سازمان حج و زیارت درخصوص ثبت نام درکاروان های حج تمتع سال آینده اطلاعیه ای صادر کرد


سازمان حج و زیارت درخصوص ثبت نام درکاروان های حج تمتع سال آینده اطلاعیه ای صادر کرد. ناطقان:  اطلاعیه تکمیلی سازمان حج و زیارت درخصوص ثبت نام درکاروان های حج تمتع سال ۱۳۹۷ منتشر شد. 
به لطف خداوند متعال بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برنامه زمان بندی و توضیحات تکمیلی چگونگی ثبت نام در کاروانهای حج تمتع ۱۳۹۷ بشرح آتی اعلام می شود.


الف - جدول زمان بندی ثبت نام در کاروانها بترتیب اولویت

تذکر:
دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع مربوط به ثبت‌نام عمومی سالهای ۱۳۶۰ و ۱۳۶۳ با مبالغ مختلف۱۸/۰۰۰، ۲۰/۰۰۰، ۲۵/۰۰۰و ۲۷/۰۰۰ تومانی می‌بایست قبل از انجام پیش‌ ثبت‌نام به دفتر حج و زیارت استان مربوطه مراجعه و نسبت به بروزرسانی و یا تبدیل قبض خویش به قبض جدید یک میلیون تومانی (با حفظ سابقه) اقدام نمایند. ضمناً دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری ۸۰۰/۰۰۰ تومانی مربوط به سالهای ۱۳۷۷ و ۱۳۷۸ نیز با لازم است با مراجعه مستقیم به یکی از شعب بانک ملی  می‌بایست با بهره‌مندی از مزایای مالی مربوطه قبوض خود را به قبض ودیعه‌گذاری یک میلیون تومانی تبدیل نمایند. بدیهی است تا این فرآنید طی نشود امکان انجام پیش ثبت‌نام برای دارندگان این گونه قبوض ممکن نخواهد بود.   
نظر به اینکه ثبت نام قطعی در کاروان(پس ازمرحله انتخاب کاروان) منوط به مراجعه و ارائه بموقع مدارک به کاروان ، پرداخت بخش اول هزینه سفر( مبلغ ۱۰ میلیون تومان با احتساب اصل مبلغ ودیعه وسودمتعلقه به سنوات آن) و انجام معاینات پزشکی و اخذ تاییدیه پزشک ، واریز باقیمانده هزینه سفر می باشد و از طرفی لازم است ظرفیت کاروانها  نیز به منظور انجام اقدامات لازم بعدی از جمله برگزاری جلسات آموزشی، ارائه گذرنامه معتبر، درج و ارسال اطلاعات برای اخذ روادید و ....در حداقل زمان ممکن تکمیل گردد فلذا چنانچه افراد واجد شرایط در زمان مقرر و اعلام شده برای ثبت نام قطعی بر اساس آنچه که در بخش نحوه مراجعه و ثبت نام مراجعه کنندگان  ذکر شده، اقدام ننمایند باقی مانده ظرفیت کاروانها در اختیار دارندگان سایر اولویتها قرار خواهد گرفت و بر این اساس تاکید می گردد به محض تکمیل ظرفیت در هر استان /شهرستان/شهر، امر ثبت نام در کاروانهای مربوطه پایان می یابد و به هیچ عنوان امکان افزایش ظرفیت جدید وجود ندارد.
تاریخ درج اطلاعیه‌های استانی ( اعلام کاروان‌ها و پذیرش متقاضیان):

ج- نحوه مراجعه و ثبت نام متقاضیان:
انتخاب کاروان و ثبت‌نام اولیه در کاروانهای حج تمتع سال ۱۳۹۷ از متقاضیان با مراجعه به نشانی اینترنتی زیر و به‌صورت غیرحضوری بوده و متقاضیان می‌بایست ابتدا نسبت به ثبت‌نام اولیه در یکی از کاروانهای استان محل سکونت خود مبادرت کرده و سپس در مهلت مقرر (ظرف ۷۲ ساعت) به کاروان‌ مربوطه مراجعه و پس از تحویل اصل قبض ودیعه‌گذاری خود به مدیر کاروان سایر مراحل ثبت‌نام از قبیل ( تحویل مدارک ، واریز بخش اول هزینه سفر ، انجام معاینات واخذ تائیدیه پزشکی، واریز باقیمانده هزینه سفر) را به موقع دنبال  و نهایی ‌کنند.
http://reserve.haj.ir
مدارک مورد نیاز به هنگام مراجعه به کاروان به منظور قطعی نمودن رزرواسیون:
–  اصل قبض ودیعه‌گذاری اولیه
– اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن.
