مهیار یونس آبادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت، دانشجویان از مناطق شلمچه، هویزه، اروندکنار، طلاییه، فکه، خرمشهر و یادمان های اهواز بازدید به عمل خواهند آورد


به گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، مهیار یونس‌آبادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشجویان از مناطق شلمچه، هویزه، اروندکنار، طلاییه، فکه، خرمشهر و یادمان‌های اهواز بازدید به عمل خواهند آورد.
وی بیان داشت: آشنایی نسل جوان و نوجوان با فرهنگ دفاع مقدس، معرفی الگو‌ها و اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس برای نسل حاضر و تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل جوان امروز از اهداف راهیان نور عنوان و خاطرنشان کرد: معرفی و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ثبت، ضبط و انتقال ارزش‌های آفریده‌شده در دوران پرشکوه دفاع مقدس برای همه نسل‌ها از دیگر اهداف این برنامه معنوی است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان شاهرود با بیان اینکه اجرای برنامه فرهنگی، ارزشی راهیان نور برای حفظ آثار و برکات گنجینه تمام‌نشدنی دفاع مقدس و در راستای حفاظت از این ارزش‌های گران‌قدر بوده است، سرزمین دفاع مقدس را مرز پیوند کربلای خمینی با نینوای حسینی دانست و تصریح کرد: یک از اهداف اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق جنگی، سازندگی است.
یونس‌آبادی آشنایی نسل جوان و نوجوان با فرهنگ دفاع مقدس، معرفی الگو‌ها و اسطوره‌های ارزشی دفاع مقدس برای نسل حاضر و تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل جوان امروز از اهداف راهیان نور عنوان و خاطرنشان کرد: معرفی و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ثبت، ضبط و انتقال ارزش‌های آفریده‌شده در دوران پرشکوه دفاع مقدس برای همه نسل‌ها از دیگر اهداف این برنامه معنوی است.

منبع: بسیج نیوز

خبر بعدی:

نمکی: دانشگاه علوم پزشکی ارتش یادگار دوران دفاع مقدس است

سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی ارتش یادگار دوران دفاع مقدس است. دوران دفاع مقدس به ما و دشمنان خیلی نکات آموخت؛ به دشمنان ما آموخت که نمی شود به این سرزمین تاخت و با دستی آلوده به سوی او تجاوز کرد.

اخبار اجتماعی ایران/ سعید نمکی در  آیین گرامیداشت بیست و پنجمین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ارتش، اظهار داشت: به روح پرفتوح شهدای عملیات تروریستی سیستان و بلوچستان که به دست کثیف تروریست ها به فیض شهادت رسیدند، درود می فرستم و این حادثه این پیام را داشت که آنهایی که ما را به حمایت از تروریسم متهم می کنند، خودشان در دنیا تروریسم را اشاعه می دهند.

وی با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیمی به ویژه در حوزه سلامت برای کشور داشت. در سال ۵۷ در شاخص های تندرستی و نظام سلامت در جایگاه مناسبی قرار نداشتیم و وضعیت امروز کشور، قابل مقایسه با گذشته نیست و دستاوردهای حوزه سلامت، در عرصه بین المللی به شدت مورد تایید سازمان های بین المللی بوده است.

وزیر بهداشت افزود: در سال ۵۷ از هر ۱۰۰۰ تولد زنده، ۱۳۱ نفر به یک ماهگی و ۱۲۰ نفر به یک سالگی نمی رسیدند و از هر ۱۰۰ هزار مادر باردار، ۲۴۷ نفر به دلیل عوارض حاملگی و زایمان از بین می رفتند، در کشور ۱۴۷۰۰ پزشک ایرانی و خارجی فعالیت داشتند، ۶۱۰ دانشجوی پزشکی در سال ۵۷ مشغول به تحصیل و ۷ دانشگاه علوم پزشکی در کشور موجود بود اما امروز با افتخار می توانیم بگوییم که تمامی شاخص های حوزه سلامت از جمله کاهش مرگ و میر گروه های آسیب پذیر به ویژه زنان و کودکان، به یک دهم سالهای اول انقلاب کاهش یافته و تمام زیرساخت های حوزه سلامت حداقل ۱۰ برابر آن دوران افزایش یافته است.

نمکی خاطرنشان کرد: با همدلی، همراهی و همسویی و هم افزایی تمام نیروهای انقلاب اسلامی به دستاوردهای بزرگ حوزه سلامت رسیدیم و توانستیم در بین ۲۳ کشور شرق مدیترانه از نظر شاخص های تندرستی، رتبه اول را بدست بیاوریم اما امروز عوامل خطر و همچنین بیماری های غیرواگیر نسبت به بیماری های واگیر در نظام سلامت، بسیار پیچیده است چون در دوران گذشته با ۵ دلار، فرزندان مان را علیه ۶ بیماری مهلک مسری قابل پیشگیری با واکسن، واکسینه می کردیم و در کنار فراهم کردن امکاناتی مانند جاده، برق، تلویزیون و داشتن یخچال و نگه داشتن غذا در یخچال، وزارت بهداشت نقش محوری و اصلی داشت.

وی از دیابت، سرطان، بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون، سلامت روان، سالمندان و بهداشت حاشیه شهرها به عنوان مشکلات جدید نظام سلامت یاد کرد و حل آن را نیازمند وحدت، همدلی و هم افزایی بین بخشی در عرصه ملی دانست.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ایران یکی از بهترین کشورهای منطقه در حوزه آموزش پزشکی است و امروز بیش از ۸۵ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور وجود دارد و برای هیچ خدمتی در نظام سلامت نیازمند هیچ کشوری در جهان نیستیم و ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز کشور را در داخل تولید می کنیم که دستاوردهای بزرگ و درخشانی است.

