عبدالرحیم شمس الدینی مدیرعامل شرکت پالایش نفت شیراز گفت، در ارستای افزایش کیفیت بنزین برای نخستین بار در استان فارس بنزین یورو 4 در پالایشگاه شیراز تولید می شود


به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛عبدالرحیم شمس‌الدینی مدیرعامل شرکت پالایش نفت شیراز گفت: در ارستای افزایش کیفیت بنزین برای نخستین‌بار در استان فارس بنزین یورو ۴ در پالایشگاه شیراز تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای تحقق اجرای افزایش کیفیت بخشی بنزین و گازوئیل، واحد ایزومرازسیون و طرح مطالعاتی سولفورزدایی از نفت وگاز و گوگرد داخل گازوئیل در پالایشگاه شیراز راه‌اندزای می‌شود، افزود: واحد ایزومرزاسیون با ۵۰ میلیون دلار سرمایه ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا پایان سال ۹۷ نیز طرح مطالعاتی سولفور زدایی از نفت وگاز با ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری و ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی درشیراز به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل پالایشگاه شیراز با اشاره به اینکه طرح توسعه و ساخت پالایشگاه جدید شیراز با مشکل مجوز زیست محیطی روبه‌رو است، تصریح کرد: ساخت پالایشگاه جدید شیراز با اعتباری بالغ بر ۱ و نیم میلیارد دلار علاوه بر افزایش زیرساخت‌های اقتصادی و کاهش تردد نفتکش‌ها در محور‌های مواصلاتی ۲ هزارشغل جدید به صورت مستقیم و ۴ هزار شغل غیرمستقیم در استان فارس ایجاد می‌کند.

شمس‌الدینی مدیرعامل شرکت پالایش نفت شیراز ادامه داد: ساخت پالایشگاه در کاهش کمبود آب تاثیر ندارد و بیش از ۹۱ درصد آب صرف کشاورزی و ۹ درصد در زمینه صنایع و منابع آب شرب مصرف می‌شود که برای مقابله با کم آبی باید به سوی صنعتی شدن رفت.

وی اضافه کرد: پالایشگاه شیراز با ۱۵۰ نیروی فعال و مدرک دیپلم، فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا روزانه ۳ میلیون لیتر گازوئیل، ۲ میلیون لیتربنزین، ۳۰۰ هزارلیتر سوخت هواپیمای مسافربری و نظامی، ۶۰۰ هزار لیتر انواع نفت سفید و ۱۲ تن گوگرد مشغول ارائه خدمات تولیدی در استان فارس است.

مدیرعامل پالایشگاه شیراز اظهار کرد: پالایشگاه شیراز با توجه به اینکه درمیان ۹ پالایشگاه کوچک رتبه هفت را به خود اختصاص داده در حال حاضر فعالیت‌های چشمگیری در ساخت کاور برای الکتروموتورگارگاه برق، کمپرسور و ۲ دستگاه کولرهوایی و دیگر طرح‌ها و قطعات صنعتی در این شرکت انجام شده است.
انتهای پیام /ت

تولید بنزین یورو ۴ در شیراز

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

وزیر صنعت: شما ناراحتید که خودروسازی راه افتاده؟/ رئیس اتاق ایران: دولت نرخ ارز را فدای تراز شدن بودجه می‌کند/ معیار پرداخت سود به سپرده‌های کوتاه‌مدت از امروز با روش جدید/ سکه با عبور از سد ۴ میلیونی به بهمن رسید/ بنزین مثل نان شب است

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.      

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون قرمزپوشی بورس در آخرین روز از اولین ماه زمستان، یخ‌زدگی بازار «تسه‌ها»، وزیر نفت: بنزین مثل نان شب است، اتحادیه اروپا واردات فولاد را محدود می‌کند، آماده کاهش رشد اقتصادی در جهان باشید، ۱۰ حقیقت جالب در مورد یورو، احتمال تشدید نابسامانی قیمت مرغ در بازار، عزم پاریس برای اتحاد رنو و نیسان، ارز رمزنگار مشترک عربستان و امارات راه‌اندازی شد و افت سرمایه‌گذاری چین در آمریکا را در بر دارد.