–  اصل و کپی کارت ملی یا شماره تاییدشده آن.
توجه: تحویل سایر مدارک موردنیاز ازقبیل گذرنامه معتبر و عکس پس از ثبت‌نام توسط مدیرکاروان به متقاضی اعلام خواهد شد؛ تأکید می‌گردد نسبت به آماده سازی این مدارک از هم اکنون اقدام لازم معمول شود.
هزینه تشرف:
هزینه قطعی سفر هر کاروان بر مبنای مخارج ارزی و ریالی برای هر زائر محاسبه و مبلغ نهایی آن در اطلاعیه استانی برای هر کاروان درج ودر دو مرحله ، (بخش اول ۱۰میلیون تومان( با احتساب اصل مبلغ ودیعه وسودمتعلقه به سنوات آن) و بخش دوم مبلغ باقیمانده هزینه سفر) اخذ خواهد شد. از آنجایی که ودیعه یک میلیون تومانی اولیه که در هنگام ثبت‌نام توسط افراد پرداخت شده است، به صورت علی‌الحساب بوده؛ لذا زائرین محترم می‌بایست  پس از ثبت‌نام وتحویل مدارک به کاروان مورد نظر بلافاصله با مراجعه مجدد به سامانه فوق و درج اطلاعات مورد نیاز نسبت به رویت مبلغ قابل پرداخت (بخش اول هزینه سفر) که از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی با استفاده از کارتهای عضو شتاب ممکن می‌باشد، بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک ملی هزینه سفر خود را پرداخت ننموده وسپس میبایست اتجام معاینات واخذ تائیدیه پزشکی را در اسرع وقت دنبال نمایند.
نکات ضروری و لازم
متقاضیان پس از قطعی نمودن ثبت‌نام باید رسید مربوطه را از مدیر کاروان دریافت و ضمن مطالعه مندرجات آن، آنرا نزد خود نگهداری نمایند.
۲- چنانچه نشانی و تلفن متقاضی نسبت به زمان ثبت‌نام اولیه در بانک تغییر کرده باشد، باید آدرس و شماره جدید تلفن هنگام ثبت‌نام به مدیرکاروان اعلام گردد.
۳ – متقاضیان محترم می‌بایست درزمان مربوطه به پزشک و مراکز پزشکی که از سوی مدیرکاروان معرفی می‌گردد (جهت انجام معاینات و آزمایشات مربوطه) مراجعه و همانگونه که ذکر شد درصورت تأیید استطاعت پزشکی نسبت به پرداخت مانده مابه‌التفاوت هزینه سفر اقدام نمایند. بدیهی است درصورت تأخیر متقاضی در این خصوص و عدم تأیید استطاعت جسمی مدیر کاروان اجازه خواهد داشت نسبت به جایگزینی وی از دیگر متقاضیان واجد شرایط اقدام نماید.
۴- مدیر کاروان موظف است با هم‌فکری و هم‌کاری سه نفر از افراد برگزیده از سوی زائرین که در اولین جلسه آموزشی انتخاب می‌شوند درخصوص تهیه ملزومات شخصی زائرین نظیر ساک، لباس احرام و سایر موارد ازقبیل نحوه انتقال به فرودگاه که به هزینه زائرین خواهد بود تمهیدات لازم را فراهم نماید. نظارت بر این‌گونه هزینه‌ها برعهده سه نفر مذکور خواهد بود.
