


خبرنگاری درباره دادگاه علنی حمید بقایی معاون رئیس جمهور سابق در مرحله تجدیدنظر پرسید. سخنگوی قوه قضاییه گفت: از ناحیه قاضی چنین چیزی اعلام نشده بود. از طرف دیگران هم ما مسئول و متولی نیستیم. بحث این است که اصولا در دادگاه تجدیدنظر اصلا علنی و غیرعلنی بودن وجود دارد یا چگونه است؟ در قانون این شفافیت و صراحت را نداریم. دادگاه علنی و غیرعلنی در دادگاه بدوی مطرح است و در دادگاه تجدیدنظر چنین شفافیتی نداریم که آیا قاضی می تواند بگوید علنی است یا غیرعلنی. یا اگر دادگاه بدوی علنی بود، دادگاه تجدیدنظر هم علنی خواهد بود یا بالعکس. چنین شفافیتی در قانون نداریم و از ناحیه دادگاه هم چنین چیزی مطرح نشد. خود آنها هم مسئله را دنبال نکردند.
خبرنگاری درباره آزادسازی یک متهم سئوال کرد. اژه ای گفت: ایشان آزاد نشده است. بسیاری از محکومان مرخصی می روند. ایسشان هم 3 روز مرخصی رفت و بحث درمان داشت.
اژه ای در پاسخ به خبرگزاری خبرآنلاین در خصوص بازداشت برخی اشخاص منتسب به دولت اخیر و احتمال مدیریت بخشی از ناآرامیهای دیماه سوی آنها گفت: اجازه بدهید تحقیقات کامل شود و سره از ناسره مشخص شود. در کل کشور 246 نفر هنوز بازداشت هستند و در تهران فقط 4نفر هنوز در بازداشتند.

بابک زنجانی یک دکل داشت که به وزارت نفت داد
خبرنگاری درباره بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت سئوال کرد. محسنی اژه ای گفت: مجموعا بدهی بابک زنجانی 2 میلیارد و 660 میلیون یورو بوده است. بابک زنجانی بابت نفت 1 میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو به شرکت نفت بدهکار است. همچنین یک میلیارد و 200 میلیون یورو بابت پولی که در خارج از کشور برای پرداخت به پیمانکاران به او داده بودند. ایشان 650 میلیون یورو را به صورت حواله پرداخت کرده است. این میزان را کسر کنیم،
او در ادامه گفت: یک دکل هم ایشان در خارج از کشور داشته که به ارزش 79 میلیون و 500 هزار دلار بود و آن را به وزارت نفت داده است که از بدهی اش کسر شده است. 600 و خرده ای میلیون یورو نفت به یک شرکت خارجی فروخته که طلبکار است و وکالت داده و علیه آن شرکت طرح دعوا شده باید ببینیم به جایی می رسد یا نه.
اژه ای ادامه داد: 16 هزار و 540 میلیارد و 753 میلیون ریال اموال او شناسایی و قیمت گذاری کارشناسی شده است. تقریبا 1650 میلیارد تومان اموال از او شناسایی شده است و به او وکالت داده اند. اقدامات دیگری هم شده است. وزارت نفت می گوید این پولها پوشش طلب ما را نمی دهد. این مدت هم پول ما نزد او مانده که معادل ریالی اش بسیار بالاست. تاخیر در پرداخت در حکم نیامده است ولی مابقی طلب در حکم آمده است. بخش عمده ای از این بدهی وصول شده است. اصل پول، تلاش می شود وصول شود.