قرمزپوشی شاخص کل بورس در آخرین روز از اولین ماه زمستان

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز یکشنبه ۳۰ دی ماه ۹۷، با کاهش ۵۵۶ واحدی معادل ۰.۳۳ درصد به رقم ۱۶۵ هزار و ۵۷۵ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۶۱ واحدی معادل ۰.۳۳ درصد به رقم ۴۷ هزار و ۹۹۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۱۱۶ واحدی معادل ۰.۳۹ درصد، عدد ۲۹ هزار و ۳۳۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۸۱ واحدی معادل ۰.۳۹ درصد به رقم ۲۰ هزار و ۶۳۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۹۵۳ واحد کاهش معادل ۰.۵۳ درصد را رقم زد و به سطح ۱۸۰ هزار و ۴۴۶ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۸۱ واحد کاهش معادل ۰.۲۳ درصد به رقم ۱۲۳ هزار و ۱۹۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۷۲۲ واحد کاهش معادل ۰.۵۳ درصد همراه بود و عدد ۳۲۴ هزار و ۳ واحد را به نمایش گذاشت.  
یخ‌زدگی بازار «تسه‌ها» در بازار اوراق مسکن

اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ (تسه ۹۵۱۲) در طول معاملات دی، بازده مثبت ۹/ ۳ درصد را ثبت کرد و در نهایت به سطح ۵۵ هزار و ۶۶۸ واحد رسید. سایر سررسید‌های وام مسکن نیز به‌طور عمومی رشد محدود قیمت را تجربه کردند. از نکات مهم معاملات «تسه ۹۵۱۲» فرکانس ضعیف تغییرات قیمتی بود به‌طوری‌که کف ۵۱ هزار تومانی و سقف ۵۷ هزار تومانی به صورت محدود در معاملات این اوراق مشاهده شد، اما محدوده قیمتی آن بیشتر روز‌ها در کانال ۵۵ هزار تومان قرار گرفت. رکود تورمی حاکم بر بازار مسکن (ناشی از جهش نرخ دلار) به رشد قیمت واحد‌های مسکونی و کاهش حجم معاملات منجر شد. با این حال به نظر می‌رسد از شیب صعود قیمتی کاسته شده و می‌توان امیدوار بود در صورت ثبات عوامل موثر همچون نرخ ارز، رونق به بازار مسکن بازگردد.

وزیر صنعت: شما ناراحتید که خودروسازی راه افتاده؟

رضا رحمانی در حاشیه چهل و سومین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که عنوان کرد «وزارت صنعت بیشتر به دنبال منفعت خودروسازان بوده تا مردم» با رد این ادعا گفت: این سوالتان تهمت است، سوال نیست؛ به هرحال کارگروه‌های تخصصی و قانونی در خصوص قیمت خودرو، تصمیم می‌گیرند و افزایش قیمت، فرایند خودش را دارد. رحمانی ادامه داد: خودروسازان باید از این رکورد خارج می‌شدند چراکه افزایش تیراژ یعنی افزایش پاسخ‌دهی به تعهدات و این یعنی افزایش تولیدی که منجر به کاهش قیمت خواهد شد؛ لذا ما روی حقوق مردم و انجام تعهدات قطعی و غیرقطعی خودروسازان پافشاری داشتیم. وی در واکنش به سوالی درباره چرایی پیش فروش محصولات خودروسازان نیز گفت: در حال حاضر هیچ مجوزی برای پیش فروش محصولات صادر نشده است. وزیر صمت همچنین در پاسخ به این سوال که چرا خودروسازان به تعهداتشان در موعد مقرر عمل نکرده‌اند گفت: همه می‌دانند مشکلاتی وجود داشت که تعهدات در موعد مقرر انجام نشد. به نقل از گزارش تسنیم، وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش قیمت، مشکلات حل شده است یا خیر گفت: افزایش قیمت شامل تعهدات قبلی نمی‌شود. شما ناراحتید که خودروسازی راه افتاده؟

