ایلام دبیر اجرایی خانه کارگر استان ایلام گفت: در سطح استان ایلام بیش از 280 هزار نفر از کارگران و خانواده های آنان از خدمات و حمایت تشکیلات خانه کارگر استان برخوردار هستند و حمایت از این قشر تلاشگر و مولد را وظیفه ای همگانی می دانیم


ایلام- دبیر اجرایی خانه کارگر استان ایلام گفت: در سطح استان ایلام بیش از ۲۸۰ هزار نفر از کارگران و خانواده های آنان از خدمات و حمایت تشکیلات خانه کارگر استان برخوردار هستند و حمایت از این قشر تلاشگر و مولد را وظیفه ای همگانی می دانیم.

هدایت چراغی روز چهارشنبه در گفتگو با قدس آنلاین با بیان اینکه خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران در ایلام نیز همچون سایر نقاط کشور، نمایندگی و تشکیلات استانی دارد، اظهار داشت: این تشکیلات در راستای وظایف قانونی و تشکیلاتی خود، به کارگرانی که چرخ اقتصاد کشور مدیون تلاش آنهاست، ارائه خدمت می کند.

وی با اشاره به اینکه حمایت مادی و معنوی از حقوق کارگران و پشتیبانی از این قشر زحمت کش جامعه در مقابل مشکلات و مصائب آنها، وظیفه ذاتی این تشکیلات کارگری است، افزود: این مجموعه صنفی بر حسب وظیفه خود همواره با کارگران و کارفرمایان در ارتباط بوده و با رصد مسائل و مشکلات جامعه کارگری، با همکاری کارفرمایان و مسئولان مربوطه بسیاری از مشکلات جامعه کارگری را مرتفع ساخته است.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان ایلام با اشاره به عضویت بیش از ۲۸۰ هزار نفر از کارگران ایلامی و خانواده های تحت تکفل آنان در تشکیلات خانه کارگری این استان، خاطرنشان ساخت: از این تعداد بیش از ۶۲ هزار و ۲۰۰ نفر بیمه شده اجباری بوده و در بین بیمه شدگان خاص نیز کارگران ساختمانی با جمعیتی بالغ بر ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر بیشترین گروه ثبت نامی در خانه کارگر استان را شامل می شود.

هدایت چراغی بیمه شدگان تبعی کارگران استان عضو این خانه را ۱۵۰ هزار و ۸۲۹ نفر برشمرد و تصریح کرد: ۶ هزار و ۱۶۴ عضو این خانه بازنشسته و یک هزار و ۴۲۷ نفر هم از کارگران عضو، ازکار افتاده اند و تحت حمایت این تشکیلات صنفی قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه قشرکارگری بیش از سایر اقشار جامعه به حمایت دولتمردان و مجلسیان نیازمند است، بیان داشت: کارگران به عنوان قشری تلاشگر و مولد در عرصه صنعت، تولید و خدمات در کشور، بایستی از لحاظ مادی و معنوی بیش از پیش مورد توجه دولتمردان و مسئولان قرار گیرند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان ایلام با اشاره به مشکلات کاری کارگران، یادآور شد: عدم امنیت شغلی، قراردادهای فصلی و موقت، کم بودن حق و حقوق، تعویق چندین ماهه حقوق، کسورات بیمه ای و شرایط شغلی نامناسب و ...، از بزرگترین مشکلات جامعه کارگری استان است که امیدواریم با حمایت و همکاری و همراهی مسئولان و کارفرمایان، شاهد احقاق حقوق همه جانبه جامعه کارگری در سطح استان و کشور باشیم.

منبع: قدس آنلاین

خبر بعدی:

اگر فکر می‌کنید مشمول دریافت سبد کالا هستید، این خبر را بخوانید

طبق وعده‌های داده شده از امروز ۲۰۰ هزار تومان بسته حمایت غذایی به حساب کارگران مشمول قانون کاری که دریافتی زیر سه میلیون تومان داشته باشند، واریز می‌شود.به گزارش بلاغ،وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی هفته گذشته اعلام کرد همه کارگران مشمول قانون کار و شاغلانی که به سازمان تامین اجتماعی بیمه‌پردازی دارند در صورتی که حقوق زیر سه میلیون تومان دریافت کنند و عضوی از اعضای خانواده‌ آنها نیز سبد حمایتی دریافت نکرده باشد، از ابتدای این هفته بسته حمایتی می‌گیرند.

