مدیرکل مبارزه با بیماری های طیور سازمان دامپزشکی کشور با اعلام اینکه پرندگان خانگی را باید از پرندگان وحشی و مهاجر دور نگه داشت، بر لزوم قرنطینه سازی پرندگان تزئینی قبل از نگهداری در منزل و اختلاط با سایر پرندگان تأکید کرد


مدیرکل مبارزه با بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور با اعلام اینکه پرندگان خانگی را باید از پرندگان وحشی و مهاجر دور نگه داشت، بر لزوم قرنطینه سازی پرندگان تزئینی قبل از نگهداری در منزل و اختلاط با سایر پرندگان تأکید کرد. ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷ اقتصادی کشاورزی و امور دام نظرات

علیرضا اکبرشاهی در گفت و گو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم در واکنش به اینکه پرندگان خانگی نیز حامل بیماری آنفلوآنزای پرندگان قابل انتقال به انسان (سویه جدید H5N6)  هستند یا خیر اظهار کرد: پرندگانی که افراد در داخل قفس نگهداری می‌کنند با توجه به اینکه در تماس با پرندگان دیگر نیستند خطر  ابتلا به  این بیماری برای آنها وجود ندارد اما اگر در تماس با پرندگان مهاجر باشد ممکن است بیماری مشترک پرندگان را  به انسان منتقل دهد.

وی افزود: مردم در صورتی که قصد خرید پرندگان زینتی دارند آن را از مراکز عرضه مطمئن خریداری کنند و علائم بیماری آنها را قبل از خرید چک کرده و بعد به خانه ببرند.

مدیرکل مبارزه با بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشورگفت:  افراد پرندگان زینتی را که به تازگی خریداری کرده است بهتر است ابتدا به صورت جداگانه نگهداری و در واقع آنها را قرنطینه کنند و اجازه اختلاط  با پرندگان دیگر ندهند تا از سلامت آنها مطمئن شوند.

بنابراین گزارش، این سویه از ویروس آنفلوآنزای پرندگان به تازگی در حیات وحش تالاب بوجاق کیاشهر استان گیلان مشاهده شده است و قابلیت انتقال به انسان را دارد.

این سویه از ویروس آنفلوآنزای پرندگان منجر به تلفات انسانی در سال 2014 در کشور چین شده بود.

انتهای پیام/

R1342/P1010113/S7,83/CT1 واژه های کاربردی مرتبط سازمان دامپزشکی

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

دستور تعزیزات به کارخانه‌داران برای تعدیل نرخ رب گوجه فرنگی/ قیمت فعلی لوازم خانگی مورد رضایت نیست

محمد علی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در راستای مدیریت کالا‌ها و لوازم خانگی و ارائه آن به بازار، جلساتی با تولید کنندگان لوازم خانگی برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه قیمت فعلی فروش لوازم خانگی در بازار برای سازمان تعزیرات راضی کننده نیست و همچنان افزایش قیمت در برخی از اقلام مشاهده می‌شود، بیان کرد: با توجه به تخلف در گرانفروشی لوازم خانگی در بازار، برخورد با احتکار کنندگان لوازم خانگی از چندماه پیش آغاز شد و تعداد قابل توجهی انبار دپو کالا و لوازم خانگی توسط ماموران گشت تعزیرات حکومتی استان تهران شناسایی شد و با متخلفان برخورد‌های لازم صورت گرفت.

اسفنانی تصریح کرد: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان باید دستور برخورد با متخلفان را به سازمان تعزیرات ابلاغ کند، شهروندان هم در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی در بازار می تواند گزارش آن را به سازمان تعزیرات ارسال کنند تا با تشکیل پرونده در رابطه با این موضوع به شکایات مردمی رسیدگی شود.

وی افزود: از آنجایی که کالا‌ها و لوازم خانگی در حال عرضه به بازار، دارای برند‌های متفاوت و مختلفی است، تخلفات رخ داده در بحث گرانفروشی بر اساس فاکتور فروش فروشندگان بررسی خواهد شد و سازمان تعزیرات بر اساس آن شاخصه یعنی قیمت ثبت شده در فاکتور فروش کالا‌ها، اعلام نظر خواهد کرد.

مدیرکل تعزیرات استان تهران با اشاره به اینکه بخشی از گرانفروشی در بازار به خدمات پس از فروش عرضه کنندگان کالا‌ها و لوازم مربوط است، گفت: خدمات پس از فروش کالا‌ها بدون هیچ دلیل موجهی از سوی فروشندگان محاسبه و از مشتریان دو برابر قیمت کالا وجه برای ارائه خدمات دریافت می‌شود که این موضوع در اصل تخلف محسوب می‌شود و با شکایت شهروندان قابل پیگیری است.

وی افزود: فروشندگان و وارد کنندگان کالا مکلف هستند تا همراه کالایی وارداتی به مشتریان خدمات پس از فروش ارائه دهند و اگر کالایی وارد کشور شده است باید بر اساس قیمت اولیه آن کالا، خدمات پس از فروش به خریداران ارائه شود.

مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: متاسفانه برخی از فروشندگان و وارد کنندگان  با سوء استفاده از افزایش نرخ ارز مدعی شدند که کالاها را با قیمت ارز بالا به کشور وارد کرده اند و خدمات پس از فروش آن نیز باید با قیمت دو برابر به مشتریان ارائه شود که با توجه به ثبات در بازار ارز دیگر این بهانه قابل قبول نیست.

اسفنانی با بیان اینکه تنظیم بازار براساس عرضه و تقاضا امکان پذیر است، بیان کرد: عرضه و تقاضا در یک بازار باید متعادل شود، با افزایش مشتریان و تقاضا کنندگان یک کالا در بازار، تولید و عرضه آن کالا نیز بایستی افزایش پیدا کند چرا که در غیر این صورت بازار با کمبود کالای مورد نظر مواجه خواهد شد و قیمت کالا به دلیل زیاده خواهی افراد سودجو افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرکل سازمان تعزیرات استان تهران درباره قیمت زنی مجدد بر روی کالا‌ها توسط برخی فروشندگان گفت: این امر مصداق بارز تخلف است. برچسب زنی مجدد قیمت بر روی کالا‌ها و حتی عدم قیمت گذاری بر روی کالا در بازار تخلف محسوب می‌شود و با شکایت شهروندان این موضوع قابل پیگیری خواهد بود.

وی با اشاره به گران بودن برخی از اقلام در بازار پس از ثبات قیمت ارز در کشور، بیان کرد: به عنوان مثال در بخش فروش رب گوجه فرنگی قیمت این محصول به یکباره افزایش پیدا کرد، دلیل افزایش قیمت این محصول آن است که در یک بازه زمانی در کشور محصول گوجه فرنگی مجوز صادرات به کشور‌های همسایه را داشت و با توجه به بالا رفتن ارز و صادرات بخش عظیمی از گوجه فرنگی به کشور‌های دیگر، کارخانه های تولید رب گوجه فرنگی، محصول گوجه فرنگی را با قیمت بیشتری خریداری می‌کردند و به همین دلیل محصول تولیدی خود را با قیمت به مراتب بیشتری نسبت به گذشته در بازار عرضه می‌کردند.

اسفنانی اضافه کرد: با توجه به ثبات قیمت ارز و وجود گوجه فرنگی کافی در کشور قیمت رب گوجه فرنگی باید تعدیل شود و کارخانه داران حق گران کردن این محصول را ندارند.

وی با بیان اینکه سازمان تعزیرات در تلاش است تا با اقدامات خود و رسیدگی به شکایات مردمی رضایت شهروندان را به دست آورد، گفت: در گذشته بار‌ها ثابت شده است که در کشور ما مردم در سخت‌ترین روز‌ها در کنار هم و دست به دست یکدیگر با مشکلات پیش آمده تا پیروزی مبارزه کردند، لذا امروز که کشور در تنگنا اقتصادی قرار گرفته است، از شهروندان می‌خواهیم تا با کمک به یکدیگر و تلاش مسئولان از این بحران خارج شویم.

مدیر کل تعزیرات استان تهران خاطرنشان کرد: شهروندان در سطح کل، یک مصرف کننده هستند و از طرفی همه باید با استفاده درست از فرهنگ صحیح مصرف و جا افتادن آن در کشور به گونه‌ای رفتار کنیم تا بازار رو به تعادل پیش برود چرا که در خیلی از نقاط جهان خود مردم با مدیریت مصرف صحیح نسبت به تنظیم بازار و تعدیل قیمت کالا‌ها اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

استخدام ورودی‌‌های ۹۷ دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۲۰۷۷۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نگهداری سلاح غیر مجاز در منزل حادثه آفرید خودکشی جوان 22 ساله در دزفول
 • ۵.۷ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در گلستان پرداخت شد
 • هزینه نگهداری جاده‌های استان مرکزی متناسب با حجم تردد در آن نیست
 • مصرف گاز خانگی در استان گیلان 28 درصد افزایش یافته است
 • بسته حمایتی لوازم خانگی پر کشید/ جولان برندهای خارجی در بازار داخلی
 • تجمع اعتراض‌آمیز شمشکی‌ها مقابل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی/ کریمی بازنشسته است؟+تصاویر
 • موردی از آنفلوانزای پرندگان در تالاب حله دیده نشد
 • سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی تالاب ها در همدان پایان یافت
 • دستیار خانگی هوشمند آبود بروزرسانی شد
 • صدور 2 هزار و 39مجوز مشاغل خانگی از ابتدای سال در استان
 • باید فضاهای موقت برای نگهداری معتادان ایجاد شود
 • دانستنی‌های نگهداری و مراقبت از گل‌های خانگی در فصل سرما
 • بایدها و نبایدهای غذا دادن به پرندگان مهاجر در دریاچه چیتگر + فیلم
 • مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب در فردیس احداث می‌شود
 • انتقال بازار پرنده فروشی کارگزاری بندرعباس به مکانی مناسب / برخورد با وارد کنندگان فضولات حیوانی خام و مضر به استان
 • روایتی از چگونگی تأسیس مرکز اسناد کتابخانه مجلس/ نگهداری از بیش از 10 میلیون برگ سند پارلمانی
 • روایتی از چگونگی تأسیس مرکز استناد کتابخانه مجلس/ نگهداری از بیش از 10 میلیون برگ سند پارلمانی
 • ترفندهای طلایی نگهداری مواد غذایی در یخچال
 • نحوه نگهداری ایمن غذاها در یخچال