وزیر نفت: بنزین مثل نان شب است

بیژن زنگنه روز گذشته در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اجرای یک پروژه «نتیجه نهایی» مهم است، اظهار داشت: هدف‌مان این بود که در صورت بازگشت تحریم به دلیل کمبود و ناتوانایی در تولید این فرآورده با مشکل روبه‌رو نشویم. هم اکنون بنزین مثل نان شب است و کشور نمی‌تواند ۲ ساعت نداشتن بنزین را تحمل کند. ما با زحمات زیاد توانستیم در ۶ ماهه نخست امسال در زمینه تولید بنزین به تعادل برسیم. وی با اشاره به این که در سال گذشته روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است، اما امسال از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است، گفت: در واقع در تولید بنزین خودکفا شده‌ایم و وضع ذخایرمان بهبود یافته است. در بودجه سال آینده هم برای واردات بنزین پیش‌بینی نداشته‌ایم. زنگنه، تولید بنزین کشور را در سال ۹۱، حدود ۵۲ میلیون لیتر عنوان کرد و با بیان اینکه به این رقم ۴۳ میلیون لیتر افزوده شده است، تصریح کرد: هم اکنون تولید روزانه بنزین کشور به ۹۵ میلیون لیتر در روز رسیده است که نشان‌دهنده افزایش ۸۳ درصدی است. افزایش این میزان بنزین در تاریخ کشور بی‌سابقه است.

اتحادیه اروپا واردات فولاد را محدود می‌کند

اتحادیه اروپا در پاسخ به وضع تعرفه بر واردات فلزات توسط دولت ترامپ، محدودیت‌هایی برای واردات فولاد به اروپا وضع کرد. قانون جدید که به تازگی به تایید کمیسیون اروپا رسیده است، سهمیه‌هایی را برای ۲۶ نوع کالا تعیین کرده و تعرفه‌ای ۲۵ درصدی برای واردات بیش از این سهمیه وضع کرده است. در بیانیه کمیسیون اروپا آمده است که این مقررات جدید برای حفظ جریان‌های سنتی تجاری وضع شده‌اند و کشور‌های عضو اتحادیه اروپا، از وضع مقررات حمایتی، پشتیبانی کرده‌اند. قانون جدید از اوایل فوریه اجرایی خواهد شد. برنامه اتحادیه اروپا، شامل تنظیم سهمیه به صورت میانگین واردات ۳ سال اخیر به علاوه ۵ درصد است. تعرفه ۲۵ درصدی در صورتی که سهمیه پر شود به باقی واردات آن کشور اعمال خواهد شد. صادرکنندگان اصلی فولاد به اتحادیه اروپا، چین، هند، روسیه، کره‌جنوبی، ترکیه و اکراین هستند.  به نقل از مهر؛ طبق اعلام کمیسیون اروپا، واردات فولاد به اتحادیه اروپا، از ماه مارچ ۲۰۱۸ که آمریکا تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم از اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک وضع کرد، افزایش یافته است.

آماده کاهش رشد اقتصادی در جهان باشید

بر اساس آخرین گزارش صندوق بین‌المللی پول (IMF) به نظر می‌رسد رشد اقتصادی جهان به بیشترین مقدار خود رسیده و این به معنای شروع روند‌های نزولی در سال‌های پیش رو است. نرخ رشد جهانی، تحت تأثیر اقتصاد‌های پیشرفته است. با این حال، پیش‌بینی‌ها از کاهش رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال ۲۰۱۸ از ۶.۶ درصد به ۵.۸ درصد بر رشد جهانی تأثیرگذار خواهد بود. به نقل از ایرنا؛ مسئله مهم دیگر در زمینه اقتصاد، حجم بدهی‌ها است که به‌طور معناداری نسبت به بحران جهانی ۲۰۰۸ بیشتر شده و به حدود ۲۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی رسیده است که در کنار نرخ‌های بهره پایین، می‌تواند مشکلاتی را برای کشور‌هایی که تعهدات دلاری دارند، به‌وجود آورد.

