امام جمعه شهر نوربهار اظهار کرد: باید مدیران ما، اهل اقدام و عمل باشند و با بی باکی و امیدواری و قدرت بالای روحی بتوانند بن بست‌ها را بشکنند و مشکلات مجموعه اداری خود را مرتفع کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت الاسلام علی اکبری در مراسم گرامیداشت «دهه فجر و ایام فاطمیه» که با حضور اعضای شورای اداری شهرستان خدابنده و نجمی رئیس اداره اطلاعات شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده برگزار ‏شد با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک به مناسبت بزرگداشت دهه فجر، به بیان فضایل شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت.

حجت الاسلام علی اکبری ضرورت و اهمیت تشکیل جلساتی از این دست را یادآوری کرد و گفت: «در چنین مراسم‌هایی به بیان عملکردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقایسه تطبیقی آن با دوره حکومت طاغوت پرداخته شود.»

وی یکی از نتایج مهم انقلاب اسلامی و قیام حضرت امام را بزرگداشت مقام شامخ انسانها و کرامت افراد جامعه و ارزش دادن به مردم ایران عنوان کرد.

اکبری، اسلام، مردم و ولایت فقیه را سه رکن اساسی برای پیروزی انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: «نگهداشتن انقلاب، سخت تر از به پیروزی رسانیدن آن است. لذا در این راستا در شرایط کنونی و به منظور حفظ و دوام شجره طیبه انقلاب اسلامی، باید همه مسئولان کشور با الگو گرفتن از منش والای حضرت امام خمینی (ره )، «ساده زیستی» را الگوی خود قرار دهند و از تشریفات و زندگی‌های تجملاتی و مادی کناره گیری کنند. »

وی افزود: «لازم است که در انتصاب افراد برای مدیریت ارگان‌ها و ادارات و سازمان‌ها، از افراد متعهد و متخصص استفاده شود. چرا که روی کار آمدن نیروهای غیر متخصص و ناکارآمد می تواند به نظام جمهوری اسلامی ایران صدمه وارد کند. »

اکبری تمام مسئولان را به همدلی، اتحاد، انسجام و نیز به مبارزه با ظالم و استکبارستیزی و دفاع از مظلوم دعوت کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خدابنده نیز به بیان مطالبی درباره موضوع «دهه فجر و ایام فاطمیه» و اهمیت والای بزرگداشت این ایام عزیز به عنوان کمترین وظیفه مسئولین در شرایط کنونی پرداختند.

دکتر نصرت الله دینمحمدی، هدف از برگزاری این مراسم را گرامیداشت سی و نهمین سالگشت پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نیز گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا، ام ابیها عنوان کرد و گفت: «وظیفه ماست که به عنوان یک ایرانی مسلمان، با برگزاری چنین مراسم‌هایی یادی کنیم از مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها و دلسوزی‌هایی که امام خمینی (ره) و شهیدان عزیزمان برای پیروزی و محافظت از این انقلاب اسلامی و نجات مردم ایران از یوغ استبداد و استکبار جهانی انجام داده‌اند. بی‌گمان اگر امام قیام نمی کرد امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به ثمر نمی‌نشست. لذا همه ما همه باید خودمان را مدیون مجاهدت‌های امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی بدانیم.»

دینمحمدی سالگرد ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) را به عنوان الگوی تمام زنان آزاده و پاکدامن عالم، به تهمه مسلمانان و مردم ایران، دانشجویان، استادان، کارکنان و مسئولان نظام تسلیت گفتند.

در بخش بعدی مراسم، سمیه بیگدلی دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات فارسی واحد، شعری در رثای حضرت فاطمه زهرا (س) قرائت کرد و در ادامه فاطمه برگی‌فر، دانشجوی کارشناسی علوم قضایی واحد، غزل زیبای «من به خال لبت ای دوست گرفتار شدم..» از اشعار حضرت امام خمینی (ره) و نیز جوابیه مقام معظم رهبر به این غزل را قرائت کرد.

در پایان مراسم از دانشجویان کشتی‌گیر واحد که مقام قهرمانی مسابقات کشتی دانشگاه استان زنجان را از آن واحد خدابنده کرده بودند با اهدای جوایز و لوح، تجلیل شدند.

اسامی دانشجویان کشتی گیر عبارتند از: مقام اول، بهمن صبوری (کشتی فرنگی)، مقام اول، میلاد بیگدلی (کشتی آزاد)، مقام اول، مهدی جهانشاهلو (کشتی آزاد)، مقام دوم، امیر رضا عزیزی (کشتی فرنگی)، مقام سوم ابوالفضل منصوری (کشتی آزاد)

منبع: آنا

خبر بعدی:

بجنورد| تنها راه برون رفت از شرایط اقتصادی عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری است

امام جمعه موقت بجنورد گفت: شرایط بد اقتصادی فقط با عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری قابل حل است. ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵ استانها خراسان شمالی نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد حجت الاسلام رضا نوری در آیین نمازجمعه بجنورد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زینب(س) با اشاره به روحیه ایستادگی و مقاومت گونه حضرت در برابر ظلم و کفر اظهار داشت: رشادت‌ها و روشنگری‌های حضرت زینب(س) در دوران سخت اسارت نسبت به یزید باعث شد تا جامعه با ذات پلید عده‌ای که به نام دین چنگ بر رهبری جامعه اسلامی زده‌اند روشن شود. این نشان دهنده این است که حتی در شرایط سخت و طاقت فرسا روشنگری و مقابله با دشمن اثرات و نتایج خوبی دارد و منجر به رشد فکری جامعه و روشن شدن چهره پلید دشمن می‌شود.

