دکتر علیرضا میرزاصادقی، سرپرست مرکز تحقیقات و مطالعات منابع انسانی سلامت وزارت بهداشت با بیان عناوین طرح های پژوهشی گفت، شناسایی عوامل موثر و راهکارهای بهبود وضعیت توزیع نیروی انسانی بخش سلامت، بررسی وضعیت تعادل جنسیتی نیروی انسانی موجود و راهکارهای ارتقاء آن، آینده پژوهی سیستم ارائه خدمات بخش سلامت کشور و تعیین شایستگی های مورد نیاز منابع انسانی سلامت، طراحی مدل ارزیابی عملکرد کا ن هیات علمی(بالینی و غیر بالینی) و غیرهیات علمی(بهداشتی، درمانی و غیربهداشتی درمانی) وزارت بهداشت، شناسایی عوامل موثر بر نظام پرداخت کا ن برای مشاغل دارای اولویت وزارت بهداشت در سطوح مختلف


به گزارش ایسکانیوز؛ دکتر علیرضا میرزاصادقی، سرپرست مرکز تحقیقات و مطالعات منابع انسانی سلامت وزارت بهداشت با بیان عناوین طرح های پژوهشی گفت: شناسایی عوامل موثر و راهکارهای بهبود وضعیت توزیع نیروی انسانی بخش سلامت، بررسی وضعیت تعادل جنسیتی نیروی انسانی موجود و راهکارهای ارتقاء آن، آینده پژوهی سیستم ارائه خدمات بخش سلامت کشور و تعیین شایستگی های مورد نیاز منابع انسانی سلامت، طراحی مدل ارزیابی عملکرد کارکنان هیات علمی(بالینی و غیر بالینی) و غیرهیات علمی(بهداشتی، درمانی و غیربهداشتی درمانی) وزارت بهداشت، شناسایی عوامل موثر بر نظام پرداخت کارکنان برای مشاغل دارای اولویت وزارت بهداشت در سطوح مختلف ارائه خدمت و طراحی مدل های مناسب، عوامل موثر بر ماندگاری نیروی انسانی متخصص در مناطق محروم و تدوین گزینه های سیاستی کاربردی برای ارتقای آن، آسیب شناسی وﺿﻌﯿﺖ فرهنگ ﺳﺎزﻣﺎﻧﯽ وزارت بهداشت و تعیین ساز و کارهای ایجاد فرهنگ مطلوب سازمانی، طراحی مدل جامع سنجش اثربخشی آموزش های ضمن خدمت ارائه شده به نیروی انسانی، ارزیابی مقایسه ای کارایی و اثربخشی روش های مختلف تامین و بکارگیری منابع انسانی مورد نیاز وزارت بهداشت، بررسی جریانات ورودی و خروجی(وضعیت فعالیت و میزان ریزش) نیروی کار سلامت در رشته های شغلی دارای اولویت و عوامل موثر بر آن، طراحی نظام دیده بانی منابع انسانی سلامت و تعیین میزان سهم زمانی معادل تمام وقتی(Full-Time Equivalent) پزشکان متخصص از عناوین طرح های پژوهشی است.


دکتر میرزاصادقی همچنین در خصوص شرایط شرکت در فراخوان توضیح داد: طبق مصوبه شورای عالی مرکز کلیه اشخاص حقیقی یا حقوقی شامل اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی و شرکت ها و موسسات دولتی و غیردولتی(خصوصی، تعاونی, مردم نهاد و خیریه) معتبر داخل و خارج از کشور می توانند نسبت به ارائه پیشنهاد اجرای طرح ها اقدام کنند.
وی ادامه داد: پروپوزال های پیشنهادی باید در چارچوب شرح خدمات تعیین شده و بر اساس فرمت پروپوزال مرکز تدوین گردند. شرح خدمات مورد انتظار و فرم پیشنهاد طرح از سایت مرکز آدرس(CHHRRS.behdasht.gov.ir) قابل دریافت است.
دکتر میرزاصادقی با بیان اینکه مهلت ارسال پروپوزال ها تا 10 اسفندماه 96 خواهد بود اضافه کرد: کلیه پیشنهادهای رسیده ابتدا از نظر تکمیل بودن ارزیابی و سپس طبق روند تصویب طرح های پژوهشی مرکز پس از داوری توسط اعضای هیات علمی در شورای پژوهش مرکز قرار خواهند گرفت.
وی افزود: مبلغ درج شده در فراخوان حداکثر بودجه پیشنهادی است و هزینه ها باید در شرح پیشنهاد طرح، توجیه گردند. در شرایط مساوی طرح هایی مصوب می گردند که هزینه کمتری درخواست کرده باشند.
علاقه مندان شرکت در فراخوان در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با شماره 81453422 سرکار خانم قاسمی تماس حاصل کنند.

