«تصمیم گرفتیم که با هم یک کانال تلگرام و یک پیج اینستاگرام بزنیم تا اگه یهویی رو کسی کراش پیدا کردین بیاین اینجا بگین به ما بزاریم کانال، شاید دو تا مرغ عشق رو به هم رسوندیم بانی کار خیر شدیم!» این توضیحات آغاز به کار یک کانال دانشجویی است که مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است


«تصمیم گرفتیم که با هم یک کانال تلگرام و یک پیج اینستاگرام بزنیم ‌تا اگه یهویی رو کسی کراش پیدا کردین بیاین اینجا بگین به ما بزاریم کانال، شاید دو تا مرغ عشق رو به هم رسوندیم بانی کار خیر شدیم!» این توضیحات آغاز به کار یک کانال دانشجویی است که مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا: «تصمیم گرفتیم که با هم یک کانال تلگرام و یک پیج اینستاگرام بزنیم ‌تا اگه یهویی رو کسی کراش پیدا کردین بیاین اینجا بگین به ما بزاریم کانال، شاید دو تا مرغ عشق رو به هم رسوندیم بانی کار خیر شدیم! یه کار فان (بیشتر جنبه شوخی حالا اگه شد جدی حتی) در کنار هم که اگه از کسی خوشتون اومد مشخصاتشو (ظاهری یا کاری کرده کجا دیدینش و.

..) بدید تا بزاریم کانال» این توضیحات آغاز به کار یک کانال دانشجویی است که مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

داستان پیچیده و عجیب نیست؛ همان حکایت عشق و عاشقی دوران دانشجویی که با همراهی تکنولوژی، حالا دست‌مایه پرداختی طنز در میان دانشجویان شده است و البته به سرعت در حال گسترش در دانشگاه‌های مختلف است.

کانال‌های تلگرامی با عناوین مختلفی مانند «کراش یاب» ضمن جلب توجه دانشجویان و جوانان، مورد اقبال آنها قرار گرفته، به شکلی که مخاطبین بعضی از این کانال‌ها به چند هزار نفر می‌رسد.

کراش یعنی چه؟

«کِراش» - Crush - یک اصطلاح انگلیسی است و به فردی اطلاق می‌شود که به کسی علاقمند شده است و طرف مقابل از این موضوع اطلاعی ندارد. کراش در ابتدا توسط کاربران توئیتری و در فضای این شبکه اجتماعی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفت اما در روزهای اخیر به سوژه جدیدی برای دانشجویان دانشگاه‌های کشور تبدیل شده است.

دانشجویان مشخصات فرد مورد نظر خود را برای ادمین کانال ارسال می‌کنند تا در کانال دانشگاه منتشر شود. حرکتی که البته از جایگاه اجتماعی قابل ارزیابی و بررسی است.

در کانال‌های تلگرامی چه خبر است؟

پیام‌های مختلف با ادبیات متفاوت و با درون مایه طنز، همه یک محتوای مشترک دارند و در آن نسبت به فردی که به او علاقمندند تعریفی ارائه می‌دهند. پیام‌هایی که در ادامه می‌خوانید نمونه‌هایی از نوشته‌های ارسالی دانشجویان است. یکی از فعالان فضای مجازی به نام امیر نوشته است: «رشتت نفته ورودیه ٩٦ که چال لپ داری می‌خندی خیلی جذاب می‌شی امروز سلف فنی بودی. کفشاتم خردلیه خیلی روشون حساسی. روت کراش دارم لعنتی یکم حواست به ما باشه.»

یکی دیگران دانشجویان نیز گفته است: «آقا پسری که برق می‌خونی ورودی 92 هستی رفیقات بهت میگن شل، تو دل منو بردی لامصب! تا ابد کراشتم، کلاس محاسبات امید وارم ببینمت این ترم.»

یکی دیگر از فعالان فضای مجازی نیز نوشته است: «آقای د.س فکر کنم ورودی ٩٣ یا ٩٤ باشی رشتتم برقه. چند باری که تو سلف معماری دیدمت داشتی در مورد ماشین صحبت می‌کردی و خیلی عشق ماشینی. یه چند وقته هی میخوام بیام جلو اما روم نمیشه به اطرافت بیشتر دقت کن دیگه.»

به طور مثال یکی از دیگر دانشجویان هم گفته است: «خانوم س.ا یه پالتو مشکی می‌پوشی... ورودی 92برق. از وقتی دیدمت یه دل نه صد دل عاشقت شدم. تو رو خدا یه کم به اطرافت توجه کن... من هم ورودی و هم رشته خودتم. ایندفعه ببینمت میام جلو صد درصد.»

یکی دانشجویان دختر نیز نوشته است: «آقای ک.ح که قدت بلنده ته ریش میذاری تریپ مذهبی برمیداری رشتتم زیسته. ترم پیش خیلی ازت خوشم میومد فکر میکردم پسر خوب و چشم پاکی هستی ولی چند وقته هی میبینم هر روز با یه دختری. نکن اینکارارو.»

فرد دیگری گفته است: «آقا پسری که رشتت مکانیکه ورودی ۹۳. فقط میدونم اسمت امیرحسینه، آروم میری و میای تو دانشگاه فکر کنم دوست دختر داری. تا جایی که شنیدم عاشق ماشینی. منم عاشق شمام خب. کاشکی روم میشد بیام بگم.»