اموال غیرمنقول دوتابعیتی ها فروخته می شود
خبرنگاری درباره پیگیری مدیران دو تابعیتی سئوال کرد. اژه ای گفت: ما هم مطالب عنوان شده در مجلس را دنبال کردیم و به دادستان کل کشور هم پیامک کردم دنبال کنند. کسانی که دو تابعیتی هستند، قانون ما تابعیت مضاعف را نمی پذیرد. بعد هم حق هیچ گونه کار دولتی و عمومی را ندارند. چنانچه کسی دو تابعیتی باشد می توان اموال غیرمنقول او را به فروش رساند، هزینه فروش را کسر کرد و مابقی را به او پس داد. افراد دوتابعیتی داشتیم. قوه قضاییه به دنبال این قضایا است و برخی افراد را مطمئن هستم بعد از تذکر دستگاه های نظارتی برکنار کرده اند. اگر فرد دوتابعیتی شاغل است، ما اطلاعی نداریم. گزارشهایی شده، دادستانی از وزارت اطلاعات خواسته است گزارش دهد. اگر فردی دوتابعیتی در جایی در دولت یا دستگاه های عمومی مشغول است، قوه قضاییه اطلاعی از این مطالب ندارد و گزارشها دنبال می شود. در برخی جاها گزارش شده است که 63 نفر دوتابعیتی هستند. پیگیری شد و 3 نفر دوتابعیتی بودند که برکنار شدند ولی 60 نفر دیگر ثابت نشد دوتابعیتی است. آنها رسما و کتبا نوشتند ما دو تابعیتی نیستیم.

او گفت: برخی هم گرین کارت دارند که گزارش شده و در حال بررسی هستیم. این مورد متفاوت است.
خبرنگاری درباره عوارض سنگین ورود به محدوده طرح ترافیک تهران سئوال کرد و پرسید آیا قوه قضاییه به عنوان مدافع حقوق مردم آن را پیگیری می کند. سخنگوی دستگاه قضاییه گفت: این موارد تخصصی است و ابتدا به ساکن ما نمی توانیم وارد شویم. تا گزارشها از طریق مراجع رسمی تخصصی روشن نشود، طبیعی است ما نمی توانیم به عنوان برخورد، وارد شویم. البته در جلسات، معاونتهای قوه قضاییه حضور می یابند و در صورت نیاز، شرکت می یابند. تا زمانی که بحث اختلاف تخصصی است، مخصوصا درباره برخورد، ما نمی توانیم وارد شویم.

واکنش اژه ای به گزارش نجفی
خبرنگاری درباره گزارش تخلفات در شهرداری از سخنگوی دستگاه قضا سئوال کرد. اژه ای گفت: خبر ندارم گزارش تخلفات را شهرداری به قوه قضاییه داده یا نه ولی قاعدتا باید گزارش را بفرستد چون دلیلی ندارد اگر جرمی واقع شده باشد شورای شهر و شهرداری گزارش آن را نزد خود نگه دارند.

توضیح دوباره اژه ای درباره سعید طوسی
خبرنگاری پرسید چرا مربی صوت و لحن، در گفتگو با رسانه های معاند درباره حکم تبرئه خود خبر داده، آیا این حکم صحت دارد؟ اژه ای گفت: درباره مصاحبه ای که میگویید خبر ندارم، ولی اصل تبرئه او صحت دارد و در جمع دانشجویان در مشهد مفصلا در این باره توضیح داده ام.

4242

منبع: پارس نیوز

خبر بعدی:

حجم مجازات حبس در قوانین کشور مطابق دستورات قرآن نیست

به گزارش ایکنا از قم، حجت‌الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه امروز دوم اسفند در مراسم اختتامیه ششمین دوه مسابقات سراسری قران کریم ویژه کارکنان و خانواده قوه قضاییه با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری که دارای هفت محور اصلی است، بیان کرد: سبک زندگی اسلامی، مبارزه با فساد و اجرای عدالت که به طور خاص متوجه قوه قضاییه است از جمله مواردی بود که مقام معظم رهبری در بیانیه خود تذکر دادند.

وی افزود: برخلاف تصور کسانی که قرآن را قابل فهم برای عموم نمی‌دانند، قرآن کتاب مبین پروردگار است و خداوند بستری فراهم کرده است و انسان با مراجعه به قران به یاد خاطرات فراموش شده یا نشده دوران پیش از به دنیا آمدن خود می افتد، یعنی فطرت وجودی ما با قرآن کریم عجین است و قرآن ما را به یاد خود می آورد تا مسیر صعود زندگی و تکامل روحی خود را دوباره پیدا کنیم و خطا نکنیم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه اظهار کرد: در راستای بیانیه مقام مظعم رهبری از اهداف اصلی قوه قضاییه عمومی کردن قرآن کریم، انس مردم با این کتاب مقدس است و برای این امر برنامه‌ریزی شده‌است.