701

دکتر علیرضا میرزاصادقی نیروی انسانی سلامت

منبع: ایسکانیوز

خبر بعدی:

پرداخت های نظام سلامت اصلاح می شود/خدمات سرپایی گران است

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جان بابایی، در نشست شورای عالی نظام پرستاری با بیان اینکه با هم اندیشی و همکاری می توان از این اوضاع سخت و اسفبار حوزه سلامت خارج شد، افزود: برای ادامه روند موجود می بایست حجم خدمات را کاسته و به بخش خصوصی واگذار نماییم  زیرا منابع دولت محدود است و این بی نظمی موجود در سیستم، مشکلات متعددی را بوجود می آورد .

وی ادامه داد: خدمات سرپایی گران بوده و هزینه بسیاری را از مردم دریافت می کند بنابراین خدمات القایی کمر حوزه سلامت و بیماران را خواهد شکست، زیرا به لحاظ ارائه خدمتی که در کشور وجود دارد و همچنین عدم وجود بستر لازم برای الکترونیک کردن باعث وجود مشکلات متعددی درحوزه سلامت شده است بنابراین برای گذر از این مشکلات می بایست فعالیت هایی را انجام داد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که در وهله نخست می بایست سطح بندی خدمات صورت گیرد، افزود: سطح بند خدمات به معنای دسترسی بهتر، ارزانتر کردن و عادلانه تر کردن خدمات است و برای رسیدن به این سطح بندی نیاز است که این موارد رعایت شود.

وی با اشاره به این که همچنین یکی دیگر از فعالیت هایی که باید در اولویت قرار گیرد، الکترونیکی کردن خدمات است، اظهار داشت: تا کنون 600 گایدلاین و استاندارد خدمت آماده و ابلاغ شده است اما اجرایی نشده است . امیدواریم بتوانیم قطعات الکترونیک شدن را به هم وصل کنیم زیرا در سطح یک هنوز بسته های خدمتی دقیقی اعلام نشده است بنابراین می بایست استحقاق سنجی با کمک بیمه ها همراه با رعایت گایدلاین ها و استانداردها انجام شود. خوشبختانه این استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی در حال انجام است .

جان بابایی با اشاره به این که تبادل الکترونیکی اسناد با بیمارستان ها، یکی دیگر از کارهایی است که برای رفع مشکلات حوزه سلامت می بایست به آن توجه داشت، تاکید کرد: در حال حاضر تبادل اطلاعات به صورت اسناد دستی انجام می شود. پرستاران در مراکز درمانی به دو صورت دستی و الکترونیکی در حال ثبت اطلاعات هستند بنابراین وارد کردن دستی اطلاعات می بایست برچیده شود. براین اساس امسال اعتبار بخشی در بیمارستان ها را حذف کردیم زیرا اعتبار بخشی جز زحمت برای کادر پرستاری و پرسنل بیمارستان نفعی نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: اعتبار بخشی باید در طول سال به صورت الکترونیکی در حال ثبت باشد. در حال حاضر کاری مهمتر از ایجاد گایدلاین ها وجود ندارد و می بایست HISها ارتقا یابد زیراالکترونیکی شدن برای کم کردن زحمات است . همچنین برای تهیه گایدلاین ها می توانیم از حضور پرستاران نیز بهره مند شویم که به سمت الکترونیک شدن گام برداریم .

