قیمت فشارسنج دیجیتالی امرون ، قیمت فشارسنج دیجیتالی alpk2 ، فشارسنج بازویی ، بهترین فشارسنج ، فشارسنج دیجیتال بازویی ،قیمت فشارسنج جیوه ای ، قیمت فشارسنج بیورر ،فشارسنج خون ، بهترین مارک فشارسنج عقربه ای ، پرفروش ترین فشارسنج افراد زیادی هستند که از بیماری فشار خون رنج می برند و بیشتر این افراد، سنین جوانی را از سر گذرانده اند و میانسال و سالمند به حساب می آیند


قیمت فشارسنج دیجیتالی امرون ، قیمت فشارسنج دیجیتالی alpk2 ، فشارسنج بازویی ، بهترین فشارسنج ، فشارسنج دیجیتال بازویی ،قیمت فشارسنج جیوه ای ، قیمت فشارسنج بیورر ،فشارسنج خون ، بهترین مارک فشارسنج عقربه ای ، پرفروش ترین فشارسنج

افراد زیادی هستند که از بیماری فشار خون رنج می برند و بیشتر این افراد، سنین جوانی را از سر گذرانده‌اند و میانسال و سالمند به حساب می‌آیند.

فشار خون بالا یکی از عوامل خطرساز بیماری‌های عروق کرونر قلب است و به اعضای حیاتی مثل مغز، قلب، کلیه و چشم آسیب جدی می‌رساند. اما اگر فشار خون، بالا شناخته شود و به‌موقع درمان وکنترل شود، می‌توان بسیاری از عوارض فشار خون بالا را پیشگیری کرد. مشکل اینجاست که فشار خون بالا معمولاً بدون علامت است به همین دلیل “قاتل بی‌صدا” نامیده می‌شود و برای پی بردن به بیماری فشار خون باید فشار خون را دائم اندازه‌گیری کرد و این کار هم جز با استفاده از دستگاه‌های فشار سنج ممکن نیست.

برای هربار سنجیدن فشار خون، لازم نیست به دکتر مراجعه کنید، می توانید همین کار را با فشارسنج‌ های خانگی انجام دهید. میزان فشار در شبانه روز متغیر است و کم و زیاد می شود و یکی از بهترین روش های بررسی فشار خون استفاده از دستگاه فشار خون دیجیتال در منزل است. پزشکان هم به تمام بیماران توصیه می کنند یک دستگاه فشار خون قابل اعتماد دیجیتالی در منزل داشته باشند.

دستگاه فشار خون یک وسیله ضروری در تشخیص پزشکی است که انواع و اقسام بسیاری دارد اما دستگاه فشارسنج دیجیتال و دستگاه فشارسنج عقربه‌ای در ایران بیشتر کاربرد دارند.

فشارسنج عقربه‌ای

فشار سنج عقربه‌ای وسیله‌ای فنردار است که با استفاده از فشار هوا، عقربه‌ای را روی صفحه مدرجی حرکت می‌دهد که هر درجه ی آن نشان گر یک میلیمتر جیوه ‌است. این نوع دستگاه فشار خون، حملش نسبت به نوع جیوه‌ای راحت‌تر و ارزان تر است.

فشارسنج دیجیتال

کار با دستگاه فشار خون دیجیتالی راحت بوده و معمولاً نیازی به گوشی پزشکی جهت گرفتن فشار ندارد. دستگاه فشارسنج دیجیتالی به دو نوع مچی و بازویی تقسیم می شود که معمولاً بازویی آن مطمئن تر است. دستگاه فشارسنج مچی و بازویی کاملاً اتوماتیک است و خود دستگاه به طور خودکار پمپ شده و سپس هوای درون آن تخلیه می‌شود. با خالی شدن هوای داخل مچ بند یا بازوبند، ضربان قلب و جریان خون به طور خودکار توسط دستگاه فشار خون اندازه گیری می شوند و با تغییر حرکت خون در شریان، فشار خون هم به دست می‌آید.