بهار 98| امام جمعه بوشهر: سال 1398 باید سال شکوفایی انقلاب اسلامی باشدامام جمعه اردبیل: خانواده‌ها در ترویج آموزه‌های قرآنی به فرزندانشان رسالت سنگینی دارندامام جمعه همدان: دفاع از اسلام نیازمند کار شبانه‌روزی و مدیریت جهادی است

وی سال نو را به ملت پیروز و سربلند ایران تبریک گفت و افزود: نقش مسئولان و مدیران کشور در سال 98 بسیار حساس و تاثیرگذار است، به نحوی که باید با تلاش خستگی ناپذیر و روحیه جهادی مشکلات و کاستی‌های مردم در حوزه اقتصاد را کم کنند و نگذارند چالش‌های سال 97 در سال جدید تکرار شود.

امام جمعه بجنورد صله رحم را از اثرات خوب عید نوروز دانست و تصریح کرد: به گفته امام باقر(ع) صلح رحم منجر به رشد عمل، رزق و روزی و افزایش طول عمر می‌شود. دید و بازدید‌های عید از اهمیت ویژه در اسلام برخوردار است که باید به آن توجه شود و کدورت‌ها مانع از آن نشود.

حجت‌الاسلام نوری با بیان اینکه جنگ اقتصادی دشمن باکشور ایران نیازمند اتخاذ استراتژیک جنگی از سوی مسئولان کشور نیز می‌باشد خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان کشور با رونق تولید، حمایت از صنعتگران، تولیدکنندگان، کشاورزان و رفع موانع و دست‌اندازهای بر سر راه این اقشار زحمت‌کش، پاسخ حملات دشمن به اقتصاد کشور را بدهند.

وی با اشاره به مشکلات حوزه کشاورزی استان و کشور گفت: امروز قیمت تجهیزات، ابزارآلات و نیازمندی‌های کشاورزان دوبرابر شده است اما همچنان شاهد قیمت پایین تولیدات آنان هستیم، این موضوع منجر به ضرر کشاورزان، ناامیدی و در نهایت کمبود اغلام ضروری در کشور می‌شود که اثرات آن را با مشاهده صف‌ها و مشکلات مردم می‌بینیم.

امام جمعه بجنورد با تاکید بر اینکه مسئولان نسبت به سخنان مقام معظم رهبری نگاه سطحی و شعارگونه نداشته باشند عنوان داشت: در طول تاریخ اسلام مردم و مسئولان در هر برهه‌ای مطابق دستورات و راهبرد امام معصوم و رهبران اسلامی پیش رفته‌اند سراسر رشد و پیروزی به ارمغان آورده‌اند. این مسئله امروز باید به معنای واقعی کلمه برای مسئولان کشور تفهیم شود که تنها راه برون رفت از شرایط فعلی اهتمام ویژه ورزیدن به سخنان مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/ ع

R7719/P1494/S6,55/CT11

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۰۴۵۵۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رفتار عجیب نوزادی که بعد از عمل جراحی برای اولین بار صدای مادرش را شنید +فیلم
 • آغاز ویژه برنامه شهادت حضرت شاهچراغ (ع ) در سومین حرم اهل بیت
 • دستگاه قضایی پس از پایان بحران سیل، مدیران سهل انگار را تحت پیگرد قرار می‌دهد/نبود مدیریت واحد و جامع برای کنترل سیلاب محسوس است
 • مراسم بزرگداشت سالروز شهادت حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد
 • مساجد در عمل، از تولید داخلی حمایت کنند
 • ملّت ایران علاوه بر آمریکا، تعدادی از دولت‌های اروپایی را نیز خدعه‌گر می‌داند
 • زلزله ۴.۴ اهل فارس عیدی گسلی زمین به ایران/ثبت ۱۱ زمین‌لرزه بیش از ۳ در ۶ استان کشور
 • کانال مالی اروپا فریبنده بود / جلوگیری از واردات غیرضروری
 • رونق تولید راهگشا مسائل اقتصادی/مسئولان به شعار سال جامع عمل بپوشانند
 • عنوان سال به بنر و همایش خلاصه نشود/اظهارات تند امام جمعه گچساران در خصوص حواشی جشن روز پدر
 • بررسی و شناخت ابعاد شخصیت عقیله بنی‌هاشم/ حضرت زینب(س) چگونه بحران کربلا را مدیریت کرد؟
 • قم| تبیین گفتمان کربلا مهم‌ترین اقدام حضرت زینب (س) بود
 • مراسم عزاداری وفات حضرت زینب (س) در دمشق + فیلم
 • جایگاه حضرت زینب سلام اللّه علیها در روایات
 • صفتی که سه معصوم درباره حضرت زینب(س) گفته اند
 • حضرت زینب(س)؛ پیامبر تبلیغی مکتب عاشورا
 • تاریخ از وصف عقیله بنی هاشم ناتوان است/ زینب کبری راوی خطبه فدکیه
 • عقیله بنی هاشم (س)؛ اسطوره مقاومت/ پاداش اهل مقاومت نزد خداوند چیست؟ + فیلم
 • مراسم عزاداری وفات حضرت زینب (س) در دفتر آیت الله صافی گلپایگانی برگزار می‌شود