رئیس اتاق ایران: دولت نرخ ارز را فدای تراز شدن بودجه می‌کند

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران اظهار داشت: متأسفانه هر ساله نرخ ارز در بودجه به طور مشخص تعیین نمی‌شود و باید بر اساس محاسبات فنی به آن رسید. در واقع دولت نرخ ارز را فدای تراز شدن بودجه می‌کند. دولت برای رسیدن به درآمد مورد انتظار خود، نرخ ارز را به صورت نانوشته طوری در نظر می‌گیرد که بتواند با فروش دلار نفت، درآمد‌های خود را با هزینه‌ها تراز کند. چنانچه برآورد‌های درآمدی و هزینه‌ای در بودجه محقق نشود و بنا به هر دلیلی با کسری بودجه طی سال آتی مواجه شدیم، نرخ ارز کانالی برای دولت به منظور جبران کسری بودجه می‌شود. غافل از اینکه نرخ ارز یک متغیر کلیدی در اقتصاد است و هرگونه دستکاری برای تراز شدن بودجه، تبعات منفی شدید بر کل اقتصاد خواهد گذاشت.

دویچه وله آلمان از ۱۰ حقیقت جالب در مورد یورو می‌گوید!

۱-یورو اولین بار در یکم ژانویه ۱۹۹۹ معرفی شد، اما نخستین بار از یکم ژانویه سال ۲۰۰۲ اسکناس‌ها و سکه‌های یورو وارد چرخه گردش پولی کشور‌های اروپایی شدند.

۲-حدود ۳۴۰ میلیون نفر در مبادلات روزانه خود در سراسر جهان از یورو استفاده می‌کنند  و بدین ترتیب یورو دومین ارز مهم جهان است.

۳-تا اکتبر سال ۲۰۱۸، حدود ۱.۲ تریلیون یورو به شکل اسکناس و ۲۸ میلیارد یورو به شکل سکه در چرخه پولی جهانی وجود داشته است.

۴- مسئولیت چاپ اسکناس‌های یورو با بانک مرکزی اروپا و ضرب سکه‌ها بر عهده بانک‌های مرکزی کشور‌های عضو منطقه یورو است. به همین دلیل، اسکناس‌ها در منطقه یورو یکسانند، اما سکه‌ها در کشور‌های مختلف دارای تصاویر مختلفی هستند.

۵- منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند.

۶- علاوه بر ۱۹ کشور فوق، آندورا، موناکو، سن مارینو و واتیکان نیز کشور‌هایی هستند که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند، اما حق چاپ یورو را ندارند.

۷- بنابر اعلام بانک مرکزی اروپا، بین ۲۰ تا ۲۵ درصد یورو‌های چاپ شده در خارج از منطقه یورو مورد مبادله قرار می‌گیرند.

۸- آلمانی‌ها بیش از اتباع دیگر کشور‌های عضو منطقه یورو به وجه نقد علاقه‌مندند: به طور متوسط در کیف پول هر آلمانی ۱۰۹ یورو وجود دارد. اتریش با ۸۹ و یونان با ۸۰ یورو در رده‌های بعدی قرار دارند. از ان سو پرتغالی‌های با ۲۹ یورو کمترین علاقه را به وجه نقد دارند و فرانسوی‌ها با ۳۲ یورو و هلندی‌ها با ۴۴ یورو در رده‌های بعدی قرار دارند.

