ترک سیگار باعث تقویت اسپرم مردان میشودافزایش باروری مردان با تقویت اسپرمتغذیه و ورزش متعادل می تواند راه خوبی برای تقویت اسپرم و توانایی باروری باشد


خبرگزاري آريا -
image
ترک سيگار باعث تقويت اسپرم مردان ميشود
افزايش باروري مردان با تقويت اسپرم
تغذيه و ورزش متعادل مي‌تواند راه خوبي براي تقويت اسپرم و توانايي باروري باشد. بهترين ورزش‌ها براي افزايش سلامت و تقويت اسپرم، ورزش‌هاي هوازي سبک مثل پياده‌روي، شنا و دوچرخه سواري است.
با افزايش شيوع اختلالات بارداري و ناباروري در ميان زوج‌هاي جوان تلاش براي پيدا کردن بهترين راه حل درماني بيش از پيش ادامه دارد.
تقريباً 50 درصد ناباروري‌ها علت مردانه داشته و نيازمند درمان پدر هستند. براي مثال يکي از شايع‌ترين مشکلات در مردان تعداد کم اسپرم‌ها و البته ضعيف بودن اسپرم‌ها است.
از ميان هر 25 مرد يک نفر اختلال کم بودن تعداد اسپرم‌ها را دارد. فاکتورهاي سبک زندگي نظير استرس، چاقي، و رژيم غذايي نامناسب مي‌تواند بر تعداد و فعاليت اسپرم‌ها تأثيرگذار باشد. اگر شما و همسرتان قصد داشتن فرزند را داريد، تغييرات تغذيه‌اي روش خوبي براي تضمين سلامت باروري است. در واقع تغييرات رژيم غذايي به توليد اسپرم‌هاي سلامت و قوي کمک خواهد کرد.
راههاي تقويت اسپرم مردان:
image
براي تقويت اسپرم از مصرف مشروبات الکلي اجتناب کنيد
1-براي تقويت اسپرم با آب داغ حمام نکنيد:
بهترين دما براي توليد اسپرم بيشتر در بدن مرد، حدود 34.5 درجه است که تقريبا 2 درجه از دماي ايده آل بدن کمتر است.
بر طبق آزمايشاتي که به مدت سه سال توسط دانشگاه کاليفرنيا در سال 2007 انجام شد مشخص شد که 5 مرد از 11 مردي که حمام آب داغ را کنار گذاشتند رشد 500 درصدي تعداد اسپرم ها در مني را تجربه کردند.
2- ترک سيگار باعث تقويت اسپرم مردان ميشود:
سيگار علاوه بر تمام مضراتي که دارد، مقدار اسپرم شما را کاهش ميدهد. گاهي مقدار اسپرم افراد سيگاري حدود22درصد کمتر از سايرين است.
3- يکي از راههاي تقويت اسپرم لباس زير راحت و گشاد پوشيدن است:
علت اينکه بيضه ها درون کيسه اي خارج از بدن قرار دارند اين است که بايد دماي آنها چند درجه خنک تر از دماي بدن باشد . به همين خاطر پوشيدن لباس زير و شورت تنگ که بيضه ها را به بدن شما مي چسباند کار مناسبي نيست. براي تقويت اسپرم اگر بتوانيد بهتر است شب ها لخت بخوابيد.
4- براي تقويت اسپرم در مردان بايد لپ تاپ رو کنار بذاريد:
تحقيقي که سال 2011 در مجله ي ((باروري و سترون کردن )) منتشر شده بود نشان داده که ارتباط مستقيمي بين ميزان استفاده از لپ تاپ با اتصال واي فاي Wi-Fi و کاهش تعداد اسپرم هاي مرد وجود دارد.
5-غذاهاي مفيد براي تقويت اسپرم داشته باشيد:
بدون شک بعضي از غذاها روي توليد مايع مني اثر دارند. غذاهايي که چربي کم و کربوئيدرات و پروتئين فراوان دارند بعلاوه سبزيجات وغلات موجب تقويت مني ميشوند. ورزش به همراه تغذيه سالم، باعث تقويت اسپرم و در نتيجه تضمين سلامتي شما ميشود.
6- يکي از راههاي تقويت اسپرم اين است که به بجاي استمنا بيشتر سکس داشته باشيد:
هرچقدر تعداد دفعات انزال شما بيشتر باشد (مانند حالت جلق زدن هر روز) حجم و غلظت مني شما کمتر خواهد شد.
7- براي تقويت اسپرم از مصرف مشروبات الکلي اجتناب کنيد:
الکل به علت اثر روي کبد باعث افزايش سطح هورمون استروژن(هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش ميل جنسي و مقدار مايع مني را بدنبال دارد.
