مرکز فارس، با حضور ابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس 7 طرح عمرانی از جمله افتتاح پروژه های عمرانی 8 روستا، گازرسانی به روستای دستجرد و واحد مرغداری گوشتی 30 هزار قطعه ای با اعتباری 51 میلیارد و 114 میلیون ریال در خرم بید به بهره برداری رسید


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، با حضور ابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ۷ طرح عمرانی از جمله افتتاح پروژه‌های عمرانی ۸ روستا، گازرسانی به روستای دستجرد و واحد مرغداری گوشتی ۳۰ هزار قطعه‌ای با اعتباری ۵۱ میلیارد و ۱۱۴ میلیون ریال در خرم بید به بهره برداری رسید.

  همچنین در سپیدان و باحضور حمانی معاون اقتصادی و توسعه استانداری فارس دو واحد سردخانه، تقاطع غیر همسطح روستای برشنه در بزرگراه شیراز – سپیدان و گاز رسانی به روستای کمهر با ۴۸۰ خانوار با اعتبار ۴۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.


همچنین ساخت پنج طرح صنعتی شامل کارخانه تولید آبگرمکن خورشیدی، قطعات پلیمری، سبد سازی، دیوار پوش و کنستانتره میوه با سرمایه گذاری ۳۳ میلیارد تومان در ناحیه صنعتی شماره ۳ سپیدان آغاز شد.
با راه اندازی این واحد‌ها زمینه اشتغال برای ۱۴۷ نفر به صورت مستقیم فراهم می‌شود.


دو طرح اشتغالزایی مزرعه پرورش شترمرغ و واحد پرورش زالو با اعتبار ۱ میلیارد ریال در شهرستان آباده به بهره برداری رسید.


در بخش اشکنان لامرد طرح‌های آبیاری نوین کشاورزی، بهسازی معابر شهری و روستایی و بوستان اشکنان با هزینه ۲۰ میلیارد ریالی افتتاح شد.


همچنین در بنارویه لارستان ساخت دانشسرای علوم قرآنی به همت خیر نیک اندیش نور الله ابراهیمی با زیر بنای هزار متر مربع و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال آغاز شد.


در شهرستان قیر و کارزین نیز طرح بهسازی معابر شهری و روستایی با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.


در شهرستان خنج نیز ۳ سالن ورزشی ویژه مدارس این شهرستان به همت خیران نیک اندیش عزت الله قلی پور، زینب سخایی و حسین علی حسن پور و با اعتبار ۵ میلیارد ریال افتتاح شد.


سالن ورزشی ۶۰۰ متر مربعی با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ تومان و باشگاه آمادگی جسمانی با صرف هزینه ۱۳۰ میلیون تومان در پاسارگاد به بهره برداری رسید.
همچنین ساخت مجموعه بزرگ ورزشی دهکده آبی این شهرستان در زمینی به مساحت ۷ هزار و ۶۰۰ مترمربع و ۱۶ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.


در بخش وراوی ۳ طرح بهسازی معابر روستایی و مجموعه ورزشی بانوان با هزینه ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.


در شهرستان داراب نیز ۴ طرح بهسازی روستایی با ۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید. همچنین با افتتاح طرح آب رسانی به منطقه عشایری آب غُرغُر این شهرستان با ۱ میلیارد ریال اعتبار،۵۰ خانوار عشایری از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

۴۵ روستای جنوب کرمان هم زمان با سفر وزیر نیرو از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند

پروژه آبرسانی به ۴۵ روستا با جمعیت بیش از ۱۳ هزار نفر ، ۸ مجتمع آبرسانی با اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال و جمعیت ۱۱ هزار نفر در۵۶ روستا در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد با حضور وزیر نیرو افتتاح و کلنگ‌زنی شد

خبرگزاری شبستان  جنوب کرمان: صبح امروز (۲ اسفند)، رضا اردکانیان وزیر نیرو که به منظور افتتاح و گلنگ زنی چند پروژه، به جنوب کرمان سفر کرده بود، در فرودگاه جیرفت مورد استقبال استاندار کرمان ، نمایندگان جنوب استان کرمان و جمعی از مسئولین قرار گرفت.