وی با اشاره به این‌که در جوامع روشن‌فکری برخی تعبیرات نادرست و نا به جا درمورد قرآن کریم و سبک زندگی اسلامی وجود دارد، ادامه داد: در عمل تزلزل ایمانی ایجاد می‌کنند و سبک زندگی را متفاوت از سبک قرانی جلوه می‌دهند و این یک خطری است که امروز با آن مواجه هستیم و لذا ما باید با بازگشت به قرآن ایجاد آگاهی کنیم.

صادقی ضمن بیان این‌که در فهم و عمل به قرآن مسیر روشن و اشکار است و ما ممکن است در این مسیر غفلت کنیم، یادآوری کرد: هدف اصلی قوه قضاییه مانوس کردن مردم با قران کریم است و به همین دلیل است که امسال مسابقات قرآنی را مشروط به یک شرایطی کرده‌ایم از جمله شروط سخت حضور در این مسابقات ارتقا نسبت به گذشته، آموزش گرفتن افراد است و لذا ما بهای بسیاری به آموزش دادیم و به همین دلیل مسابقات قرآنی امسال نسبت به سالیان گذشته فوق‌العاده ارتقا پیدا کرده‌است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته حد نصاب نمراتی که افراد امتیاز می‌آوردند و پذیرفته می‌شدند 65 بود ولی امسال با سخت‌گیری‌هایی که هیئت داوران داشتند، حد نصاب نمرات به 80 رسیده‌است و این یعنی معاونین و روسای قوه قضاییه در سراسر کشور تلاش کردند و آموزش را فراگیر کردندو الحمدالله آموزش در حال توسعه است و به همین ترتیب سال‌هیا آینده با قوت بیشتری پیش می‌رویم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: مساله آموزش و همگانی‌تر کردن آموزش نسبت به دوره‌های قبل را جدی‌ بگیرندو ما د مسابقات سال آینده این امتیاز مثبت را جدی‌تر خواهیم گرفت.

وی افزود: امسال دوره‌های آموزشی و شرکت در مسابقات فراگیرتر شده‌است و حضور شرکت‌کنندگان در سراسر کشور امسال به بیش از 15 هزار 800 نفر رسیده‌است؛ هر سال چهار دوره مسابقات استانی، شهرستانی،منطقه‌ای و کشوری داشتیم و امسال برای این‌که بتوانیم استانداردهای مسابقات را ارتقا دهیم و هم‌چنین به عدالت نزیک‌تر کنیم و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم، شکل مسابقات منطقه‌ای را غیرحضوری کردیم و با این تغییر حداقل 600 میلیون تومان صرفه‌جویی کردیم.

صادقی بیان کرد: در این دوه مسابقات 12 رشته برای خانم‌ها و آقایان در رده سنی بزرگسالان و زیر16 سال داشتیم؛ حفظ یک جزء تا 30 جزء قران کریم، اذان‌گویی، قرات، ترتیل، حفظ موضوعی و مفاهیم از جمله این رشته‌ها است و لذا امسال به مسائل مفهومی و محتوایی توجه بیشتری شده‌است و افرادی که در تفسیر و مفاهیم شکت می‌کنند می‌توانند در رشته‌های دیرگ مثل قرائت، ترتیل و.. شرکت کنند.

وی با اشاره به این‌که مسابقات امسال بسیار آبرومندانه برگزار شد، ادامه داد: باید کاری کنیم که پردازش به قران کریم، انس با قرآن کریم جزء ارزش‌های اداری ما به طور رسمی قرار بگیرد و لذا اصل آن است که از کتاب خدا غافل نشویم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: مقام معظم رهبری قران کریم را هادی و امام خود قرار داده‌است و ما نیز باید به او اقتدا کنیم و امام را هادی و راهنمای خود قرار دهیم و لذا امام مکتوب با امام ناطق باید همراه هم باشند تا معنای درست بدهد تا مسیر درست را تشخیص دهیم.