8- تمرين حرکات ورزشي کجل باعث تقويت اسپرم در مردان ميشود:
هرچند اين تمرينات اثري روي مقداراسپرم ندارد،ولي به کمک آن ميتوانيد قدرت پرتاب مني خود را بيشتر کنيد و لذت بيشتري از انزال ببريد.
9- براي تقويت اسپرم از ويتامين ها و مکملهاي غذايي استفاده نمائيد:
ماري ژوانا و بعضي داروها موجب کاهش اسپرم ميشوند. در مقابل مکمل هاي غذايي طبيعي هم هستند که اسپرم را تقويت مي کنند. مانند:
کارنيتين: در گوشت قرمز و شير وجود دارد.
فوليک اسيد:
آرژينين: در آجيل،کنجد،تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقويت کننده مني و اسپرم است.
ويتامين ايي و سلنيوم: اين دو ماده نيز باعث تقويت اسپرم ميشوند.
مواد غذايي مفيد براي تقويت اسپرم:
* سير به دليل داشتن سلنيوم به تقويت اسپرم کمک ميکند
image
سير يکي از بهترين مواد غذايي براي تقويت اسپرم‌ هاي مردان است
سير يکي از بهترين انتخاب‌هاي غذايي براي افزايش توليد اسپرم‌ها و تقويت اسپرم‌ هاي توليدي است. سير که امروزه به عنوان يک ماده غذايي موثر در روابط جنسي شناخته‌ شده، حاوي سلنيوم است؛ آنتي‌اکسيداني که براي جنبندگي و تحرک اسپرم‌ها ضروري است و آليسين، ترکيبي که از اسپرم‌ها محافظت کرده و چرخه‌ي هورمون‌هاي جنسي در اندام‌هاي جنسي مردان را تقويت مي‌کند.
براي رسيدن به تأثيرات کمکي سير در زمينه تقويت اسپرم شروع مصرف با 1 تا 2 حبه سير در روز مي‌تواند مناسب باشد.
* مصرف گردو يکي از راههاي تقويت اسپرم است
image
مصرف گردو تاثير زيادي در توليد اسپرم دارد
گردو که سرشار از اسيدهاي چرب امگا3 و آنتي‌اکسيدان‌ها است، تأثير قابل‌توجهي در افزايش تحرک، جنبندگي و البته زيست‌پذيري و زنده ماندن اسپرم‌ها دارد. گردو حاوي سلنيوم بالا است و از طرفي جريان خون به اندام‌هاي جنسي را نيز افزايش مي‌دهد.
علاوه بر قدرت گردو در کيفيت عملکرد و جنبندگي اسپرم‌ها، گردو با تأثير بر چربي خون و کاهش سطح کلسترول عملکرد مغزي و قابليت يادگيري را نيز افزايش مي‌دهد. براي رسيدن به اين تأثيرات مصرف روزانه 8 عدد گردو در روز مي‌تواند مناسب باشد.
* آنزيم موجود در موز باعث تقويت اسپرم مردان ميشود
image
مصرف موز باعث افزايش باروري مردان ميشود
ممکن است شما هم اخباري در خصوص تأثير مصرف اين ميوه در افزايش باروري مردان شنيده باشيد، اما در اينجا مي‌خواهيم اطلاعات جديد و البته جالبي در خصوص تأثير مصرف موز بر افزايش تعداد اسپرم‌ها در اختيار شما قرار دهيم. موز سرشار از آنزيمي به نام "بروملين" است. آنزيمي که نقش مهمي در تنظيم هورمون‌هاي مردانه دارد. موز همچنين ميوه‌اي سرشار از ويتامين B1، ويتامين A، و ويتامين C است که با افزايش استقامت و پايداري اسپرم‌ها قدرت باروري را در مردان افزايش مي‌دهد.
* انار يکي از ميوه هاي تقويت کننده اسپرم ميباشد
image
آنتي‌اکسيدان‌ موجود در انار باعث تقويت اسپرم ميشود
اين ميوه بهترين بهترين‌ها در مواد غذايي تامين کننده سلامت اسپرم است. طب سنتي اعتقاد دارد انار مي‌تواند تمام بيماري‌ها، از يک سرماخوردگي ساده گرفته تا اختلالات شمار اسپرم‌ها را درمان کند. به دليل محتواي بالاي آنتي‌اکسيدان‌ها در انار، مصرف انار و آب انار قادر خواهد بود سطح ماده شيميايي به نام مالون دي آلدهيد را در خون کاهش دهد. اين ماده شيميايي اسپرم‌ها را تخريب مي‌کند. همين ويژگي‌هاي انار است که آن را به يک ماده غذايي موثر در حفظ سلامت توليدمثلي مردان تبديل کرده است.
گردآوري: بخش زناشويي بيتوته
منابع :
fa.parsiteb.com
2tarke.com
tebyan.net