۵- متقاضیان اعزام به حج تمتع که در کاروان ثبت‌نام قطعی نموده‌اند می‌بایست درصورت تشکیک به ممنوع‌الخروج بودن خود قبل از اعزام به سفر و در فرصت متقتضی با مراجعه به مراکز مربوطه در این باره اطمینان لازم را کسب نمایند. بدیهی است جبران هرگونه خسارت مالی احتمالی در اینخصوص برعهده شخص متقاضی بوده که در هزینه‌های انصراف از سفر لحاظ شد.
گذرنامه:
    با توجه به این‌که مطابق قوانین کشور عربستان سعودی جهت تشرف به حج تمتع از گذرنامه بین المللی انفرادی استفاده خواهد شد، از این‌رو لازم است متقاضیان واجد شرایط در صورت نداشتن گذرنامه بین‌المللی از هم‌اکنون نسبت به اخذ گذرنامه جدید اقدام نمایند. ضمناً متقاضیانی که دارای گذرنامه با تاریخ اعتبار کمتر ۱۳۹۷/۱۱/۲۵  می‌باشند نیز باید نسبت به تمدید و یا تعویض گذرنامه خود اقدام نمایند؛ همچنین به اطلاع متقاضیان محترم می‌رساند که همانند سال‌های گذشته با تعامل و همکاری مجدانه ادارات گذرنامه ناجا، امور مربوط به گذرنامه حجاج از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل انجام خواهد بود ازاینرو زائرین محترم می‌بایست حداکثر تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۷، پیش‌بینی تحویل گذرنامه خود به مدیر کاروان را بنمایند.
نحوه دریافت وجه قربانی  زائران:
 پس از توافق با بانک توسعه اسلامی در عربستان و نهایی شدن وجه قربانی، مراتب از طریق کاروان به اطلاع زائرین خواهد رسید تا نسبت به واریز آن به حسابی که از طرف مدیر کاروان به آنان اعلام خواهد شد اقدام نمایند.
نقل و انتقال اسناد:
آن دسته از افرادی‌که قبلاً با اخذ مجوز سازمان و با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی قبض ودیعه‌گذاری خود را به دیگری واگذار نموده‌اند لیکن همچنان قبض ودیعه‌گذاری به نام انتقال دهنده باقی‌است می‌بایست قبلاً با در دست داشتن اسناد مربوطه به یکی از دفاتر خدمات زیارتی مراجعه نموده تا اطلاعات آنان در سیستم جامع نقل و انتقال درج و سپس برای تغییر قبض ودیعه‌گذاری به نام فرد انتقال گیرنده (احدی از بستگان درجه اول) به بانک‌ملی مراجعه نمایند. تاکید می‌گردد درصورت عدم انجام مراحل فوق‌الذکر امکان ثبت‌نام برای فرد انتقال گیرنده فراهم نخواهد شد؛ ضمناً دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری دارای اولویت برای اطلاع از ضوابط نقل و انتقال می‌توانند به دفاتر زیارتی مراجعه نمایند.
شرایط تشرف مشمولین وظیفه، نظامیان، مقامات و مدیران دستگاه های دولتی:
شرایط خروج از کشور مشمولین و نیروهای نظامی و انتظامی تابع مقررات مربوطه خواهد بود و سفر آن دسته از مقامات و مدیران دستگاه های اجرایی و نیز فرمانداران و بخشداران که قبلاً به حج تمتع مشرف شده اند تابع مفاد بخشنامه شماره ۴۸۱/۶۱۶۸۹  مورخ ۸۴/۱۰/۰۴ دبیر محترم هیأت دولت خواهد بود.
جهت آگاهی بیشتر متقاضیان محترم تشرف:
با توجه به اینکه در حج تمتع بسیاری از امور از جمله مسکن حجاج براساس مقررات وزارت حج عربستان سامان‌دهی و به اجرا گذاشته می‌شود و سازمان حج و زیارت برای انتخاب هتل‌ها و یا تقسیم ظرفیت‌ها با محدودیت‌هایی روبروست لذا با توجه به مقررات مذکور سرانه متراژی اسکان حجاج در مدینه منوره و مکه مکرمه حدود ۴ متر مربع با احتساب امکانات داخل اتاق تعیین شده و سازمان حج و زیارت بر این اساس نسبت به تامین محل اسکان حجاج اقدام نموده است.
