فرشاد داودی افزود،با توجه به مکاتبات سازمان مدیریت بحران و پس از تعیین شرکت مشاور در خصوص اجرای مقاومت سازه ای برای ساختمان معروف به پلاک 201 در خیابان آزادی نبش جمالزاده شمالی ، مقرر شد این شرکت با هزینه مالک اقدام به مقاوم سازی کند که این اقدام برای طبقات سوم تا نوزدهم انجام شده است


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، فرشاد داودی افزود:با توجه به مکاتبات سازمان مدیریت بحران و پس از تعیین شرکت مشاور در خصوص اجرای مقاومت سازه ای برای ساختمان معروف به پلاک 201 در خیابان آزادی نبش جمالزاده شمالی ، مقرر شد این شرکت با هزینه مالک اقدام به مقاوم سازی کند که این اقدام برای طبقات سوم تا نوزدهم انجام شده است.


وی ادامه داد: طبقات منفی 1و 2 و نیز اول تا سوم علیرغم فروش واحدها توسط مالک، تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر مقاومت سازه انجام نداده اند.
به گفته شهردار ناحیه 3 منطقه 11 این ساختمان نوساز که هنوز از شهرداری پایان کار نگرفته و مراحل پایانی ساخت خود را می گذراند، به دلیل عدم همکاری ذی نفعان طبقات یاد شده؛ موضوع چندین بار در منطقه مطرح و به کمیسیون رفع خطر ارجاع داده شد که با توجه به گزارش های شرکت مشاور و نیز کارشناس فنی شهرداری رأی به پلمپ و تعطیلی ساختمان و الزام مالک به اجرای مقاومت سازه ای صادر شد و متأسفانه علیرغم اخطارهای مکرر اقدامی در مورد رفع خطر طبقات منفی یک و 2 و اول تا سوم انجام نشده است.
داودی خاطر نشان کرد: طی روز گذشته و امروز تعطیلی و پلمپ این ساختمان با دستور قضایی از معاونت دادستانی و سرپرست دادسرای ویژه شهرداری ها طی 2مرحله انجام شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/9353 / 1539
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

تصویب هفت ماده دیگر از برنامه سوم توسعه شهرداری تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه علنی شورا در نوبت عصر هشت ماده دیگر از برنامه پنج ساله سوم را بررسی کردند که نهایتا هفت ماده دیگر از آن به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، در ابتدای جلسه نوبت عصر امروز شنبه شورای اسلامی شهر تهران ماده ۷۹ برنامه سوم شهرداری تهران بررسی شد و پیرو آن شهرداری تهران موظف شد به منظور ارتقای عدالت اجتماعی، تامین حق دسترسی و برخورداری از خدمات اجتماعی و امکانات شهری با تاکید بر حمایت از گروه های آسیب پذیر اقداماتی را در طول برنامه انجام دهد که نهایتا با ۱۴ رأی موافق کلیات این ماده به تصویب رسید.

در ماده ۸۰ برنامه هم شهرداری تهران موظف است به منظور ارتقای سرمایه فرهنگی و مذهبی شهروندان در راستای بهبود سبک زندگی ایرانی اسلامی و حمایت از توسعه و ترویج برنامه‌های قرآنی فرهنگ ایثار و شهادت با بهره‌گیری از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و اجتماع محور در طول برنامه اقدام کند که این ماده نیز پس از بررسی با ۱۳ رأی موافق به تصویب اعضای شواری اسلامی شهر تهران رسید.

طبق ماده ۸۱ برنامه سوم شهر تهران نیز شهرداری موظف است که در راستای حفظ وتقویت تنوع و تکثر فرهنگی، تولید و بازتولید منابع فرهنگی شهر اقدام کند. در جریان بررسی این ماده علی اعطا پیشنهاد حذف بند سوم این ماده را مطرح کرد که این بند عنوان می‌کرد کمک به توسعه سرانه فضاهای فرهنگی و هنری شهر تهران با هدف حمایت و کمک به شکل گیری خوشه‌ها و راسته‌های فرهنگی و ایجاد و گسترش این فضاها صورت گیرد که در نهایت اعضای شورا به این پیشنهاد رأی موافق ندادند و در نهایت کلیات این ماده با ۱۵ رأی موافق به تصویب رساندند.

ماده ۸۲ این برنامه هم عنوان می‌کند که شهرداری تهران موظف است به منظور کمک به تحقق مدیریت یکپارچه هنر عمومی در شهر تا پایان سال اول برنامه، لایحه برنامه راهبردی و عملیاتی هنر عمومی در شهر را به منظور ملاک عمل مشترک کلیه های واحدهای شهرداری با لحاظ کردن برخی موارد از جمله تنظیم سیاستهای لایحه در امتداد طرح‌های فرادست و توسعه هنر عمومی براساس الگوی مشارکتی تهیه کند که این ماده هم پس از بحث وبررسی اعضا با ۱۶ رأی موافق به تصویب رسید.

در ماده ۸۳ برنامه پنج ساله سوم شهر تهران هم شهرداری موظف است در راستای کمک به ترویج ورزش همگانی، فرهنگ ورزش ، بهبود سرانه های ورزشی و کیفیت گذران اوقات فراغت، افزایش نشاط و امید اجتماعی شهروندان اقدام کند که در جریان بررسی این ماده حسن رسولی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری موظف به توسعه فضاهای ورزشی نیست، بلکه این کار بر عهده وزارت ورزش است و ما تنها موظف به کمک در راستای توسعه فضاهای ورزشی هستیم.