ظریف: چرا کیهان و صداوسیما نمی‌خواهند غرور ملی ایرانیان حفظ شود؟ همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم| بدون مردم، هیچ هستیم| سیاست خارجی حوزه درگیری‌ جناحی نیست

انتقاد نوبخت و واعظی از پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزارتومانی احمدی‌نژاد: این فرد عوام‌فریبی را شروع کرده

داماد روحانی معاون وزیر صنعت شد+عکس

منبع: خبرگزاری آریا

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۱۳۱۹۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 70 درصد راههای خراسان جنوبی، نیازمند روکش آسفالت
 • جای خالی نظارت بهداشتی بر سلامت مواد غذایی در سیستان وبلوچستان/از فروش کیک های کپک زده تا تخفیف‌های بالا در پایان عمر کالا!
 • امحا بیش از5 تن مواد غذایی ، بهداشتی و داروهای غیر مجاز
 • نارسایی قلبی را با مصرف رژیم غذایی نابود کنید
 • بیماری هایی که باور نمی کنید زنان را بیشتر از مردان درگیر می کنند!
 • کشف 50 تن مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد در اردبیل
 • میزگرد پژوهش و امنیت غذایی همدان| نمی‌توان شوک وارد شده به بازار را به سرعت به تعادل برگرداند
 • فرمول غذایی برای محافظت از کبد
 • توزیع ۲۵۰۰ بسته غذایی بین مادران باردار و شیرده خراسان جنوبی
 • غذایی مفید برای تقویت استخوان‌بندی کودکان
 • دو شرط لازم برای دقت در تعیین جنسیت
 • غذایی مفید برای تقویت کودکان
 • کدام ویتامین بیشترین تاثیر را در تقویت میل جنسی دارد؟
 • بیماری‌هایی که زنان را بیشتر از مردان درگیر می‌کنند!
 • مطالعه راههای باستانی هفت پل تاریخی لرستان انجام شد
 • وضعیت راههای بشاگرد رضایت بخش نیست/لزوم ارتضا اداره راه بشاگرد
 • کارگری نایب رییس مردان و منکرسی خزانه‌دار پارالمپیک شدند
 • غفور کارگری نایب رئیس مردان کمیته ملی پارالمپیک شد
 • آسفالت ۱۰۰ درصد راههای روستایی بخش مرکزی و شهرآباد بردسکن
 • لیگ برترهندبال مردان ؛ تساوی نمایندگان فارس و اصفهان