پایگاه روزنامه «نیویورک تایمز» به رسوایی جنسی برخی از مقامات دولت ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی پرداخته و می نویسد که دونالد ترامپ پس از انتخاب شدن به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در چندین مورد از افرادی که اتهام آزار جنسی علیه آنها مطرح شده حمایت کرده است


به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، پایگاه روزنامه «نیویورک‌ تایمز» به رسوایی جنسی برخی از مقامات دولت ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی پرداخته و می‌نویسد که دونالد ترامپ پس از انتخاب شدن به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در چندین مورد از افرادی که اتهام آزار جنسی علیه آنها مطرح شده حمایت کرده است.


هفته گذشته «راب پورتر»، یکی از مشاوران ارشد ترامپ، پس از آنکه دو همسر سابقش وی را متهم به بدرفتاری و خشونت کردند مجبور به استعفا شد.


دونالد ترامپ در واکنش به این استعفا در جمع خبرنگاران و نیز در صفحه توییتر خود از پورتر حمایت و برای وی «آروزی موفقیت» کرد.


نیویورک تایمز ضمن اشاره به این واکنش ترامپ نوشت: توییت ترامپ در این باره با یک الگوی کلی درباره ترامپ مطابقت دارد؛ از زمانی که ترامپ کاندیدای جمهوری‌ خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 شده در چندین مورد از متهمان به سوء رفتار جنسی و به ویژه خودش دفاع کرده است.
در ادامه این گزارش آمده است که پیش از وارد شدن به سیاست نیز ترامپ به دلیل نوع موضع‌گیری درباره آزار جنسی و خشونت علیه زنان شناخته شده است حتی در مواردی که این اتهامات علیه خود وی مطرح نبوده است.


نیویورک تایمز به برخی از اتهامات خشونت و آزار جنسی علیه زنان در آمریکا و نوع واکنش ترامپ به این اتهامات پرداخته است:
راب پورتر روز چهارشنبه و پس از آنکه دو همسر سابقش وی را متهم به بدرفتاری و خشونت کردند مجبور به استعفا شد و ترامپ روز جمعه در واکنش به این رویداد گفت: راب پورتر شخص پرتلاشی بود، من از شنیدن این اتهامات شگفت‌زده شدم، برای وی آرزوی موفقیت می‌کنم.


ماه نوامبر نیز «ری مور»، سناتور جمهوری‌خواه ایالت آلاباما متهم به آزار جنسی علیه چند دختر جوان شد که تمامی این اتهامات را رد کرد.
دونالد ترامپ در واکنش به این اتهام گفت: او می‌گوید که این اتهامات رخ نداده است، شما باید به سخنان او نیز گوش دهید.
«بیل او ریلی»، مجری مشهور فاکس نیوز، در ماه آوریل سال گذشته متهم به یک رشته آزار جنسی شد و 5 زن وی را به تجاوز جنسی متهم کردند که در پی این اتهامات «او ریلی» به اجبار از شغل خود کناره‌گیری کرد.
گزارش‌هایی مبنی بر دریافت 13 میلیون غرامت از «او ریلی» به دلیل این اتهامات منتشر شده بود که ترامپ در واکنش به این اتهامات وی را دوست دیرینه خود معرفی کرده و گفته بود: من فکر نمی‌کنم ریلی کار اشتباهی انجام داده باشد، او نباید به شاکیان خود غرامت می‌داد.


سال گذشته «راجر ایلز»، مدیر فاکس نیوز متهم به آزار جنسی شد و در سال 2016 از سمت خود برکنار شد، ترامپ در واکنش به این اتهام جنسی گفت: من نمی‌توانم به شما بگویم راجر ایلز به برخی از این زنان که علیه وی شکایت می‌کنند تا چه اندازه کمک کرده است.
از جمله مواردی که در مبارزات انتخاباتی سال گذشته آمریکا واکنش‌های زیادی را به همراه داشت و موضوع بحث برانگیزی که آثار آن هم‌اکنون نیز پا بر جاست، ویدئوی جنجالی مربوط به ترامپ بود که نخستین بار به وسیله واشنگتن پست منتشر شد.
واشنگتن پست ویدئویی غافلگیر کننده مربوط به اظهارات تند و شرم آور دونالد ترامپ در سال 2005 درباره زنان، را منتشر کرد که انتشار این ویدئو واکنش‌های گسترده‌ای را در پی داشت.
ماه‌های اخیر نیز موضوع رسوایی جنسی ترامپ بار دیگر مطرح شد و سه زن وی را به آزار جنسی متهم کردند و با برگزاری یک نشست خبری از کنگره درخواست کردند تا تحقیقاتی را درباره آزار جنسی ترامپ آغاز کند.


نشریه «وال‌استریت ژورنال» نیز ماه ژانویه گزارش داد که یکی از وکلای دونالد ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در آمریکا مبلغ 130 هزار دلار به یک بازیگر زن پرداخت کرده تا روابطه نامشروع خود با ترامپ را مخفی نگه‌دارد.
در پی انتشار اخباری مبنی بر پرداخت 130 هزار دلار به یک بازیگر زن آمریکایی از سوی ترامپ برای مخفی ماندن روابط نامشروع، استراتژیست برکنار شده دولت ترامپ نیز اعلام کرد که وکیل ترامپ به 100 زن چنین پرداخت‌هایی داشته است.