نمکی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی ارتش با تحربه گرانبهایی که در دوران دفاع مقدس در حوزه طب رزمی داشت، امروز می تواند به عنوان یکی از محورهای اصلی آموزش در مدیریت تروما به دانشگاه های علوم پزشکی کشور کمک کند.

وی با بیان اینکه آمده ام تا دیوارهای بین دانشگاه ها و جامعه را بردارم، افزود: بین دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، اصفهان، شیراز و حتی دانشگاه آزاد اسلامی باید دیوارها را برداریم؛ امروز روز وحدت و همگرایی در حوزه سلامت و آموزش پزشکی است. به عنوان وزیر بهداشت تلاش خواهم کرد اول دیوارهای بین دانشگاه ها و بعد بین دانشگاه ها و مردم را بردارم.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم تربیت دانشجویان جامعه محور در کشور، گفت: متاسفانه در حال حاضر دانشجویان رشته های علوم پزشکی، بیمارستان محور تربیت می شوند در حالیکه باید دیوارهای بتنی بین دانشگاه ها و جامعه را برداریم. امروز مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت از تمام عوامل اثرگذار بر سلامت، مهمتر هستند و دانشجویان علوم پزشکی در رشته های مختلف باید با این مولفه ها آشنا شوند.

نمکی اضافه کرد: باید دانشجویان را با مهارت هایی مجهز کنیم که در نظام ارائه خدمت به این مهارت ها نیاز دارند و باید بدانیم چه کسی را در چه مقطعی و زمانی با چه مهارتی در کجا با چه هزینه ای توسط چه کسی و برای کدام جایگاه نظام ارائه خدمت، تربیت می کنیم. باید نسبت تحصیلات تکمیلی و پایه، متناسب و منطقی باشد و نمی توانیم منابع کشور را به سمتی ببریم که نیروهایی تربیت شوند که جایگاه آنها را در نظام ارائه خدمت تعریف نکرده ایم.

وی یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر در کشور طبیب تربیت می کنیم نه حکیم که این نقصان بزرگی است. حکیم، طبیب جامعه نگر است و باید سعی کنیم در کشوری با این فرهنگ دیرینه ارزشمند به جای طب به حکمت نیز بپردازیم و آموزش ها باید با فرهنگ دیرینه کشور به ویژه در شناساندن بزرگان طب ایران آمیخته شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای کشور در حوزه پژوهش علوم پزشکی، خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز در حوزه پژوهش جزیره ای عمل می کنیم و مراکز پژوهشی کشور از همدیگر بی خبر هستند و به هم متصل نیستند و لازم است که محورهای پژوهش را در سطح کلان بر اساس نیازهای نظام ارائه خدمت، تعریف کرده و منابع را به سمت آن هدایت کنیم.

نمکی در پایان با بیان اینکه آماده هر نوع کمکی برای اعتلا و ارتقای دانشگاه علوم پزشکی ارتش هستیم، گفت: دانشگاه علوم پزشکی ارتش می تواند یکی از اهرم های اصلی کمک به نظام سلامت باشد./ ایلنا

بازی تندروهای ایران در زمین دونالد ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

فشار برای عدم تصویب پالرمو با طومار و تحصن در مساجد، یک روز قبل از جلسه مجمع

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت basijnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۴۶۳۰۹۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پردازش واقعیِ عملکرد و خاطرات شهدا، اثر سازنده بر نسل جدید دارد
 • محافظه‌کاری یعنی انتقاد از بخشدار، مساوی انتقاد از جمهوری اسلامی
 • یکی از راههای ترویج دفاع مقدس برگزاری نمایشگاه هاست/تقریظ بیش از ۵۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس توسط مقام معظم رهبری
 • ویژگی‌های ادبیات انقلاب اسلامی به روایت محمدرضا سنگری
 • ۶ درصدی‌های‌گرانقیمت!
 • ویژگی‌های انقلاب اسلامی به روایت محمدرضا سنگری
 • بازیکنان خارجی لیگ برتر؛ ۶ درصدی‌های گرانقیمت!
 • اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی باشت به مناطق عملیاتی جنوب
 • جوانان عزیز بدانند که همه راه‌حل‌ها در داخل کشور است/ یک مجموعه جوان، مؤمن و مسلّط بر اقتصاد در دولت می‌تواند اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند/ مذاکره با آمریکا جز زیان مادی و معنوی محصولی نخواهد داشت
 • 250 دانش آموز خمین به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شد
 • فرهنگ را دریابیم
 • گرگان| چهارمین گردهمایی فاتحان فاو با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس+تصاویر
 • تحقق اهداف انقلاب در دهه چهارم بدون نقش آفرینی نیروهای جوان ممکن نیست
 • معارفه فرمانده جدید قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان
 • جعبه سیاه دوران دفاع مقدس هنوز باز نشده است/ عشق و عقلانیت رزمندگان؛ عامل شكست دشمن
 • دوران سربازی فرصت مناسب برای کسب تجربه نسل جوان است
 • خون شهدا مردم را در دفاع از اهداف اسلام مصمم‌تر می‌کند/ رسانه‌های مزدور بیگانه بین ملت جایگاهی ندارند
 • اعزام ۲۷۰ نفر از دانش آموزان تبریزی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس
 • دوران دفاع مقدس سرمایه نظام جمهوری اسلامی است