معلم یک مدرسه دانش‌آموزان را به بهانه‌های مختلف در کلاس درس به باد کتک می‌گیرد

ایران آنلاین / در یکی از مدارس شهر سبها در لیبی، معلمی بی‌رحم کلاس درس را برای دانش آموزان تبدیل به جهنم کرده است. این آموزگار سر کوچکترین مسائل دانش آموزان را به صف می‌کند و به نوبت با چوبی محکم به کف پای آنها ضربه می زند. این در حالی است که سالهاست چنین اتفاقاتی در مدارس جهان ریشه کن شده ، مگر مواردی معدود که آن هم به این شکل و شدت نبوده است. شدت ضربات و تنبیه‌های این معلم به قدری است که حتی دانش آموزان بینوا پس از آن به سختی قادرند روی پای خود بایستند و چهار دست و پا روی زمین راه می‌روند.

مرورگر شما از این فرمت پشتیبانی نمی کند

منبع: ایران آنلاین

خبر بعدی:

جزئیات اسکان فرهنگیان و مسافران نوروزی در مراکز رفاهی آموزش و پرورش

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش معتقد است که "آموزش‌وپرورش از بحث اسکان نوروزی به دنبال کسب درآمد نیست و هدف آنها این است که فرهنگیان در ایام نوروز گرفتار هزینه‌های سرسام‌آور هتل‌ها نشوند." ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸ اجتماعی فرهنگیان و مدارس نظرات - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ آموزش‌و پرورش برای تعطیلات نوروز 98 در  قالب 697 پایگاه پذیرش در سراسر کشور با  تعداد 366 مرکز رفاهی مجهز با امکانات کامل، 50 پردیس دانشگاه فرهنگیان، 300 اردوگاه تفریحی همچنین 10 هزار و 664 مدرسه به استقبال از اسکان فرهنگیان می‌رود.

اسکان مسافران نوروزی در مدارس؛ آری یا خیر!

ولی تیموری؛ رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اخیراً درباره خدمات وزارت آموزش و پرورش برای اسکان فرهنگیان گفته بود " شکل اسکان مسافران در مدارس محل اسکان فرهنگیان شایسته گردشگران اعم از فرهنگیان و غیر فرهنگیان نیست. در برخی از مدارس محل اسکان شاهد این هستیم که کلاس‌های درس تبدیل به محل اسکان برای مسافران شده است که شکل خوبی ندارد چرا که بحرانی مانند سیل و زلزله اتفاق نیفتاده است که افراد را به این شکل اسکان دهیم؛ ضمن اینکه بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری نسبت به احداث مراکز اقامتی اقدام کرده است و چشم امید آنها به تعطیلات نوروز و فصل تابستان برای جذب و اسکان مسافران و گردشگران است و برخی از نهادهای دولتی با احداث مهمانسرا و اماکن اقامتی به‌نوعی فعالیت موازی با بخش خصوصی و هتلداران دارند ضمن اینکه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، هزینه اقامت در مهمانسراهای دولتی و مراکز اسکان فرهنگیان با هزینه اسکان در برخی از مراکز اقامتی مانند مسافرخانه‌ها و مهمانپذیرها برابر شده است."

البته در بحث اسکان نوروزی فرهنگیان، اما و اگرهای بسیاری وجود دارد و معلمان نیز گلایه‌هایی را نسبت به وضعیت اسکان در مدارس و عدم پذیرش آسان در خانه‌های معلم دارند.

در بحث اسکان نوروزی فرهنگیان با گودرز کریمی‌فر؛ مدیرکل تعان و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش به گفت‌وگو نشستیم تا به سؤالاتی از این دست که آیا این وزارتخانه در بحث اسکان نوروزی درآمدی را کسب می‌کند، پاسخ داده شود.

درآمد نداریم که هیچ تازه باید هزینه هم کنیم!

تسنیم: آیا آموزش‌وپرورش از ظرفیت خانه‌های معلم و مراکز رفاهی خود در قالب بحث گردشگری، کسب درآمد هم دارد؟

اسکان آموزش‌وپرورش به معنای کسب درآمد نیست و تازه هزینه‌ای هم روی دست ما می‌گذارد؛ در بحث اسکان نوروزی اتاقی که ارائه می‌دهیم هزینه حامل‌های انرژی، بازسازی، رنگ‌آمیزی و بهسازی را دارد.