آن طور که وی گفته، وجوه بسته‌های حمایتی بر اساس تامین اعتبار صورت گرفته از سوی سازمان برنامه و بودجه به حساب‌های کارگران واریز خواهد شد.

شریعتمدای پیش از این اعلام کرده بود که تمامی بیمه‌گذارانی که حقوق و دستمزدشان در بخش‌های غیردولتی پرداخت می‌شود ولی تامین اجتماعی لیست بیمه‌شان را دراختیار دارد نیز بسته حمایت غذایی دریافت می‌کنند.

وزیر کار همچنین درباره آن دسته کارگرانی که سابقه بیمه‌پردازی در هیچ صندوقی ندارند ولی درآمدشان زیر سه میلیون تومان است اعلام کرد که پس از واریز وجوه بیمه شدگان تامینا جتماعی از طریق بانکهای اطلاعاتی موجود نسبت به شناسایی این افراد اقدام کرده و یا با مراجعه افراد به مراکز بهزیستی در لیست مشمولان دریافت بسته حمایتی قرار خواهند گرفت.در لیست مشمولان دریافتی سبد حمایت غذایی پس از بیمه شدگان تامین اجتماعی نام کارگران ساختمانی، کارگران فصلی، قالیبافان و همه کارگران واحدهای صنعتی به چشم می‌خورد.

موضوع توزیع بسته‌های حمایت غذایی و پس از آن اعطای کمک‌های جبرانی دولت به کارمندان به دنبال مصوبه آبان ماه امسال هیات دولت و در راستای اجرای طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد جامعه و مصوبه پرداخت کمک جبرانی دولت به کارمندان مطرح شد.پس از آن بود که دولت اعلام کرد اولین بسته حمایت غذایی را در ماه آبان و در میان افرادی که در فشار بیش‌تری هستند توزیع کرده و این روند را تا پایان سال در چند نوبت ادامه خواهد داد.

توزیع بسته‌های حمایت غذایی و کمک‌های جبرانی دولت، در دو فاز کالایی و نقدی دنبال شد؛ به این نحو که در گام اول فاز کالایی اجرا شد و تمام افراد و دهک‌های تحت پوشش‌ نهادهای حمایتی در دستور کار قرار گرفتند.با جدول جدیدی که بر این اساس تعریف شد، هر خانوار یک نفره تا پنج نفره از رقمی بین ۱۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار تومان بهره مند شدند و با استفاده از این وجوه، اقلام و مایحتاج مورد نیاز خود را خریداری کردند.گام دوم پرداخت نقدی بود که بر این اساس واریز وجوه بسته حمایتی همراه با حقوق کارکنان دولت انجام گرفت.

به این ترتیب در فاز نخست، مبلغ ریالی بسته حمایت غذایی بر اساس مصوبه دوم آبان ماه هیات وزیران و در راستای طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد جامعه، به تمام خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص یافت و در فاز دوم، این مبلغ ریالی تحت عنوان اعطای کمک جبرانی که دولت قبلا مصوبه آن را از تصویب هیات وزیران گذرانده بود، از طریق واریز به حسابهای حقوق کارکنان دولتی، ‌عملیاتی شد.

براساس طرح حمایت غذایی از خانوارهای کم درآمد، تمام خانوارهای تحت پوشش و پشت نوبتی‌های کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی، خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانوارهای کم درآمد با دریافتی و درآمد ماهانه کمتر از سه میلیون تومان که توسط وزارت کار شناسایی شده و یا به تایید سازمان بهزیستی و کمیته امداد رسیده باشند مشمول بهره‌مندی از مزایای این بسته غذایی قرار می‌گیرند؛ همچنین بر اساس مصوبه پرداخت کمک جبرانی دولت، همه کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری، بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق‌ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از ۳۰ میلیون ریال در ماه است، از طریق حسابهای بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد خود کمک جبرانی دریافت می‌کنند و سازمان برنامه و بودجه مجاز است این کمک جبرانی را به حسابهای حقوق واریز کند.

موضوع کمکهای جبرانی و بسته‌های حمایت غذایی در ماههای اخیر به دلیل آنچه که تاخیر در پرداخت به گروههای کم درآمد و ضعیف کارگری خوانده می‌شد، از سوی فعالان و پیشکسوتان کارگری و کارشناسان حوزه کار مورد بحث و نقد قرار گرفت.