با تلاش بسیار امکان اسکان حدود ۹۵% زائرین گرامی در هتل‌های منطقه مرکزی مدینه منوره و نزدیک به حرم شریف نبوی (ص) فراهم گردیده است. لیکن در مکه مکرمه با عنایت به شرایط خاص اسکان، هتلهای مورد استفاده حجاج در مناطق مختلف میباشد که با توجه به بعد مسافت تا مسجدالحرام زائران گرامی برای تشرف به حرم از اتوبوس‌های مخصوص زائران ایرانی که از مناطق مختلف به ایستگاه‌های اطراف حرم تردد می کنند؛ استفاده خواهد نمود.
با عنایت به مطالب فوق، هزینه مسکن هر زائر باتوجه به ساختمان محل اسکان در مدینه منوره و مکه مکرمه محاسبه و تعیین گردیده است. بنابراین یکی از دلایل مهم تفاوت هزینه های هر کاروان، مکان اقامت آنان در هر یک از دو شهر مذکور می باشد.
۴- همان‌گونه که اشاره شد تفاوت هزینه‌های کاروان‌ها ناشی از اختلاف قیمت اجاره بهای مسکن، ایستگاه پروازی و.... می‌باشد؛ از این‌رو به متقاضیان محترم ثبت‌نام در کاروان‌ها توصیه می‌شود از ابتدا دقت کافی در انتخاب کاروان مورد نظر خود را داشته باشند زیرا به‌دلیل ایجاد مشکلات اجرایی، جابه‌جایی زائر از کاروانی به کاروان دیگر مقدور نمی‌باشد.
۵- درصورت اخذ مجوزهای لازم از سوی مبادی ذیربط انشاء ا.... کلیه زائرین مدینه اول از ایستگاه‌های پروازی تعیین شده مستقیماً به مدینه منوره اعزام و از طریق جده به ایستگاه‌های پروازی خود بازخواهند گشت . همچنین زائرین مدینه دوم نیز از ایستگاه‌های پروازی خود مستقیماً به جده اعزام خواهند شد و در مراجعت از فرودگاه مدینه باز خواهند گشت.
منبع: مهر برچسب ها: ثبت نام کاروان‌های حج ، حج تمتع 97 ، حج تمتع

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درخصوص اصلاحات جداول رشته‌هاي امتحاني مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و اعلام زمان ثبت‌نام مجدد، مشاهده و ويرايش اطلاعات داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون‌ كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1398

خبرگزاري آريا - پيرو اطلاعيه مورخ 97/09/26،
پيرو اطلاعيه مورخ 97/09/26، بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان ثبت‌نام كننده در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1398 (براي پذيرش در دانشگاهها، مؤسسات آموزش عالي و دانشگاه آزاد اسلامي) و بيست و چهارمين المپياد علمي- دانشجويي كشور مي‌رساند اطلاعات ثبت‌نامي داوطلباني كه در زمان مقرر (از تاريخ 97/09/16 لغايت 97/09/25) در آزمون مذكور ثبت‌نام نموده‌اند از روز يكشنبه مورخ 97/11/28 تا روز چهارشنبه مورخ 97/12/01 بر روي پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و همچنين اصلاحات اعلام شده در اين اطلاعيه، با مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود، در صورت تمايل نسبت به ويرايش اطلاعات اقدام نمايند.
ضمناً به منظور مساعدت با داوطلباني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نگرديده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه در بازه زماني فوق (97/11/28 لغايت 97/12/01) اين دسته از متقاضيان نيز بتوانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.
اصلاحات دفترچه راهنماي ثبت‌نام:
اصلاحاتي به شرح جدول ذيل در جداول رشته‌هاي امتحاني مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام صورت گرفته است:
نوع اصلاح
رديف
كد و نام مجموعه امتحاني
نام رشته
مورد و يا موارد اصلاحي / توضيحات
ايجاد رشته جديد
1
1116- مجموعه فلسفه
فلسفه و حکمت اسلامي
در اين رشته، علاوه بر پذيرش دانشجو از مجموعه امتحاني 1113، از مجموعه امتحاني 1116 (با کد ضريب 1) نيز توسط دانشگاه شهيد مطهري پذيرش دانشجو صورت خواهد پذيرفت.
