علایم acs ، مراقبت پرستاری در acs ، انواع acs ، سندرم کرونری حاد acs ، بیماری حاد عروق قلبی ( ACS ) چیست و چه اقداماتی برای این بیماران باید کرد؟ خون غنی از اکسیژن به وسیله پمپاژ قلب به تمام قسمت های بدن حمل شده و بافت ها را اکسیژن رسانی می کند


خبرگزاري آريا - علايم acs ، مراقبت پرستاري در acs ، انواع acs ، سندرم کرونري حاد acs ، بيماري حاد عروق قلبي ( ACS ) چيست و چه اقداماتي براي اين بيماران بايد کرد؟ خون غني از اکسيژن به وسيله پمپاژ قلب به تمام قسمت هاي بدن حمل شده و بافت ها را اکسيژن رساني مي کند.
بيماري حاد عروق قلبي ( ACS ) چيست و چه اقداماتي را مي طلبد ؟خود عضله قلب نيز توسط عروق کرونر اکسيژن رساني مي شود.
در بيماري حاد عروق قلبي ( ACS ) وجود لخته خون در ديواره عروق کرونر مانع از حمل صحيح اکسيژن به بافت ها شده و عامل اول حملات قلبي در بيماران قلبي مي باشد.
اطلاعات لازم را در رابطه محل درد ، علايم شايع و اقدامات اورژانسي در سکته قلبي و روش هاي پيشگيري از بيماري هاي قلبي را از سلامت دات لايف بخوانيد. در مقاله پيش رو به نحوه تغيير سبک زندگي در افراد مبتلا ، بعد از تشخيص بيماري قلبي و گرفتگي عروق قلبي مي پردازيم.

اقدامات مربوط به پيشگيري از دردهاي قلبي :فعاليت هاي خود را به تدريج افزايش دهيد و از فعاليت هايي که سبب خستگي و تنگي نفس مي شود خود داري کنيد.
از برداشتن بار زياد و انجام ورزش هاي سنگين خودداري کنيد.
از روشهاي ذخيره انرژي استفاده کنيد. مثلاً استفاده از صندلي هنگام حمام ، شانه کردن مو و مسواک زدن و حين انجام فعاليت هاي روزانه دوره هاي استراحت داشته باشند.
به منظور کاهش فشار بر روي قفسه سينه و همچنين کاهش نفخ شکم ، مواد غذايي را به مقدار کم و به دفعات بيشتر مصرف کنيد و از انجام حرکات ورزشي بلافاصله بعد از غذا بپرهيزيد.
از کشيدن سيگار و مصرف مشروبات الکلي خودداري کنيد.
از دوش آب سرد و يا آب خيلي گرم اجتناب کنيد.
از استرس هاي روحي و فشارهاي عصبي اجتناب کنيد و تفريح مناسب داشته باشيد.
در هواي سرد لباس گرمتر بپوشيد و بر خلاف جهت باد حرکت نکنيد.
رژيم دارويي خود را رعايت کنيد و هميشه قرص زيرزباني نيتروگليسيرين را همراه داشته باشيد.
نحوه نگهداري و مصرف قرص نيتروگليسيرين زير زباني ( TNG ) :به محض شروع درد قلبي فعاليت خود را قطع کرده و در وضعيت نيمه نشسته قرار بگيريد و در اسرع وقت يک قرص TNG را زير زبان خود گذاشته و تا حل شدن کامل آن ، آب داخل دهان خود را ببلعيد جهت جذب بهتر و سريعتر دارو ، دهان بايد مرطوب باشد لذا پيشنهاد مي شود.
قبل از آن مقداري آب بنوشيد ( اگر بعد از 5-3 دقيقه درد ساکت نشد بايد سريعا با اورژانس 115 تماس بگيريد ) حتي اگر فکر کنيد درد شما قلبي نيست تا آمدن اورژانس در صورت درد اجازه مصرف دو قرص ديگر به فاصله هر 5 دقيقه داريد در صورت عدم مصرف آسپيرين روزانه ، 3 عدد قرص آسپيرين بچه را جهت پيشگيري از پيشرفت لخته بجويد.
توجه : احساس سوزش زير زبان و ضربان پس سر نشانه اثر قرص مي باشد.
بسيار مهم است که بدانيد قرص TNG به نور ، رطوبت و گرما بسيار حساس است لذا بايد در ظرف هاي تيره همراه با سر محکم در يخچال نگهداري شود و هر 6-3 ماه بايد قرص هاي خود را تجديد نماييد و هر قرصي را که براحتي خرد شود بايد دور بياندازيد.
تغذيه مناسب بيماري حاد عروق قلبي ( ACS ) :– عدم پرخوري و عدم مصرف غذاهاي نفاخ ، حذف کلسترول و چربي هاي اشباع شده از ليست غذايي و استفاده از روغن هاي مايع و گياهي.
– محدوديت مصرف غذاهاي سرخ شده و گوشت قرمز و به جاي آن بايد از گوشت هاي سفيد ( ماهي و طيور ) به صورت آب پز و يا تنوري استفاده نماييد.
– محدوديت مصرف نمک ( خيار شور ، دوغ ، مواد غذايي کنسرو شده ، سوسيس ، کالباس ، آجيل شور )
– از مصرف زياد قهوه ، چاي و نوشابه هاي حاوي کولا و کافئين به علت افزايش ضربان قلب اجتناب کند.
– مصرف بيشتر ميوه ، سبزيجات و لبنيات کم چرب توصيه مي شود.
ترک سيگار درمان مناسب براي بيماري حاد عروق قلبي ( ACS ) :سيگار سبب افزايش ضربان قلب ، فشار خون و سبب آسيب عروق قلبي مي شود. تحقيقات نشان مي دهد که براي ترک سيگار نبايد آن را به صورت تدريجي کنار گذاشت بلکه بايد مطلقاً مصرف آن را قطع کرد. در اين صورت شانس ترک سيگار بيشتر است.
زمان برگشت به کار :برگشت به کار ، به ارزيابي وضعيت باليني بيمار ، نوع شغل و سطح استرس آن بستگي دارد که بايد با نظر پزشک در مورد آن تصميم گيري شود.
به طور معمول بعد از8-4 هفته اجازه برگشت به کار داده مي شود.
فعاليت دستها بيش از پاها انرژي مصرف مي کند لذا از بالا نگه داشتن دست ها حين کار و از بودن زياد در محل کار نيز اجتناب کنيد و از تکنيک هاي آرام سازي حين کار استفاده نماييد.
شروع مجدد فعاليت جنسي :بر خلاف باور بسياري از مردم ، فعاليت جنسي يک عامل خطر جدي براي شروع يک سکته مجدد قلب نمي باشد. به طور معمول بيماران دو هفته بعد از سکته اگر عوارض جدي نداشته باشند ، مي تواند فعاليت جنسي را شروع کرده ، البته حتما بايد قبل از آن با پزشک خود در اين رابطه مشورت کنند. ممکن است توصيه به انجام تست ورزش شويد تا مشخص شود قلب شما تا چه ميزان تحمل استرس هاي فيزيکي ( فعاليت هاي ورزشي ، جنسي و … ) را دارد.
اميدواريم نکات مقاله توانسته باشد راهنماي شما در برخورد با بيماران حاد عروق قلبي باشد.

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

کلاهبرداری در فضای مجازی/ ۵ میلیون تومان برای جعبه خالی قرص لاغری

زن میانسالی که چاقی را عامل نگرانی خود عنوان می‌کرد می‌گفت: برای خلاصی از این رنج مدت‌ها به دنبال راهی ساده برای کاهش وزن بودم تا اینکه تبلیغات «لاغری آسان در چند روز» در یکی از سایت‌های اینترنتی در فضای مجازی توجه من را به خودش جلب کرد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، زن میانسالی که چاقی را عامل نگرانی خود عنوان می‌کرد می‌گفت: برای خلاصی از این رنج مدت‌ها به دنبال راهی ساده برای کاهش وزن بودم تا اینکه تبلیغات «لاغری آسان در چند روز» در یکی از سایت‌های اینترنتی در فضای مجازی توجه من را به خودش جلب کرد.    این زن میانسال خودش را مهری و متولد ۱۳۴۹ معرفی می‌کند و می‌گوید: با شماره تلفنی که در این سامانه اینترنی بود تماس گرفتم. با شنیدن پاسخ او که با برخوردی مناسب درباره قرص‌های لاغری خود، آثار استفاده از آن و کاهش وزن به دست آمده ظرف چند روز توضیح داد، بسیار خوشحال شدم.
وی می‌افزاید: پاسخگوی تلفن در همان ساعات اولیه و برای جلب اعتماد بیشتر، با عضویت من در یکی از کانال‌های تلگرامی مبنی بر فروش انواع قرص‌های کاهش و افزایش وزن اعتماد من را هر چه بیشتر جلب کرد و طی تماس تلفنی از من خواست دیگر افرادی را که به دنبال کاهش یا افزایش وزن هستند به وی معرفی کنم.
مهری تصریح می‌کند: من نیز که از پیگیری و تبلیغات او خوشحال شده بودم به درخواست وی مبلغ ۵ میلیون تومان برای خرید قرص‌های لاغری به شماره عابر بانک او که از طریق پیامک برایم ارسال کرده بود، واریز کردم.
مهری می‌گوید: قرار بود پس از واریز وجه ظرف مدت چهار روز قرص‌های لاغری به دستم برسد، اما پس از گذشت ۱۰ روز علاوه بر اینکه از قرص‌های لاغری خبری نبود فروشنده قرص‌ها نیز خط تلفن خود را از دسترس خارج و ارتباط من با او قطع شد. تازه متوجه شدم که در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار شده ام.
آرزو خاکپور، کارشناس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا) با هشدار به کاربران اینترنتی برای مراقبت از اطلاعات شخصی خود، می‌گوید: پس از مراجعه این خانم به پلیس فتا و مطرح کردن شکایت خود، پرونده کلاهبرداری تشکیل و اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری فرد یا افراد کلاهبردار به انجام رسید.
او با بیان اینکه هرگونه فروش دارو یا ابزار پزشکی غیر مجاز به صورت اینترنتی و همچنین میزبانی خدمات اینترنتی و واگذاری درگاه بانکی به فروشندگان دارو‌های غیر مجاز در فضای مجازی ممنوع است و پیگرد قانونی دارد، می‌افزاید: پس از انجام اقدامات ویژه پلیسی فرد متهم که جوانی ۲۵ ساله و فاقد هرگونه شغل بود و در فضای مجازی با تبلیغات دروغین از کاربران خود به عناوین مختلف کلاهبرداری می‌کرد شناسایی، دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.
این کارشناس پلیس می‌افزاید: اگر دارو‌های مورد نیاز از داروخانه خریداری شود، در صورت بروز هر نوع مشکل برای دارو می‌توان به طور قانونی به موضوع رسیدگی کرد، اما از آنجا که در دارو‌های تقلبی و ماهواره‌ای هیچ نام و نشانی از محل تولید آن‌ها وجود ندارند، از این رو مصرف کنندگان پس از بروز مشکل نمی‌توانند به هیچ وجه شکایت خود را پیگیری کنند.
خاکپور اضافه می‌کند: خرید و فروش دارو‌های تقلبی و دارو‌های غیرمجاز به یک تجارت جهانی و برنامه ریزی شده تبدیل است. راه دیگر سودجویان، استفاده از فضای مجازی برای فروش دارو‌های تقلبی است، به نظر می‌رسد این روز‌ها شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام به بستری محبوب برای فروشندگان داروهای تقلبی و غیرمجاز تبدیل شده و کلاهبرداران و سودجویان فضای سایبری، به فروش دارو‌های جعلی، تقلبی و تاریخ گذشته و دارو‌های فاقد کیفیت لازم در بستر اینترنت و فروش آنلاین دارو اقدام می‌کنند.
مسئول اطلاع رسانی اداره اجتماعی پلیس فتا ادامه می‌دهد: همواره پلیس فتا در این زمینه و به صورت مکرر هشدار‌های لازم را بار‌ها اعلام داشته و تاکید دارد هر گونه فروش دارو یا ابزار پزشکی غیر مجاز به این روال در فضای مجازی ممنوع و پیگرد قانونی دارد.
خاکپور می‌گوید: استفاده از دارو‌های غیرمجاز و تقلبی که خارج از شبکه دارویی کشور توزیع می‌شود می‌تواند اثرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. به شهروندان توصیه می‌شود هرگز اقدام به خرید دارو‌هایی که از طریق سایت‌های اینترنتی تبلیغ و عرضه می‌شوند، نکنند و حتماً برای تهیه دارو حتی از مبادی مجاز و قانونی با پزشک خود مشورت کنند.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

اتفاق پرریسک بهاره رهنما/ سانسور مشکلات مردم با مطرح کردن فیلترینگ/ میراث شوم اصلاحات ارضی

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۳۱۳۴۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شایع‌ترین بیماری قلبی ایرانی ها/اهمیت توانبخشی قلبی و ریوی
 • شایع‌ترین بیماری قلبی در دنیا و ایران/اهمیت توانبخشی قلبی و ریوی
 • دلایل سردی پاها چیست ؟
 • قرص فارماتون؛عوارض و مواردمنع مصرف آن
 • کلاهبرداری با فروش قرص‌های لاغری ۵ میلیون تومانی
 • چطور قلبی سالم داشته باشیم؟
 • کلاهبرداری با فروش قرص لاغری
 • ارتباط بیماری التهابی روده با حملات قلبی
 • بیماری قلبی در کمین دیالیزی ها
 • درمان فوری سرماخوردگی با طلایی ترین ترفندهای خانگی
 • آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ۵ میلیون قطعه طیور را نابود کرد
 • ساخت قرص‌های هوشمند برای بیماران سرطانی
 • قزوین اولین استان مجری واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان
 • قرص‌های هوشمند برای بیماران سرطانی ساخته شد
 • آنفلوانزای فوق حاد پرندگان۵میلیون قطعه طیور در قزوین را نابود کرد
 • علل ، علائم و درمان روماتيسم مفصلي
 • کلاهبرداری به بهانه فروش قرص لاغری
 • ساخت سنسوری برای کمک به درمان ضایعات حاد نخاعی
 • درمان سرماخوردگی با معجونی از ترکیابت گیاهی