در ادامه حسینی میلانی در مخالفت با اظهارنظر رسولی گفت: براساس برنامه دوم توسعه شهر تهران شهرداری در حوزه ورزشی تعهداتی دارد که باید به آنها عمل کند، نمی‌توان گفت شهردرای در حوزه توسعه فضاهای ورزشی نقشی ندارد باید به تعهدات خود عمل کنیم و نسبت به آنها پاسخگو باشیم.

در ادامه نژاد بهرام در راستای بررسی بند ۵ این ماده که عنوان می‌کند آموزش و فرهنگ سازی ورزش همگانی، ترویج شهروندان به پیاده روی و دوچرخه سواری با بهره مندی از ظرفیت رسانه های جمعی، شبکه های اجتماعی متخصصان و صاحب نظران حوزه ورزش، پیشنهاد داد که اولویت زنان در این بند اضافه شود که اعضای شورا با ۱۱ رای مخالف این پیشنهاد را رد کردند. نهایتا کلیات این ماده با ۱۷ رأی موافق به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

ماده ۸۴ برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران نیز عنوان می‌کند شهرداری تهران موظف است در راستای ساماندهی و تقویت نسبت  میان مدیریت شهری و رسانه با هدف توسعه ارتباط با شهروندان و دسترسی آزاد به اطلاعات آگاهی بخشی و ارتقای سطح مشارکت شهروندان در اداره امور شهر، سند جامع اطلاع رسانی با محوریت پایداری فرهنگی و اجتماعی و پیوست رسانه ای تمام طرح ها و پروژه های شهری تا شش ماه نخست برنامه را ارائه کند که در جریان بررسی این برنامه علی اعطا پیشنهاد رد این برنامه را داد که با ۱۲ رأی مخالف پیشنهاد اعطا رد شد و نهایتا اعضای شورا با ۱۳ رأی موافق کلیات این ماده را به تصویب رساندند.

ماده ۸۵ این برنامه هم عنوان می‌کند شهرداری تهران موظف است به منظور ارتقای توان مدیریت بحران وافزایش تاب آوری سیستم های شهری در حوادث وبلایا با همکاری سایر دستگاه‌های مسئول نسبت به هوشمند سازی مدیریت شهری و ایجاد توسعه سامانه های اطلاعاتی پردازش و ارتباطی امن و پایدار اقدامات لازم را انجام دهد که اعضای شواری اسلامی شهر تهران پس از موافقت با حذف بندهای ۱ ،۳ و ۴ این ماده کلیات این ماده را ۱۷ رأی موافق به تصویب رساندند.

طبق ماده ۸۶ برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران هم شهرداری تهران موظف شده است که به منظور ارتقای فرهنگ ایمنی و افزایش آگاهی، آمادگی و میزان مشارکت شهروندان در حوزه ایمنی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با محوریت و مسئولیت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به بازنگری و اجرای برنامه جامع آموزش مشارکت همگانی بر مبنای مطالعات پایه با استفاده از ظرفیت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و دستگاه‌های ذیربط اقدام کند که در جریان  بررسی این ماده حجت نظری با اشاره به این که این ماده مشابه ماده ۷۳ برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران است پیشنهاد کرد این ماده از برنامه حذف شود که اعضای شواری اسلامی شهر تهران با ۹ رای موافق پیشنهاد نظری را تصویب کردند و ماده ۸۶ از برنامه حذف شد.

انتهای پیام

خبرنگار: سید میثاق اختر/دبیر خبر: منیره کربلایی

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۴۱۲۵۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • از بلاتکلیفی ۲۰۰ نیروی شرکتی در شهرداری گرگان تا عدم کنترل نقشه سازه‌های ساختمانی
 • رهاشدگی ۲۱ هزار ساختمان پرخطر تهران
 • آسیب‌های اجتماعی برخاسته از پلاسکو یقه عالیجنابان را گرفت / واجب‌الحج‌ها یک شبه واجب‌الزکات شدند
 • رهاشدگی ۲۱ هزار ساختمان پرخطر پایتخت
 • فداکاری 2 آتش نشان قمی برای کودکان حبس شده در ساختمان 7 طبقه
 • تلألو گنبد شیشه‌ای در ساختمان‌های ایرانی
 • مهار داربست ساختمان 6 طبقه در حال ساخت در بلوار کاوه +عکس
 • جزئیات آتش‌سوزی ساختمان ۷ طبقه در قم
 • آتش‌سوزی ساختمان ۷ طبقه در قم مهار شد/ ۲۰ نفر از ساکنین نجات یافتند
 • آتش‌سوزی ساختمان ۷ طبقه در قم مهار شد/ نجات ۲۰ نفر
 • آتش‌سوزی ساختمان هفت طبقه در قم
 • حریق در ساختمان ۷طبقه و مصدومیت آتشنشانان قمی +تصاویر
 • بر هم زدن مراسم معارفه ها توسط ۵ عضو شورای شهر!/شهردار فردیس: استعفا نمی‌دهم
 • مردم در تنگنا هستند
 • قبل از ارائه پروانه ساخت دستور شروع کار ساختمان پلاسکوی جدید را گرفتیم/ منتظر حکم قوه قضائیه هستیم
 • ساخت ساختمان پلاسکو نو تا مهر ۹۹/ شروع ساخت و ساز علیرغم عدم صدور پروانه ساختمانی
 • اختلاف مالک و مستاجر مانع ایمن سازی ساختمانها در پایتخت است
 • شروع نصب اسکلت ساختمان پلاسکو از سال آینده/ مهرماه 99 پلاسکوی جدید را تحویل می‌دهیم
 • ساخت پلاسکو دوباره به سنگ خورد/ مخالفت میراث فرهنگی با تعداد طبقات