۹-بانک مرکزی اروپا که مقر آن در شهر فرانکفورت آلمان است اسکناس‌های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۵۰۰ یورویی چاپ می‌کند. انتشار اسکناس‌های ۵۰۰ یورویی به دلیل نگرانی‌های امنیتی و استفاده در پولشویی از ماه آوریل امسال متوقف خواهد شد، اما اسکناس‌های موجود همچنان معتبر باقی خواهند ماند.

۱۰- سکه‌های ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ سنتی و ۱ و ۲ یورویی در حال حاضر ضرب می‌شود. هر یک یورو معادل ۱۰۰ سنت است.  

معیار پرداخت سود به سپرده‌های کوتاه‌مدت از امروز با روش جدید

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی که اول دیماه به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است،  از امروز اول بهمن ماه ۹۷ بانک‌ها حق ندارند به سپرده‌های کوتاه‌مدت سود روزشمار پرداخت کنند و باید ضوابط جدید را برای پرداخت سود به این سپرده‌ها رعایت کنند. براساس مصوبه شورای پول و اعتبار از این پس، معیار پرداخت سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری عادی از روزشمار به ماه‌شمار تغییر می‌یابد.  همچنین در این مصوبه تأکید شده که حداکثر نرخ سود علی‌الحساب برای سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی ۱۰ درصد سالانه است. هدف اعضای شورای پول و اعتبار از تصویب این طرح کاهش فعالیت‌های سفته‌بازی بوده است؛ بانک مرکزی معتقد است این طرح منافع خیلی از سوداگران را به خطر می‌اندازد. /تسنیم

عزم پاریس برای اتحاد رنو و نیسان

خبرگزاری نیکی ژاپن یکشنبه گذشته اعلام کرد که یک هیات دولتی از فرانسه گفته‌اند قصد دارند رنو و نیسان را یکپارچه کنند و به احتمال زیاد این اتحاد زیر چتر یک شرکت واحد شکل خواهد گرفت. براساس این گزارش، این هیات که یکی از افراد آن مارتین ویال، رئیس منتخب دولت در شرکت رنو است، همچنین اعلام کرد که قصد دارد رئیس بعدی نیسان را برگزیند. شرکت نیسان در این رابطه هنوز واکنشی نشان نداده است. کارلوس گوسن، رئیس سابق شرکت نیسان، از تاریخ ۱۹ نوامبر در توکیو دستگیر و بازداشت شده و متهم است که به مدت ۸ سال تا ماه مارس سال ۲۰۱۸ دستمزد خود را کمتر از واقعیت اعلام کرده و به‌طور موقت ضرر و زیان سرمایه‌گذاری‌های شخصی خود را به شرکت نیسان و بحران مالی جهان منتقل کرده است. گوسن همه این اتهامات را انکار می‌کند. دولت فرانسه از شرکت رنو خواسته است که طی چند روز آینده یک نشست در سطح هیات‌مدیره برگزار و برای جانشین گوسن تصمیم‌گیری کند. /دنیای اقتصاد

نرخ مرغ تا اطلاع ثانوی اعلام نمی‌شود/ احتمال تشدید نابسامانی قیمت مرغ در بازار

براساس اعلام اتحادیه پرنده و ماهی نرخ مرغ تا اطلاع ثانوی اعلام نخواهد شد. این اتحادیه در اطلاعیه‌ای به اعضای خود اعلام کرد: همکاران محترم نرخ مرغ تا اطلاع ثانوی اعلام نمی‌شود. آنگونه که در اطلاعیه این اتحادیه آمده است، مبنای فروش به مصرف کننده،  فاکتور خرید به اضافه ده درصد سود است. این موضوع می‌تواند منجر به تشدید نابسامانی قیمت مرغ در بازار شود.   البته دولت همچنان در حال توزیع مرغ تنظیم بازاری به قیمت هر کیلوگرم ۹۸۰۰ تومان در میادین میوه و تربار است، اما عدم اعلام نرخ از سوی اتحادیه به معنای آن است که قیمت مرغ در خارج از شبکه توزیع منتخب، و در مغازه‌های سطح شهر با نرخ‌هایی بالاتر از نرخ فعلی (۱۴ هزارتومان) به فروش خواهد رسید. /مهر

سکه با عبور از سد ۴ میلیونی به بهمن رسید

مهر نوشت: در جریان معاملات روز یکشنبه ۳۰ دی ماه بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، از مرز ۴ میلیون تومان گذشت و به ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان رسید. همچنین هر سکه طرح قدیم سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶۸۵ هزار تومان بوذ.