فشارسنج بازویی امسیگ
مدل BO27

۲,۸۲۰,۰۰۰ ریال


فشارسنج مچی بیورر
مدل BC30

۱,۱۲۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی iHealth
مدل KN

۲,۳۸۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی میکرولایف
مدل BP 3AS1-2

۱,۵۹۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی بیورر
مدل BM85

۳,۳۴۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی مدیسانا
مدل Cardio compact

۳,۲۱۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی Riester
مدل Big-ben

۷,۹۶۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی میکرولایف
مدل AG1-20

۷۸۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی Riester
مدل Big-ben

۴,۳۴۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی ایزی لایف
مدل KD-5961

۱,۷۱۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی Riester
مدل Presisa 1360 107

۲,۶۲۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی مدیسانا
مدل MTS

۲,۱۶۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی ایزی لایف
مدل KD-5903

۱,۲۷۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی بیورر
مدل BM28

۱,۵۶۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی Omron
مدل M6 Comfort

۳,۶۵۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج مچی Accumed
مدل BC351

۱,۴۷۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی امسیگ
مدل BO79-Plus

۲,۱۸۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی ایزی لایف
مدل KD-556

۹۷۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی Zyklusmed
مدل B02

۲,۳۴۰,۰۰۰ ریال
فشارسنج بازویی Riester
مدل Babyphone 1440

۴,۵۴۰,۰۰۰ ریال

منبع: ساتین

خبر بعدی:

علائم گردش خون ضعیف در پاها

گردش خون ضعیف در پاها اغلب با مسائل سلامت دیگر مانند فشار خون بالا، چاقی، کلسترول بالا، یا دیابت مرتبط است.به گزارش بلاغ،گردش خون ضعیف در پاها به خودی خود یک بیماری نیست، اما ممکن است در نتیجه مسائل سلامت دیگر که مانع توزیع مناسب خون و اکسیژن در پاها می شوند، شکل بگیرد.

دلایل بسیاری می توانند موجب گردش خون ضعیف به اندام های انتهایی، مانند پاها، شوند که شکل گیری علائمی مانند درد و بی حسی در پاها را به همراه دارد.

علائم گردش خون ضعیف در پاها

برخی افراد مبتلا به گردش خون ضعیف هیچ نشانه یا علائمی را تجربه نمی کنند. اما با گذشت زمان و به واسطه ابتلا به بیماری عروق محیطی، ممکن است بروز علائم خفیف تا شدید آغاز شود. از جمله این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

لنگی یا گرفتگی های عضلانی دردناک در ناحیه کفل، ران یا ساق پا پس از فعالیت بدنی

سردی پوست پا

روند ضعیف و کند بهبودی زخم در پا

تغییرات در رنگ پوست پا

پوست براق پاها

رشد کندتر مو یا ریزش موی پا

نبض ضعیف در پا

رشد کند ناخن های پا

اختلال نعوظ در مردان

دلایل احتمالی

گردش خون ضعیف در پاها اغلب با مسائل سلامت دیگر مانند فشار خون بالا، چاقی، کلسترول بالا، یا دیابت مرتبط است. در ادامه با برخی از دلایل شکل گیری این شرایط بیشتر آشنا می شویم.

بیماری عروق محیطی

یکی از دلایل شایع گردش خون ضعیف در پاها بیماری عروق محیطی است که به واسطه تنگ شدن رگ های خونی و محدودشدن جریان خون عادی شکل می گیرد. زمانی که سیاهرگ ها تحت تاثیر قرار گرفته باشند، شرایطی به نام نارسایی سیاهرگی رخ می دهد که در ارسال خون از پاها به قلب اختلال ایجاد می کند. این شرایط می تواند به شکل گیری سیاهرگ های واریسی، تورم شدید پا و تغییر رنگ پوست منجر شود. یک بیماری مرتبط دیگر آترواسکلروز یا تصلب شرایین است که بر سرخرگ ها اثرگذار است و به واسطه تشکیل پلاک در رگ های خونی موجب سختی آنها می شود. با گذشت زمان، کاهش جریان خون در پاها می تواند موجب سوزش، بی حسی، و آسیب عصبی و بافتی شود. در صورت عدم درمان، عوارضی همچون سکته مغزی یا حمله قلبی رخ خواهند داد.