عضو هیات رئیسه کانون عالی بازنشستگان کارگری ،بسته حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی را یک مُسکن مقطعی دانسته بود که دردی از معیشت کارگران و بازنشستگان دوا نمی‌کند.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی بر این عقیده بود که اگر بن خواربار و حق مسکن کارگران افزایش پیدا کند، کارگران دیگر نیازی به کمک‌های جبرانی نقدی و سبدکالای دولت نخواهند داشت.

یک عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار به دولت پیشنهاد کرده بود که به جای دادن سبد کالا به خانوارهای کارگری، مبلغی را به عنوان کمک خرجی به حساب یارانه کارگران واریز کند.

یک کارشناس مسایل اقتصادی نیز با بیان این که هدف دولت از پرداخت کمک جبرانی، حفظ معیشت خانوارها در شرایط فعلی اقتصاد است، توزیع کوپن یا سبد کالا را راهکار حمایت از اقشار محروم و کم‌درآمد ندانست.

کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران نیز بر لزوم توزیع هرچه سریع‌تر بسته حمایت غذایی به کارگران تاکید کرده و اعلام کرده بود حمایت از کارگران با اختصاص سبد کالا یا بن خواربار و بسته‌های حمایتی باید هرچه زودتر آغاز شود تا معیشت خانوارهای کارگری بیش از این تحت تاثیر افزایش هزینه‌ها و نوسان بازار به مخاطره نیفتد.

واریز وجوه بسته حمایت غذایی به حسابهای کارگران در حالی از امروز آغاز می‌شود که منابع مورد نیاز برای اجرای این طرح از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار شده است.بنابر اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، با مشخص شدن آمار بیمه‌پردازان سازمان تامین اجتماعی پس از بررسیهای متعدد و تعیین خانوارهایی با درآمد کمتر از سه میلیون تومان در ماه، منابع سبد حمایت غذایی تامین اعتبار شده و دلیل طولانی شدن بررسی‌ها نیز مربوط به پراکندگی کارگاه‌های مختلفی است که بیمه‌پردازان در آنها اشتغال دارند.

با توجه به تخصیص اعتبار بسته‌های حمایت غذایی و اعلام وزیر کار مبنی بر توزیع سبد کالای کارگران از این هفته، بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی مشمول قانون کار و بیمه شده تامین اجتماعی از امروز از وجوه بسته‌های حمایتی بهره‌مند می‌شوند.

منبع: ایسنا

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۴۴۸۴۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چند درصد حقوق کارگران برای اجاره‌خانه می‌رود؟
 • تشکیلات خودگردان ضد ملت فلسطین جنایت می‌کند
 • ۶۰ درصد حقوق کارگران برای اجاره‌خانه می‌رود
 • دعوت مردم به ورزش های همگانی از وظایف اصلی سازمان ها و نهادها است
 • سخنگوی حماس: تشکیلات خودگردان ضد ملت فلسطین جنایت می‌کند
 • استاندار چهارمحال و بختیاری رئیس شورای ورزش همگانی شد
 • دستمزد کارگری؛ نان بخور و نمیر /زندگی زیر خط فقر!
 • خانه بهداشت کارگری در جوار واحدهای تولیدی ایجاد شود
 • انتخابات هیأت مدیره و بازرسان انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی دزفول برگزار شد
 • مشکلات کارگری گیلان را با استفاده از ظرفیت بسیج برطرف می‌کنیم
 • مجمع عالی بسیج کارگری گیلان در رشت برگزار شد
 • انتصاب مشاور فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان
 • ضرورت بهره گیری از ظرفیت بسیج در برون رفت از بیکاری
 • رتبه اول آموزش همگانی محیط زیست به خوزستان رسید
 • ورزش همگانی مسیر رسیدن به قهرمانی ها و مدال آوری ها است
 • آسیب‌های اجتماعی برخاسته از پلاسکو یقه عالیجنابان را گرفت / واجب‌الحج‌ها یک شبه واجب‌الزکات شدند
 • اتوبوس‌های درون شهری فاقد سیستم های گرمایشی مشکل روزهای زمستانی ایلامی ها /چه کسی وظیفه نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی در شهر ایلام را برعهده دارد؟
 • ورزش همگانی در همه هیات ها فعال شود
 • کدام کارگران سبد کالا می‌گیرند؟