آموزش‌وپرورش از بحث اسکان نوروزی به دنبال کسب درآمد نیست هدف ما این است فرهنگیان در ایام نوروز گرفتار هزینه‌های سرسام‌آور هتل‌ها نشوند و به صراحت می‌گویم آموزش و پرورش از لحاظ ریالی باید منابعی را برای زیباسازی، بهسازی و تعمیرات کلاس‌های درس هزینه کند.

تسنیم: آموزش‌وپرورش سال گذشته در بحث اسکان نوروزی چقدر درآمد داشت؟

درباره مبلغ ریالی آن حضور ذهن ندارم اما هزینه مراکز اسکان آموزش‌وپرورش آنقدر ناچیز است که قابل بحث نیست، اگر مبلغ آن چشمگیر بود می‌توانست منبع درآمدی برای ما باشد حتی هزینه‌ خانه‌های معلم زیاد نیست.

یک خانه معلم در حد هتل 4 ستاره است اما هزینه آن برای هر شب، 20 تا 25 هزار تومان است همچنین 366 مرکز رفاهی داریم که برخی در حد هتل سه و چهار ستاره هستند اما قیمت آنها را با هتل‌ها مقایسه کنید، چقدر تفاوت دارد؛ برخی می‌گویند اگر آموزش‌وپرورش کار اسکان را انجام ندهد اوضاع هتل‌ها بهتر می‌شود.

بیش از 11 هزار مدرسه و پایگاه آماده اسکان فرهنگیان در نوروز 984 میلیون مسافر فرهنگی در نوروز 97/ رضایت نسبی فرهنگیان از اسکان نوروزی

اسکان 5 میلیون مسافر توسط آموزش‌وپرورش در نوروز 98

تسنیم: در نوروز 98 چه تعداد مسافر در مراکز اسکان نوروزی آموزش‌وپرورش پذیرش می‌شوند؟

آماده هستیم نوروز 98 به دلیل سه روز تعطیلات بیشتر هر روز 300 هزار نفر به جامعه هدف ما اضافه شوند و تا 5 میلیون نفر را اسکان می‌دهیم البته وظیفه آموزش‌وپرورش اسکان نیست و وظیفه اصلی ما تعلیم و تربیت است اما تمام ظرفیتمان را به کار می‌گیریم تا شرمنده معلمان نشویم و با شعار کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان به فرهنگیان خدمت می‌کنیم تا معلمی که ساعت 12 یا یک شب به شهری رسید بنرهای راهنمایی ما او را به ستادهای اسکان هدایت کند و مبلغی که دریافت می‌کنیم هزینه حامل‌های انرژی هم نمی‌شود!

تسنیم: آیا مراکز اسکان آموزش‌وپرورش به ویژه خانه‌های معلم به افرادی خارج از مجموعه آموزش‌وپرورش هم اجاره داده می‌شود؟

تا زمانی که فرهنگیان متقاضی باشند در اولویت استفاده از خانه‌های معلم و مراکز رفاهی قرار دارند و اگر فرهنگیان متقاضی نبودند و ما نیز ظرفیت داشتیم از افراد دیگر پذیرش می‌کنیم البته این کار به درخواست رییس ستاد اسکان استان و اعلام ظرفیت‌های خالی از سوی آموزش‌وپرورش انجام می‌شود، هزینه برای سایر افراد که از مجموعه آموزش‌وپرورش نیستند 30 درصد بیشتر است اما حدود 90 درصد مسافران ما فرهنگیان شاغل و بازنشسته هستند.

تسنیم:  رصد ظرفیت خالی مراکز اسکان هر استان در ایام نوروز به چه صورت است؟

 کارگروه اسکان به صورت شبانه‌روزی از 25 اسفند تا 16 فروردین مشغول ارائه خدمات است و هر روز ساعت 10 صبح از استان‌های سراسر کشور ظرفیت و اتاق خالی را احصاء می‌کنیم به عنوان مثال سال گذشته در استان گیلان اعلام کردند 50 هزار مسافر بیشتر از ظرفیت وارد شده است بنابراین پس از بررسی در کارگروه مربوطه تصمیم گرفتیم علاوه بر ظرفیت خانه‌‌های معلم، اردوگاه‌ها، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و کلاس‌های ویژه، گروه "الف" و "ب"، کلاس‌های گروه "ج" را به صورت فوری در اختیار مسافران قرار دهیم.

