عباس سالاری روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار اظهارداشت: صادر کنندگان وعلاقه مندان برای معرفی کالاهای خود در این نمایشگاه باید به اتاق تعاون هرمزگان به عنوان مسئول پاویون ایران در این نمایشگاه مراجعه و یا فرم مربوطه فراخوان را تکمیل و به نشانی پست اینترنتی این اتاق ارسال کنند


عباس سالاری روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: صادر کنندگان وعلاقه مندان برای معرفی کالاهای خود در این نمایشگاه باید به اتاق تعاون هرمزگان به عنوان مسئول پاویون ایران در این نمایشگاه مراجعه و یا فرم مربوطه فراخوان را تکمیل و به نشانی پست اینترنتی این اتاق ارسال کنند.
مسئول برگزاری ششمین نمایشگاه بین المللی مواد غذایی و کشاورزی ایران درقطر
ادامه داد: در روزهای آینده نشست های تخصصی با مسئولان هرمزگان برای بهره برداری مناسب از این ظرفیت برگزار می شود.


سالاری اضافه کرد: نمایشگاه کشاورزی قطر در6 سال متوالی اجرای خود، توانسته محیط مناسبی برای سهام داران کشاورزی بین المللی در حوزه تبادل تخصص ها، شناخت تجارت ها و پیشرفت ها و به وجود آوردنده فرصت طلایی برای کسب و کارهای این بخش حیاتی از اقتصاد کشورها باشد.
به گفته وی، هدف از برگزاری ششمین دوره از این نمایشگاه به نمایش گذاشتن نوآوری ها و تکنیک های نوین کشاورزی و نیز شناخت راه رسیدن به امنیت در حوزه مواد غذایی و توسعه پایدار این صنعت است.
وی خاطر نشان کرد: این رویداد زمینه آشنایی و ارتباط متخصصان این صنعت با یکدیگر و آشنایی و معرفی نگرش های جدید در این بخش را با شرکت کنندگان می دهد.
سالاری یادآور شد: نمایشگاه یاد شده با حضور وزیر جهاد کشاورزی کشورمان و وزیر کشاورزی کشور قطر گشایش خواهد یافت.
رئیس اتاق تعاون هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: بازارچه مرزی بندر الرویس کشور قطر که مدت ها غیر فعال بود با پیگیری های این اتاق و کمک سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور فعال شد.
سالاری با بیان اینکه در حال حاضر کالا از ایران به این بازارچه صادر می شود، اضافه کرد: در ابتدای راه اندازی این بازارچه مرزی استقبال اندکی بود ولی به تدریج با ترافیک تقاضا برای گرفتن غرفه در این بازارچه روبه رو شدیم.
3219 /6048
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

برگزاری نمایشگاه توانمندی های بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، اکبر فتحی در جلسه شورای هماهنگی سازمان که در محل اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری آذربایجان شرقی برگزارشد، با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های بخش کشاورزی و عملکرد چهل ساله سازمان از جهادسازندگی گرفته تا مجموعه اقداماتی که پس از ادغام در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی انجام پذیرفته در ایام ا... دهه مبارک فجر ۹۷ افزود: در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، نمایشگاه توانمندیهای بخش کشاورزی و سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با همراهی کلیه ادارات تابعه و زیرمجموعه های خود و تشکل های بخش کشاورزی در طول چهل سال فعالیت بخش کشاورزی در سطح استان برگزار می شود.

وی با اشاره به شرایط حاکم در جامعه و کشور و با توجه به حساسیت موضوع در مقطع زمانی حاضر گفت: باید با حضور موثر و مفید تمامی بخش های کشاورزی اعم از جهادکشاورزی استان و تک تک ادارات تابعه در این نمایشگاه، همه توانمندیها و عملکرد سازمان جهادسازندگی سابق و جهادکشاورزی فعلی به معرض نمایش گذاشته شود تا مردم شریف و انقلابی استان در جریان امر فعالیت ها و اقدامات انجام یافته در طول چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی قرار گیرند.

فتحی اظهار نمود: باید با تشویق تشکل ها و فعالین بخش کشاورزی نسبت به حضور پرشور و منسجم در این نمایشگاه با توجه به شرایط فعلی کشور، این نمایشگاه با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به ورود نظام صنفی کشاورزی به موضوع محصولات کشاورزی و عرضه مستقیم این محصولات درنمایشگاه ادامه داد: با ورود نظام صنفی کارهای کشاورزی وعرضه مستقیم محصولات کشاورزی توسط تولیدکنندگان در این نمایشگاه، سعی خواهد شد تا مقداری از فاصله موجود بین تولید و مصرف کاسته شود.

وی با اشاره به انتخاب نمونه های کشاورزی در سطح ملی و اهمیت آن، تصریح کرد: باید دامنه دیدمان را وسیع تر کرده و توسعه دهیم، تمام تلاش و سعی ما در جهادکشاورزی استان و ادارات تابعه در این راستا قرار دارد تا بتوانیم عملکردمان را در واحد سطح افزایش دهیم.