2
1126- مجموعه حقوق
فقه و حقوق خصوصي
در اين رشته‌ها، علاوه بر پذيرش دانشجو از مجموعه امتحاني 1112، از مجموعه امتحاني 1126 (با کد ضريب 1) نيز توسط دانشگاه شهيد مطهري پذيرش دانشجو صورت خواهد پذيرفت.
3
1126- مجموعه حقوق
فقه و حقوق خانواده
4
1126- مجموعه حقوق
فقه و حقوق جزا
در اين رشته‌، علاوه بر پذيرش دانشجو از مجموعه امتحاني 1112، از مجموعه امتحاني 1126 (با کد ضريب 3) نيز توسط دانشگاه شهيد مطهري پذيرش دانشجو صورت خواهد پذيرفت.
پذيرش در دانشگاه جديد
5
1126- مجموعه حقوق
معارف اسلامي و حقوق گرايش حقوق خانواده
در رشته «معارف اسلامي و حقوق گرايش حقوق خانواده» علاوه بر دانشگاه امام صادق(ع)، پذيرش دانشجو توسط دانشگاه اروميه نيز انجام خواهد شد.
حذف رشته
6
1126- مجموعه حقوق
معارف اسلامي و حقوق گرايش حقوق عمومي
اين رشته از رشته‌هاي مجموعه حقوق حذف شده و پذيرش دانشجو در آن انجام نخواهد شد.
اصلاح نام گرايش
7
1251- مجموعه مهندسي برق
مهندسي پزشکي گرايش مهندسي ورزش
نام صحيح گرايش: «مهندسي پزشکي گرايش ورزش»
8
1263- مهندسي نقشه‌برداري
مهندسي نقشه ­برداري گرايش سيستم‌هاي اطلاعات مکاني (GIS)
نام صحيح گرايش: «مهندسي نقشه­برداري گرايش سيستم‌هاي اطلاعات مکاني»

روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۴۱۱۷۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز ثبت‌نام مجدد کارشناسی ارشد از فردا
 • سالانه بیش از ۴۵ هزار نفر به داروخانه‌های هلال احمر استان کرمان مراجعه می‌کنند
 • حضور کاروان خدمت سپاه شاهرود در محله مهدیه+ تصاویر
 • تمدید زمان ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی
 • اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره تاريخ‌ ثبت‌نام‌ و شرايط و ضوابط شركت در‌ آزمون‌ سراسري‌ ‌ سال‌ 1398
 • چه کسانی می‌توانند در کنکور ۹۸ ثبت نام کنند؟
 • استقبال از کاروان قرآنی کشوری در بشرویه
 • گردشگران افغان، هند را به ایران ترجیح می‌دهند!
 • هیچ کاروان زیارت اولی بدون روحانی به مشهد اعزام نخواهد شد
 • حرف های تلخ مشاور وزارت فرهنگ افغانستان در رابطه با ایران
 • هزینه سفر به افغانستان چقدر است؟
 • حرف های تلخ مشاور وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در رابطه با ایران
 • سرپرست کاروان ایران معرفی می‎شود/ سجادی در آستانه پنجمین المپیک!
 • تجلیل از قرآنیان نسل سوم انقلاب/ «کاروان قرآنی انقلاب» در مسیری جدید
 • اعزام ۴ کاروان سلامت به مناطق سوادکوه
 • توزیع لاستیک تاکسی‌‌ون‌ها در پایتخت
 • اطلاعیه تمدید ثبت‌نام و پذیرش دانشجو در دوره دکتری پردیس بین‌المللی ارس
 • مراجعه ۱۴۳ هزار نفر به مراکز اهدای خون استان اصفهان
 • ۵۹ هزار نفر از جمعیت رفسنجان کارت ملی هوشمند ندارند