در این سفر، پروژه  آبرسانی به ۴۵ روستا با جمعیت بیش از 13 هزار نفر ، ۸ مجتمع آبرسانی با اعتبار ۲۱۰ میلیارد ریال و جمعیت 11 هزار نفر  در ۵۶ روستا در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد با حضور وزیر نیرو افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

وزیر نیرو، در بدو ورود با حضور در گلزار شهدای شهرستان جیرفت با آرمان های شهدا تجدید میثاق کرد.

بنابراین گزارش، رضا اردکانیان وزیر نیرو،  در آئین بهره برداری از پروژه آب رسانی به شهر جبالبارز، به اهداف سفر خود به جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: توفیق زیارت مردم جنوب استان و بهره برداری از چند پروژه در جنوب استان، از اهداف این سفر است.
 رضا اردکانیان، افزود: بنده حامل سلام گرم رئیس جمهوری هستم و  مراتب قدر شناسی از حضور مردم جنوب کرمان در راهپیمایی ۲۲ بهمن، را به اطلاع مردم این خطه برسانم و توفیقی شد تا با دعوت نمایندگان جنوب کرمان به این منطقه سفر کردم.
وزیر نیرو، ابراز داشت: ظرفیت برق رسانی کشور در ۲ دهه اخیر ۱۱ برابر شده است و کشور در حوزه حامل های انرژی آب و برق در سطح ملی درجای خوبی قرار دارد.
اردکانیان، اضافه کرد:  تعداد فاضلاب و تصفیه خانه ها نیز نسبت به دو دهه قبل  در کشور افزایش یافته است.
 وی، ابراز داشت: ۱۴۷ پروژه در حوزه آب و برق با اعتبار ۱۶ هزارمیلیاد تومان و ۴۲ درصد در استان  کرمان با پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
اردکانیان، افزود: در جنوب استان ۱۳ طرح بزرگ با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان شروع و  به بهره برداری می رسد .
وزیر نیرو، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید حدود ۶ میلیون روستا از آب سالم‌ برخوردار شدند.

 یحی کمالی پور نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد، با اشاره به سفر وزیر نیرو، گفت: در این سفر، با حضور وزیر نیرو، پروژه آبرسانی به شهر جبالبارز جیرفت واقع در محل پل شور ( ایستگاه شماره ۱  )، به بهره‌برداری رسید.
یحیی کمالی پور، اضافه کرد: به منظور برخورداری مردم جبالبارز از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، پروژه آبرسانی به این شهر با لوله گذاری 32 کیلومترخط انتقال به ظرفیت 40 لیتر بر ثانیه با مسیرهای صعب‌العبور فراوان، پنج کیلومتر خطوط جمع‌آوری در حاشیه رود شور انجام شده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ابراز داشت: هزینه برآورد این پروژه بر اساس توافق نامه 123 هزار و 200 میلیون ریال هزینه انجام شده است و تا اتمام این پروژه 220 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، وزارت نیرو و بخشی از اعتبارات ان از طریق استان تأمین شده است.

وی، گفت: حدود ۲۲۰ روستا فاقد آب آشامیدنی سالم هستند، خواشمندیم دراین خصوص دستورات لازم را صادر کنید.
کمالی پور، اضافه کرد:  قریب ۱۲ هزار حلقه چاه غیر مجاز در جنوب کرمان حفر شده است که ساماندهی آنها را خواستاریم.
وی، ابراز داشت: مردم در خصوص سرشاخه های هلیل رود گله مند هستتد و دراین خصوص نیز دستورات لازم را بدهید.
محمد جواد فدایی استاندار کرمان، با بیان این مطلب که دراستان کرمان کارهای خیلی خوبی در حوزه آب، برق شروع و به بهره برداری رسیده است، گفت: پروژها در تمام نقاط استان کرمان هستند و این نشان دهنده توسعه متوازن در این حوزه در کل استان کرمان هست.
فدایی، با بیان این مطلب که در حوزه آب، در استان کرمان با مشکلات زیادی مواجه هستیم و باید بحث های کارشناسی زیادی صورت گیرد، اظهار داشت: حتی مرکز استان نیز با مشکل آب مواجه هستیم و تنها مرکز استانی است که مشکل آب دارد و امیدواریم تابستان آینده مشکل حل شود. 
استاندار کرمان، ابراز داشت: از آنجا که آب رسانی از سد جیرفت در بودجه تأمین اعتبار نشده است تأمین آب جیرفت و عنبرآباد از سد جیرفت امکان پذیر نیست.
فدایی، گفت: مشکلات  حوزه هلیل رود نیز کار کارشناسی می شود و مردم خواستار این امر هستند.
احمد امینی روش فرماندار شهریستان جیرفت، گفت: امسال  ۵۵ روستای شهرستان جیرفت برق رسانی شده است.
امینی روش، بیان داشت: درجنوب استان کرمان ۱۰۰ روستا فاقد آب آشامیدنی بهداشتی هستند که امیدواریم این روستاها نیز از آب آشامیدنی بهداشتی بهره مند شوند.
فرماندار جیرفت، ابراز داشت: شهرک صنعتی شماره ۲ نیازمند پست ویژه برق استلذا خواهشمندیم دستورات لازم را مبذول فرمایید.