وی ظهار کرد: امروز اگر بخواهیم قرآن را در زندگی خانوادگی، فردی، اجتماعی وسیاسی خود به کار ببریم مسیرش همان مسیری است که رهبری شاخص‌های آن را تعیین می‌کند؛ امروز شیاطین جن و انس و راه مقابله با آن‌ها را با ارائه شاخص‌های قرآنی به ما معرفی می‌کند تا ما بدانیم وبشناسیم و از آن‌ها پرهیز کنیم.

صادقی گفت: خداوند به برکت انقلاب و شهیدان این توفیق را به ما داده‌است تا تمرین کنیم که چگونه قرآن در صحنه سیاست، مبارزه و جهاد می تواند راهنمای عمل باشد، امروز این توفیق به ما داده شده‌است که در دستگاه قضایی بگوییم میزان و معیار عدالت را قران معرفی کرده‌است.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم تا مجازات اسلامی را جدی‌تر بگیریم و مجازات قرآنی را به جای زندان توسعه بدهیم زیرا حجم مجازات‌ حبس در قوانین ما قرآنی نیست و شایسته نظام ما نیست و باید کاسته شود؛ مجرم باید طبق قانون پیگرد و محاکمه و مجازات شود اما خداوند متعال عفو را نیز قرار داده‌ و اگر فردی اصلاح شده‌است و یا در طول دوره محکومیت خود پشیمان شده و توبه کرده‌است، راه عفو او را باز گذاشته‌ایم.

وی با تاکید بر این‌که عفو گسترده نشان از اوج اقتدار نظام اسلامی و اوج اقتدار قوه قضاییه در این چهل سال است، ادامه داد: باید به این اقتدار افتخار کنیم، امروز هیچ مفسد بزرگی از تیغ تیز شمشیر عدالت در امان نیست.

انتهای پیام

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

رامین مهمانپرست و مریم کاویانی / رامین مهمانپرست همسر مریم کاویانی کیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.parsnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۰۰۹۲۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تاکنون۶۰ هزار نفر در سامانه جامع اطلاعات مردمی قوه قضاییه ثبت نام کرده‌اند
 • ۵ عضو شورای شهر یکی از توابع استان کردستان به اتهام تحصیل مال نامشروع به حبس محکوم شدند/ تبرئه شدن افشاکنندگان فساد
 • آموزش ست کردن رنگ لباس‌ها
 • ۵ عضو شورای یکی از توابع کردستان به اتهام تحصیل مال نامشروع به حبس محکوم شدند/ تبرئه شدن افشاکنندگان فساد
 • مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب جوان‌ها هستند/عدالت؛ گرانیگاه انقلاب اسلامی
 • تکریم از خانواده شهیدان طوسی/ یک کتاب رونمایی شد
 • دیدار اعضای موسسه قرآنی پیامبر اعظم(ص) ساری با خانواده سردار شهید طوسی
 • پذیرش مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه
 • کارگران هپکو تبرئه شدند/ 30 سال آینده شمال کشور جنگل نخواهد داشت / اعلام آمار 400 هزار فرزند بی شناسنامه در کشور
 • قوه قضاییه سرباز امریه می‌گیرد
 • توضیحات محسنی‌اژه‌ای درباره زمان شروع به کار رییس جدید قوه‌قضاییه/ تکذیب آزادی مرتضوی
 • روابط عمومی قوه قضائیه در آستانه تغییرات
 • بانوان مازندران برای نخستین بار280میلیون تومان اعتبار گرفتند
 • ادعای جدید درباره انتقال خون تایید نشده است
 • ارتقای دانشِ سلامت زنان روستایی مازندران
 • تبرئه بازپرسی که دستور فیلتر تلگرام را داد
 • قاضی فیلتر تلگرام تبرئه شد
 • بازپرسی که دستور فیلتر تلگرام را داد، تبرئه شد
 • تشویقی ۳ میلیون تومانی به دانشجویان با انتشار مقاله ISI / نمایه بیش از ۶۸۰ مقاله بین المللی در سال ۹۷