فتحی ادامه داد: لازم است در تمامی زیربخشهای کشاورزی نسبت به انتخاب نمونه های بخش کشاورزی اقدام گردد و با معرفی فعالین و نمونه های عشایری، زیربخش های منابع طبیعی و یا نظام مهندسی در واقع حوزه اقدامات و فعالیت های خود را گسترش و ارتقاء داده ایم و باید در این زمینه فرهنگ سازی های موثر و مفید انجام پذیرد تا بتوانیم ارتقاء کمی و کیفی محصولات کشاورزی را محقق سازیم.

وی با تقدیر و تشکر از صندوق توسعه بخش کشاورزی در جهت تامین نهاده های کشاورزی، اظهار نمود: علیرغم وجود تمامی مشکلات در شرایط فعلی کشور، با ورود صندوق توسعه بخش کشاورزی استان در واردات جو، اقدام مهمی در خصوص تامین نهاده های کشاورزی اتفاق افتاده است و باید به نحو احسن و دقیق طوری مدیریت و رصد شود تا این نهاده ها توسط اتحادیه ها به دست دامدار و مصرف کننده واقعی برسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به اهمیت بالای بحث آبخیزداری در کشور و عنایت خاص مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع و هدایت های مقام عالی وزارت و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به این امر و اعتباراتی که از صندوق توسعه ملی به استان آذربایجان شرقی اختصاص داده شده است، گفت: پیشرفت ۷۶ درصدی پروژه های آبخیزداری در سطح استان و سرعت عمل به کار رفته در این راستا از زمان ابلاغ اعتبارات تا مرحله عقد قرارداد جای تقدیر و تشکر دارد.

فتحی در خصوص جنگلهای ارسباران و مطالب مطرح شده نسبت به قطع درختان جنگلی در این منطقه، تاکید کرد: از حساسیت ایجاد شده جهت حفظ و حراست منابع طبیعی اعم از جنگل، مراتع و منابع آب و خاک استقبال می کنیم.

وی با اشاره به ورود حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز به موضوع جنگل های منطقه ارسباران و طرح آن در نماز جمعه شهر تبریز گفت: ما این امر را برای خود یک پشتیبانی مبارک و یک ظرفیت مهم برای سازمان جهادکشاورزی استان دانسته و خوشحالیم که حساسیت و نگاه خوب و ارزشمندی نسبت به منابع طبیعی و حراست از آن در جامعه بوجود آمد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وجود دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار مرتع، ۱۸۰ هزار هکتار جنگل و ۱۸۰ هزار هکتار باغ در سطح استان، تاکید نمود: با توجه به گستردگی جنگلها، مراتع و باغات استان و عدم وجود امکانات لازم جهت پوشش کامل این حوزه، باید اعلام نمائیم در سطح انبوه قلع و قمعی در جنگلهای ارسباران اتفاق نیافتاده و حفظ و حراست از جنگلها، مراتع و منابع طبیعی صرفاً وظیفه و تکلیف یک سازمان و تشکل نبوده و باید همه مردم و ارگانهای دولتی در این موضوع احساس وظیفه نموده و حساسیت لازم را در خود ایجاد نمایند.  


 انتهای پیام/
 

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۷۵۱۴۳۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افتتاح بازارچه میوه و تره بار درملکشاهی همزمان با ایام دهه فجر
 • موافقت اولیه دولت عراق با راه اندازی بازارچه مرزی چنگوله‌ در ایلام
 • چهاردهمین نمایشگاه کشاورزی و کشت گلخانه‌ای در مشهد برگزار می‌شود
 • دستگاه های اجرایی هرمزگان فعالانه در نمایشگاه کشوری دستاوردهای انقلاب اسلامی مشارکت کنند/لزوم بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای انعکاس دستاوردهای انقلاب/روابط عمومی ها با شیوه های نوین اطلاع رسانی خدمات نظام را منعکس نمایند
 • سالانه حدود نیمی از محصولات کشاورزی تلف می‌شوند/ اتاق ایران، بخش کشاورزی را به بازی نمی‌گیرد
 • موافقت اولیه نخست وزیر عراق با راه اندازی بازارچه چنگوله
 • این مواد غذایی را نباید در یخچال نگهداری کنید
 • شرکت 145ناشر کشوری درنمایشگاه کتاب کهگیلویه وبویراحمد
 • بیمه دانا خسارت زیاندیدگان بازارچه مرزی نقده را پرداخت می‌کند
 • اشتغالزایی ۲۵۰ نفر همزمان با افتتاح «بازارچه موقت پرنده‌فروشان» همدان
 • انتخابات اتاق بازرگانی البرز تجلی اراده بخش خصوصی
 • راه اندازی بازارچه محلی و مشاغل خانگی در گرگان
 • هرمزگان کارگاه سازندگی و توسعه در کشور
 • عرضه گسترده گوشت در بازار هرمزگان آغاز می شود/واردات دام سنگین به هرمزگان تسریع شود/لزوم رصد و نظارت بر بازار از سوی دستگاه های متولی
 • تأکید بر فعال‌سازی بازارچه‌های دو طرف مرز/ ادامه روند توافقات بین دو استان ایلام و واسط عراق
 • ورود مدعی العموم به موضوع رعايت بهداشت در مراکز عرضه مواد غذایی / دستورات لازم در محل بازدید صادر خواهد شد
 • راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه مرجع ارزیابی حسی مواد غذایی
 • برپایی نمایشگاه کتاب هرمزگان تا پایان سال
 • بازارچه‌های مشاغل خانگی در گرگان راه‌اندازی شد