هزینه‌کردن بخشی از درآمدها برای بازسازی مدارس

تسنیم: نحوه حسابرسی و نظارت بر درآمد به دست آمده در مراکز اسکان نوروزی به چه صورت است؟

با هدف شفافیت مالی، هیچ مبلغی به صورت نقدی دریافت نمی‌شود و در مراکز اسکان دستگاه پوز نصب است، مبالغ دریافتی به حساب دولت واریز می‌شود پس از آن به آموزش‌وپرورش برگشت داده می‌شود که بخشی از آن برای تعمیرات کلاس‌های درس و حامل‌های انرژی هزینه می‌شود و حتی در برخی مواقع باید هزینه‌ای هم روی آن بگذاریم تا مدرسه را به حالت اول برگردانیم!

تسنیم: آیا مراکز اسکان آموزش‌وپرورش در طول سال هم با هدف کسب درآمد به بخش‌های دیگر اجاره داده می‌شود؟

در طول سال در دو مقطع زمانی نوروز و تابستان شاهد پیک مسافرت‌ها هستیم اما در تعطیلات تابستان همه مسافران یک‌باره و به صورت فشرده سفر نمی‌کنند و مراکز رفاهی آموزش و پرورش می‌تواند اسکان آنها را پوشش دهد و به غیرفرهنگیان نیز ارائه خدمت می‌دهیم اما اقوام و وابستگان فرهنگیان در اولویت قرار دارند.

انتهای پیام/

R1014132/P/S2,22/CT1 واژه های کاربردی مرتبط وزارت آموزش و پرورش معلمان

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

منبع این خبر، وبسایت www.ion.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۳۶۵۷۰۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ورزشکارانی که پای آرمان‌های خود و انقلاب ایستادند
 • افزایش ۸۳ درصدی بازدید از قلعه فلک الافلاک خرم آباد/ راه اندازی ایستگاه شارژ موبایل برای گردشگران
 • آزار و اذیت دانش آموزان در مدرسه پسرانه / آزادی ۲۱ زندانی به دست دانش‌آموزان تهرانی/ هشدار در خصوص تجرد دختران۳۰ تا۵۰ ساله/ ساخت برج 21 در باغ برره
 • ۴۲ هزار مسافر نوروزی در لرستان اقامت کردند
 • ترکان: مردم اعتراض دارند ولی به‌خاطر نظام پای صندوق می‌آیند
 • رحم مادر؛ بستر تعالی یا انحطاط
 • بهار ۹۸|۲۲۷۰۰ گردشگر از قلعه فلک الافلاک بازدید کردند؛ اقامت ۷۴ هزار و ۵۹ مسافر در لرستان
 • خرید خدمات آموزشی فقط برای برون‌سپاری آموزش مهارتی مناسب است
 • احوال پرسی های مجازی جای صله رحم را نمی گیرد
 • فلک الافلاک دژ مستحمکی بر فراز خرم آباد/فلک الافلاک اوج زیبایی در نهایت سادگی+تصاویر
 • هیچ کشوری نمی‌تواند نسخه تعلیم و تربیت کشور دیگری را پیاده کند/ ریل گذاری برای بین المللی سازی دانشگاه در سال ۹۸/ تربیت معلم کار آموزش عالی است
 • ورود محتوا‌های جدید آموزشی ویژه معلمان و دانش آموزان به تلویزیون تعاملی سینا
 • نسل جدیدی از ابزار‌های کمک آموزشی در دستان دانش‌آموزان/ استارت‌آپی که هدفمند هدایت می‌کند
 • جایگاه کتاب های کمک درسی تضعیف شده است/ شرط موفقیت اجرای طرح خرید خدمات/ در حوزه تبدیل فضا‌ها آموزش‌وپرورش موفق نبوده است
 • از تعیین تکلیف وضعیت پایه اول متوسطه سمپاد تا جزئیات آ‌زمون اعزام معلمان به خارج از کشور
 • ۸ هزار گردشگر از قلعه «فلک الافلاک» دیدن کردند
 • فعالیت های معلم « تمام وقت» در مدرسه
 • کم‌وکیف مراکز اسکان نوروزی آموزش‌وپرورش چگونه است؟
 • افزون بر 23 هزار مسافر در مدارس گیلان اسکان داده شدند