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مشکل جدی در نظام پرداخت کشور وجود دارد، تصریح کرد: نظام پرداخت در کشور ما بر اساس خدمت محور و خرید خدمت است. DRG به نوعی خرید خدمت محسوب می شود و بیمه ها می بایست خریدار این خدمات باشند بنابراین پایه اصلی DRG، بیمه ها هستند که از این طریق نظام پرداخت اصلاح خواهد شد.

وی در خصوص طرح قاصدک گفت: این طرح مشکلات بسیاری داشته که برای دانشگاه هایی که مکاتبات در این خصوص انجام داده اند، برطرف شده بنابراین اگر این مشکلات به صورت کتبی از سوی سازمان نظام پرستاری به وزارت بهداشت اعلام شود قطعا در صدد رفع آن برخواهیم آمد.

جان بابایی با اشاره به اینکه ماندگارترین افراد در بخش های بیمارستانی پرستاران هستند، افزود: باید به سمت ماندگاری و امنیت شغلی پرستاران گام برداشته شود و تمدید طرح دردی از پرستاران دوا نخواهد کرد و تنها به عنوان یک مسکن در نظر گرفته می شود. ماندگاری پرستاران باید مورد توجه قرار گیرد زیرا این امربقای حوزه سلامت است .

وی یادآور شد: در خصوص استارت آپ ها و دیسپیج مراکز خدمات پرستاری در منزل آمادگی خود را اعلام می داریم و از این ایده ها استقبال خواهیم کرد که بتوان ساماندهی لازم صورت گیرد.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: برگزاری دوره های توانمند سازی آموزش پرستاران پیگیری خواهد شد زیرا پرستاران تربیت شده به عنوان سرمایه های کشور به شمار می روند و این دغدغه ها به وزیر بهداشت اعلام خواهد شد .

وی در پایان با اشاره اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای به پرستاران توسط سازمان نظام پرستاری، خاطر نشان کرد: در خصوص اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پیگیری ها انجام خواهد شد و همچنین سازمان نظام پرستاری می تواند سایر مشکلات  و مسائل جامعه پرستاری  را به صورت مکتوب وزارت بهداشت اعلام نماید تا دکتر نمکی و سایر معاونین ایشان پیگیری های لازم را در این خصوص انجام دهند.  

کد خبر 4541796 حبیب احسنی پور

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.iscanews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۱۷۴۳۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • راه‌اندازی صندوق‌های پژوهشی دانشگاه آزاد برای حمایت از فناوران و پژوهشگران
 • خانه‌های بهداشت روستایی نبض سلامت در جامعه
 • آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟
 • پاسخ ۱۸ بندی به ادعا‌های حامیان تصویب لوایح مرتبط با FATF
 • پاسخ 18 بندی به ادعاهای حامیان تصویب لوایح مرتبط با FATF
 • عدم امكان اعمال حق‌شرط‌ در لوايح مرتبط با FATF/ وجود اشكالات عد‌يده در پالرمو و CFT
 • بدون ورود نقادانه، تحول در حوزه علوم انسانی امکان پذیر نیست
 • ۳۰ بهمن؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان
 • برگزاری دومین همایش بین‌المللی علوم انسانی قرآن بنیان در دانشگاه علامه طباطبایی
 • 4 اسفند ماه آخرین مهلت ارسال آثار به مسابقه عکس «حماسه حضور» در همدان
 • پذیرش رژیم FATF و تکمیل پازل کنترل وزارت خزانه داری آمریکا بر ایران
 • همایش ملی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اسفندماه در استان مرکزی برگزار می‌شود
 • مرکز جامع خدمات سلامت یک روستا در خرمشهر بهره برداری شد
 • جای خالی توریسم درمانی در ایران/ برلین ۳۲ دهکده سلامت دارد؛ شمال ایران صفر مرکز!
 • شاخص‌های بهداشت و درمان مازندران از میانگین کشوری بالاتر است
 • خوزستان با کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت مواجه است
 • اولویت وزارت بهداشت توسعه زیرساخت های سلامت درنقاط محروم است
 • قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عدالت و توسعه انسانی
 • پرداخت‌های نظام سلامت اصلاح می‌شود