دانشجوی پسری گفته است: «خانوم د س مهندسى پزشکى ترم ٤ از همون موقعى که دستت خورد نوشابه از رو میز ریخت روم و مثل لبو سرخ شدى از همون موقع روت کراش دارم. تو حق ندارى انقد جذاب باشى لعنتى.»

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کراش رفته رفته به مانند پویشی اجتماعی در حال گسترش است و طبیعتا با آغاز ترم جدید تحصیلی این موضوع بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت. در روزهای آینده گفتگوهایی برای بررسی این موضوع منتشر خواهد شد؛ شاید آن زمان بهتر بتوان به سوالات و ابهامات درخصوص خوب یا بد بودن کراش قضاوتی داشت.

منبع: آنا

خبر بعدی:

فرانسه: راه اندازی کانال مالی با ایران ظرف روزهای آینده

وزیر خارجه فرانسه گفته انتظار می‌رود کانال ویژه مالی برای تسهیل مبادلات مالی با ایران ظرف روزهای آینده راه‌اندازی شود.

به گزارش فارس، «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه گفته انتظار می‌رود کانال ویژه مالی برای تسهیل مبادلات مالی با ایران ظرف روزهای آینده راه‌اندازی شود.

خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر خارجه فرانسه نوشته انتظار می‌رود این ساز و کار که هدف آن تسهیل تجارت غیردلاری با ایران و دور زدن تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه این کشور است در روزهای آینده راه‌‌اندازی شود. لودریان در پارلمان فرانسه این سخنان را مطرح کرد.

اتحادیه اروپا از چند ماه پیش اعلام کرده برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران، قصد دارد یک کانال ویژه پرداخت مالی ایجاد کند که امکان ادامه همکاری اقتصادی با ایران را فراهم می‌کند.

ساز و کار فعالیت کانال ویژه مالی به این صورت خواهد بود که از یک نظام اعتباری برای مبادله کالا میان ایران و کشورهای اروپایی استفاده می‌کند. کشورهای اروپایی ادعا می‌کنند از این طریق می‌توانند بدون نیاز به بانک‌های اروپایی یا پرداخت پول به ایران با این کشور تجارت کنند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت‌ماه به طور یکجانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته‌ای برجام کشورش را از این توافق خارج کرد. خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌های هسته‌ای که ذیل این توافق رفع شده بودند در دوره‌های ۹۰ و ۱۸۰ روزه احیا خواهند شد.

ترامپ شامگاه دوشنبه ۱۵ مردادماه با امضای فرمانی رسماً دستور اجرای اولین بسته تحریم‌ها علیه ایران را صادر کرد. دومین بسته تحریم‌ها که بخش‌های کشتی‌رانی، مالی و انرژی ایران را هدف قرار می‌دهند هم از روز ۱۴ آبان‌ماه از سر گرفته شده‌اند.

دولت ترامپ، در این بسته تحریم‌ها از تلاش‌های اولیه برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران عقب‌نشینی کرده و برای ۸ کشور معافیت از تحریم‌های نفتی صادر کرد.

تصمیم ترامپ برای اعمال تحریم علیه ایران با مخالفت‌های زیادی در سراسر جهان رو به شده است و غیر از رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی، جامعه جهانی با آن مخالفت کرده‌اند.

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قدس: فروش گوشت سگ در مشهد!

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۴۷۹۸۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ورودی های شهر؛متناسب با سابقه ی فرهنگ و معماری کرمان نیست/ عده ای با مسموم کردن سگ ها به دنبال تخریب شهرداری هستند
 • ابراز علاقه نسرین مقانلو به خواهر جوانش روناک + عکس
 • دورتموند علاقه‌ای به جذب ورنر ندارد
 • سعيده عرب، مهمان برنامه «ما و شما» ي کانال کردي شبکه سحر
 • کانال مالی ایران و سوئیس برای دور زدن تحریم‌ ها
 • ◄ 30 کیلومتری ورودی شهرها هنوز قربانی می‌گیرد
 • میلان همچنان به جذب کاراسکو علاقه‌مند است و طی 48 ساعت آتی، وضعیت این انتقال شفاف‌تر خواهد شد
 • راه اندازی کانال مالی با ایران ظرف روزهای آینده
 • فرانسه: کانال ویژه تبادلات مالی با ایران احتمالا ظرف روز‌های آینده راه‌اندازی می‌شود
 • متن کامل مناظره جنجالی تاج زاده و زاکانی در مورد حوادث ۸۸
 • با وجود علاقه مندی پاری سن ژرمن، اورتون علاقه‌ای به فروش ادریسا گانه گیه ندارد
 • متن مناظره جنجالی تاج زاده و زاکانی در مورد حوادث ۸۸
 • پول تلگرام را پرداخت می‌کنیم تا هزاران کانال تروریستی و ضدانقلاب را برایمان رشد دهد/دولت تا انتخابات مجلس ۹۸ تلگرام را نخواهد بست
 • افزایش ورودی پرونده به شورای حل اختلاف در البرز/ شرایط نامناسب اقتصادی مهمترین عامل طرح دعاوی است
 • همکاری یک ایرانی با برنده جایزه نوبل/ ساخت کوچکترین کانال مصنوعی جهان
 • همایش آموزشی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان رویش‌های ۴۰ سال انقلاب در مشهد برگزار می‌شود
 • محمد قوچانی: خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را بزند
 • ایران از لغو مجوز پرواز‌های شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر به آلمان ابراز تاسف کرد
 • قوچانی: خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد