رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان 2 سارق که با مراجعه به برنامه دیوار و شیپور اقدام به سرقت خودرو می کردند، شناسایی و دستگیر شدند


رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان ۲ سارق که با مراجعه به برنامه دیوار و شیپور اقدام به سرقت خودرو می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند. ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱ استانها اصفهان نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ستار خسروی با اعلام این خبر اظهار داشت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان 2 سارق که با مراجعه به برنامه بازار و شیپور افرادی که قصد فروش خودرو را داشتند شناسایی و اقدام به سرقت خودروی آنها می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: در پی شکایت تعدادی از همشهریان مبنی بر سرقت خودرو ی آنها توسط 2 فرد ناشناس، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تصریح کرد: با انجام تحقیقات مشخص شد 2 سارق با مراجعه به برنامه دیوار و شیپور افرادی که قصد فروش خودرو خود را دارند شناسایی و با آنها تماس می‌گیرند و بعد از اینکه محلی برای ملاقات تعیین می‌کردند این دو نفر به بهانه چک کردن خودرو سوار آن می شدند و در یک فرصت مناسب خودرو را سرقت می‌کردند.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان با انجام یکسری اقدامات تخصصی موفق به شناسایی یکی از سارقان شدند و با هماهنگی قضائی او را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ خسروی با اشاره به اینکه فرد دستگیر شده همدست خود ر ا نیز معرفی کرد، افزود: دیگر سارق نیز در یکی از شهرستان‌های شرق استان شناسایی و در حالی که با خودرو سرقتی قصد فرار داشت توسط کارآگاهان غافلگیر و دستگیر شد.

وی گفت: در یکی از این سرقت‌ها مالک خودرو برای اینکه مانع از سرقت شود درب خودرو را رها نکرده بود که به زمین برخورد و در حال حاضر در کما بسر می‌برد.

رئیس پلیس آگاهی استان  اصفهان افزود: در تحقیقات انجام گرفته سارقان به 3 مورد سرقت خودرو در شهر اصفهان اعتراف کردند.

وی بیان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنم اگر قصد فروش خودرو یا هر وسیله دیگری را از طریق این سایت ها دارید باید محل ملاقات را خودتان تعیین کنید، در محل ملاقات به تنهایی حاضر نشوید، اگر خریدار قصد چک کردن خودرو را دارد کنار آن فرد داخل خودرو بنشینید و از تحویل مدارک خودرو به آنها خودداری کنید.

انتهای پیام/ش

R41346/P1377/S6,51/CT12

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان /کشف جسد مقتول دوماه پس از جنایت

خبرگزاری میزان- معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از ادامه تلاش‌های پلیسی برای کشف بقایای جسد مقتولی خبر داد که حدود یک ماه پیش در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران – قم به قتل رسیده است.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت:سی ام آذرماه امسال بود که پرونده‌ای با موضوع فقدان افراد از کلانتری ۱۳۰ نازی آباد به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

شاکی پرونده در اظهارات اولیه به کارآگاهان عنوان کرد:پدرم سعید چند روزی است که از منزل خارج شده و پس از آن مراجعتی به خانه نداشته است و گوشی تلفن همراهش نیز خاموش شده است.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی در همان تحقیقات اولیه اطلاعات پیدا کردند که سعید (فقدانی) پس از متارکه از همسر سابقش، حدود ۵ سال پیش مجددا با همسر کنونی خود به نام سمیرا (۳۲ ساله) ازدواج کرده است. در ادامه، تحقیقات از سمیرا در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، اما او در خصوص غیبت همسرش اظهار بی اطلاعی کرد و مدعی شد که هیچ اطلاعی از علت غیبت وی ندارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که "سمیرا" به واسطه اختلافات شدیدی که با همسرش داشته، موضوع را با یکی از دوستان همسرش به نام فرزاد. ش. (۴۹ ساله) مطرح و در چندین نوبت از وی درخواست کمک کرده است؛ همزمان با شناسایی فرزاد، سمیرا در خصوص نحوه آشنایی خود با فرزاد به کارآگاهان گفت:: حدود چهار ماه پیش، به همراه همسرم برای پیدا کردن یک خانه‌ی استیجاری به بنگاه املاک متعلق به یکی از دوستانش در منطقه نازی آباد مراجعه کرده و در آنجا با فرزاد آشنا شدم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص اعتراف فرزاد به ارتکاب جنایت گفت:: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطمینان پیدا کردند که فرزاد آخرین شخصی بوده که همراه با مقتول مشاهده شده است؛ لذا تحقیقات ویژه پلیسی از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام روز پنجشنبه بیست و هفتم دی ماه وی با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت عنوان داشت که پیشنهاد ارتکاب جنایت از سوی سمیرا مطرح شده و قرار بوده تا آن دو پس از ارتکاب جنایت با یکدیگر ازدواج نمایند.

با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، ادامه رسیدگی به پرونده با موضوع قتل عمد در دستور کار قرار گرفت و فرزاد با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

فرزاد که از حدود ۱۰ سال پیش از همسر سابق خود متارکه کرده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:: سعید همیشه همسرش را اذیت می‌کرد و رابطه خوبی با او نداشت و بار‌ها او را تحقیر می‌کرد و همین موضوع باعث شد تا سمیرا پس از گذشت مدت کوتاهی از من درخواست کمک کند و نهایتا پیشنهاد قتل فرزاد را با من مطرح کرد.

فرزاد در خصوص نحوه‌ی ارتکاب جنایت به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی گفت:: با طرح پیشنهاد جنایت، طی چندین جلسه ملاقاتی که با فرزاد داشتم به دروغ موضوع در اختیار داشتن چند قطعه‌ی زیرخاکی را برای وی مطرح کرده و عنوان می‌کردم که قطعات زیرخاکی را در نزدیکی شهرستان قم، در منطقه‌ای بیابانی زیر خاک مخفی کردم. به این ترفند فرزاد را در شب جنایت همراه خود کردم و به محل جنایت کشاندم.

فرزاد در ادامه اعترافاتش گفت:: ساعت ۲۳، ۲۸ دی ماه بود که با خودرو سواری متعلق به یکی از دوستانم به دنبال سعید و همسرش رفتم؛ پس از آن به سمت اتوبان تهران – قم حرکت کردیم تا نهایتا در یک منطقه بیابانی توقف کرده، در حالیکه سمیرا نیز پشت سر من و فرزاد از ماشین پیاده شده بود مقداری حرکت کردیم؛ نهایتا با چاقو چندین ضربه به گردن، سینه و شکم سعید زده و او را به قتل رساندم [ و پس از ارتکاب جنایت]به همره سمیرا به تهران بازگشتیم.

با اعتراف صریح فرزاد به ارتکاب جنایت و مشارکت همسر مقتول در جنایت، سمیرا نیز بلافاصله دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه ضمن تأیید اعترافات فرزاد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:: با نقشه‌ی قبلی که در خصوص قتل همسرم کشیده بودیم، به همراه فرزاد به [ کیلومتر ۵۵]جاده قدیم تهران – قم حرکت کردیم؛ پس از رفتن به داخل یک جاده خاکی، فرزاد از ماشین پیاده شد و به بهانه نشان دادن زیرخاکی همسرم را به داخل بیابان کشاند؛ [ در حالیکه من نیز پشت سر آن‌ها در حال حرکت بودم]فرزاد با چاقویی که از قبل تهیه کرده بود، چند ضربه به همسرم وارد کرد و پس از رها کردن جنازه در بیابان به تهران بازگشتیم.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت:: با اعتراف صریح متهمان به رهاسازی جسد در منطقه‌ای بیابانی در کیلومتر ۵۵ جاده قدیم تهران – قم، تحقیقات جهت کشف جسد مقتول در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. ۲۹ دی ماه بود که تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم به همراه متهمان پرونده به محل جنایت مراجعه کرد، اما با وجود بررسی میدانی محل جنایت موفق به کشف جسد یا بقایای جسد نشده و تنها چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد. در حال حاضر نیز هر دو متهم با قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

انتهای پیام/

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۳۲۹۰۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان
 • ضرب شصت پلیس ساوه به سارق خودرو
 • سارقان حرفه ای با 60 فقره سرقت به دام افتادند
 • تلاش‌ پلیس برای کشف بقایای جسد گم شده در جاده تهران-قم
 • قتل شوهر به دست همسر دوم/ جستجوی پلیس برای یافتن جسد مقتول همچنان ادامه دارد + عکس
 • طرح «شهید جام دوست» سبب ارتقا امنیت و آرامش در زاهدان شد
 • تلاش‌های پلیس برای کشف بقایای یک جسد در بیابان‌های اطراف تهران
 • سارقان اموال یکی از ادارات دولتی کرمانشاه دستگیر شدند
 • سارقان اموال یکی از ادارات کرمانشاه دستگیر شدند
 • دستگیری و انهدام باند سارقان خودرو در دزفول
 • سارقان حرفه‌ای در بجنورد با ۶۰ فقره سرقت
 • کشف راز ۵۰ سرقت در فیروزآباد/۲۹ سارق دستگیر شدند
 • اعتراف باند سارقان به ۳۰ فقره سرقت قطعات خودرو
 • انهدام باند سرقت خودرو با کشف 9 فقره سرقت
 • سارقان حرفه‌ای با ۶۰ فقره سرقت در بجنورد به دام افتادند
 • سارقان کابل های برق درمیان دستگیر شدند
 • دو نفر از کلاه‌برداران میلیاردی در سمنان دستگیر شدند
 • سارقان خودرو در عملیات پلیس زرندیه دستگیر شدند
 • دستبرد بزرگ به خانه‌ها