لخته های خون

لخته شدن غیر طبیعی خون درون رگ های خونی می تواند نسبتا یا به طور کامل جریان خون به سمت پاها را متوقف کند. همچنین، این شرایط خطر ابتلا به عوارض خطرناکی مانند آمبولی ریوی، زمانی که یک لخته خون از پا جدا شده و وارد ریه ها شود، را افزایش دهد.

سیاهرگ های واریسی

بزرگ شدن سیاهرگ های پا به دلیل عملکرد نادرست دریچه های موجود در آنها موجب اختلال در جریان خون شده و گردش خون ضعیف را به همراه دارد. در این شرایط امکان تشکیل لخته های خون نیز وجود دارد. زنان و افراد دارای اضافه وزن و چاق احتمال بیشتری دارد به سیاهرگ های واریسی مبتلا شوند.

دیابت

یکی از عوارض دیابت آترواسکلروز و گردش خون ضعیف است که می تواند به گرفتگی های عضلانی در پاها و باسن منجر شود. از دیگر عوارض دیابت می توان به نوروپاتی دیابتی اشاره کرد که در نتیجه آسیب دیدن اعصاب رخ داده و کاهش احساس در پاها را به همراه دارد.

چاقی

وزن اضافه فشار مضاعفی را به بدن وارد می کند. اگر فردی چاق هستید و ساعات زیادی را در حالت نشسته یا ایستاده سپری می کنید، ممکن است از مشکلات گردش خون به واسطه سیاهرگ های واریسی و آترواسکلروز رنج ببرید.

بیماری رینود

این بیماری سردی دست ها و پاها به واسطه تنگ شدن سرخرگ های کوچک در این قسمت ها را موجب می شود. این شرایط گردش خون ضعیف را در پی دارد که ممکن است احساس سردی در اندام های انتهایی، به ویژه زمانی که فرد استرس دارد یا در معرض آب و هوای سرد قرار گرفته است را موجب شود. برخی افراد احساس سرما در بینی، لب ها و گوش ها را نیز تجربه می کنند.

چگونگی بهبود گردش خون ضعیف در پاها

پرهیز از نشستن یا ایستادن طولانی مدت

برای بهبود گردش خون از نشستن یا ایستادن طولانی مدت پرهیز کنید و چه در محل کار و یا خانه همواره وضعیت خود را تغییر دهید. برای کمک به عضلات پا و بهبود گردش خون زمان های استراحت کوتاه را فراموش نکنید.

ورزش

ورزش روزانه به بهبود گردش خون در پاها کمک می کند. فعالیت های ایده آل شامل پیاده روی، دوچرخه سواری، دویدن، شنا، کوهنوردی و دیگر ورزش های پا می شوند. تمرینات کم فشار نیز می توانند مفید باشند که از آن جمله می توان به یوگا و وضعیت هایی که در آن پاها درگیر می شوند، اشاره کرد.

استفاده از کفش مناسب

از پوشیدن کفش هایی که موجب ناراحتی پاها می شوند، مانند کفش های پاشنه بلند، پرهیز کنید زیرا می توانند در جریان خون اختلال ایجاد کنند. در عوض، کفش های راحت با پاشنه کوتاه و کفی مناسب را انتخاب کنید.

ترک سیگار

سیگار کشیدن خطر ابتلا به بیماری عروق محیطی را افزایش می دهد. اگر سیگار می کشید آن را هرچه زودتر ترک کنید تا گردش خون شما طی چند هفته بهبود یابد.