 وی، افزود: شبکه آبرسانی شهر جیرفت، فرسوده و پاسخ گوی نیاز مردم این شهر نیست، خواهشمندیم در این خصوص  حمایت کنید.
امینی روش، بیان داشت: در حوزه حفر چاه های غیر مجاز ، ۱۲۰۰ حلقه چاه غیر مجاز در جیرفت پلمپ شده است و خواهشمندیم به منظور ساماندهی چاه های مجاز دستور فرمایید.

عبدالوحید مهدوی نیا مدیر عامل شرکت برق منطقه ای جنوب استان، گفت: به لحاظ مساحت، ششمین شرکت توزیع برق هستیم و ۴۲ درصد مصرف برق درجنوب در حوزه کشاورزی است.
مهدوی نیا، اضافه کرد: امسال در جیرفت و عنبرآباد به ۸۷ روستا برق رسانی شده است و امروز با حضور وزیر نیرو ۴۰ روستا  فاقد برق از نعمت  برق برخوردار می شوند.
علی رشیدی مدیر آبفای روستایی استان کرمان، گفت: ۶۲ درصد جمعیت جنوب استان روستایی هستند لذا به منظور آبرسانی به همه روستا نیازمند تأمین اعتبار ویژه ای است.
رشیدی، اضافه کرد: در ۱۲۱ روستای جنوب کرمان ۱۲۱ پروژه در حال انجام است.
مدیر آبفای روستایی استان کرمان، بیان داشت: تا آغاز هفته دولت ۵۶ روستای جنوب کرمان از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند .

وی، ابراز داشت: ۸۵۰ روستای سطح استان فاقد آب آشامیدنی سالم هستند و این امر نیازمند توجه ویژه به استان کرمان است.
 

پایان پیام/586

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۰۳۴۷۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نگاهی به خوب و بد جشنواره موسیقی فجر
 • جاده خوش‌ییلاق به استان سمنان به ۳۷۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
 • اختصاص ۴میلیارد تومان اعتبار ملی برای قیر روستاهای رفسنجان و انار
 • تکمیل طرح های آبرسانی آزادشهر به 1500 میلیارد ریال نیاز دارد
 • بهره‌برداری از سه طرح عمرانی در سرخس با حضور استاندار
 • برخورداری ساکنان ۴۰ روستای جنوب کرمان از نعمت برق
 • چهار طرح بیمارستانی در قائمشهر به بهره برداری رسید
 • مردم ۴۰ روستای جنوب کرمان از نعمت برق برخوردار شدند
 • نگاهی به جشنواره تئاتر فجر
 • بیمارستانی که بعد از 20 سال، هنوز آماده بهره برداری نشده است
 • 17 طرح عمرانی و راهسازی استان مرکزی به بهره برداری رسید
 • 6میلیون روستایی در دولت تدبیر از شبکه آب سالم بهره مند شدند
 • لرستان| تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ پلدختر نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است
 • تکمیل تقاطع غیر هم‌سطح سنجان نیازمند ۲۴ میلیارد ریال اعتبار است
 • ۲۳ پروژه آبخیزداری و منابع طبیعی در فارس به بهره‌برداری رسید
 • ۲۳ پروژه آبخیزداری و منابع طبیعی به بهره برداری رسید
 • ساخت پلهای خروجی جیرفت 170 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
 • یک واحد بسته بندی مرغ در سرخس بهره برداری شد
 • طرح‌های اقتصاد مقاومتی تا پایان سال به بهره‌برداری برسند