افت سرمایه‌گذاری چین در آمریکا

موسسه "رودیوم گروپ" در گزارشی اعلام کرد حجم سرمایه‌گذاری‌های مستقیم چین در امریکا از ۲۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به تنها ۴.۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است که بیانگر تشدید تنش‌ها بین دو کشور است. این در حالی است که سرمایه‌گذاری مستقیم چین در آمریکا در سال ۲۰۱۶ تقریبا ۱۰ برابر سال گذشته و معادل ۴۶ میلیارد دلار بود.  این پایین‌ترین سطح سرمایه‌گذاری خارجی چین در آمریکا از سال ۲۰۱۱ تاکنون است و احتمالا مرتبط با جنگ تجاری دو کشور و سختگیری بیشتر دولت چین بر سرمایه‌گذاری خارجی بنگاه‌های بزرگ این کشور به منظور کاهش بدهی خارجی است.

ارز رمزنگار مشترک عربستان و امارات راه‌اندازی شد

عربستان سعودی و امارات متحده عربی اولین ارز رمزنگار مشترک خود را در نخسستین دیدار شورای همکاری سعودی-اماراتی در ابوظبی راه اندازی کردند. در همین حال این ارز رمزنگار مشترک در مراحل اولیه محدود به بانک‌ها خواهد شد تا دولت‌ها درک بهتری از چگونگی عملیات برون مرزی فناوری بلاک چین داشته باشند. این ارز رمزنگار بر اساس دیتا بیس توزیع یافته شده بین بانک‌های مرکزی و بانک‌های شرکت کننده از هر دو طرف عمل می‌کند که هدف آن محافظت از منافع مشتریان، ایجاد استاندارد‌های فناوری و دسترسی به ریسک‌های امنیت سایبر است. این برنامه جدید کمک به افزایش تاثیرات ارز مرکزی بر روی سیاست‌های پولی خواهد کرد.

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۰۲۶۰۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش ۸۳ درصدی تولید بنزین در دولت یازدهم و دوازدهم
 • دفاعیه وزیر نفت از «ستاره خلیج‌فارس» در صحن علنی مجلس
 • وزیر نفت: بنزین، نان شب است
 • زنگنه: بنزین، نان شب است
 • زنگنه: افزایش ۸۳ درصدی تولید بنزین در کشور بی‌سابقه بوده است
 • زنگنه: معاون من در تغییر مدیرعامل نفت ستاره خلیج فارس دستی نداشت
 • زنگنه در مجلس: از مهرماه بنزین وارد نکرده‌ایم
 • معاون وزیر در تغییر مدیرعامل نفت ستاره دست نداشته است
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴
 • افزایش 83 درصدی تولید بنزین درکشور
 • افزایش ۸۳ درصدی تولید بنزین در کشور/ عقد اخوت با هیچ‌کس در کار نبسته‌ام
 • وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند
 • هیچ خلافی در انتصابات ستاره خلیج فارس رخ نداده است/ افزایش 83 درصدی تولید بنزین در کشور/ در کارم با هیچکس عقد اخوت نبسته ام
 • توزیع گسترده بنزین یورو ۴ در همه کلانشهرها
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه کلانشهر‌ها
 • توزیع بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه کلانشهرها
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴ در همه کلانشهرها
 • توزیع گسترده بنزین و گازوئیل یورو ۴ در کشور
 • تولید ۱۱میلیون لیتر بنزین یورو ۵ در پالایشگاه اصفهان