وجود اسپرم در ادرار را فقط آزمایشگاه می تواند تشخیص دهد‎مشاهده مایع غلیظ و قوام دار در ادرار همیشه به معنای وجود مایع منی در ادرار نیست، گرچه گاهی ادرار با مایع منی همراه است


خبرگزاري آريا -

وجود اسپرم در ادرار را فقط آزمايشگاه مي‌تواند تشخيص دهد‎
مشاهده مايع غليظ و قوام دار در ادرار هميشه به معناي وجود مايع مني در ادرار نيست، گرچه گاهي ادرار با مايع مني همراه است. اما علت بروز اين مشکل چيست؟ در اين مقاله با جزئيات بيشتري به اين مسئله پرداخته مي شود.
مايع مني در ادرار به چه علت وجود دارد و آيا خطرناک است؟
وجود اسپرم در ادرار را فقط آزمايشگاه مي‌تواند تشخيص دهد.
معمولا خروج هر مايعي با رنگ، قوام و غلظت شبيه اسپرم را مردان، مايع مني تلقي مي‌کنند. در صورتي که بسياري از اين ترشحات، مايع مني نيستند.
علت غليظ بودن مايع مني، وجود مقادير زياد قند فروکتوز* در آن براي تغذيه اسپرم‌هاست. ترشحات شبيه مايع مني به سه شکل مي‌توانند در ادرار ظاهر شوند: قبل از خروج ادرار، مخلوط با ادرار و پس از پايان ادرار. بايد بدانيد فرآيند يک رابطه زناشويي با يک چرخه جنسيمشخص مي‌شود که در مردان شامل چهار مرحله است.
* فروکتوز Fructose : يا قند ميوه يکي از سه سوخت اصلي بدن است.
اولين مرحله، برانگيختگي جنسي است. در حين اين مرحله، غده پروستات شروع به توليد مايعي مي‌کند که حدود دو‌ سوم حجم مني در مردان را تشکيل مي‌دهد. مردان داراي يک جفت کيسه منوي يا کيسه مني نيز هستند که پشت پروستات قرار دارند و حدود يک سوم حجم باقيمانده مايع مني را توليد مي‌کنند و فقط حدود يک درصد حجم مايع مني را اسپرم يا همان نطفه مردانه تشکيل مي‌دهد.
هنگام انزال مايع توليد شده در غده پروستات و کيسه‌هاي منوي وارد قسمت خلفي مجراي ادرار مرد مي‌شوند و سپس از طريق دو لوله، اسپرم توليد شده در بيضه‌ها نيز به مجراي خلفي منتقل شده و جمعاً مايع مني را تشکيل مي‌دهند. اين مايع مني از طريق مجراي ادراري به بيرون دفع مي‌شود.
در مرداني که مي‌خواهند ديگر صاحب فرزند نشوند، اين لوله‌ها را با جراحي قطع مي‌کنند. اين گونه افراد مايع مني بدون اسپرم خواهند داشت. حجم مايع مني در مردان معمولا مابين دو تا شش ميلي ليتر متفاوت است و هر قدر تعداد نزديکي‌ها بيشتر باشد، از حجم آن کاسته مي‌شود، زيرا فرصت براي باز توليد آن اندک است.
اگر مردي وارد مرحله برانگيختگي شود بدون اين که ساير مراحل رابطه زناشويي را کامل کند، پروستات مايع مني را توليد مي‌کند، ولي اين مايع خارج نمي‌شود. ممکن است بعداً مقداري از اين مايع، خود به خود يا حين ادرار خارج شود. همچنين حين اجابت مزاج به پروستات فشار وارد شده و باز مقداري مايع مني ممکن است از مجراي ادرار خارج شود.
افرادي که دچار يبوست شديد هستند، ممکن است حتي بدون برانگيختگي نيز دچار خروج مني از مجراي ادراري در حين اجابت مزاج شوند. آقايان در حال نشسته در حقيقت روي پروستات خود مي‌نشينند و نشستن طولاني مدت ممکن است سبب خروج مايع مني از مجرا قبل از خروج ادرار شود. در اين ميان اگر علت احتقان پروستات، التهاب يا عفونت باشد، بيمار ممکن است همراه با خروج مايع مني از مجرا در ناحيه بيضه‌ها، کشاله ران، کمر و مقعد احساس درد کند.
اين علائم گاه همراه با سوزش و تکرر ادرار است، ولي عده‌اي از بيماراني که داراي التهاب يا عفونت پروستات هستند، فقط داراي ترشح از مجرا هستند. اين نوع ترشحات معمولاً به دنبال انزال يا اجتناب از برانگيختگي بدون رابطه زناشويي قطع مي‌شود.براي برطرف کردن احتقان پروستات، نشستن در وان گرم به مدت 10 تا 15 دقيقه در روز خيلي کمک‌کننده است.
منبع: jamejamonline.ir


منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

علل بوي بد بدن

خبرگزاري آريا - کاملا طبيعي است که بدن بويي خاص هر چند ناخوشايند داشته باشد. اين بوها ناشي از ترشح ترکيبات سمي و تنظيم درجه حرارت بدن است. اما با اين حال بوهاي نامطلوب ديگري نيز وجود دارند که به دليل وجود مشکلي در سلامتي مانند وجود عفونت يا سرطان هستند.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از تبيان، نتايج پژوهش ها نشان مي دهند که بيماري ها باعث بروز تغييراتي در ترکيبات شيميايي بدن مي شوند. برخي از اين تغييرات با مشاهده علائم آنها و همچنين استشمام بوي نامطبوع قابل تشخيص هستند.
اگر اين بوها دائمي بوده و از بين نرفتند، بهتر است احتياط کرده و بررسي هاي لازم پزشکي را انجام دهيد.
در اين مطلب هفت بوي بد بدن را بررسي کرده و بيماري هاي احتمالي مسبب آنها را عنوان مي کنيم.
بوي بد پاها
آيا بوي بد پاهايتان غيرقابل تحمل است و تا کنون نتوانسته ايد با آن مقابله کنيد؟ با وجود اينکه محصولات زيادي به منظور مقابله با بوي بد پاها وجود دارد، اما برخي افراد نمي توانند با اين بو مقابله کنند.
بوي بد و شديد پاها مي تواند هشداردهنده ي وجود باکتري و قارچ در پاها باشد که در معرض هوا تجزيه شده و بوي نامطبوعي منتشر مي کنند.
اين مشکل مي تواند در اثر تغييرات هورموني، عدم رعايت بهداشت پاها و يا اختلالات عصبي نيز بروز کند.
بوي بد دهان
هاليتوز يا بوي بد دهان ناشي از عدم رعايت بهداشت دهان و دندان و يا وجود نوعي عفونت است که محيط مناسبي را براي رشد باکتري ها فراهم مي سازد.
باکتري هايي که در ناحيه ي زير بغل رشد مي کنند، عاملي اصلي بوي نامطبوع اين ناحيه هستند. عدم رعايت بهداشت بدن و عدم استفاده از محصولات خوشبوکننده و ضدتعريق مي تواند باعث تشديد اين بو شود.
اين مشکل روي اعتماد به نفس افراد تاثير منفي مي گذارد و حتي امکان دارد آنها را به انزوا بکشاند.
توجه داشته باشيد عواملي مانند آبسه دندان، پوسيدگي و جرم دندان ها، بيماري هاي لثه، بيماري هاي ريوي، عفونت هاي گلو و همچنين مصرف موادغذايي بودار مانند سير و پياز خام باعث ايجاد بوي بد دهان مي شوند.
بوي بد ناحيه تناسلي خانم ها
بوي بد ناحيه واژن در صورت عدم تشخيص علت آن، در اغلب موارد به سختي کنترل مي شود. اگر اين بو بعد از رابطه جنسي يا در طول دوره قاعدگي شديدتر شود، به احتمال زياد پاي واژينوز باکتريايي در ميان است.
اين مشکل زماني بروز مي کند که تعداد باکتري هاي بد و مضر واژن بيش از باکتري هاي مفيد اين ناحيه مي شود. علائمي مانند ترشحات خاکستري رنگ، بوي نامطبوع، خارش و سوزش ناحيه ي تناسلي از جمله علائم اين مشکل است.
بوي بد زير بغل
باکتري هايي که در ناحيه زير بغل رشد مي کنند، عاملي اصلي بوي نامطبوع اين ناحيه هستند. عدم رعايت بهداشت بدن و عدم استفاده از محصولات خوشبوکننده و ضدتعريق مي تواند باعث تشديد اين بو شود.
با اين حال در برخي موارد بوي زير بغل مربوط به مشکلاتي در سلامتي مي شود که به نام «بروم هيدروز» شهرت دارد. اين مشکل باعث بروز بوهاي نامطبوع مي شود که به سختي قابل کنترل است.
اگر شما هم از بوي بسيار بد و غيرقابل تحمل زير بغل رنج مي بريد بهتر است، مشکل تان را با يک متخصص در ميان بگذاريد.
بوي تند ادرار
ادرار بوي خاصي دارد. با اين حال زماني که اين بو تند و نامطبوع مي شود، بايد به آن دقت کنيد، چون بوي تند آن مي تواند ناشي از برخي مشکلات در سلامتي باشد.
عواملي مانند مصرف برخي داروها و ويتامين ها و مصرف مارچوبه باعث تغيير بوي ادرار مي شود. از اين گذشته مشکلاتي مانند بيماري هاي کليوي يا بيماري دستگاه ادراري، عفونت ادراري و ديابت نيز باعث ايجاد بوي نامطبوع و تند ادرار مي شود.
در اکثر موارد بوي نامطبوع ادرار با احساس جزئي سوزش در پايان ادرار کردن همراه است.
بوي ترشحات زنانه
ترشحات واژن اگر شفاف يا سفيدرنگ و بي بو باشد، کاملا طبيعي است. اما زماني که اين ترشحات پنيري و غليظ و همراه با بوي مخمر مي شود، احتمالا پاي يک عفونت ناشي از قارچ کانديدا يا انواع ديگر قارچ ها در ميان است.
در اکثر موارد اين ترشحات غيرطبيعي به بارداري، بيماري ديابت و استفاده از آنتي بيوتيک ها مربوط مي شود.
اين مشکل همچنين خود را با علائم ديگري مانند خارش و سوزش نشان مي دهد. بنابراين زماني که متوجه بوي بد ترشحات واژن شديد که همراه با علائم ذکر شده است، حتما به پزشک مراجعه کنيد.
بوي بد پوست سر
پوست سر نيز مي تواند دچار بوي نامطبوعي شود. اين بوها مي تواند ناشي از عدم رعايت بهداشت فردي باشد.
اما هميشه اين بو ناشي از عدم شستشوي موها نيست. ترشح زياد غدد سباسه (چربي) يا توليد نوعي مخمر مي تواند عاملي براي ايجاد بوي نامطبوع پوست سر به همراه خارش و قرمزي در آن شود.
توصيه مي شود با احساس هر يک از بوهاي نامطبوع اشاره شده در بالا، اگر با رعايت بهداشت موفق به کنترل آنها نشديد، حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و مشکل تان را با او در ميان بگذاريد.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