پس از این افشاگری‌ها، نویسنده کتاب جنجالی «آتش‌و‌خشم» نیز ماه گذشته در یک مصاحبه گفت که ترامپ که در حال حاضر نیز با یک زن در کاخ سفید «رابطه نامشروع» دارد.
نویسنده کتاب آتش‌وخشم گفته است که یک سری «درهای پشتی» در کاخ سفید هستند که این امکان را برای ترامپ فراهم می‌کنند تا ارتباط نامشروع داشته باشد بدون آنکه کسی متوجه این موضوع شود.
 

میزان

منبع: جام نیوز

خبر بعدی:

واکنش ایران به اتهامات وزیر خارجه رژیم سعودی

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به سخنان ضد ایرانی عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی، عربستان را محل صدور تروریسم سازمان یافته در سطح بین المللی خواند که فاقد صلاحیت برای متهم کردن دیگران است.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان سراسر دروغ و کینه توزانه عادل الجبیر در یک کنفرانس خبری در سفر به پاکستان در خصوص ایران گفت: «سخنان بی مایه و آکنده از نفرت ایشان که سابقه ای بس طولانی در دروغ پردازی و کینه ورزی نسبت به ایران و ایرانیان دارد، هرگز این واقعیت را تغییر نمی دهد که پدرخوانده واقعی تروریسم تکفیری در جهان و منطقه کسی جز دولت متبوع او نیست و این سخن و کلام برای آنانی که اندکی از چهره ریاکارانه او را می شناسند نیاز به شرح و بیان بیشتر ندارد.»

وی خاطر نشان کرد: «عربستان سعودی به عنوان خاستگاه تفکری بنیادگرا که محل صدور تروریسم سازمان یافته در سطح بین المللی است، اساسا فاقد هر گونه صلاحیت و اعتباری است که بخواهد دیگر کشورها را به حمایت از تروریسم متهم کند؛ وزیر مشاور در امور خارجی عربستان باید به جای فرافکنی و تلاش مذبوحانه برای منحرف کردن افکار عمومی جهان از نقش خود در تاسیس و ترویج این گروه های بیرحم و آدمکش، پاسخگوی تروریسم ریشه دار در داخل ساختار حاکمیتی عربستان و روایت گر جنایات و فجایع عظیم ضد انسانی خود در اثر تهاجم نظامی به مردم یمن و کشتار مردم بیگناه دیگر کشورهای منطقه و حتی دیگر کشورهای جهان توسط گروه های تروریستی تولید خود در منطقه و جهان باشد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: «نهادهای حقوق بشری بارها با صدور قطعنامه هایی توجه افکار عمومی را به نقض فاحش حقوق بشر در عربستان جلب کرده اند، با این حال این کشور هنوز مورد حمایت آمریکا و جوامع غربی است و به پشتگرمی این حمایت ها و در پناه استانداردهای دو گانه آمریکا و برخی کشورهای غربی سال هاست به ترویج افراط گرایی و تسلیح و تعلیم تروریست های دست آموز خود می پردازد.»

قاسمی در پایان تاکید کرد: «ایران و پاکستان شناخت و درک عمیق و درستی از روابط همسایگی خود دارند و انتظار و توقع ایران از پاکستان برخورد قاطع تر با گروه های تروریستی است که خاک این کشور را برای طراحی، هدایت و انجام عملیات تروریستی علیه اهدافی در خاک ایران استفاده می کنند. ما این انتقادات و یا انتظارات را با توجه به سطح و عمق روابط خود با پاکستان و از کانال های رایج و متعارف سیاسی، اطلاعاتی و نظامی با مقامات مسئول این کشور مطرح و مورد پیگیری قرار داده و در این مسیر موضوعات مبتلابه ناشی از اقدامات ایذایی تروریست های جنایت کار را با حفظ تمامی واقعیت های حاکم بر روابط دو کشور همسایه دنبال خواهیم کرد و قطعا این هوشیاری و درایت بین دو کشور ایران و پاکستان وجود دارد که مقامات کینه توز سعودی نتوانند با سوء استفاده شیطانی از حوادث اخیر، روابط تهران و اسلام آباد را خدشه دار نمایند.»

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۲۰۷۵۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رسوایی مک فارلین۲/ ردپای لابی‌گر فروش اسلحه‌های اسرائیلی به ایران، در قرارداد فروش فناوری هسته‌ای آمریکا به عربستان
 • ارکست مونیخ به ساز ترامپ نرقصید/رسوایی و انزوای دولت آمریکا در دو اجلاس مونیخ و ورشو
 • انواع قرص های تاخیری و جنسی و عوارض آنها
 • پای دردِ دل ترنس ها؛ از معافیت سربازی با انگمنحرف جنسی تا معاینه از سر کنجکاوی
 • نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون
 • نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون
 • متهمِ طلبکار
 • رسوایی جنسی در واتیکان، داستانی دنباله دار
 • دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد
 • نمایش رسوایی اخلاقی یک کشیش روی پرده سینما‌های فرانسوی
 • بررسی وضعیت جنسی غرب با حضور پژوهشگر مسائل اجتماعی اروپا
 • دستگیری یک قاضی بخاطر تجاوزهای وحشتناک+عکس
 • فیلم زندگی کشیش متهم به رسوایی اخلاقی در فرانسه اکران می‌شود
 • آیا رابطه جنسی حین بارداری فوایدی هم دارد؟
 • فاشیزم و سرنوشت غم‌بار رابطه‌ی جنسی
 • واکنش ایران به اتهامات الجبیر
 • شایع‌ترین مشکلات جدی جنسی بین زن و مرد
 • اگر ناتوانی جنسی دارید بخوانید
 • چین به اتهامات آمریکا واکنش نشان داد