مصرف مکمل جینکو

برخی شواهد نشان داده اند که جینکو دارای ارزش دارویی است و به واسطه باز کردن رگ های خونی در بهبود گردش خون نقش دارد. دوز توصیه شده برای عصاره برگ جینکو ۱۲۰ تا ۲۴۰ میلی گرم در روز است.

کاهش مصرف نمک

نمک بیش از حد در رژیم غذایی موجب احتباس آب و تورم پاها می شود. این شرایط می تواند بر سیاهرگ ها فشار وارد کرده و به گردش خون ضعیف منجر شود. کاهش مصرف نمک می تواند از طریق تهیه غذا در خانه، پرهیز از مصرف غذاهای فرآوری شده، فست فودها، و غذاهای کم ارزش صورت بگیرد. هیدارته نگه داشتن بدن به بهبود گردش خون کمک می کند.

حفظ وزن سالم

اگر چاق هستید یا اضافه وزن دارید، کاهش کیلوهای اضافی را از طریق دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل و افرایشسطح فعالیت جسمانی مد نظر قرار دهید. وزن بدن سالم به بهبود عملکرد و کارایی سیستم گردش خون کمک می کند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اگر با علائم بیماری عروق محیطی مواجه هستید و آنها با ایجاد تغییرات ساده در سبک زندگی بهبود نیافته اند، برای بررسی بهتر شرایط و دریافت درمان مناسب به پزشک مراجعه کنید. آغاز درمان پیش از مواجهه با عوارضی مانند لخته شدن خون، آمبولی یا وقوع سکته مغزی اهمیت دارد.

 

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

رامین مهمانپرست و مریم کاویانی / رامین مهمانپرست همسر مریم کاویانی کیست؟

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۳۸۷۵۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نقد و بررسی هیوندا ولستر مدل 2019
 • بهنوش‌بختیاری: چه بهتر که گوشت گران شد
 • از موافقت قوام با درخواست اعطای امتیاز نفت شمال به شوروی تا آغاز پیش فروش ارز دیجیتالی ونزوئلا
 • کابینت آشپزخانه خطی یا جزیره‌ای؟ امسال کدام مدل مد است؟
 • قبل از خرید جک اس ۵ تفاوت‌های مدل دنده‌ای و اتوماتیک آن را بدانید
 • برانکو: ما در سخت‌ترین شرایط همیشه بهتر بوده‌ایم
 • توسعه فناوری‌های دیجیتالی را جدی بگیریم/ به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۲۹ خط تلفن در کشور وجود دارد
 • بیمه رازی موفق به دریافت لوح تقدیر اهتمام به زبدگی دیجیتالی شد
 • گردش خون ضعیف در پا‌ها؛ علل و راه‌های درمانی آن
 • مبارزه با سکته مغزی با کنترل فشار خون
 • برانکو: فصل گذشته بازی‌های فشرده‌ای داشتیم و بعضی بازیکنان را از دست دادیم/ ما در سخت‌ترین شرایط همیشه بهتر بوده‌ایم
 • برانکو: پاختاکور بهتر از النصر بود
 • توسعه فناوری های دیجیتالی را جدی بگیریم/به نسبت هر ۱۰۰ نفر در کشور ۱۲۹ خط تلفن وجود دارد
 • بیت کوین پول جانشین دلار
 • در فروش فوری دیروز خودروسازان چه گذشت؟ دلیل جهش سکه امامی به 4,550,000 تومان/ فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور/ تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزی
 • خودرو های برقی در زمستان بهتر کار می کنند یا خودرو های بنزینی؟
 • مبتلایان به فشار خون بالا 6 گیاه و مکمل غذایی را فراموش نکنند
 • فشار‌خون و کلسترول خود را مرتب کنترل کنید
 • وانت پیکاپ هیوندایی با ظاهری جدید می آیند / سانتا کروز هیوندای شباهتی به مدل مفهومی‌اش نخواهد داشت