واکنش‌ها به ازدواج همسر شهید حججی +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۰۸۲۸۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اصول تغذيه‌اي روغن‌هاي نباتي
 • تشخیص جنسیت جنین در مادیان آبستن طی هفته اول
 • نکات مهم درمورد بوتاکس مردان
 • اسلام آباد به خرید گاز قطر ادامه می دهد
 • اصفهان| هفته دوازدهم لیگ برتر هندبال مردان؛ تقابل انتهای جدولی‌ها در نجف‌آباد
 • تشخیص جنسیت جنین از طریق نمونه خون در هفته‌های اول آبستنی مادیان
 • طرز تهیه استاک مرغ با سه روش متفاوت
 • آنچه درباره تزریق بوتاکس در مردان باید بدانید
 • علایمی که نباید آنها را برای حفظ سلامتی نادیده گرفت
 • آیا امکان بارداری بدون دخول وجود دارد؟
 • تزریق بوتاکس در مردان چه عواقبی دارد؟
 • فوايد انار براي سلامتي
 • 2 هزار و 680 نازل سوخت مایع در آذربایجان شرقی بازرسی شد
 • با چهار سیاست زنانه مردان را حرف شنو کنید
 • نقاط حساس زنان و مردان چیست؟
 • خودروی حامل دانش آموزان قلعه گنج واژگون شد
 • خودروی حامل دانش آموزان قلعه گنج کرمان واژگون شد
 • خودروی حامل دانش آموزان قلعه گنجی واژگون شد
 • چاقی ریسک بازگشت سرطان پروستات را افزایش می دهد